به روزهای خود برگشتم ، به یاد دارم وقتی فقط می توانستید سه مورد را از Coinbase بخرید.

کسانی که در اوایل بازی سرمایه گذاری ارز رمزنگاری شده به خاطر می آورند که ابتدایی ترین مبادلات کاربر پسند جهان ، Coinbase ، فقط تعداد اندکی دارایی دیجیتال از جمله Bitcoin ، Ethereum (اضافه شده در جولای 2016) و Litecoin (اضافه شده در مه 2017) داشت..

در این زمان بود که حتی کم رنگترین شایعه افزودن سکه جدید نیز با دو رقمی شدن قیمت سکه سر به فلک می کشد. با این وجود ، وقتی دارایی دیجیتال به Coinbase اضافه شد ، تأثیر آن بسیار ناپایدار بود.

به عنوان مثال Ripple در فوریه 2019 اضافه شد و قیمت آن در حدود 0.30 دلار برای هر XRP ثابت ماند.

XLM نیز سرنوشت مشابهی داشت:

XLM دلار به Coinbase Pro اضافه شده اما پمپ آن یک هفته پیش شروع شده است &# 129300؛ pic.twitter.com/tmOFb3KEpk

– راب “Crypto Bobby” Paone (crypto_bobby) 13 مارس 2019

به همین دلیل بسیاری از تحلیلگران و سرمایه گذاران به سمت کاهش “اثر Coinbase. ” افزودن سکه به Coinbase منجر به افزایش ناچیز قیمت شد و نشان داد که مردم تمایل زیادی به این کار دارند شایعه را بخرید و اخبار را بفروشید, یا حداقل قسمت قبلی عبارت.

در ژوئن 2019 ، بحث جدید Coinbase Effect جان تازه ای گرفت. یک پروژه نسبتاً مبهم به نام ChainLink به Coinbase اضافه شد و قیمت آن از 2.26 دلار به 4.15 دلار برای هر LINK در روز بعد سر به فلک کشید – افزایش چشمگیر 83.6٪.

از نظر بسیاری از تحلیلگران ، ناخن های تابوت Coinbase Effect را زود چکش می زدند ، این اطلاعات جدید همه چیز را تغییر داد. در اینجا چیزی است که ما از آن درست می کنیم.

ChainLink چیست?

Chainlink اساساً اطلاعات خارج از برنامه های بلاکچین را می گیرد و آنها را روی زنجیره قرار می دهد. با استفاده از ChainLink ، کاربران قرارداد هوشمند می توانند از خطاب های شبکه برای بازیابی داده ها از رابط های برنامه برنامه خارج از زنجیره (API) ، مجموعه داده ها و منابع دیگر استفاده کنند و آنها را در زنجیره بلوک ادغام کنند. اصولاً ChainLink.

Coinbase Effect تحت الشعاع زمستان ارزهای رمزپایه قرار گرفت. مهم نیست که تأثیر Coinbase در بازار چقدر تأثیرگذار است اگر بازار کاملاً نزولی باشد. مردم حاضر نبودند پول خود را برای BTC ، یکی از دارایی های با ثبات تر دیجیتال ، بگذارند و مطمئناً نمی خواستند روی altcoins مبهم تر شرط ببندند.

پایه ای روانشناسی معامله گر حکم می کند که سرمایه گذاران گاهی اوقات تمایل دارند که به جای پاسخ های منطقی ، بر اساس احساسات عمل کنند. به همین دلیل است که بسیاری از تصمیمات بر اساس FOMO (ترس از دست دادن) یا تلاش برای بازگرداندن خسارات زیاد با بازیهای پرخطرتر گرفته می شود.

روانشناسی سکه های ارزان قیمت روش قابل توجه دیگری برای قاب سازی اثر Coinbase است. ارزش یک شرکت یا پروژه ارتباط چندانی با قیمت سکه / سکه آن ندارد ، اما افراد (به ویژه مبتدیان) تمایل دارند مانند آن در برابر آن واکنش نشان دهند. چی صدا بهتر – 0.8٪ از بیت کوین یا 1000 لومن ستاره ای (XLM)؟ ارزش هر دو لات حدود 100 دلار USD است و بیشتر مبتدیان ترجیح می دهند به امید افزایش قیمت های چشمگیر به دنبال حجم بالاتر باشند. بازهم ، آن بزرگ است اگر این altcoin بیش از بیت کوین بزرگتر شود? عنصر روانشناسی معامله گر مردم را ترغیب می کند که سکه کوچکتر را خریداری کنند.

قانون کاهش بازده بر اثر تأثیر می گذارد: در حال حاضر 15 دارایی دیجیتال وجود دارد که یکی از آنها ثبات Bitcoin است و در Coinbase وجود دارد.

ارزش ملموس بودن در بورس حجم و نقدینگی است: س bigال اصلی در اینجا برای معامله گران باهوش تعیین کمی ارزش ثبت نام در Coinbase یا Binance است بدون گمانه زنی در بازار.

ما در صنعت بسیار حدس و گمان هستیم ، هرچند که روند رو به کاهش دارد: کلاسهای دارایی کمی وجود دارد که به همان ارزش ارز رمزنگاری شده بیش از حد هم حدس زده شوند. بازار ارزهای رمزنگاری نشده تا رسیدن به رمزگشایی ارزش شرکت در مورد P بالغ شده است&بیانیه های L و گزارش های فصلی. مردم ، این همان صنعت است که برخی از بنیانگذاران به طور منظم اعلام می کنند که در آینده اعلامیه ای را اعلام می کنند – و قیمت توکن آنها افزایش می یابد. همانطور که گفته شد ، من معتقدم بازار چاره ای ندارد جز بلوغ طولانی مدت ، و این آینده بسیار متفاوت از آنچه در آخرین رونق ارز رمزنگاری (اواسط 2017 تا اوایل 2018) عادت کرده بودیم ، به نظر می رسد ).

افکار نهایی – لبه

اثر Coinbase زودرس مرده تصور می شد. همانطور که از ChainLink به عنوان بهترین دارایی دیجیتال سال * بدست آمده است ، تنها بر اساس یک اعلامیه (اضافه شدن به Coinbase) ، نشان می دهد ، اثر Coinbase هنوز مقداری گاز در مخزن دارد.

ما از خوانندگان خود می خواهیم که دارایی های دیجیتال با قیمت پایین را جستجو نکنند ، نه به دلیل سرمایه گذاری در آنها یا دستیابی به حدس و گمان ، بلکه برای درک اینکه بازارها چگونه به سکه / توکن بعدی که به Coinbase اضافه می شود واکنش نشان می دهند..