Centra (سکه CTR) یکی از بزرگترین کلاهبرداری های رمزنگاری شده در سال 2018 بود. ICO قبل از سقوط تماشایی از لطف ، 32 میلیون دلار از سرمایه گذاران با ادعای مشارکت در نام های بزرگ و افتخار حمایت از مشاهیر جمع کرد. پلیس بنیان گذاران را دستگیر کرد و بلافاصله سکه ها را از لیست خارج کرد. اکنون حتی افراد مشهوری که سکه CTR را تأیید کرده اند با اقدامات قانونی قضایی روبرو هستند.

بنابراین آنچه با سکه Centra اتفاق افتاد و چه چیزهایی می توانیم یاد بگیریم که ممکن است کمک کند تا در آینده دچار چنین کلاهبرداری نشویم?

سکه CTR چیست?

با توجه به اینکه وب سایت اکنون آفلاین است ، یافتن اطلاعات زیادی در مورد سکه CTR فراتر از اخبار خبری کلاهبرداری ، یک چالش است. سکه Centra ادعا کرد راه حل مشکل هزینه بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه است. این شرکت به کاربران خود یک کارت نقدی یا نقدی ارائه می دهد که به آنها امکان می دهد رمزهای خود را به همان روشی که ما با استفاده از کارت اعتباری یا بدهی معمولی هزینه می کنیم ، خرج کنند. خوب به نظر می رسد ، درست است?

وب سایت CTR سکه ICO هدف خود را از ساخت “اولین کارت بدهی چند بلاک چین و کیف پول هوشمند و بیمه شده” اعلام کرد. یک کیف پول نیز وجود دارد که به کارتها متصل است ، که پوشش بیمه ای برای دارایی های ذخیره شده را فراهم می کند. این کیف پول با بیش از پنج ارز رمزپایه اصلی از جمله Bitcoin ، Ethereum و Litecoin کار می کند و می تواند در بیش از 100 کشور مورد استفاده قرار گیرد.

این شرکت ادعا کرد که با ویزا و مسترکارت همکاری هایی را تنظیم کرده است تا اطمینان حاصل کند که کارت آنها به همان شیوه کارت عادی استفاده می شود. بوکسور فلوید می ویدر و تهیه کننده موسیقی دی جی خالد هر دو پروژه را تأیید کردند.

سکه CTR

کارت سکه CTR – دارای نشان Visa

سکه سقوط CTR

ICO 32 میلیون دلار ETH از سرمایه گذاران آورده است. با این حال ، حتی قبل از هرگونه مداخله SEC ، اعضای جامعه رمزنگاری ها چنین کرده بودند شروع به ارسال کرد نگرانی در مورد اصالت پروژه سکه CTR. یافته های ماهی شامل تصاویر پروفایل جعلی و پیروان جعلی توییتر بود. فقط اطلاعیه های مطبوعاتی پرداخت شده این پروژه را پوشش می دادند ، که بنیانگذاران در مورد آنها اظهار نظر می کردند گویا پست های ارگانیک بودند. در اکتبر 2017 ، نیویورک تایمز اظهار داشت که سخنگوی ویزا تکذیب کرده است هرگونه درگیری با سکه Centra.

هنوز بنظر می رسید که بنیانگذاران پاسخی دارند. آنها اظهار داشتند که تیمی از فریلنسرهای غیر قابل اعتماد تصاویر پروفایل را بهم ریخته و حساب توییتر شرکت را خراب کرده اند. به دنبال مقاله NYT ، آنها به سادگی تمام منابع مربوط به Visa را از وب سایت شرکت حذف کردند.

تا آوریل 2018 ، SEC امور را به دست خود گرفت. پلیس دو تن از بنیانگذاران سکه CTR ، سهراب “سام” شارما و رابرت فارکاس را به جرم کلاهبرداری در اوراق بهادار دستگیر کرد. SEC SEC بنیانگذاران سکه Centra را به “چرخاندن شبکه دروغ” متهم کرد و اظهار داشت که به دنبال صدور احکام دائمی و بازپرداخت کامل پول سرمایه گذاران است.

اندکی بعد ، مبادلات عمده شروع به حذف سکه کردند. پس از حذف نام CTR Binance ، سکه عملاً بی ارزش شد. اخیراً ، گزارش های خبری سکه Centra حاکی از آن بود که DJ Khaled و Floyd Mayweather هر دو برای نقش های خود در شیلینگ پروژه با پیگرد قانونی روبرو هستند. هنوز هیچ چیزی تضمین نمی کند که سرمایه گذاران پول خود را پس بگیرند یا می گیرند.

آنچه می توانیم از برجام سکه CTR دور کنیم

اگر شما یکی از سرمایه گذاران هستید که آنقدر بدشانس است که درگیر معضل سکه Centra شوید ، پس همدردی ما را دارید. با این حال ، برای نوشتن این مطلب با Twitchforks به ما مراجعه نکنید ، اما برخی از اقدامات مفید در این رویدادها وجود دارد. در اینجا بزرگترین برداشتهای ما از کلاهبرداری سکه Centra وجود دارد:

همیشه مهمترین ادعاهای مطرح شده توسط هر پروژه را بررسی کنید

اگر سکه ای ادعا می کند که شریکی مانند Visa یا PayPal در هیئت مدیره خود دارد ، پس ببینید آیا خبرهای مطبوعاتی موافق در وب سایت های آن شرکت وجود دارد یا خیر. اگر چیزی پیدا نکردید ، ممکن است ادعا واقعی نباشد.

مارک های بزرگ اغلب اگر فکر کنند کسی از نام تجاری آنها به بهانه های دروغین استفاده می کند ، صحبت خواهند کرد. اگر چیزی در وب سایت شرکت پیدا نکردید ، و هیچ چیز دیگری برای نشان دادن واقعی بودن مشارکت ادعایی وجود ندارد ، شرکت شریک ادعا شده را توییت کنید تا از آنها بخواهد. بدترین حالت ، شما هیچ پاسخی دریافت نمی کنید. در بهترین حالت ، پاسخی دریافت خواهید کرد که سو susp ظن شما را تأیید یا رد می کند.

تأییدیه های افراد مشهور هیچ معنی ندارد

به معنای واقعی کلمه هیچ چیزی. فلوید می ویدر ممکن است یک ورزشکار عالی باشد ، اما چرا تصور می کنیم که او چیزی بیشتر از مادربزرگ شما در مورد رمزنگاری می داند؟ اگر می توان مریا کری-دیوا را متقاعد کرد که تبلیغات خوابگاه های خوابیده را انجام دهد (بله), این اتفاق افتاد) ، این کاملاً در حیطه احتمالات است که به هر شخص مشهوری برای پرداخت یک پروژه رمزنگاری پرداخت می شود.

سکه CTR فلوید می ودر

فلوید به بوکس بچسب. اعتبار تصویر: توییتر

تیم را با جزئیات بررسی کنید

به نمایه های آنها در LinkedIn نگاه کنید. آنها را گوگل کنید. Google Image آنها را جستجو کنید. عکس Google را معکوس کنید و آنها را جستجو کنید. اخبار گوگل آنها را جستجو کنید. اگر چیزی اضافه نشد ، آن را برای تیم مدیریت جامعه پروژه فریاد بزنید.

اگر می توانید ، در ثبت شرکتها جستجو کنید. این نشان خواهد داد که آیا بنیانگذاران با سایر شرکت ها معامله ای داشته اند یا مدیرتی داشته اند. این جستجوها در ایالات متحده دشوارتر است ، اما در برخی از کشورهای دیگر مانند انگلستان آسان تر است.

همه مقالات خبری را که می توانید درباره شرکت پیدا کنید بخوانید

اگر فقط بتوانید اطلاعیه های مطبوعاتی پولی یا پست های واضح حمایت مالی پیدا کنید ، ممکن است تیم پروژه در حال انتشار مجلات باشد. فقط چند نشریه رمزنگاری وجود دارد که تبلیغات پولی را اجرا نمی کنند.

مطمئناً ، اگر قصد سرمایه گذاری در هر پروژه بلاکچین جدیدی را دارید ، باید تمرین دقیق تری را در مورد اصول اولیه پروژه انجام دهید. با این حال ، این فقط چند مورد از بارزترین مواردی است که یک پروژه می تواند سرنخ هایی را نشان دهد که نشان دهنده اصالت آن است.

سرانجام

کلاهبرداری مانند سکه CTR برای مکیدن مردم طراحی شده است. وجود آنها نشانه عدم بلوغ بخش است و نشان می دهد که تنظیم چیز بدی نیست. با این حال ، حتی با رعایت مقررات ، حتماً بررسی هایی مانند موارد ذکر شده در بالا را دنبال کنید. وقتی این کار را می کنید ، می توانید اطمینان داشته باشید که برای محافظت از سرمایه گذاری های خود اقدامات احتیاطی عقل سلیم را انجام می دهید.

اعتبار تصویر ویژه: Pixabay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me