آره. خیر ، و شاید به نظر برسد بسته به این که با چه شخصی صحبت کنید ، پاسخ این س toال باشد. با تمام فعالیتهای سرتاسر اخیر ، حملات هکری پررنگ ، کلاهبرداری ICO و پروژه هایی که نتوانستند ارائه دهند ، تنظیم ارز رمزنگاری شده به نوعی یا شکل مورد پسند سرمایه گذاران است.

اما نه نوعی که نوآوری را در مسیر خود متوقف کند.

و مانند همه چیز در این صنعت شگفت انگیز که به طور روزمره جای جدیدی را می گیرد ، خط بسیار خوبی برای گام برداشتن وجود دارد.

اگر لعنت کنی ، لعنت اگر نکنی

ایالات متحده به دلیل مبهم بودن و نامشخص بودن قوانین ، مورد انتقاد شدید شرکت های بلاکچین و سرمایه گذاران قرار گرفته است. به عنوان مثال ، یکی از بنیانگذاران ShapeShift Jon ، وضعیت را بسیار گیج کننده توصیف کرد:

“چه قوانینی وجود دارد زیرا هیچ کس نمی داند … من فکر می کنم سیستمی که در آن تفسیر کمتر و وضوح بیشتری وجود دارد که در آن خطوط مختلف وجود دارد و در چه سطلی قرار می گیرد برای کل محیط فوق العاده مفید خواهد بود.”

بنیانگذار شرکت Jon ShapeShift

Jon ShapeShift یکی از بنیانگذاران

و او تنها نیست. در واقع فشار رو به افزایش است. عدم وضوح در ایالات متحده باعث ارسال پول و نوآوری زیادی در خارج از کشور می شود. شرکت های بلاکچین به طور فزاینده ای در حال افزایش هستند کنار گذاشتن سرمایه گذاران آمریکایی به نفع پناهگاه های امن تر مانند سوئیس یا مالت.

بازرگان فصلی رمزنگاری Ran Neu-Ner به CNBC گفت او معتقد بود که SEC نیاز به ایجاد سریع مقررات ICO دارد ، یا خطر عقب افتادن از بقیه جهان را دارد – و حتی بدتر از آن – کل صنعت را خفه می کند.

واضح است که فعالیت در یک کسب و کار در یک فضای عدم اطمینان چالش برانگیز است. برجسته کردن چرا اکثر سرمایه گذاران نهادی هنوز در دروازه منتظرند.

زمین مسابقه مالت در مسابقه تنظیم ارزهای رمزنگاری شده

مالت در این ماه سه قانون جدید را اعلام کرد. این موارد نه تنها ICO ها ، بلکه DLT ، مبادلات و کیف پول ها و مشاوران ارزهای رمزنگاری شده را نیز تنظیم می کند. به عنوان اولین کشوری که رسماً قانون جدید ایجاد کرد ، رکورد زدن مالت در سراسر کشور.

رهنمودهای آنها انتظارات را تعیین می کند و به مشاغل چارچوبی می دهد که در آن فعالیت کنند. آنها همچنین ICO و بلاکچین را به طور کلی قانونی می دانند.

همانطور که استیو تندون ، یکی از اعضای اصلی گروه ویژه بلاکچین مالت گفت:

“آنها ممکن است صحیح نباشند ، ممکن است نقص داشته باشند ، اما حداقل وضوح را به ارمغان می آورند. و اگر بهترین ها نباشند ، همیشه فرصت تصویب وجود دارد. “

مالت

استیو تندون ، گروه ویژه ملی بلاکچین مالت

مقررات مالت تاکنون نشان می دهد درک عمیقی از فناوری اساسی و تأثیر گسترده ای که بر جامعه خواهد گذاشت. نه فقط برای جمع آوری پول بلکه برای تغییر شکل کل نهادها و صنایع. و در واقع ، دستورالعمل های ICO مالت و الزامات مربوط به مقاله سفید از سخت ترین موارد موجود است. این امر به منظور از بین بردن کلاهبرداری و حمایت از سرمایه گذاران است – نه برای خفه کردن مقررات.

کشورهایی مانند مالت که گام های بزرگی در تنظیم قانون برداشته اند کاملاً مغایر با سردرگمی در ایالات متحده یا ژاپن است. اما ، در مورد کسانی که استدلال می کنند که نباید هیچ مقرره ارز رمزنگاری شده وجود داشته باشد ، چه می کنید؟ این قانونگذاری بیش از حد در مراحل اولیه ممکن است اسب را از اصطبل خارج کند?

آیا مقررات Cryptocurrency نوآوری را خفه می کند?

تنظیم ارز رمزنگاری شده در صورت خنثی کردن نوآوری در خطر است. به نظر می رسد تقریباً همه در این مورد اتفاق نظر دارند. حتی جون او می گوید ، “سخت ترین چیزی که فکر می کنم ، توضیح در مورد رمزنگاری و بیت کوین و همه این نشانه های مختلف این است که برخی از آنها ممکن است در دسته های قدیمی قرار بگیرند. اما بسیاری از آنها واقعاً دسته های قدیمی را می شکنند. سعی کنید آن گیره مربع را درون سوراخ گرد قرار دهید و سعی کنید آنها را در دسته های قدیمی بسیار محدود کننده و خفه کننده قرار دهید. “

وی ادامه می دهد ، “من فکر می کنم ما باید درک کنیم که این موارد دسته بندی می کنند. آنها ممکن است قبل از اینکه بدانیم چه قوانینی باید بدانند ، درک و توسعه بیشتری داشته باشند … اما در ضمن ، برای هر قانونی که می خواهند اعمال کنند ، فقط مطمئن شوید که از وضوح کافی برخوردار است. ”

مدیر عامل شرکت CrowdFundX Darren Marble ، که مهمترین IPO های Reg A + را به NASDAQ و NYSE به بازار عرضه کرده است ، و همچنین Security Token Offers (STO) به عنوان یک اعتقاد راسخ به تنظیم ارزهای رمزپایه کاملاً در طرف دیگر ایستاده است. برخلاف خفه کردن نوآوری ، او معتقد است که برای رشد آن ضروری است. وی می گوید: “مردم فراموش می كنند كه در پایان روز ، سرمایه گذاران باید برنده شوند.”.

وی اظهار داشت ، مقررات برای خنثی کردن نوآوری وجود ندارد بلکه برای محافظت از سرمایه گذاران و اطمینان از کلاهبرداری و بازیگران بد است. در غیر این صورت ، سرمایه گذاران سرمایه گذاری را متوقف می کنند و کل صنعت از بین می رود. ماربل اظهار داشت: “همه این نوآوری ها از بین می رود و بلاکچین به پاورقی تاریخ تبدیل می شود.”.

بنابراین بهترین راه برای دستیابی به آن چیست?

برخی می گویند که سوئیس با توجه به موارد خاص و رویکرد نظارتی قانون مبتنی بر اصول ، عملی ترین در این مرحله است. با این کار از قرار دادن وسایل درون جعبه یا تهیه نسخه های دقیق برای چنین منطقه جدید جلوگیری می شود ، و اساساً فضا برای دیدن چگونگی پیشرفت صنعت باقی می ماند.

منظره دریاچه کوه های آلپ در سوئیس

منظره دریاچه کوه های آلپ در سوئیس

در حقیقت ، به دور از فرار از مقررات ، مقام نظارت بر بازار مالی سوئیس FINMA اولین کسی بود که مجموعه ای از دستورالعمل های ICO. و سوئیس هنوز هم است بزرگترین مرکز ICO با دره Crypto حدود 200 شرکت بلاکچین را در خود جای داده است.

با این حال ، دولت مالت متفاوت فکر می کند. در حقیقت ، تندون و تیمش معتقدند که قوانین جدید برای شرایط و فن آوری های جدید کاملاً ضروری است:

“چه اتفاقی می افتد که چیزی بد شود؟ چه کسی مسئول است؟ به نظر من اینها س questionsالات بزرگی هستند و در آیین نامه بعدی چه اتفاقی می افتد؟ این سوالات برای رسیدگی به قوانین جدیدی نیاز دارند. هیچ قانونی وجود ندارد که این قانون را انجام دهد. “.

وقتی از ShafeShift’s Jon در مورد بهترین راه برای کنترل تنظیمات قانونی س askedال شد. “من خودم جهانی را ترجیح می دهم كه اساساً همان نگرشی باشد كه بسیاری از نهادهای نظارتی در ایالات متحده نسبت به اینترنت در روزهای اول داشتند ، كه رویكرد” منتظر بمانید “بود. آنها نمی دانستند این فناوری به کجا می رود و اگر سعی کنند خیلی سریع قوانین را تنظیم کنند ، این امر نوآوری را خفه می کند و انواع مشکلات را ایجاد می کند.

نوع برخورد آنها با اینترنت عالی بود و این واقعاً به اینترنت اجازه می داد ، مخصوصاً در ایالات متحده ، و برای انواع مختلف چیزهای جدیدی که هیچ کس فکرش را نمی کرد توسعه دهد و هیچ کس نمی توانست پیش بینی کند ، 20 سال پیش. در رمزنگاری ، من فکر می کنم از آنجا که از نظر مالی مرتبط است یا ارزش زیادی دارد ، این همه ننگ را با خود به همراه می آورد و مردم می خواهند آن را در یک جعبه خاص قرار دهند … من واقعاً احساس می کنم بهترین کار این است که بگذاریم پیشرفت کند زیرا ما فقط نمی دانم این چیزها به کجا می روند. “

افکار نهایی

با تحولات بسیار متفاوت به همان اندازه فضای نظارتی در فضای فناوری ، این یک ظرف آزمایش واقعی پتری است. آیا تنظیم مقررات رمز ارز با قرار دادن موارد در جعبه های اشتباه ، نوآوری را خفه می کند؟ بله ، نه ، و شاید … باید منتظر بمانیم و ببینیم.