در کشوری با بیشترین ذخایر نفتی در جهان ، مردم این کشور قادر به خرید مواد غذایی نیستند. واحد پول ملی ، بولیوار ، توسط 95 درصد این هفته پس انداز مردم را پاک می کند. و میلیون ها نفر از ونزوئلایی ها با غلبه بر مرزهای کلمبیا و برزیل از کشور خود فرار کرده اند. حتی داستانهایی از ونزوئلائی وجود دارد که به آرژانتین پیاده روی کرده اند – سفر هزاران مایل.

اوژنیا آلکالا سوکره

اوژنیا آلکالا سوکر ، بنیانگذار Dash Caracas و Dash Venezuela

در میان چنین چشم انداز ناراحت کننده ای ، اوژنیا آلکالا سوکر ، بنیانگذار Dash Caracas و داش ونزوئلا به CoinCentral می گوید که زندگی در ونزوئلا به طور روزمره واقعا چگونه است. و چرا او معتقد است که ارز رمزنگاری شده – به طور خاص ، Dash – می تواند راه حلی برای بحران فزاینده انسانی ارائه دهد.

او می گوید: “مانند بسیاری از ونزوئلایی ها ، من و شوهرم در سال 2015 ترک کردیم.” به لطف افزایش کمبود مواد غذایی ، تورم ، جرم ، اقتصادی در حال نابودی و عدم اطمینان سیاسی ، “ما احساس کردیم که کشور ما دیگر فرصت هایی برای ما ندارد.” آنها به بوینس آیرس ، آرژانتین نقل مکان کردند و همه چیز را برای رفتن به آنجا به خطر انداختند و همه دارایی های خود را پشت سر گذاشتند. با این وجود به دلیل بیماری مجبور شد به کشورش برگردد.

کشوری در ویرانه ها

او می گوید: “وقتی برگشتم ، دیدگاه دیگری داشتم ، مثل اینکه مهاجرت به کشور دیگر همیشه تنها راه حل نیست.” “اما وقتی [در سال 2016] بازگشتم واقعاً از وخامت او شوکه شدم. کشور من ویران شد. ما شروع به دیدن مواردی مانند کل خانواده ها می کردیم که از بیرون زباله های خیابان غذا می خورند و مردم قادر به خرید مواد غذایی یا مایحتاج اولیه خود نیستند ، حتی اگر آنها حرفه ای بودند.

او ادامه می دهد ، “در سال 2017 ، ما با وزش و اعتراضات بسیاری در ونزوئلا زندگی سختی داشتیم.” تظاهرات گسترده ضد دولتی ، خشونت گسترده و تعداد کشته ها به صدها نفر پس از چندین ماه ناآرامی نشان داده شد. اوگنیا می گوید آن زمان است که “فهمید که دیگر نه تنها یک بحران اقتصادی بلکه یک بحران اجتماعی نیز هست.”

فراتر از تظاهرات و سرکوب سیاسی ، ما فقط در مورد افراد بی خانمان و بدون شغل صحبت نمی کنیم که توانایی خرید غذا را ندارند. اوژنیا توضیح می دهد که موانع متعددی وجود دارد که مانع دسترسی افراد روزمره به پولشان می شود. نه تنها تورم فوق العاده گسترده ای وجود دارد که امثال آن در دوران مدرن به ندرت دیده شده است ، بلکه علاوه بر این ، ونزوئلایی ها هیچ راهی برای محافظت از ثروت خود از کاهش ارزش ندارند زیرا ممنوعیت خرید آزاد ارز خارجی است.

او می گوید: “ما سالهاست كه كنترل مبادلات داریم ،” ما نمی توانیم با بولیوار دلار را آزادانه بخریم. ما به مجوز ویژه ای از دولت نیاز داریم و دستیابی به آن دشوارتر شده است ، که مردم را به سمت اقدامات دیگر سوق می دهد. “

بازار سیاه

سالهاست که در ونزوئلا بازار سیاه برای خرید دلار و سایر ارزهای خارجی وجود دارد اما از آنجا که تورم بالا به تورم فوق العاده تبدیل شده ضروری است. اوژنیا توضیح می دهد: “ما امروز گوجه فرنگی را با یك قیمت خریداری می كنیم و فردا می تواند دو برابر این قیمت باشد.” درآمد ما هر روز کمتر و کمتر خرید می کند. “

بازار سیاه

ونزوئلایی ها باید از بازار سیاه استفاده کنند

بنابراین افراد عادی ، حتی متخصصین شاغل ، به راحتی نمی توانند غذا را روی میزهای خود بگذارند. او می گوید: “وقتی همه این موانع را می بینید ، بعضی اوقات مردم به بازار سیاه روی آورده اند ، اما این خطرناک است زیرا غیرقانونی است. مواردی وجود داشته است که افراد به دلیل استفاده از بازار سیاه به زندان افتاده اند. ”

کمبود پول نقد

اوژنیا می افزاید: “اگر این کافی نبود ، ما همچنین مشکل کمبود پول نقد را داریم. این یک مشکل جدی است زیرا بسیاری از خدمات وجود دارد که ما نمی توانیم به غیر از پول نقد ، مانند حمل و نقل عمومی ، برای آنها پرداخت کنیم. “

این باورنکردنی به نظر می رسد اما در واقع درست است. بسیاری از ونزوئلایی های حرفه ای شاغل در خیابان ها خوابیده اند زیرا نمی توانند به پول نقد مورد نیاز برای سوار شدن به خانه با اتوبوس دسترسی داشته باشند. حتی اگر آنها آن را در بانک خود دارند.

وی افزود: “بسیاری از مردم در خیابان ها زندگی می كنند حتی اگر شغل داشته باشند. اما آنها هر روز پول کافی برای رفتن به محل کار و رفتن به خانه ندارند. آنها از دوشنبه تا جمعه کار می کنند و آخر هفته ها به خانه می روند. صورتحساب ها واقعاً بسیار کمیاب هستند. شما به بانک می روید و آنها فقط مقدار کمی به شما می دهند. آنها محدودیت هایی دارند. حتی اگر پول در بانک دارید ، نمی توانید آن را بیرون بیاورید. ”

محدودیت های هزینه کارت بدهی

“علاوه بر این ،” یک مشکل دیگر نیز وجود دارد. کارت بدهی و انتقال سیم نیز محدود است ، بنابراین با افزایش تورم قیمت ها بالا و بالاتر می رود اما کارت بدهی من فقط به من امکان می دهد در یک روز هزینه های زیادی را صرف کنم. حتی اگر پول را در بانک خود داشته باشم ، نمی توانم آن را خرج کنم. ”

بسیاری از اعضای تیم دش ونزوئلا داستان های مشابهی را در مورد اینکه قادر به نگه داشتن سر خود از آب نیستند ، به اشتراک می گذارند. اوژنیا می گوید: “یك زن وجود دارد كه مدیر كل بانك بود. اگرچه او تمام آن سالها در آنجا کار می کرد و بالاترین رتبه را در آن دفتر داشت ، اما توانایی تأمین غذا برای دو بچه خود را نداشت. ”

ارز رمزنگاری شده به عنوان یک جایگزین قانونی

هنگامی که مردم می میرند ، کودکان گرسنه می مانند ، میزان جرم و جنایت سر به فلک می کشد ، و مرزها با کشورهای همسایه غلبه می کنند ، شما باید یک اراده آهن بازیگران زیبا داشته باشید. اما اوژنیا مصمم بود که به کشورش کمک کند راهی برای غلبه بر این مشکلات پیدا کند. او می گوید:

“بنابراین ، ما به فکر غلبه بر موانع اقتصادی بدون نقض قانون هستیم. ارزهای رمزپایه در ونزوئلا جرم محسوب نمی شوند. من چند سال پیش در مورد بیت کوین شنیده بودم اما به آن توجه نکردم. فکر کردم این یک پروژه دانشگاهی است یا چیزی دیگر. ” اما در سال 2017 ، وقتی اوضاع وخیم به نظر می رسید ، او تحقیق عمیق تری را شروع کرد. این زمانی است که او به داش برخورد کرد.

“من نه تنها به دلیل ویژگی های ارزی که استفاده از آن را آسان تر می کند بلکه به دلیل DAO عاشق Dash شدم. که ذهن من را منفجر کرد. من شروع به تحقیق درباره داش کردم و به این فکر کردم که چگونه می توانم تغییری ایجاد کنم که به ونزوئلایی ها کمک کند از این موضوع مطلع شوند. “

اوژنیا یک برنامه نویس ، توسعه دهنده ، اقتصاددان و مهندس نیست. او یک روانشناس است که سالها در آموزش با نوجوانان ، بزرگسالان ، کودکان ، در شرکت ها و با کارآفرینان کار کرده است. در واقع ، این تجربیات او در همکاری نزدیک با کارآفرینان بود که به ایده او کمک کرد کنفرانس داش در ونزوئلا برای به دست آوردن حرکت.

گسترش کلمه About Dash

با وجود چنین پس زمینه ای بسیار ناخوشایند ، دش چگونه می تواند حل مسئله را شروع کند؟ او توضیح می دهد: “بنابراین ،” داش به تورم بزرگ کمک می کند ، زیرا مردم می توانند از آن برای محافظت از ثروت خود استفاده کنند. این به مشکل وجه نقد کمک می کند ، و همچنین به سرعت معامله کمک می کند زیرا Dash بسیار سریع است. “

داش ونزوئلا

داش ونزوئلا

سرعت معاملات برای بسیاری از مردم در سراسر جهان مهم است ، اما حتی در ونزوئلا با یک ارز کاهش یافته در ثانیه بیشتر فشار می آورند.

“از همه مهمتر ،” Dash می تواند به عنوان وسیله ای برای پرداخت روزمره کمک کند. و سیستم حاکمیت Dash این امکان را برای ما فراهم کرده است که کنفرانس ها و تعاملات سخنرانی برای ونزوئلایی ها در مورد ارزهای رمزپایه و دش را انجام دهیم. هدف این است که به مردم آموزش دهیم که چگونه از آن به عنوان راه حل مشکل استفاده کنند.

بیش از 5000 نفر به کنفرانس ها می آیند و هر ماه یک کنفرانس برگزار می کنیم. پس از پایان کنفرانس ، ما این فعالیت را به نام Dash City داریم که یک نمایشگاه کارآفرینان است و محصولات و خدمات فقط با Dash خریداری می شوند. این یک روش عملی برای دیدن کار Dash است و اساسی است زیرا ما می توانیم در مورد ارز رمزنگاری شده به صورت تئوری صحبت کنیم اما تا زمانی که ببینید این نسخه در حال کار واقعی است ، کیف پول خود را بارگیری کنید و با Dash چیزی بخرید ، این همان چیزی است که باعث می شود مردم بفهمند واقعاً ممکن است. “

اما دش امروز چقدر عملی است؟ آیا فروشگاه هایی در ونزوئلا وجود دارد که واقعاً آن را به عنوان نوعی پرداخت بپذیرند؟ چگونه افراد روزمره اگر ارزشان بی ارزش است به Dash دسترسی پیدا می کنند?

او می گوید: “ما امروز بیش از 900 بازرگان داریم که دش را در ونزوئلا می پذیرند.” “این دستاورد یک تلاش مشترک دش ونزوئلا و کارآفرینان در بیش از 20 جامعه و پروژه در ونزوئلا است که همچنین در حال افزایش آگاهی و تلاش برای توضیح بازرگانان هستند که Dash چیست و چگونه از آن استفاده کنند.”

کنفرانس Dash در ونزوئلا

همایش های داش برای کارآفرینان انجام می شود زیرا “ویژگی های شخصیتی آنها برای انتشار این اطلاعات خوب است زیرا جسورتر و مستعد ریسک هستند. آنها بیشتر آزمایش می کنند ، زیرا آنها در مقایسه با یک شرکت بزرگ که باید بر بسیاری از فرآیندها و سیاست ها غلبه کند ، این آزادی را برای انجام آنها دارند. کارآفرینان فقط باید انتخاب خود را انجام دهند و فقط آن را انجام دهند. آنها بخشی از موفقیت ما بوده اند. “

در حقیقت ، اوگنیا می گوید بسیاری از کارآفرینان کوچک حتی الهام بخش کسب و کارهای بزرگتر بوده اند. “آنها فکر می کنند ،” اگر این کارآفرین کوچک می تواند این کار را انجام دهد ، پس چرا ما نمی توانیم؟ ” آنها نه تنها در این باره صحبت می كنند بلكه نمونه را راهنمایی می كنند. “

اوژنیا و تیمش در سال جاری تاکنون 10 کنفرانس برگزار کرده اند و با برگزاری 12 ام ماه آینده به پایان می رسند. پس از آن ، او برنامه هایی برای فعالیت های دیگری دارد که بیشتر مورد بازرگانان قرار می گیرد ، مانند رویدادهای آموزشی ، برای کمک به بیشتر و بیشتر کارآفرینان برای استفاده از Dash. اگرچه ، آنها هنوز همایش هایی برگزار می كنند ، “شاید سه یا چهار بار در سال” ،.

آیا بیشتر ونزوئلایی ها در مورد ارز رمزنگاری شده اطلاعاتی دارند?

احتمالاً متوسط ​​اروپایی یا آمریکایی شما با بلاکچین آشنایی ندارد. کسانی که آشنا هستند غالباً تعاریف مختلط و عدم درک کامل دارند. اما در ونزوئلا اینگونه نیست. اوژنیا می گوید: “شناخته شده ترین ارزهای رمزپایه در ونزوئلا Bitcoin ، Petro و Dash هستند.”.

و نظر او در مورد پترو چیست؟ او مردد است ، و اکراه خاصی نسبت به صحبت آزادانه درباره ابتکارات دولت نشان می دهد. او می گوید: “پترو پروژه جالبی است ،” از همه مهمتر این است كه دولت كلمه ارزهای رمزپایه را در سخنان خود گنجانده است. ” این کمک کرده است تا اوژنیا و تیم او به راحتی کلمه Dash را گسترش دهند و به مردم ونزوئلا آموزش دهند..

او می گوید: “وقتی شروع به صحبت در مورد Dash می کنیم ، مردم قبلاً در مورد ارزهای رمزپایه شنیده اند ،” بنابراین ، پترو گامی به جلو در کمک به مردم بوده است تا بفهمند چیزی به نام بلاکچین وجود دارد و چیزی به نام ارزهای رمزپایه وجود دارد. “

افزایش پذیرش داش

“ما اکنون بازرگانانی داریم که می توانند از چین مواد خریداری کنند و به Dash پرداخت کنند و محصولات خود را در کشورهای دیگر بفروشند و Dash را بپذیرند. ونزوئلایی ها سالهاست که برای محافظت از سرمایه خود در برابر تورم از ارز رمزنگاری شده استفاده می کنند ، اما اکنون با Dash ، پنجره جدیدی به عنوان وسیله پرداخت باز شده است. این راهی آسان برای دریافت چیزی است که از بولیوار قویتر است و در چارچوب قانون است. ”

بنابراین چه نوع بازرگانانی Dash را قبول می کنند؟ “ما تنوع زیادی داریم ، از فروشگاه های کوچک مانند فروشندگان قهوه و بستنی گرفته تا فروشگاه های مواد غذایی ، و یک شرکت تولید و فروش موتور سیکلت … همچنین مراکز بهداشتی وجود دارد که داش ، مدارس ، دانشگاه ها و فروشگاه های لباس را می پذیرند … کل گزینه ها. “

خط تیره را کشف کنید

https://discoverdash.com/

آیا اوژنیا اصلاً نگران این است که اگر داش خیلی قوی شود و تهدیدی برای دولت شود ، ممکن است آن را غیرقانونی کنند?

“من امیدوارم که نه ،” من می گوید ، “من فکر می کنم به دلیل ویژگی های دولت که در حال حاضر در ونزوئلا است ، این امکان وجود دارد ، اما افرادی در دولت هستند که ارز رمزنگاری شده را درک می کنند و می دانند این ابزاری است که آنها باید استفاده کنند. من معتقدم که آنها نمی خواهند جلوی آن را بگیرند زیرا این امر به آنها نیز خدمت می کند. “

و در مورد کنفرانس هایی که او برگزار می کند و هزاران نفر از حاضران جمع می شوند ، چه می کنید؟ “ما باید هوشیار باشیم ، اما آنها هیچ اقدامی برای جلوگیری از وقایع نکرده اند ، ما باید مراقب باشیم ، اما امیدوارم که مشکلی نداشته باشد.” به هر حال ، او تأكید می كند ، كنفرانس ها مربوط به آموزش كارآفرینان درباره دش است – نه یك جنبش ضد دولت.

چطور در مورد غیر فنی بودن و زن بودن?

“در حقیقت ، نداشتن پیش زمینه فنی ، فکر می کنم به افراد کمک کرده است با من ارتباط برقرار کنند و ارز رمزنگاری شده را درک کنند ، درصورتی که زمینه فنی یا توسعه ندارند. عبارتی وجود دارد که من در کنفرانس های خود بسیار استفاده می کنم. من از نظر فنی بلاکچین را نمی فهمم و اقتصاد را از نظر اقتصادی نمی فهمم ، اما من یک شخص هستم و درآمد کسب می کنم و می فهمم که این نوع پول ارزش دارد. “

او می گوید که این قابلیت بازپرداخت به افراد کمک می کند تا وقتی می فهمند برای درک آن به سابقه توسعه دهنده نیاز ندارند ، آرامش پیدا کنند. و اما در مورد زن بودن؟ اوژنیا خود را فمینیست نمی داند – او فقط وظیفه خود را انجام می دهد. “مردم به دلیل صدای زنانه یا مردانه آن گوش نمی دهند ، آنها گوش می دهند زیرا برای آنها مفید است.”

او می گوید تنها باری که زن بودن را مشکلی می دید مربوط به “یک روزنامه نگار خاص در ونزوئلا ، متخصص فن آوری بود. او هرگز نخواسته است من را در مصاحبه هایش داشته باشد ، هرچند همکاران مرد من را داشته است. شاید اگر من یک مرد بودم ، این پسر دوست داشت با من صحبت کند. “

و بزرگترین چالشهای پیش رو?

“ما با کنفرانس ها حرکت شتابان را ایجاد کرده ایم. من فکر می کنم ما باید آن حرکت را بپذیریم ، ما نمی توانیم رها شویم ، ما باید ادامه دهیم. همچنین ، ما باید روی پروژه های بعدی کار کنیم که چگونه مردم می توانند به طور مستقیم Dash و سایر ارزهای رمزنگاری شده را دریافت کنند تا مجبور به استفاده از Bolivar نشوند. ما باید روش های مختلفی را برای دریافت Dash از ونزوئلایی ها توسعه دهیم. “

بسیاری از ونزوئلایی هایی که به صورت آنلاین کار می کنند ، پرداخت در رمزنگاری را می پذیرند و می توانند با مردم در سراسر جهان کار کنند و از آن برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات به صورت رایگان استفاده کنند. این باید به انواع دیگر کارگران نیز تعمیم یابد. و هنوز زمان زیادی لازم است تا حمل و نقل عمومی ونزوئلا پرداخت در Dash را بپذیرد. اما بالاخره ما در اوج کوه یخ هستیم.

اوژنیا می گوید: “اینطور نیست که این راه حل هر مشکلی باشد ، اما نوعی امید وجود دارد که با استفاده از Dash گسترش می یابد.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me