به دنیای تجزیه و تحلیل فنی خوش آمدید ، یک رویکرد تجاری که به دنبال ایجاد اهداف قیمت گذاری بر اساس حرکت قیمت های تاریخی و سایر اطلاعات کمی موجود است.

آیا از خود می پرسید که چگونه می توان از تجارت آنلاین ثروتمند شد؟ بیشتر می توانید در این مقاله در اینجا بخوانید: https://traderoomplus.com/ می توانید-از-تجارت-آنلاین-ثروتمند شوید /. یک غواص مبتدی در دنیای فیلم های تجاری تجزیه و تحلیل فنی ارز رمزنگاری شده ، احتمالاً با چندین کلمه که ممکن است با آنها آشنا نباشند ، درگیر می شود و استخراج اطلاعات عملی را بسیار دشوارتر می کند. ما لیستی سریع از اصطلاحات تحلیل تکنیکال را که باید بدانید برای دریافت ارزش بیشتر از تحقیقات خود گردآوری کرده ایم.

شاخص میانگین جهت (ADX):

قدرت روند بازار را نسبت به تعداد X میله های قیمت محاسبه می کند. به طور معمول با استفاده می شود DMI برای افزایش دقت قرائت ADX (14) زیر ده اغلب قبل از شکست منطقه تحکیم است. قرائت بالای 60 ناپایدار بوده و نسبت به فرسودگی روند قریب الوقوع هشدار می دهد.

دامنه متوسط ​​واقعی (ATR):

برای شناسایی سیگنالهای معاملات شکستن نوسانات و تأیید فرسودگی روند استفاده می شود. غالباً برای ایجاد توقفهای دنباله ای با تنظیم خودکار استفاده می شود. دامنه نوار قیمت Breakout که 2-3 برابر بیشتر از ATR (14) است ، اغلب روند قدرتمند بازار را آغاز می کند.

باندهای بولینگر (BB):

پاکت های انحراف استاندارد که تعیین کننده افراط های بیش از حد خرید / فروش بیش از حد در بازارهای بدون روند است. BB برای معامله گران شکست و شناسایی واگرایی قیمت / حرکت بسیار مفید است. الگوی قیمت “Bollinger Band Squeeze” به تأیید انتقال سریع بازار از یک دامنه نوسان بسیار کم به بالا کمک می کند.

برک آوت:

اصطلاحی که برای توصیف یک قیمت قدرتمند استفاده می شود و از یک منطقه ادغام یا الگوی نمودار کاملاً مشخص خارج می شود. تخلفات تأیید شده از خط روند یا سطح کلیدی حمایت / مقاومت نیز به عنوان شکست محسوب می شود.

شاخص کانال کالا (CCI):

این نوسان ساز ، افراط های بیش از حد خرید / فروش بیش از حد در بازارهای بدون روند را شناسایی می کند و همچنین به شناسایی مناطق ورود تجارت “عقب گرد” در بازارهای پرطرفدار کمک می کند. CCI همچنین یک شاخص واگرایی بسیار حساس به قیمت / حرکت است. انواع مختلفی از سیگنال های تجاری کوتاه مدت را تولید می کند.

تلفیق:

محدوده معاملات مشخص شده با نوسانات قیمت کاملاً مشخص و با نوسان کم. به صورت الگوی “مکث” در یک روند قوی رخ می دهد و همچنین می تواند در بالای بازار و پایین قرار گیرد. الگوهای نمودار مانند پرچم ها ، گوه ها و مستطیل ها همه ترکیبات را به تصویر می کشند. هرچه مدت زمان تلفیق طولانی تر باشد ، ممکن است شکست نهایی قدرتمندتر باشد.

جریان پول Chaikin (CMF):

یک محدوده قیمت / شاخص حجم که جریان پول سازمانی را به داخل / خارج از بازار اندازه گیری می کند. در تأیید شکستهای نوسانات و قدرت روند بسیار مفید است. CMF همچنین یک شاخص واگرایی استثنایی است.

چرخه ها:

الگوهای تکراری خرید و فروش فشار که به صورت امواج نوسانی (نوسان قیمت) در همه بازارهای نقدینگی ظاهر می شوند. محاسبه میانگین طول چرخه (اندازه گیری از طریق یک دیگر) می تواند دانش قبلی را در مورد خاموشی شدن نوسانات با احتمال بالا و یا مناطق معکوس برای معامله گران فراهم کند..

شاخص حرکت جهت دار (DMI):

یک نشانگر تأیید روند ، که معمولاً با استفاده می شود ADX برای تعیین قدرت روند. عبور از خط DMI + در بالای / زیر خط DMI می تواند به عنوان سیگنال های تجاری استفاده شود. وقتی که یک ارزش بالا است ADX خط از هر دو خط DMI عبور می کند ، روند قوی بازار ممکن است در / نزدیک یک منطقه اصطکاک / خاتمه باشد.

نوسان ساز دو تصادفی:

نسخه صاف تر از نشانگر تصادفی. در شناسایی اوج / پایین ترین چرخه قیمت اولیه در همه بازارهای مایع بسیار موثر است. برای شناسایی ورودی های بازپرداخت در بازارهای پرطرفدار و تأیید واگرایی قیمت / حرکت مورد استفاده قرار می گیرد.

میانگین متحرک نمایی (EMA):

محاسبه متوسط ​​قیمت یک بازار بیش از X تعداد میله های قیمتی ، با تأکید بیشتر بر اقدام اخیر قیمت. واکنش سریع به عملکرد قیمت بازار نسبت به SMA. به طور کلی به عنوان یک خط روی نمودار قیمت رسم می شود. استفاده اولیه برای تعیین جهت روند و قدرت حرکت است ، اما همچنین می تواند به عنوان یک سطح حمایت و مقاومت قدرتمند عمل کند. صلیب های EMAs همچنین می تواند به عنوان سیگنال های تجاری استفاده شود.

اصلاح فیبوناچی: (Fib):

یک فرمول ریاضی توسط معامله گران برای پیش بینی مناطق پشتیبانی / مقاومت با احتمال زیاد در بازارهای مایع استفاده می شود. محتمل ترین سطح اصلاحی نوسان بازار در حال توسعه را در ارتباط با اندازه (فاصله در نقاط یا طول زمان) نوسان قبلی بازار اندازه گیری می کند. رایج ترین نسبت ها 38.2٪ ، 50٪ ، 61.8٪ ، 78.6٪ ، 100٪ ، 127.2٪ و 161.8٪ است

کانال های کلتنر:

اینها ATR-پاکت قیمت پایه برای پیش بینی اهداف پشتیبانی / مقاومت با احتمال زیاد و تأیید واگرایی قیمت / حرکت استفاده می شود. آنها همچنین برای تولید سیگنالهای خرید / فروش شکستنی استفاده می شوند.

میانگین همگرایی – واگرایی متحرک (MACD):

محاسبه میانگین متحرک نمایی 9 دوره ای بین 12 و 26 دوره را انجام می دهد EMAs به عنوان سیگنال خرید / فروش حرکت و تأیید واگرایی قیمت / حرکت استفاده می شود. سیگنالهای خرید / فروش که در خط صفر MACD / نزدیک آن اتفاق می افتد می تواند از روندهای قابل توجه بازار پیش باشد. یک نشانگر تأیید روند رفتن به.

توقف و حرکت معکوس (ParaSar):

ترکیبی از شاخص فنی و استراتژی تجارت. اساساً یک استراتژی پیروی از روند که همیشه در یک موقعیت طولانی یا کوتاه است. فیلتر کردن سیگنال های خرید / فروش ParaSar برای معاملات در جهت روند اصلی ممکن است نتایج معاملات را بهبود بخشد. همچنین می تواند به عنوان یک توقف عقب مستقل استفاده شود.

شاخص مقاومت نسبی (RSI):

این نوسان ساز ، افراط های بیش از حد خرید / فروش بیش از حد در بازارهای بدون روند را شناسایی می کند و همچنین به شناسایی مناطق ورود تجارت “عقب گرد” در بازارهای پرطرفدار کمک می کند. RSI همچنین یک شاخص واگرایی موثر در قیمت / حرکت است. قرائت RSI (14) از 50 یا بیشتر حاکی از یک روند صعودی است ، قرائت زیر 50 نشانگر یک روند نزولی است. عقب گردهای RSI (2) و RSI (3) در یک روند قوی ممکن است سیگنال های ورود به معامله با احتمال بالا ، معکوس متوسط ​​(کوتاه مدت) را ارائه دهند.

مقاومت:

سطح قیمتی که پیش بینی می شود پیشرفت قیمت متوقف شود / معکوس شود. اوج و فرودهای نوسان قبلی ، خط روند ، کانالهای Keltner ، باندهای بولینگر ، بازگرداندن فیبوناچی و حجم زیاد VPOC گره ها همه می توانند به عنوان سطح مقاومت کلیدی عمل کنند.

میانگین متحرک ساده (SMA):

میانگین قیمت یک بازار بیش از تعداد X نوار قیمت را محاسبه می کند. به طور کلی به عنوان یک خط روی نمودار قیمت رسم می شود. استفاده اولیه برای تعیین جهت روند و قدرت حرکت است ، اما همچنین می تواند به عنوان یک سطح حمایت و مقاومت قدرتمند عمل کند. عبور از SMA همچنین می تواند به عنوان سیگنال تجاری استفاده شود.

اسیلاتور StochRSI:

ترکیبی از تصادفی و RSI به یک نوسان ساز منفرد تبدیل شود. این افراط بیش از حد خرید / فروش بیش از حد در بازارهای بدون روند را شناسایی می کند و همچنین به شناسایی مناطق ورود تجارت “عقب نشینی” در بازارهای پرطرفدار کمک می کند. همچنین به عنوان شاخص واگرایی قیمت / حرکت بسیار مفید است.

پشتیبانی:

سطح قیمتی که پیش بینی می شود کاهش قیمت متوقف شود / معکوس شود. اوج و فرودهای نوسان قبلی ، خط روند ، کانالهای Keltner ، باندهای بولینگر ، بازگرداندن فیبوناچی و حجم زیاد VPOC گره ها می توانند به عنوان سطوح پشتیبانی کلیدی عمل کنند.

تاب خوردن:

یک حرکت پایدار صعودی / نزولی. در روندهای صعودی ، نوسانات قیمت زمان بیشتری را نسبت به کاهش به سر می برند و بالعکس برای روند نزولی. در بازارهای بدون روند ، نوسانات قیمت از نظر جهت گیری مغرضانه نیستند. مجموعه ای از نوسانات بازار متصل می تواند به تأیید قدرت روند ، معکوس روند و واگرایی قیمت / حرکت کمک کند.

روند:

به عنوان یک سری از اوج های نوسان بالاتر و پایین ترین نرخ نوسان برای یک روند صعودی و یک سری اوج های پایین تر و پایین ترین نوسان برای یک روند نزولی تعریف شده است. شیب یک EMA یا SMA اغلب برای تعیین جهت / قدرت روند استفاده می شود. ADX و DMI همچنین برای یک منظور با هم استفاده می شوند.

خط روند:

یک خط پشتیبانی / مقاومت (S / R). با اتصال حداقل دو مرتبه پایین / پایین قابل توجه و سپس گسترش خط به جلو ساخته می شود. “آزمایشات” بعدی روند روند اغلب به عنوان نقاط ورود تجارت تلقی می شوند. نقض های بعدی خط روند به عنوان یک روند معکوس تفسیر می شود. هر چه تعداد خط روند با موفقیت آزمایش شود ، سطح S / R قویتر تصور می شود.

توقف ضرر:

یک دستورالعمل (به یک کارگزار یا صرافی) برای خروج از یک موقعیت طولانی در صورت نزول به یک قیمت از پیش تعیین شده (بالعکس برای موقعیت های کوتاه). هدف این است که ضررهای ناشی از معاملات بازنده یا قفل سود در معاملات برنده را محدود کنید. اغلب به عنوان “GTC” (خوب لغو می شود) و یا به عنوان “سفارش بازار” وارد می شود.

میزان کنترل میزان صدا (VPOC):

یک شاخص کلیدی “حجم به قیمت”. به صورت هیستوگرام در نمودار قیمت رسم شده است. سطح قیمتی را نشان می دهد که بیشترین میزان فعالیت تجاری در آن رخ داده است. هرچه اوج هیستوگرام بلندتر و باریکتر باشد ، سطح پشتیبانی / مقاومت VPOC قابل توجه تر خواهد بود. شکست های قوی فراتر از VPOC اغلب باعث نوسان بازار قابل معامله می شود.

افکار نهایی

این لیست اساسی از شاخص ها و تعاریف مفهوم نمودار شما را به درک بهتر اصطلاحات تحلیل تکنیکی ارز رمزنگاری می کند.

تصویر ویژه از طریق کاربرipmal در Steemit.