اصطلاحات بسیاری برای ارزهای رمزپایه وجود دارد. ممکن است سرمایه گذاران جدید تشخیص بین مقوله های مختلف را دشوار بدانند. در این مقاله ، ما تفاوت بین سکه رمزنگاری در برابر رمز را بررسی می کنیم. ما همچنین برخی از مهمترین پروژه ها را در هر دسته بررسی می کنیم و سعی می کنیم بفهمیم که چگونه برخی از پروژه های ارز رمزپایه از نشانه های دیجیتال به سکه های دیجیتال مهاجرت می کنند.

مقایسه Crypto Coin و Token

بله ، تعداد اصطلاحات مختلف ارز رمزنگاری شده هم برای سرمایه گذاران جدید و هم برای سرمایه گذاران باتجربه می تواند طاقت فرسا باشد. با این حال ، یک تمایز اصلی وجود دارد که درک طبقه بندی سکه های رمزنگاری در برابر رمز را ساده می کند.

عبارت سکه به طور کلی به هر ارز رمزنگاری شده ای گفته می شود که زنجیره بلوک مستقل و جداگانه خود را داشته باشد. عبارت نشانه یا نشانه های دیجیتال می تواند به هر ارز رمزنگاری شده ای که در بالای بلاکچین موجود ساخته شده است ، اشاره کند.

برای سرمایه گذاران جدید ارزهای رمزپایه ، بهتر است با استفاده از یک استعاره ساده به این اصطلاحات فکر کنید. اساساً ، سکه ها ارزهای رمزنگاری شده ای را نشان می دهند که شبیه فونداسیون یا چارچوب ساختمان است. در مقابل ، توکن ها ارز رمزنگاری شده ای را نشان می دهند که به زیرساخت های موجود اضافه می شود. روند ساخت یک بلاکچین کاملاً جدید و راه اندازی یک سکه معمولاً پیچیده تر و وقت گیر تر به نظر می رسد.

سکه رمزنگاری در برابر رمز

بیت کوین در سال 2009 به اولین بلاک چین و سکه دیجیتال در جهان تبدیل شد.

نمونه هایی از پروژه های عمده سکه و سکه

بیت کوین شاید بهترین نمونه سکه باشد. بیت کوین نه تنها نشان دهنده اولین ارز رمزنگاری شده در جهان است بلکه اولین بلاک چین است. از زمان راه اندازی آن در سال 2009 ، تعدادی از بلاکچین های جدید ظهور کرده اند. از آنجا که کد Bitcoin یک نرم افزار منبع باز است ، تعدادی از پروژه ها بلاکچین های کاملاً جدید را فقط با اصلاح چند م .لفه فنی راه اندازی کردند. اغلب اوقات ، پروژه های جدید از نظر پیشرفت در مقیاس پذیری ، اندازه بلوک یا سایر م technicalلفه های فنی بهبود می یابند. به عنوان مثال ، چارلی لی با این رویکرد Litecoin را ایجاد کرد.

تعیین اینکه ارز رمزنگاری شده یک سکه است یا یک نشانه همیشه ساده نیست. در نگاه اول ، به نظر می رسد نام یک پروژه یک روش موثر برای تمایز است. به عنوان مثال ، Bitcoin (BTC) و Litecoin (LTC) سکه هایی به نام خود دارند و سکه هستند. با این حال ، Binance Coin (BNB) ، در واقع یک رمز دیجیتالی مبتنی بر Ethereum است. به طور معمول ، بهترین راه برای فهمیدن اینکه یک پروژه سکه است یا نشانه ، جستجوی وب سایت پروژه است. توجه به این نکته مهم است که حتی خود تیم های پروژه نیز بعضی اوقات از این اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می کنند.

راهنمای گام به گام Ethereum برای کاربرانی که مایل به ایجاد رمزهای ERC20 خود هستند.

Ethereum یک راهنمای گام به گام برای کاربرانی که مایل به ایجاد رمزهای ERC20 خود هستند فراهم می کند.

Crypto Coin vs. Token: کدام یک بهتر است ایجاد شود?

تعیین اینکه کدام نوع ارز رمزنگاری بهتر ایجاد شود ، واقعاً به عهده هر تیم پروژه است. مطمئناً ، کدگذاری یک بلاکچین جدید با در دسترس بودن کد منبع باز ساده تر است. با این وجود ، طراحی یک بلاکچین جدید برای از بین بردن محدودیت های فنی دیگر بلاکچین های موجود به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد.

نشانه هایی که روی شبکه های بلاک چین موجود ساخته می شوند ، نقشی اساسی در بازار ارزهای رمزپایه ایفا می کنند. بسیاری از پروژه ها در رتبه بندی بالای بازار وجود دارند که فاقد بلاکچین بومی خود هستند (از آگوست 2018). به عنوان مثال ، OmiseGo ، 0x ، Maker و دیگران از بلاکچین Ethereum برای پیشرفت های عمده فنی ، ادغام های خاص صنعت و موارد دیگر استفاده می کنند.

در نهایت ، بزرگترین مزیت ایجاد سکه جدید (و بلاکچین جدید) در مقابل رمز جدید (استفاده از بلاکچین موجود) این است که برای انجام پیشرفتهای فنی منظم ، به تیمهای دیگر اعتماد کمتری وجود دارد..

هارد فورک یا ایجاد بلاکچین جدید?

واقعیت این است که همه تیم های پروژه یا جوامع منبع باز در همه مسائل 100 درصد با هم توافق ندارند. اغلب اوقات ، ما شاهد بحث هایی هستیم که یک بلاکچین و سکه مربوطه باید به کدام سمت برود. به عنوان مثال ، بیت کوین کش و بیت کوین طلا به عنوان چنگالی سکه اصلی ، بیت کوین ظاهر شدند. در بسیاری از موارد ، این هارد فورک ها گزینه های مناسبی برای پروژه های موجود در بلاکچین ایجاد می کنند.

در حالی که هارد فورک ها عنصری رقابتی به بازار ارزهای رمزپایه اضافه می کنند ، وجود چندین ارز رمزنگاری شده از یک بلاکچین کاملاً هماهنگ امکان پذیر است. مهم است که توجه داشته باشید ارزهای رمزنگاری شده از چنگال های سخت ، سکه هستند و نه توکن.

چنگال سخت

هارد فورک نقش مهمی در تعیین مسیر آینده پروژه های بلاکچین دارد.

مبادله سکه: حرکت از Token به سکه

در حالی که بسیاری از سکه های فورک فورک از نظر کلاهک در بازار رتبه بالایی دارند ، این پروژه ها نمایانگر اکثر ارزهای رمزپایه نیستند. بیشتر پروژه های ارزهای رمزپایه موجود در بازار در سال 2018 در واقع با راه اندازی یک رمز دیجیتال و نه یک سکه آغاز می شوند. دلایل مختلفی وجود دارد که تیم های پروژه این کار را انجام می دهند.

بسیاری از پروژه های بلاکچین با هدف ایجاد بلاکچین شخصی خود در آینده ، در طول ICO خود توکن صادر می کنند. فرایند جمع آوری پول در طی ICO نیازی به پروژه جدید ندارد تا از قبل یک بلاکچین مستقل و موجود داشته باشد. برای تیم های پروژه ، جمع آوری کمک مالی و توزیع توکن از طریق بلاکچین موجود آسان تر است. این مسائل فنی احتمالی را کاهش می دهد و کل روند سرمایه گذاری ICO را ساده می کند.

به طور معمول ، تیم های پروژه قبل از انتشار شبکه اصلی رمزنگاری در دسترس عموم ، شبکه های آزمایشی بلاک چین خود را راه اندازی می کنند. هنگامی که تیم پروژه آماده راه اندازی شبکه اصلی خود است ، معمولاً این کار را انجام می دهد مبادله سکه. این نیز به عنوان مبادله رمز شناخته می شود. در طی این رویداد ، کاربران می توانند نشانه های دیجیتالی خود را با سکه های دیجیتال قابل استفاده در زنجیره بلوک جدید و مستقل مبادله کنند. در سال 2018 ، EOS ، Tron ، VeChain Thor و چندین پروژه دیگر این روند را به اتمام رسانده اند.

برای سرمایه گذاران ، توجه به این نکته مهم است که مبادله سکه می تواند به صورت دستی یا خودکار انجام شود. به عنوان مثال ، بسیاری از مبادلات مانند Binance دارای یک ویژگی هستند که به طور خودکار رمزهای دیجیتالی را برای سکه ها عوض می کند. برای سرمایه گذارانی که وجوه خود را در کیف پول خارجی ذخیره می کنند ، ممکن است قبل از دریافت سکه های جدید چند مرحله دستی را طی کنند.

مبادله های رمز

مبادله سکه (که به آن معاملات توکن نیز گفته می شود) در بازار ارزهای رمزپایه بسیار رایج است.

نتیجه

رمزها و سکه های دیجیتال هر دو برای بازار ارزهای رمزپایه حیاتی هستند. در حالی که واقعاً فقط یک تفاوت اصلی بین این دو دسته ارز رمزنگاری وجود دارد ، دانستن تفاوت بین سکه رمزنگاری در مقابل رمز برای درک اهداف و چالش های تیم های مختلف پروژه ضروری است. به نوبه خود ، داشتن این دانش فنی می تواند به سرمایه گذاران بالقوه کمک کند تا هم ICO و هم ارزهای رمزپایه موجود را بهتر ارزیابی کنند.