امور مالی غیرمتمرکز در حال تبدیل شدن به یکی از کلید واژه های رمزنگاری سال 2019 است. فراتر از هیاهوی تبلیغاتی ، جنبش DeFi پتانسیل جذاب زیادی را ایجاد می کند. هدف آن ایجاد یک سیستم مالی واقعاً غیرمتمرکز است ، سیستمی که نیازی به سیستم بانکی سنتی ندارد. سیستمی بیش از هر چیزی که قبلاً دیده ایم با اهداف اصلی سازنده دست نیافتنی Bitcoin سازگار است. بنابراین مالیات غیرمتمرکز چیست و معنی آن برای آینده رمزنگاری چیست?

Satoshi’s Vision (نه Bitcoin Cash)

قبل از شروع ، با توجه به اخبار اخیر ، بیایید یک ثانیه زمان بگذاریم تا اصطلاح “Satoshi’s Vision” را تبیین کنیم. مدتها قبل از کریگ رایت جنگ خود را دوباره به وجود آورد با ارسال نامه های متوقف و توقف به هر کسی که جرات کند صحت ادعای “من ساتوشی هستم” خود را سال کند ، تقریباً تمام رمزنگاری آن بود ، ساتوشی واقعی (مانند آنچه که ما می دانیم بیت کوین را اختراع کرده است) دید ساده ای داشت. این هیچ ارتباطی با هارد فورک های Bitcoin Cash نداشت و در همان خط اول وجود دارد کاغذ سفید بیت کوین:

“یک نسخه نقدی الکترونیکی کاملا نظیر به نظیر امکان ارسال مستقیم پرداخت های آنلاین از یک طرف به طرف دیگر را بدون مراجعه به یک موسسه مالی فراهم می کند.”

اگرچه بیت کوین تا حد زیادی به این چشم انداز ادامه می دهد ، اما فضای زنجیره بلوکی و رمزنگاری از هم جدا شده اند. بخش مالی به ویژه به سرعت متوجه پتانسیل فن آوری اساسی شد.

تعجب آور نیست برای بخشی که نان و کره اش را از واسطه بودن خود می کند ، بانک ها و بسیاری از دولت ها چشم انداز اصلی Satoshi را ندارند. با این حال ، بلاکچین پتانسیل گسترده ای را برای بخش مالی فراهم می کند. بنابراین بانک ها و م institutionsسسات مالی همراه با دولت ها و شرکت های بزرگی مانند IBM شروع به تحقیق درباره اینکه بلاکچین چه کاری می تواند انجام دهد ، کردند.

IBM Blockchain

IBM – احتمالاً بزرگترین پیشنهاد بلاکچین خصوصی موجود در بازار امروز است

اکنون ، کنسرسیوم هایی برای کشف پتانسیل بلاکچین در تقریباً هر صنعت وجود دارد. همراه با امور مالی ، بلاکچین در زنجیره تأمین و تدارکات ، بیمه ، تبلیغات ، هوا فضا ، مراقبت های بهداشتی و بسیاری از بخشهای دیگر موج می زند. با این حال ، بسیاری از این تحولات در دفترهای توزیع شده خصوصی صورت گرفته است که از مزایای تمرکززدایی به طور کامل بهره نمی برند. به همین دلیل ، بسیاری از خالصان رمزنگاری خروج از دیدگاه اصلی Satoshi را تحریک می کنند.

وارد امور مالی غیرمتمرکز شوید.

درباره امور مالی غیرمتمرکز

جنبش مالی غیرمتمرکز (#DeFi) راه اندازی شد در اواخر سال گذشته ، به عنوان شبکه ای از پانزده پروژه مستقر در Ethereum با هدف واحد ایجاد یک سیستم مالی بازتر. پروژه های عضو اولیه شامل MakerDAO ، پروتکل مبدا و پارادایم بودند. شرکت کنندگان بعدی شامل Kyber Network و Comound بودند.

این شبکه همچنین برخی از دستورالعمل های پیوستن را تقویت کرده است. اینها صریحاً بیان کنید این پروژه برای مشارکت در #DeFi در حال ایجاد یا ساختن خدماتی برای یک بلاکچین غیرمتمرکز در صنعت مالی ، رعایت استانداردهای مشترک و فشار برای همکاری است و باید با اصول اصلی #DeFi همسو باشد. اصول در مورد شامل کردن مالی ، دسترسی و شفافیت صحبت می کنند.

در حال حاضر ، اعضای #DeFi شامل مبادلات غیرمتمرکز ، کیف پول ، سکه های ثابت ، بازارهای پیش بینی ، پروتکل های نقدینگی و بسیاری دیگر هستند.

#DeFi برای Ethereum به چه معناست?

اکثر اولین متحرکین در جنبش مالی غیرمتمرکز مبتنی بر Ethereum هستند. بنابراین ، DeFi خبر خوبی برای کودک Vitalik است.

بگذارید خرابش کنیم MakerDAO بزرگترین پروژه Ethereum است که در #DeFi دخیل است اگر از ETH اشتراکی استفاده کنیم. در زمان نوشتن مقاله, بیش از 2 میلیون ETH در ساز قرار گرفته اند.

ETH در Maker شرکت کرده است

ETH در Maker شرکت کرده است

بزرگترین بعدی به ترتیب با 55k و 27k با ترکیبات و Uniswap است.

ETH در ترکیب و Uniswap قرار گرفت

ETH در ترکیب و Uniswap قرار گرفت

نیازی به ذکر است که Bancor ، که یک پروژه Ethereum خالص نیست ، اما به عنوان یک شبکه نقدینگی برای نشانه های مبتنی بر Ethereum عمل می کند. آ آخرین پست وبلاگ از Bancor اعلام کرد که اکنون 12.8 میلیون دلار Ethereum و EOS در شبکه خود ذخیره کرده است.

هرچه ETH بیشتر درگیر این نوع پروژه های مالی غیرمتمرکز باشد ، ETH کمتر می شود. افزایش کمبود ETH باعث افزایش تقاضا از سوی تجار و سرمایه گذاران می شود که ارزش بازار را افزایش می دهد. بنابراین ، رشد جنبش #DeFi خبرهای خوبی برای هرکسی که در مورد ETH حدس می زند ، به همراه دارد.

مالی غیرمتمرکز برای بلاکچین چه معنایی دارد?

گروه اولیه پروژه های موجود در #DeFi بیشتر مبتنی بر Ethereum هستند. اما این بدان معنا نیست که یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز نمی تواند در همه زنجیره های بلوک شکوفا شود. در واقع ، انجام این کار همگرایی بلاکچین و بازگشت سرمایه را به دیدگاه اصلی Satoshi برمی گرداند.

از آنجا که بازار خرس های طولانی مدت به زمستان رمزنگاری تبدیل شده است ، وجود داشته است انتقادات فراوان و nayaying به بلاکچین و ارز رمزنگاری شده هدایت می شود. متأسفانه (یا شاید خوشبختانه ، اگر شما یک خالص تمرکززدایی هستید) ، این باعث می شود بسیاری این حدس را بزنند که بلاکچین به عنوان یک فناوری لحظه ای خاص داشته است.

زوج “مrsمنان سابق” خودساخته از سیستم عامل های با مشخصات بالا استفاده کرده اند موقعیت خود را “ما آن را امتحان کردیم ، کار نکرد” این واقعیت که رگولاتورهای ایالات متحده Bitcoin ETF را تأیید نکرده اند ، به فروش موفقیت رمزنگاری به عنوان یک موفقیت در دنیای مالی کمک نمی کند. همچنین این واقعیت که معاملات آتی تنظیم شده Bakkt را در حراج نامعلوم نگه نمی دارد.

این بسیار ناعادلانه به نظر می رسد. قیمت بیت کوین در کمترین میزان خود در سال 2018 هنوز چهار برابر بالاتر از دو سال قبل ، قبل از رونق بود. علاوه بر این ، حداکثر بیش از یک یا دو سال هیچ پیاده سازی سازمانی از بلاکچین برای هر مورد استفاده شده است. به سختی زمان کافی برای اعلام موفقیت یا عدم موفقیت وجود دارد. به خصوص با توجه به سرعت خرد شدن چرخ دنده های شرکت.

ساخت آن توسط خود ما

در هر صورت ، مالی غیرمتمرکز از نیاز به اعتبار خارجی بلاکچین و ارزهای رمزپایه دور می شود. #DeFi نیازی به استفاده از فن آوری در بانک ها و م financialسسات مالی ندارد.

بلکه نشان می دهد که جهان رمزنگاری بدون نیاز به اعتبار سنجی یا تنظیم خارجی ، به خودی خود در حال شکوفایی است. #DeFi در حال ایجاد کانال های جدید برای استفاده از رمزنگاری است. این باعث تشویق موج جدیدی از کارآفرینی مالی است که در جهان بانکداری سنتی خفه خواهد شد.

علاوه بر این ، #DeFi مبتنی بر همتا است که ارز دیجیتال را به صورت آنلاین مبادله می کنند. گذشته از نیاز آشکار به پردازنده برای رمزنگاری فیات ، نیازی به واسطه گری یک موسسه مالی نیست. آنقدر به چشم انداز ساتوشی نزدیک است که گویی خود مرد به این ایده رسیده است. کاری که وقتی به آن فکر می کنید ، به نوعی این کار را کرد.

برای هر کسی که علاقه مند است با جزئیات بیشتر در مورد پروژه های مالی غیرمتمرکز کاوش کند ، برخی از ارواح با مهربانی در حال تدوین هستند یک لیست کاملاً جامع در GitHub. #DeFi نیز روشن است تلگرام و Reddit.

تصویر ویژه: Pixabay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me