آیا سرمایه گذاری Cryptocurrency می تواند انقلابی در سیستم بهداشت و درمان ایجاد کند?

صنعت مراقبت های بهداشتی به طور طبیعی یکی از مناطق فعال اکتشاف بوده است زیرا جهان برای یافتن برنامه های کاربردی ارز رمزنگاری شده تلاش می کند. طبیعت خطرپذیر صنعت پزشکی همراه با هزینه های هنگفتی که برای شروع هرگونه تغییر در مراقبت های بهداشتی مورد نیاز است ، مانع عمده ای برای تغییر بوده است. در نتیجه ، صنعت مراقبت های بهداشتی به دلیل کندی در استفاده از فن آوری های جدید مشهور است.

با این حال ، اشتیاق طاقت فرسای صنعت بلاکچین اجازه نمی دهد که این موانع جلوی آنها را بگیرند. در اینجا دو حوزه وجود دارد که ارز رمزنگاری شده و فناوری دفتر توزیع شده می تواند به طور بالقوه انقلابی در سیستم مراقبت های بهداشتی ایجاد کند.

مشکلات مدیریت داده های مراقبت های بهداشتی متمرکز

یکی از اصول اصلی در پشت ارز رمزپایه این است که حاکمیت فردی را امکان پذیر می کند. با وجود رابطه رمزنگاری یکسویه که توسط کلیدهای خصوصی / عمومی مجاز است و ماهیت همتا برای پایگاه داده های توزیع شده ، دیگر نیازی به اعتماد به موسسات متمرکز برای تسهیل تعاملات نداریم. به طور سنتی ، سوابق مراقبت های بهداشتی توسط کلینیک و بیمارستانی که از آن بازدید می کنید ، ذخیره و نگهداری می شدند. این مرکزیت ایجاد می کند سیلوهای عظیم اطلاعاتی به دلیل عدم نفوذ پذیری داده ها بین موسسات پزشکی و همچنین مستعد هک شدن است. به عنوان مثال در سال 2017 گروه هکرها ارباب تاریکی بیش از 600000 پرونده بیمار در ایالات متحده را از طریق سه سازمان بهداشتی به سرقت برد و آنها را در وب تاریک فروخت.

مراقبت های بهداشتی بیمار محور

اگر به جای مدیریت داده های پدرانه ، بیمار اطلاعات مراقبت های بهداشتی خود را به طور ایمن در بلاکچین داشته باشد ، چه می شود؟ توانمندسازی افراد با کنترل سوابق پزشکی همان چیزی است که استارتاپ هایی مانند Medibloc و زنجیره پزشکی پیشنهاد دادن.

[youtube https://www.youtube.com/watch؟v=4ta80EPIcNk]

با بازگرداندن حاکمیت سوابق مراقبت های بهداشتی به افراد ، نه تنها تمام تعاملات پزشکی شما در یک بستر یکپارچه و ایمن ثبت می شود ، بیماران می توانند درمورد اینکه چه کسی ممکن است به این اطلاعات دسترسی داشته باشد تصمیم بگیرند. با ایجاد اقتصاد پیرامون سوابق سلامت بیمار ، توسعه دهندگان می توانند با استفاده از رضایت بیماران ، از این داده ها استفاده کنند. پزشکان به یک منبع واقعی از اطلاعات پزشکی کل زندگی شما دسترسی خواهند داشت. شما ممکن است تصمیم بگیرید که سابقه پزشکی خود را مستقیماً به محققان بفروشید بدون اینکه نگران باشید اشخاص ثالث بدون اجازه به آن دسترسی پیدا می کنند.

بیمه درمانی مبتنی بر بلاکچین

یکی دیگر از حوزه های مهم ارز رمزنگاری شده ، فراهم کردن دسترسی بسیار مضر به سرمایه برای افرادی که در کشورهای با درآمد کم تا متوسط ​​(LMIC) زندگی می کنند ، است. در سال 2014, سرانه هزینه های بهداشتی در کشورهای کم درآمد (LIC) در مقایسه با 5221 دلار در کشورهای با درآمد بالا (HIC) 120 دلار بود. علاوه بر این ، LIC ها طی دهه های آینده در افزایش پیش بینی شده حداقل افزایش خواهند داشت. دو دلیل اصلی این موارد عبارتند از:

1) دسترسی ناکافی به داده های قابل اعتماد در مورد کیفیت مراقبت و مدیریت موسسات منجر به محدودیت اطمینان سرمایه گذاری می شود.

2) ناکارآمدی پرداخت های مرزی و واسطه های غیررقابتی در حال حاضر در صنعت تأمین مالی وجود دارد.

بلاکچین می تواند برای هر دوی این مشکلات راه حل های معنی داری ارائه دهد. با افرادی مانند Ripple و Stellar برای پرداخت های مرزی و استارتاپ های متمرکز بر پزشکی که در بالا ذکر شد.

دسترسی جهانی به بیمه خدمات درمانی

شفافیت و تغییرناپذیری ارائه شده توسط بلاکچین می تواند ردیابی حسابرسی ضد دستکاری را ایجاد کند که قبلاً غیرممکن بود. این می تواند تقلب را به حداقل برساند و به افرادی که واقعاً صادق هستند در سطح جهانی اعتبار مالی بدهد.

با حذف م institutionsسسات مالی به عنوان واسطه شخص ثالث ، فقیرترین افراد می توانند موانع را در نتیجه یک م centralسسه متمرکز فاسد یا ناپایدار که قبلاً بدون تقصیر خودشان تأسیس شده بود ، پشت سر بگذارند.

به عنوان مثال ، آزمایشگاه بلاکچین PwC UK قبلاً کار کرده است مطالعات آزمایشی در مورد پیاده سازی های بلاکچین در بیمه عمده فروشی و تصدیق می کند که پتانسیل بسیار زیادی است.

مثال دیگر Wanchain ، یک پروتکل بلاکچین است که فقط بر ایجاد زیرساخت های مالی غیرمتمرکز تمرکز دارد ، و این امکان را دارد که بانک های متمرکز به گذشته تبدیل شوند..

تضمین کیفیت دارو و مکمل غذایی

شهروندان کشورهای پیشرفته ممکن است هرگز مجبور نباشند درباره اصالت دارویی که مصرف می کنند فکر کنند. با این حال ، داروهای تقلبی در سایر نقاط جهان یک مشکل بزرگ است. به عنوان مثال ، تخمین زده می شود که 122،350 مرگ کودکان زیر پنج سال رخ دهد به عنوان یک نتیجه مستقیم از کیفیت مطلوب ضد مالاریا در جنوب صحرای آفریقا.

یک W.H.O. گزارش در سال 2017 همچنین تخمین زده شده است که “از هر 10 محصول پزشکی 1 در کشورهای در حال توسعه استاندارد یا جعلی است”. این مشکل همچنین در کشورهای پیشرفته با صنعت نظارت دقیق در صنعت مکمل های غذایی وجود دارد. مطالعه ای که در سال 2013 انجام شد نشان داد که فقط 48٪ از گروهی از مکمل های تصادفی انتخاب شده حاوی آنچه در برچسب آنها ذکر شده است. با بسیاری از مکمل ها شامل پرکننده ها و آلاینده هایی است که حتی روی برچسب ها ذکر نشده است.

مدت هاست که مشکل اصالت محصولات در صنعت زنجیره تأمین آزار می دهد. این مسئله خصوصاً در مورد محصولات حیاتی مانند دارو مهم است.

با کمال تعجب ، بلاکچین ممکن است راه حلی باشد که جهان منتظر آن بوده است.

قرص ویاگرا تقلبی و واقعی

آیا می توانید تفاوت بین ویاگرا جعلی و واقعی را تشخیص دهید?

پایگاه داده تغییرناپذیر

ادعاهای پرشکوه زیادی پیرامون افزایش ارز رمزنگاری شده به سطح افسانه ای فناوری وجود دارد. با این حال ، فناوری زمینه بلاکچین فقط یک پایگاه داده فرم است. نه بیشتر و نه کمتر. البته ساختار توزیع شده آن باعث می شود تا هم تغییرناپذیر باشد و هم در سطح جهانی شفاف باشد.

چه می شود اگر به جای پخش “این رشته از آدرس عددی عددی 5.65 بیت کوین داشته باشد” ، ما پخش کنیم “این شناسه منحصر به فرد این حسگر را در این کارخانه لمس کرده و در حین حمل و نقل همیشه در زیر 4 درجه سانتیگراد نگه داشته می شود”?

تدارکات زنجیره تأمین یکی از صنایع بزرگ پیش زمینه ای است که تا وقتی مشکلی پیش نیاید فرد به آن فکر نمی کند. اکنون چندین زنجیره بلوک در سراسر جهان وجود دارد که فقط بر روی این نرم افزار تمرکز دارند. زنجیرهایی مانند Vechain ، Waltonchain وجود دارد, OriginTrail, WaBi, مدول, دوری, CargoX, ShipChain, و آمبروسوس. برنامه متمرکز بر زنجیره تأمین یکی از محبوب ترین و گرم کننده ترین فضای بلاکچین است. به طور طبیعی ، این به این دلیل است که پایگاه های داده قسمت عمده ای از تدارکات زنجیره تامین است.

دو شرکت Ambrosus و Modum بر تأمین دارو در این صنعت بزرگ لجستیک زنجیره تأمین تمرکز دارند..

آرم Ambrosus و Modum

Ambrosus و Modum

گذرنامه داروی شما

Ambrosus و Modum با ترکیب سنسورهای پیشرفته ، فناوری اینترنت اشیا و بلاکچین در تلاشند تا اطمینان کیفیت را به سطح بالاتری برسانند. تصور کنید هر بسته دارو دارای شناسه منحصر به فردی به آن است. پزشکان و مصرف کنندگان می توانند محصول را با تلفن های هوشمند خود اسکن کرده و تاریخچه دقیق زندگی کل آن را دریافت کنند. با اطلاعات آسان و غیرقابل تغییر مانند “در کدام کارخانه ساخته شده است” یا “آیا دارو با رعایت مقررات در محدوده دما نگهداری می شود”

با اطمینان از تضمین کیفیت استاندارد طلا ، می توانیم از آسیب عمدی و غیرعمدی به مردم در سراسر جهان به عنوان یک نتیجه از داروی بهینه استفاده کنیم.

نتیجه

یک دلیل وجود دارد که چنین اشتیاق جنون آمیزی در پشت بلاکچین و ارز رمزپایه وجود دارد. سیستم عامل هایی مانند Medibloc و Medicalchain حاکمیت داده های پرونده سلامت را به دست بیماران اختصاص می دهند. در همین حال ، ارز رمزنگاری شده همچنین می تواند به فقیرترین افراد جهان از نظر بهداشتی دسترسی اقتصادی داشته باشد. البته ، ما هنوز در روزهای اولیه اکتشاف هستیم. هیچ کس نمی داند که آیا صنعت پزشکی قادر به استفاده از فناوری بلاکچین با سرعت نسبی است. نتیجه هرچه باشد ، با وجود این ظرفیت بالقوه و این همه پول در معرض خطر ، واقعاً ارزش امتحان کردن را دارد.