یک نگرانی عمده برای بلاکچین این است که گرچه کاربردی است ، اما بسیاری از بلاکچین ها می توانند در مقیاس گذاری برای پذیرش گسترده کاربران مشکل داشته باشند.

این مهم هنگامی اهمیت می یابد که شما در نظر بگیرید که درصد کمی از مردم واقعاً از dApps مجهز به بلاکچین استفاده می کنند در مقایسه با مقدار زیادی از افراد مورد نیاز برای دستیابی به نوعی اثر شبکه برای ایجاد بسیاری از همین dApp ها در دنیای واقعی.

آزمایشگاه های صورت فلکی در حال ارائه یک پروتکل پلت فرم است که هدف آن ترکیب فن آوری های توزیع شده جدید و موجود برای ساختن پروتکلی است که به تمام مقیاس های مقیاس پذیری بلاکچین فعلی بپردازد.

زک راسلاین پروژه اخیراً 33.7 میلیون دلار در فروش خصوصی به دست آورده و از معدود پروژه هایی است که به جای بلاکچین ، نمودار Acyclic Directed (DAG) را اجرا می کند. صورت فلکی بیش از 60،000 ثبت نام فردی در Airdrop که اکنون بسته شده است را دارد و اخیراً در لیست قرار گرفت KuCoin.

CoinCentral فرصتی برای مصاحبه با آزمایشگاه های فلکی پیدا کرد زک راسل در مورد DAGs ، سازوکار اجماع “اثبات الگوی رفتاری” برای صورت فلکی ، کارآفرینی و آینده برای جهان دفتر معاملات توزیع شده.

لذت بردن!

آیا می توانید مزایای فناوری DAG را نسبت به بلاکچین توضیح دهید?

شبکه های سنتی بلاکچین ، مانند بیت کوین یا Ethereum ، نیاز دارند که هر معامله به صورت توالی خطی توسط کل شبکه تأیید شود. از نظر ماهیت ، این روند سرعت معاملات را به شدت مختل می کند و توانایی شبکه را در مقیاس معقول ، پیش شرط اصلی برای تصویب شرکت ، محدود می کند..

به بیان ساده ، اگر می خواهید یک قهوه با بیت کوین بخرید و معامله شما باید توسط هر گره در شبکه تأیید شود و کل مراحل آن نیم ساعت طول بکشد ، استارباکس احتمالاً نمی خواهد بیت کوین را بپذیرد.

در مورد نمودار Acyclic Directed (DAG) ، هر معامله در شبکه اعتبار بعدی را تأیید می کند و با توالی دوره ای امن می کند ، از هزینه های انرژی و زمان مرتبط با اعتبار سنجی یک معامله در کل شبکه جلوگیری می کند.

بعلاوه ، از آنجا که یک DAG ماینر (به معنای سنتی) به جای اعتماد به اعتبار سنج ها ندارد ، عملکرد تراکنش شبکه مستقیماً با تعداد افرادی که به شبکه می پیوندند متناسب است..

این بدان معناست که هرچه تعداد بیشتری از مشارکت کنندگان از صورت فلکی استفاده می کنند ، شبکه در واقع سرعت بیشتری می گیرد ، به جای ازدحام ، همانطور که در بیشتر بلاک چین های قدیمی وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر ، یک مورد اخیر را بررسی کنید پست وبلاگ ما در مورد این سوال.

این یک تجزیه مختصر در DAG در مقابل بلاکچین سنتی است.

آیا می توانید به طور خلاصه سازوکار اجماع صورت فلکی “Proof of Meme” را توضیح دهید؟ تفاوت آن با سازوکارهای اجماع معروف تر مانند PoW / PoS تفاوت دارد?

مدل های اجماع سنتی مانند Proof of Work (PoW) و Proof of Stake (PoS) بسیار مستعد ابتلا به تحکیم و دستکاری قدرت هستند و بنابراین برای ذینفعانی که مسئول تصویب واقعی شرکت هستند جذاب نیستند..

در مورد PoW ، یک فرد یا گروه با منابع کافی استخراج / محاسبات می تواند بخش بزرگی از شبکه را امن کند و آن را به نفع خود دستکاری کند – وضعیت فعلی که اکثر بیت کوین از چین استخراج می شود. در مورد PoS ، همین کار را می توان توسط یک فرد یا گروه هایی انجام داد که ممکن است با نگه داشتن بیشترین مقدار ارزش ، پلوتوکراسی ایجاد کنند..

در مقابل ، سازوکار Provellation of Proof of Meme (اشاره ای به کار ریچارد داوکین در زمینه حافظه شناسی در طبیعت) یک مدل اجماع جدید و منصفانه است که از امتیاز دهی به شهرت برای امنیت شبکه استفاده می کند.

بنابراین ، مهم نیست که چقدر پول یا نیرو به یک شبکه می رسانید ، سیستم با تجزیه و تحلیل داده های زنجیره ای و خارج از آن به “بازیگران خوب” پاداش می دهد.

با تماشای فیلم ها در وب سایت Constellation که در آن صحبت می کنید می توانید نقاط قوت و ضعف یکدیگر را برطرف کنید ، به نظر می رسد که تیم رهبری از پویایی خوبی برخوردار است. شما چطور با هم جمع شدید?

ما یک گروه بسیار گره خورده هستیم! تیم مهندسی متشکل از دوستان و همکاران سابق رادیوس ، اوراکل و Salesforce است ، جایی که آنها روی سیستم های توزیع شده و یادگیری ماشین کار می کنند.

هم بنیانگذاران همه سالها دوست بوده اند و از آن زمان تیم شگفت انگیزی از افراد پرشور و همه متخصص در زمینه های خاص خود تشکیل داده اند. اکنون ما یک تیم اصلی متشکل از 25 نفر داریم که همه آنها دوست یا همکار سابق هستند.

ما هنوز مجبور به استخدام در خارج از شبکه های خود نبودیم که این خود گواهی خوبی برای تیم و چشم انداز ما است!

آنچه در حال حاضر و پایان سال برای صورت فلکی در پیش است?

روزنامه سفید تجاری ما در تاریخ 2 سپتامبر منتشر می شود ، که یک نقشه راه مختصر و دقیق 3 ساله را ارائه می دهد. ما همچنین پیش بینی می کنیم نسخه V2 Orion با راه اندازی bounties و ابزارهای توسعه دهنده تا پایان سال عرضه شود.

ما در تلاش نیستیم V2 کد خود را آزاد کنیم و با این کار ، شبکه اصلی ما باید مدت کوتاهی پس از آن راه اندازی شود. ما مشارکت های بزرگی در کار داریم ، اما فعلاً باید لب های خود را روی آن ببندیم.

شما اخیراً Orion ، پورتال جامعه برای توسعه دهندگان را راه اندازی کرده اید. چگونه تاکنون دریافت شده است?

واکنش جامعه توسعه دهنده تا کنون عالی بوده است. Orion به عنوان یک مرکز اصلی عمل می کند ، جایی که تمام مطالب و اطلاعات ما از طریق فدراسیون ارائه می شود. پیگیری همه آنچه در جریان است می تواند مشکل باشد – جامعه ما در توییتر ، تلگرام ، Reddit ، Bitcoin Talk و موارد دیگر گسترش یافته است.

Orion به ما اجازه می دهد تا روی ساختن محصولاتی تمرکز کنیم که سپس توسط اعضای جامعه آزمایش شده و در اکوسیستم رمزنگاری گسترده تری ارسال می شوند. این V1 است. V2 آینده شامل مستندات توسعه دهنده و بازار برنامه است.

عرضه Orion واقعاً حضور ما را در صحنه توسعه دهندگان تقویت کرده و همچنان استعدادهای زیادی را به خود جلب می کند.

یکی از پست های وبلاگ شما در مورد سهولت توسعه برنامه در پلت فرم Constellation ، با استفاده از زبانهای اصلی مانند Python در مقابل زبانهای خاص پلت فرم مانند Solidity ، صحبت می کند. برای افراد غیرتكنیكی می توانید دلیل این مهم را توضیح دهید?

زبانهای موجود در بلاکچین مبهم هستند و دارای منحنی های یادگیری شیب دار هستند ، به عنوان نمونه می توان به Ethereum’s Solidid اشاره کرد. به جای اینکه برنامه نویسان برای ایجاد سیستم عامل خود به عقب خم شوند ، ما زبانهای موجود (جاوا) را که قبلاً دارای مصرف کننده و سازمانی بوده اند ، می گیریم و آنها را در پروتکل خود اعمال می کنیم.

چنین حرکتی به افراد بیشتری امکان ساخت DApps را می دهد و همچنین ادغام Constellation در پشته فناوری موجود خود را برای مشاغل سازمانی آسان می کند..

برای اطلاعات بیشتر به ما مراجعه کنید پست وبلاگ دقیقاً در مورد چگونگی این کار.

شما اعتقاد خود را اعلام کرده اید که شبکه های بلاک چین قدیمی نمی توانند به اندازه کافی برای دستیابی به پذیرش گسترده به روز شوند. چرا اینطور است?

در حالی که از نظر تئوری امکان استفاده از شبکه های بلاکچین برای به روزرسانی مقیاس پذیری وجود دارد ، اما انجام این کار به صورت بازگشتی و راه اندازی پس از شبکه اصلی یک روند کثیف و سیاسی است. از این بدتر این واقعیت است که اکثر تلاش های مقیاس گذاری ، مانند تلاش های Ethereum برای ایجاد مکانیزم PoS ، به راحتی پلوتوکراسی ها را ایجاد می کند.

پروژه هایی وجود دارد که برای رفع این مشکل کار می کنند اما آنها وصله هایی دارند که به آنها نمی پردازد اساسی ساختار بلاک چین های قدیمی. فضای رمزنگاری به آرامی اجازه می دهد تا تمرکززدایی ، یک اصل اصلی از بلاکچین ، در قربانگاه مقیاس پذیری قربانی شود به این امید که منجر به تصویب جریان اصلی شرکت شود. مهم نخواهد بود ، و مهمتر از آن ، ما حتی مجبور نیستیم آن معامله را انجام دهیم.

صورت فلکی هم با استفاده از فناوری توزیع شده جدید و هم از فناوری توزیع شده موجود و ساختن پروتكلی كه ریشه اصلی این مسائل را برطرف می كند.

چرا مهم است که گره ها برای افراد ساده قابل دسترسی باشند?

در سطح فنی ، وقتی افراد بیشتری به شبکه بپیوندند و شرکت کنند ، صورت فلکی مقیاس می گیرد و قدرت بیشتری می یابد.

با این حال ، در یک سطح بالاتر ، ما می بینیم که جریان اصلی ارزهای رمزپایه به طور جدایی ناپذیری با دسترسی به گره جهانی در تمام گروه های جمعیتی پیوند ناپذیری دارند. اگر قرار است رمزنگاری واقعاً بلند شود ، افراد عادی باید گزینه اعتبار سنجی و همچنین مصرف کننده باشند.

به همین ترتیب ، در آستانه راه اندازی شبکه اصلی ما ، با تب و تاب کار می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که راه اندازی و اجرای گره تا حد ممکن ساده است.

متشکرم!