بنشین با DBC’s He Yong

DeepBrain Chain در اواخر سال 2017 با یک ICO موفق وارد دنیای بلاکچین شد و یک پروژه فوق العاده جالب برای علاقه مندان به پیشرفت های بلاکچین و هوش مصنوعی ارائه داده است. این تیم متشکل از متخصصان هوش مصنوعی است که مشتاق بررسی کاربرد عملی بلاکچین برای نوآوری در صنعتی هستند که توسط منابع محاسباتی گران قیمت آن محدود شده است..

DeepBrain Chain منابع کامپیوتر را از مردم سراسر جهان جمع می کند تا قدرت محاسباتی را به شرکت های هوش مصنوعی ارائه دهد. این به شرکتهای هوش مصنوعی کمک می کند تا به طور قابل توجهی هزینه های منابع محاسباتی را کاهش دهند و به آنها اجازه می دهد در نمونه سازی و عمل موثرتر باشند.

هنگامی که با He Yong ، مدیر عامل DeepBrain Chain ملاقات کردیم ، می خواستیم نگاه عمیق تری به پلتفرم و اهداف آن برای آینده داشته باشیم. او یونگ با لبخندی مداوم و رفتاری خجالتی از سوالات ما استقبال کرد و مترجم ما ، جویا ، با شیوایی چشمگیر از س questionsالات و پاسخهای مدیرعامل ما استفاده کرد. ما امیدواریم که شما صحبت را به همان اندازه آموزنده پیدا کنید.

مصاحبه زیر با هه یونگ در Blockchain Connect 2018 توسط الکس مسکوف و کالین هارپر.

CoinCentral و DBC

کالین هارپر (چپ) ، هه یونگ (مرکز) ، الکس مسکوف (راست)

مصاحبه

CoinCentral: بنابراین اولین سوال من این است که چرا هوش مصنوعی در بلاکچین?

او یونگ: این یک سوال بسیار خوب است – یک دلیل در پشت آن وجود دارد. ما 4-5 سال است که در زمینه هوش مصنوعی هستیم ، اما هر بار که جلسه ای داریم ، CTO ما یک سوال را مطرح می کند. او به من خواهد گفت که ما به اندازه کافی ماشین نداریم – ما باید ماشین آلات و قدرت محاسبات بیشتری بخریم. همچنین ، ما باید داده های بیشتری بخریم ، بنابراین همه کمی مشکل دارند زیرا تجهیزات و داده های بسیار گران قیمت برای خرید است. بنابراین ما تعجب می کردیم ، مشکلاتی که با آن روبرو بودیم ، آیا سایر شرکت های هوش مصنوعی نیز همین مشکل را داشتند؟ در آن زمان این اتفاق افتاده بود که من همچنین در حال تحقیق و مطالعه فنی در مورد بیت کوین بودم. بنابراین به نظر من رسید ، شاید فناوری بلاکچین بتواند به هوش مصنوعی کمک کند تا برخی از مشکلات خود را حل کند. به این ترتیب DBC شکل گرفت.

درخشان آنچه که من از این طریق جمع آوری می کنم این است که شما در مورد اینکه یک سیستم عامل هوش مصنوعی می خواهد گسترش یابد ، نیاز به کسب اطلاعات بیشتر ، زیرساخت های بیشتر دارد ، به موارد زیادی اشاره کردید. بنابراین توزیع توان محاسباتی از طریق بلاکچین به DBC اجازه می دهد داده ها را راحت تر بدست آورد?

باید اینگونه بیان کنید: DBC به شرکتهای هوش مصنوعی اجازه می دهد داده ها را راحت تر بدست آورند. زیرا بسیاری از داده ها داده های خصوصی هستند. آنها از جمله امنیت و مالی بسیار سنگین هستند. برای شرکت های هوش مصنوعی ، دستیابی به این داده ها تقریباً غیرممکن است. به همین دلیل ، کپی کردن این داده ها آسان است. پس از کپی شدن داده ها ، نشت آنها آسان است. یکی از ویژگی های اصلی DBC تلاش برای حل این مسئله نشت داده است ، و این به تمایل شرکت های هوش مصنوعی برای به اشتراک گذاشتن داده ها کمک می کند ، بنابراین هزینه ای را که شما برای داده ها صرف می کنید ، کاهش می دهد تا جریان داده ها در جامعه افزایش یابد. این امر گسترش یافته و واقعاً ارزش داده را نشان می دهد.

بنابراین به نظر می رسد تمرکز این است که شما سعی می کنید بدون از بین بردن هزینه و امنیت ، داده ها را راحت تر بدست آورید.

بله ، این یکی از مسائلی است که ما می خواهیم آن را حل کنیم – شما در این مورد بسیار درست هستید. برای کاهش هزینه داده ها و همچنین افزایش جریان داده ها برای کمک به شرکت های بیشتر در به دست آوردن داده ها ، این امر نیز براساس محافظت از داده ها است.

چیزی که ما در پروژه های بسیار سنگین از نظر فناوری در فضا مشاهده کرده ایم ، آنها در حال کار بر روی ایده های بسیار ابتکاری هستند. اما نکته ای که از بسیاری از این پروژه ها متوجه آن شده ایم این است که آنها دارای یک نقشه تجاری بسیار مبهم از آینده هستند.

ایده DBC کاملاً واضح است. مشتریان هدف و نقشه راه آن نیز کاملاً واضح است. مشتریان برتر ما همه شرکت های هوش مصنوعی هستند. دوم ، نقشه راه ما نیز با توجه به ویژگی های اصلی محصول ما بسیار واضح است. اول ، ویژگی ما کاهش هزینه های محاسباتی برای شرکت های هوش مصنوعی است. این اولین ویژگی اصلی ما است و امسال قصد داریم آن را در Q3 آزمایش کنیم. در مرحله بعد ، شرکت های هوش مصنوعی می توانند داده ها را در سیستم عامل خریداری کنند و ارائه دهندگان داده این داده ها را ارائه می دهند. در آینده ، ما می خواهیم به شرکت های هوش مصنوعی در زمینه تأمین مالی کمک کنیم ، می خواهیم سعی کنیم به آنها کمک کنیم تا در سیستم عامل ما سرمایه گذاری کنند.

بنابراین روز زندگی مدیرعامل DBC چگونه است?

“در طول روز برنامه منظم زیادی وجود ندارد. از آنجا که شرکت ما در شانگهای در چین ، بلکه در سیلیکون ولی و همچنین کره مستقر است. بنابراین زمان کار من خیلی منظم نیست. به محض بیدار شدن ، کار با تلفن خود را شروع می کنم و باید به چندین کشور بروم.

بنابراین ، در این زمینه ، کار مورد علاقه شما چیست که این نیست?

در گذشته دوست داشتم فیلم ببینم – در گذشته. اما من به سینما نمی روم. این فقط روی لپ تاپ من است. تقریباً شش ماه است که من به طور منظم فیلم ها را تماشا می کنم.

بنابراین اکنون برای حلقه بازگشت به پروژه. چگونه کار می کنید ، پردازش داده ها را آسان تر می کنید ، و به صنایع دیگر تبدیل می شوید؟ مثلاً VR و AR.

او یونگ

یک ویژگی اصلی در صنایع وجود دارد که سعی داریم به آنها کمک کنیم. داده هایی که آنها می خواهند به دست آورند از امنیت بالایی برخوردار هستند ، دلیل این سطح امنیت داده ها مقررات دولتی است – به همین دلیل داده ها قابل اشتراک نیستند. با نگهداری نکردن داده ها در یک جزیره تنها و به اشتراک گذاشتن آنها با شرکت ها ، می توانیم در این زمینه به آنها کمک کنیم. در میان این صنایع ، آنها در واقع داده های زیادی دارند ، به عنوان مثال اینترنت اشیا. آنها داده های زیادی دارند ، اما اگرچه داده های زیادی دارند ، آنها فقط از اطلاعات خود در آموزش استفاده می کنند. آنها بیش از حد می ترسند که دیگران را برای استفاده به اشتراک بگذارند. زیرا اگر آنها این کار را انجام دهند ، چند مسئله پیش می آید. اول ، این داده ها می تواند به رقبای خود نشت کند. دوم ، حریم خصوصی کاربران آنها ممکن است به بیرون درز کند. برای یک شرکت اینترنت اشیا ، این یک مسئله بسیار جدی است. بنابراین شرکت ها نمی توانند به راحتی داده ها را به اشتراک بگذارند ، و این تصور را می کند که داده های کمی وجود دارد ، اما در واقعیت ، تعداد زیادی وجود دارد.

چیزی که من از این می گیرم ، یکی از مزایای DBC قابلیت دسترسی است.

آره

و ما در حال مشاهده AI ، ML هستیم که به عنوان یک فن آوری بالقوه که می تواند انقلابی در هر صنعت خاص در آینده ایجاد کند ، شروع به جوانه زدن می کند. آیا فکر می کنید DBC این شانس را دارد که خطاهای انسانی را در این فضا کاهش دهد.

می توانید اینگونه بیان کنید. صنعت هوش مصنوعی می خواهد کارایی را افزایش دهد که این افزایش بهره وری است. بنابراین بسیاری از کارهایی که زمانی توسط نیروی کار انجام می شد اکنون توسط ماشین انجام می شود ، بنابراین ما معتقدیم که هوش مصنوعی جهان را تغییر خواهد داد. و ما می خواهیم به شرکت های هوش مصنوعی کمک کنیم تا با هزینه های کم ، دنیا را راحت تر و سریعتر تغییر دهند.

آیا فکر می کنید یک برنامه بلاکچین مانند DBC اساساً برای کمک به هوش مصنوعی در رسیدن به پتانسیل خود باشد?

این باید پایه ای برای صنعت هوش مصنوعی ، فن آوری اساسی باشد. این به رشد صنعت هوش مصنوعی کمک می کند تا به آنها در خدمت بهتر انسانها کمک کند. درنتیجه بله. من همچنین معتقدم که ، در حال حاضر ، ما خدمات خود را زیاد به دنیای خارج پخش نمی کنیم. اما این به این دلیل است که شاید نیاز آن دقیقاً خیلی فوری نباشد. برخی افراد ادعا می کنند که هوش مصنوعی بشریت را تهدید می کند. ما فکر می کنیم که بلاکچین می تواند این مسئله را متوقف کند ، زیرا هوش مصنوعی در حال حاضر آنقدر هوشمند نیست ، بنابراین تهدید نسبتاً کم است. اما در یک دهه ، دو دهه ، هوش مصنوعی واقعاً قوی خواهد بود ، بسیار قویتر از آنچه اکنون است. وقتی هوش مصنوعی روی بلاکچین اجرا می شود ، با قراردادهای هوشمند ، می توانیم از هوش مصنوعی خودداری کنیم. به عنوان مثال ، ما می توانیم یک الگوریتم بلاکچین بنویسیم تا قدرت محاسباتی هوش مصنوعی را مهار کرده و از انجام آن خودداری کند.

بنابراین ، در اصل ، این یک نوع بررسی و تعادل است?

بله ، اگر هوش مصنوعی روی بلاکچین اجرا شود ، می توانیم محاسبات AI را کنترل کنیم ، اما خارج از بلاکچین ، کنترل آن سخت خواهد بود. این یکی از عملکردهای بالقوه ما است ، اما ما هرگز چنین برنامه هایی را پخش نکرده ایم. از آنجا که در حال حاضر فکر نمی کنیم نیازی به چنین خدمتی وجود دارد ، زیرا هوش مصنوعی در حال حاضر بشریت را تهدید نمی کند.

بنابراین ، بگذارید بگوییم کسی این مصاحبه را می خواند ، واقعاً هیجان زده می شود و می خواهد درگیر شود. چگونه خوانندگان ما می توانند از DBC پشتیبانی کنند?

اگر بخواهند ما را بیشتر بشناسند چند کار وجود دارد که می توانند برای حمایت از آنها انجام دهند. ما را در توییتر دنبال کنید ، به وب سایت ما نگاه کنید – ما اطلاعات را در وب سایت خود به روز می کنیم. اگر آنها می خواهند در ما سرمایه گذاری کنند ، می توانند در صرافی های Huobi یا KuCoin شرکت کنند.

اگر افرادی هستند که می خواهند با DBC شریک استراتژیک شوند ، چگونه با شما تماس می گیرند?

آنها باید ایمیل بزنند [ایمیل محافظت شده]. ما در حال کار بر روی یک برنامه جامعه هستیم و جامعه ، اگر کسی بخواهد در توسعه جامعه سهیم باشد ، ما به آنها پاداش می دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد He Yong و پروژه DeepBrain Chain ، به آنها مراجعه کنید سایت, کاغذ سفید, و توییتر.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me