DragonChain چیست?

DragonChain یک شرکت و اکوسیستم مبتنی بر بلاکچین است که در ابتدا توسط دیزنی در سال 2014 توسعه داده شد. این پروژه با عنوان “Platform Private Blockchain Disney” آغاز شد و بعداً به عنوان یک نرم افزار منبع باز در سال 2016 منتشر شد.

آرم DragonChain

DragonChain در حال حاضر به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی فعالیت می کند اما پس از راه اندازی کامل سیستم عامل ، به عنوان یک شرکت تجاری (DragonChain Inc) راه اندازی می شود.

DragonChain چه کاری انجام می دهد?

به طور کلی ، هدف DragonChain این است که به شرکت ها کمک کند تا به سرعت و به راحتی بلاکچین را در برنامه های تجاری خود وارد کنند. ممکن است بسیاری از شرکت ها به دلیل مزایای مرتبط با خدمات دهی به مشتریان از طریق بلاکچین علاقه مند به انجام این انتقال باشند – افزایش کارایی و امنیت در معاملات ، کاهش هزینه های ناشی از حذف کلاهبرداری و کلاهبرداری احتمالی و غیره.

به طور دقیق تر ، DragonChain در حال تهیه اکوسیستم بدون سرور است که به شرکت ها امکان می دهد از یک برنامه آسان ، خصوصی و ایمن استفاده از برنامه های بلاکچین را شروع کنند. هدف آنها این است که یک محصول “کلید روشن” به مشاغل ارائه دهند که با پشته توسعه ای سازگار باشد که در حال حاضر شرکت ها مانند جاوا ، C ++ و پایتون دوست دارند. این بدان معناست که مشاغل اکنون می توانند قراردادهای هوشمند خود را (در بستر DragonChain) با استفاده از زبان های برنامه نویسی مشترک ایجاد کنند..

برای مشاهده لیست کاملی از ویژگی های اکوسیستم DragonChain ، به DRGN مراجعه می کنیم کاغذ سفید:

 • سیستم بدون سرور و قراردادهای هوشمند
 • پشتیبانی زبان ایجاد شده برای قراردادهای هوشمند (جاوا ، پایتون ، نود ، سی شارپ ، برو و غیره)
 • مقیاس پذیر – آمازون AWS و استقرارهای Google
 • امن – محافظت از داده ها و عملیات تجاری
 • پیاده سازی پیشرفته ارز
 • کتابخانه های قرارداد هوشمند
 • ارز تشخیصی

این خصوصیات کلیدی ، که بعداً با جزئیات بیشتری در مورد آنها بحث شد ، محیطی هستند که شرکتها می توانند برنامههای غیرمتمرکز خود را براحتی اجرا کنند. این خواص به صورت ترکیبی برای ارائه هزینه های توسعه کمتر ، سرعت بیشتر در بازار برای پروژه های شرکت ، مقیاس پذیری بالاتر برای آن پروژه ها و افزایش قابل توجه سطح امنیت کار می کنند.

DragonChain چگونه کار می کند?

اکوسیستم DRGN از سه جز key اصلی تشکیل شده است:

1) بستر DragonChain

سکو می توان به عنوان جنبه Backend DragonChain در نظر گرفت که داده های مشتری-مشتری را ذخیره و امنیت می بخشد. این جایی است که توسعه دهندگان می توانند Smart Contracts را به زبانهای برنامه نویسی مشترک ایجاد و ذخیره کنند. همچنین دسترسی به خدمات وب آمازون (زیرمجموعه ای از Amazon.com که پلتفرم های رایانش ابری بر اساس تقاضا را فراهم می کند) در این سیستم عامل گنجانده شده است..

زبان برنامه نویسی سازگار است

2) دستگاه جوجه کشی با مقیاس گسترده DragonChain

مقیاس شلوغ ماشین جوجه کشی جایی است که شرکت ها با پیروی از روند استاندارد DragonChain قادر به توسعه پروژه های بلاکچین خود خواهند بود.

منظور از جنبه “انبوه جمعیت” دستگاه جوجه کشی به نفع عمده پروژه های شرکت است. این بدان معناست که پس از توسعه مشاغل برای ایجاد پروژه بلاکچین در دستگاه جوجه کشی ، می توانند توسط جمعیتی متشکل از افراد / سرمایه گذاران از سراسر جهان بررسی و مقیاس بندی شوند. در صورت موفقیت ، فرآیند جوجه کشی به منظور کاهش شدید منابع مورد نیاز مشتری برای قرار گرفتن در معرض یک پروژه در حال توسعه کار می کند.

از نظر نتایج ، جوجه کشی در مقیاس گسترده مردم قصد دارد به پروژه های تجاری اجازه دهد که ارزش بازار را سریعتر راه اندازی و شروع کنند. در وب سایت DragonChain ، می بینید که آنها در حال حاضر از کسب و کارهایی که به دنبال شروع بستر تجاری و روند جوجه کشی خود هستند ، برنامه هایی را می گیرند.

جوجه کشی DragonChain

DragonChain در حال حاضر 5 پروژه تحت انکوباسیون دارد: Lateral Lateral – Liquid Art ، Seed2You ، LifeID ، IDPay و ClevX.

اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این پروژه ها در DragonChain موجود است کاغذ سفید.

3) بازار DragonChain

در آخر ، DragonChain بازار یک سیستم پشتیبانی برای شرکتهای مشتری است. در اینجا آنها می توانند به مجموعه ای از خبره های معتبر موضوع در مورد موضوعاتی مانند رمزنگاری ، بازاریابی و توسعه نرم افزار دسترسی پیدا کنند. Marketplace همچنین جایی است که مشتریان DragonChain به کتابخانه قراردادهای هوشمند از پیش ساخته شده دسترسی پیدا می کنند.

بازار Dragonchain

این 3 م componentsلفه (سیستم عامل ، دستگاه جوجه کشی و بازار) با هم اکوسیستم DragonChain را تشکیل می دهند. اکوسیستم توسط سکه اژدها (DRGN), نشانه ای که دارای مجوز خرد است و به عنوان اعتبار برای هر یک از اجزای خدمات عمل می کند.

آنچه DragonChain را متمایز می کند?

عمدتا ، DragonChain قصد دارد مسئله پلتفرم های موجود را محدود کند که ایجاد برنامه های بلاکچین واقعاً امن و مقیاس پذیر را در موارد استفاده از مشاغل در دنیای واقعی محدود می کند..

به عنوان مثال ، Ethereum اکوسیستمی را به مشتریان ارائه می دهد که Dapps و Smart Contracts را اجرا می کند. DragonChain هدفی مشابه دارد اما برای ایمنی بیشتر از پروتکل های Bitcoin و Ethereum طراحی شده است.

White DragonChain’s نکته ای را برای تأکید بر سطح امنیتی پیشنهاد شده توسط بلاکچین ارائه می دهد. در سیستم عامل DRGN موجود است سیستم پنج سطح استاندارد اجماع. با افزایش سطح تأیید برای یک بلوک ، امنیت افزایش می یابد. این پنج سطح عبارتند از:

 1. تأیید تجارت (تأیید)
 2. تأیید اعتبار شرکت (اعتبار سنجی)
 3. تأیید تنوع شبکه
 4. تأیید صحت شریک خارجی (دفتر اسناد رسمی)
 5. تأیید صحت بازرسی عمومی

سیستم پنج سطح استاندارد اجماعاین شکل از امنیت لایه ای برای افزودن بعد دیگری به مدل مشترک بلاکچین کار می کند. DragonChain پیشنهاد می کند در مورد سطح مدل اجماع آنها به عنوان “بلاکچین بلاکچین” فکر کنید.

DragonChain کدام صنایع را هدف قرار می دهد?

از آنجا که بلاکچین قصد دارد قراردادهای سنتی و سیستم های پرداخت را با روشی امن تر جایگزین کند ، صنایعی که در حال حاضر از کلاهبرداری / کلاهبرداری رنج می برند ، پتانسیل بالایی برای بهره مندی دارند. این بدان معناست که شرکتهایی که به عنوان مثال در معاملات املاک و مستغلات یا قانون فعالیت می کنند ، می توانند خسارات قابل توجه در کلاهبرداری را از طریق Smart Contracts در اکوسیستم DragonChain حذف کنند.. مصافحه دیجیتال

یکی دیگر از موارد استفاده بالقوه در صنعت بازی یافت می شود. FlowPlay ، یک شرکت بازی با بیش از 75 میلیون کاربر ، می خواهد با استفاده از نشانه های DragonChain به گیمرها اجازه دهد با خیال راحت موارد مجازی را خریداری کنند. این به طور موثری اولین بازار مبتنی بر عدم اعتماد را برای کالاهای مجازی ایجاد می کند و مشروعیت آن را تضمین می کند.

چند مورد استفاده بصری دیگر از سیستم عامل شامل حسابرسی ، رزرو / رزرو و سیستم های رأی گیری است. برای دیدن لیست کامل ، به این مراجعه کنید صفحه ساخته شده توسط دیزنی.

چه کسی در تیم DragonChain است?

تیم DragonChain از هشت عضو تشکیل شده است که جو روتس را به عنوان مدیر عامل و رئیس معمار تشکیل می دهد. او قبلاً قبل از عزیمت در دیزنی کار می کرد تا تمام وقت به توسعه بستر DRGN متعهد شود. جو روتس همچنین به دلیل مشارکت در پروژه های Coinbase و Overstock مشهور است.

جو روتسبقیه تیم متشکل از چهار توسعه دهنده اصلی و سه متخصص تجارت / بازاریابی است. اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از اعضا و مشارکت آنها در DragonChain موجود است سایت اینترنتی.

علاوه بر این ، تیم یک هیئت مشاور قوی در پشت سر خود دارد. جف گارزیک احتمالاً باتجربه ترین مشاور آنها از نظر فناوری بلاکچین است. او به عنوان یک آیکون تثبیت شده در شبکه بیت کوین فعالیت می کند و شرکت بلاکچین ، Bloq را تأسیس کرد. یکی دیگر از مشاوران مهم Ed Fries است. جایگزین انتشار بازی در مایکروسافت و بنیانگذار Xbox.

توزیع توکن

کل تأمین: 433،494،437 DRGN

گردش در گردش: 238،421،940 DRGN

سکه DRGN در تاریخ 2 اکتبر 2017 با 0.663 دلار در ICO عرضه شد و تا ژانویه 2018 از 4 دلار فراتر رفت.

توکن های عمومی 55٪ از کل توکن ها را تشکیل می دهند و 45٪ باقیمانده بر این اساس توزیع می شوند:

توزیع سکه اژدها

امتیاز خواب اژدها

DragonChain مزایایی را برای کسانی که سکه خود را به شکل a در دست دارند ارائه می دهد امتیاز خواب اژدها. هرچه سکه های DRGN بیشتری داشته باشید و هرچه مدت بیشتری در دست داشته باشید ، امتیاز Slumber شما بالاتر خواهد بود.

امتیاز Slumber بالاتر با مزایای زیر به شما پاداش می دهد:

 • هر کس: پاداش ICO های شرکت در آینده
 • صاحبان تجارت: تخفیف در قراردادهای هوشمند موجود در بازار DragonChain و همچنین انواع دیگر فناوری که DragonChain قصد دارد در آینده ارائه دهد

DragonChain را از کجا بخرم؟?

DRGN قابل استخراج نیست ، اما می توانید آن را در صرافی های زیر خریداری کنید:

 • KuCoin
 • اتر دلتا
 • CoinExchange
 • Gate.io
 • تایدکس
 • شبکه بانکور
 • فروشگاه توکن

بسیاری از مبادلات در این لیست غیرمعمول است و در صورت پذیرش DRGN توسط صرافی های بزرگتر مانند Binance ، جایی برای جهش های بالقوه قیمت باقی می گذارد. از میان صرافی های این لیست ، KuCoin با اختلاف زیاد بیشترین حجم معاملات DRGN را دارد. استفاده از KuCoin در این حالت باعث می شود که معاملات DRGN شما خیلی سریعتر انجام شده و انجام شود.

DragonChain را کجا ذخیره کنید?

DRGN یک رمز ERC-20 است ، بنابراین گزینه های مختلفی برای ذخیره سازی آن وجود دارد ، یعنی در کیف پول سازگار با ERC-20. اگر نشانه های خود را در کیف پول آنلاین ERC-20 ذخیره کنید ، DragonChain توصیه می کند از MyEtherWallet یا “MEW” استفاده کنید.

اگر به دنبال یک روش امن تر و آفلاین برای ذخیره سکه های DRGN هستید ، باید از یک کیف پول سخت افزاری مانند Trezor یا Ledger Nano S. استفاده کنید. هر دو کیف پول از تمام نشانه های ERC-20 از جمله DRGN پشتیبانی می کند.

افکار نهایی

سیستم عامل DragonChain با ویژگی امنیتی لایه ای خود در حال ایجاد جایگاهی در دنیای رمزنگاری است. مدل امنیتی 5 لایه اعتبار زیادی را به هدف کلی آنها از تسهیل ادغام تجارت در بلاکچین می افزاید.

علاوه بر این ، DragonChain به دلیل توانایی سیستم عامل در مقیاس گذاری ، به عنوان یک رقیب جدی برای Ethereum شناخته می شود. موضوعی که اتریوم به خاطر آن بدنام بوده است. از نظر مالی ، اگر قرار باشد DragonChain رقیب Ethereum باشد ، فضای رشد کافی در DRGN Market Cap وجود دارد. محدودیت بازار Ethereum در حال حاضر بیش از 120 برابر DragonChain’s است.

جدول زمانی Dragonchain

از ژانویه 2018 ، تیم DragonChain در حال جمع آوری بودجه و اتمام توسعه این سیستم عامل است. اگرچه تاریخ دقیق در حال حاضر اعلام نشده است ، اما انتظار می رود که پلتفرم DRGN در سال جاری به طور کامل راه اندازی شود.