اگر این مطلب را می خوانید ، تا حدی غرق در دنیای اینترنت و اقتصاد دیجیتال هستید. شما احتمالاً آهنگ ، فیلم و کتابهایی را خریداری کرده اید که همه بصورت آنلاین زندگی می کنند. این دارایی های دیجیتالی به اندازه حق شما برای دسترسی به آنها در هر زمان “متعلق به شما” است. به نظر می رسد این یک قرارداد منطقی منطقی است ، اگرچه از اشیای فیزیکی و ملموس دنیای سنتی (درختان مرده ، سی دی های پلاستیکی و غیره) دارای قدرت کمتری است..

توافق شما با دارایی های دیجیتال شما وقتی صحبت از داده های شما می شود ، کمی مبهم می شود. این داده ها شامل مواردی از قبیل اینکه شما کی هستید ، علایق شما چیست ، چگونه با اینترنت تعامل دارید و آنچه را خریداری می کنید. هنگامی که داده های شما خارج شد ، می توان از طریق هر چیزی مانند تبلیغات بی گناه چیزهایی را برای فروش شما استفاده کرد ، یا در غیر این صورت ، شما را دستکاری می کند تا به روشی عمل کنید که در غیر این صورت.

هنگامی که می خواهید در مورد مسائل مربوط به اینترنت مدرن و اینکه چگونه یک اینترنت غیرمتمرکز می تواند بسیاری از این مشکلات را حل کند ، یک سوراخ خرگوش عمیق وجود دارد. یک نقطه شروع خوب می تواند درک یکی از پروژه های پیش رو در فضا باشد.

فی لی

فی لی

الاستوس (ELA) یک اینترنت بلاکچین است که به کاربران امکان می دهد کنترل کاملی بر دارایی های دیجیتالی خود داشته باشند. این پروژه همچنین یکی از معدود پروژه های بلاکچین است که در واقع نقاط عطف پیش بینی شده خود را پیدا کرده و به سرعت در حال پیشرفت است. این پروژه در حال حاضر در حدود 50 میلیون دلار سقف بازار است و سرمایه های شخصیت های برجسته ای مانند مدیر عامل Bitmain Jihan Wu را به خود جلب کرده است.

ما با الاستوس CMO ارتباط برقرار کردیم فی لی و همکاری های اخیر الاستوس و آینده نزدیک این پروژه را انجام داد.

الاستوس اخیراً از همکاری با Bitmain برای ادغام استخراج خبر داده است. آیا این در پاسخ به افزایش تقاضا در شبکه الاستوس اجرا شده است ، یا یک اقدام پیشگیرانه است?

مشارکت Elastos و Bitmain تقریباً یک سال پیش اعلام شد و برنامه استفاده از استخرهای استخراج آنها برای استخراج معادن نیز چندین ماه پیش و قبل از اعلامیه ایجاد شد. تاریخ شروع دقیق استخراج معدن هنوز قطعی نشده بود تا اینکه چند روز قبل از استخراج معدن با یکی از بزرگترین استخرهای استخراج Bitmain: BTC.com زندگی می کرد. الاستوس هنوز در مرحله آلفای خود است ، بنابراین این یک تصمیم استراتژیک بود که توسط بنیاد الاستوس برای اطمینان از امنیت شبکه الاستوس با استفاده از قدرت هش قدرتمند شبکه بیت کوین اتخاذ شد..

در طول ماه اوت ، الاستوس از طریق مشارکت با تلویزیون شانگهای شیجو 100000 جعبه تلویزیون فروخت. آیا به نفع خوانندگان ما در خارج از چین هستید ، می توانید نحوه کار این مشارکت را توضیح دهید؟ کاربران این تلویزیون ها چگونه سود می برند?

در واقع ، جدیدترین رقم ما برای تلویزیون های جعبه ای متعلق به مصرف کننده با استفاده از Elastos Carrier 230،000 است ، به این معنی که Elastos برای پشتیبانی از زیرساخت های جدید اینترنت ما به 230،000 کاربر رسیده است. ما یک وب واقعاً غیرمتمرکز هستیم.

در مورد نحوه کار آن ، جعبه تلویزیون به خودی خود یک وسیله معمولی است ، با این حال ، زیرا آنها Elastos Carrier را در خود جای داده اند ، بسیار متفاوت از جعبه های تلویزیون دیگر هستند. هر یک از 230،000 جعبه تلویزیون را می توان گره ای در شبکه Elastos Carrier ، که شبکه P2P ما است ، دانست. در حال حاضر ، تنها مزیت کاربران نهایی این جعبه های تلویزیون این است که شبکه Elastos Carrier برای کنترل از راه دور تلویزیون از برنامه تلفن همراه کاربر استفاده شده است. با این حال ، در آینده ، همین جعبه های تلویزیونی ممکن است به عنوان بخشی از سیستم ذخیره سازی پرونده توزیع شده در شبکه الاستوس مورد استفاده قرار گیرند که فضایی را فراهم می کند که کاربران و dapps در Elastos بتوانند از آنها برای ذخیره داده ها به صورت غیرمتمرکز استفاده کنند..

علاوه بر این ، از همین جعبه های تلویزیونی می توان برای طیف گسترده ای از سرویس های دیگری که الاستوس قصد دارد در آینده برای توده ها استفاده کند ، استفاده کرد. به همین ترتیب ، این Elastos Carrier همچنین می تواند در سایر دستگاه های هوشمند مانند بلندگوهای هوشمند یا بسیاری از دستگاه های اینترنت اشیا that دیگر نصب شود که می توانند از حامل Elastos استفاده کنند و همچنین خدمات مشابهی را در آینده به کاربران و dapp ها ارائه دهند.

و در ازای تهیه جعبه خود برای این شبکه ذخیره سازی IPFS ، کاربران این جعبه می توانند سکه ELA ما را بدست آورند و آنها را نیز در این روند خرج کنند..

مدیر عامل شرکت رونگ چن اتصال این تلویزیون ها به الاستوس را مانند یک مخابراتی تلفن همراه تشبیه کرده است. با توجه به اینکه هک شدن تلفن همچنان اتفاق می افتد ، می توانید در مورد پروتکل های حریم خصوصی کاربران این تلویزیون ها (یا سایر دستگاه های متصل به شبکه الاستوس) جزئیات بیشتری را ارائه دهید?

تنها مورد استفاده برای این جعبه های تلویزیونی که برای Elastos اعمال می شود این است که آنها از Elastos Carrier برای کنترل از راه دور جعبه های تلویزیون از برنامه تلفن همراه خود استفاده می کنند. در آینده ، این مورد برای استفاده از خدمات متعدد دیگر و ارائه خدمات در ازای دریافت ELA در این فرآیند گسترش خواهد یافت..

پروتکل ارتباطی جعبه های تلویزیون که از ویژگی Elastos Carrier استفاده می کنند از کاربران محافظت می کند ، زیرا فقط دوستانشان می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند. مالکیت داده هایی که ممکن است در این جعبه های تلویزیون ذخیره شود ممکن است در زنجیره بلوک ذخیره شود در حالی که ارتباطات با استفاده از Elastos Carrier – یک شبکه غیرمتمرکز نظیر به نظیر – محافظت می شود. به این ترتیب ، الاستوس یک اکوسیستم جعبه ماسه ای کامل برای محافظت از اطلاعات و حریم خصوصی کاربر فراهم می کند.

الاستوس به سمت سازوكاری اجماعی به نام AuxPOW + dPOS فشار می آورد. می توانید کمی بیشتر توضیح دهید که چگونه این کار می کند؟ (تا آنجا که ممکن است غیر فنی لطفا!)

الاستوس از مدل اجماع ترکیبی AuxPoW + DPoS استفاده می کند. این بدان معنی است که از آنجا که Elastos استخراج را با بلاکچین بیت کوین ادغام کرده است ، امنیت بی نظیر بیت کوین را با شبکه Elastos به اشتراک می گذاریم. اما علاوه بر این ، از گره های DPoS برای محافظت از انسجام شبکه الاستوس نیز استفاده می شود. ماینرهای ادغام شده برای PoW بلوک ها و بلوک های بسته را تولید می کنند در حالی که گره های DPoS این بلوک ها را امضا می کنند. این به منظور جلوگیری از هر نوع سخت فورک ، یک قطعیت در بلوک ها ایجاد می کند.

این برای یک پروژه زیرساختی مانند Elastos دارای معماری اصلی و زنجیره ای جانبی از اهمیت بالایی برخوردار است که بلاکچین اصلی آن بسیار ایمن است. زنجیره عمومی نمی تواند چنگال بزند یا این امر منجر به شکست عظیمی در تأمین امنیت زنجیره های جانبی مختلفی خواهد شد که در شبکه الاستوس در حال اجرا هستند. بنابراین ، الاستوس یک مدل اجماعی ترکیبی از AuxPoW + DPoS را برای ایجاد چندین لایه امنیتی و جلوگیری از وقوع فورک های سخت استفاده می کند..

همکاری با ioeX در ماه ژوئن اعلام شد. آیا می توانید در مورد مزایای خاص Elastos و ioeX در این همکاری بیشتر توضیح دهید?

یکی از بزرگترین مشکلاتی که هنگام استفاده گسترده از کالاهای بلاکچین با آن روبرو هستیم این است که آیا می توان داده ها را به صورت کارآمد ذخیره ، انتقال و معامله کرد. IoeX برای کاهش قابل توجه هزینه های انتقال داده اینترنت اشیا (70٪) طراحی شده است. و تیم IoeX در صنعت اینترنت اشیا از جمله طراحی ، ساخت و فروش بسیار مرتبط است.

آنها در حال کار بر روی جاسازی الاستوس در دستگاه های هوشمند در سطح جهان هستند. ما از دیدن دستگاه های اینترنت اشیا more بیشتر که از Elastos به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز جدید از طریق IoeX استفاده می کنند ، بسیار هیجان زده هستیم. اینترنت اشیا آینده است و با الاستوس قصد داریم این دستگاه هایی را که آماده اند رشد فزاینده ای را در دهه آینده داشته باشند ، ایمن و متصل کنیم..

هدف CR100 هدف ایجاد توسعه دهندگان ایجاد dApps برای شبکه الاستوس در بیش از 100 منطقه است. آیا می توانید بیشتر در مورد کدام مناطق خاص یا نوع برنامه هایی که می توانیم منتظریم بگویید?

اولین چیزی که می خواهم روشن کنم این است که هدف CR100 فقط هدف توسعه دهندگان نیست ، ما به دنبال تیم های کاملاً متشکل از کارآفرینان ، طراحان ، بازاریابان و بسیاری از استعدادهای جهانی هستیم تا بتوانند برنامه های dApp بسیار خوبی ایجاد کنند که بتواند وب غیرمتمرکز Elastos را معرفی کند. به صنایع و مناطق مختلف.

100 جهت گسترده است و هدف آن ایجاد خلاقیت است. ما در حال حاضر در حال بحث و گفتگو با تیم ها در مورد طیف گسترده ای از برنامه ها هستیم و به زودی اطلاعات بیشتری خواهیم داشت. هدف این است که “Elastos” ، به اندازه “اینترنت” همه جا حاضر شود.

الاستوس به دنبال جذب 35 مدیر جامعه از طریق برنامه Empower 35 ، در اقدامی برای تقویت استعدادها در جامعه است. استعداد در الاستوس چگونه است؟ از طریق ابتکار عمل می خواهید چه ویژگی ها یا صلاحیت های خاصی را ایجاد کنید?

قبل از پاسخ دادن به سوالات شما در مورد Empower35 ، من می خواهم “CRcles” را به شما معرفی کنم زیرا در واقع کلید موفقیت Cyber ​​Republic است. CRcles دسته خاصی از استخرهای استعداد در جمهوری سایبر است که بر ایجاد شبکه های هوشمند غیرمتمرکز برای پشتیبانی از کل پلتفرم و حتی بلاکچین به طور کلی تمرکز دارد..

این محافل شامل توسعه تجارت ، مشارکت ، بازاریاب ، سازندگان فیلم ، طراحان ، تحلیلگران dapp ، مدیران ، وكلا ، نویسندگان و موارد دیگر برای حمایت از توسعه Elastos و dapps آن است. Cyber ​​Republic در نهایت به یک برنامه اجتماعی ساخته شده در Elastos تبدیل خواهد شد و CRcles مکانی اصلی برای دیدار استعدادها با یکدیگر ، تشکیل تیم های راه اندازی با هم و مشاوره پروژه ها / CR100 در اکوسیستم CR است..

در نهایت ، ما برای انتخاب مدیران CRcles نوعی قدرت رأی گیری خواهیم داشت. به جای درخواست برای موقعیت های Empower35 ، هر عضو در هر CRcle می تواند کار برای پروژه های پرداخت شده را پیشنهاد کند یا قبل از اینکه بتواند به عنوان E35 انتخاب شود ، وظایفی را عهده دار شود. هدف این است که قبل از انتخاب مدیران هر منطقه ، افرادی از سراسر جهان در زمینه های تخصصی مجموعه ای از کارها را بسازند ، برجسته شوند و رهبری کنند. وقتی جنبش ایجاد می شود و هر CRcle در حال گسترش است ، نقش های E35 توسط انجمن به همراه اولین شورای CR انتخاب می شوند. CRcles و Empower35 برای انصاف ، صراحت ، همکاری و البته سرگرمی ایجاد شده اند.

اپل برای اظهارنظر در مورد نام “CRcles” ، “من” را جلوی همه محصولاتشان قرار داد تا نشان دهد همه چیز در مورد من / خودم است. با این حال ، الاستوس چیزی نیست که ما می توانیم برای جامعه بسازیم ، بلکه چیزی است که همه می توانند به طور مشترک برای همه ، برای همه ایجاد کنند. ما برای جامعه خود ارزش قائل هستیم و می خواهیم همه با هم همراه شوند و نه تنها زیرساخت ها ، بلکه کل اکوسیستم Elastos را با هم بسازند و این اینترنت جدیدی را که جهان اکنون به آن نیاز دارد ، ایجاد کند..

Trinity ، مرورگر Elastos ، به زودی وارد مرحله آزمایش بتا می شود. انتظار کاربران در هنگام راه اندازی از آن چیست?

بارگیری برنامه از فروشگاه برنامه که کاربر قبلاً از آن استفاده کرده است ، مانند Google Store یا Apple Store ، به آسانی کار خواهد کرد. تنها کاری که کاربران باید انجام دهند این است که این برنامه را بارگیری کنند و سپس می توانند وارد دنیای Elastos شوند. در آنجا ، آنها می توانند سایر dapps Elastos را نصب کرده و بلافاصله و خیلی راحت شروع به استفاده از آنها کنند ، همان استفاده از هر برنامه دیگری در Android یا iPhone آنها. ارائه یک تجربه کاربری خوب برای هر محصولی در درجه اول اهمیت است ، بنابراین Elastos قصد دارد تا روی این موضوع تمرکز کند و قبل از انتشار نسخه بتا زمان بیشتری را به تجربه کاربر اختصاص دهد.

این شرکت اخیراً یک سالگی خود را جشن گرفته و در این مدت اتفاقات زیادی افتاده است. آیا می توانید در مورد گام های بعدی در نقشه راه و چگونگی پیشرفت در مقابل برنامه ها اطلاعات بیشتری کسب کنید?

الاستوس به تمام اهداف فنی که در سال گذشته در نقشه راه تعیین شده بود ، رسیده است و تیم به سختی در زمینه فن آوری ادامه خواهد داد. مهمترین لحظه سالگرد راه اندازی رسمی Cyber ​​Republic بود.

الاستوس کلیه صندوق توسعه اکوسیستم (حدود 16 میلیون ELA) را برای ساخت اکوسیستم الاستوس در اختیار سایبر جمهوری قرار داده است. گام بعدی این خواهد بود که شهروندان جمهوری سایبری به هم بپیوندند ، مشارکت کنند و با هم سازندگی کنند. همانطور که می بینید ، 16 میلیون ELA همه برای انجام این کار است و همه با کمک به هر روشی که می توانند با استفاده از مجموعه مهارت های منحصر به فرد خود ، فرصتی برای کسب ELA داشته باشند..

نکته ای که می خواهم دوباره روشن کنم این است که Cyber ​​Republic بخشی از Elastos نیست و Elastos به هیچ وجه قادر به کنترل Cyber ​​Republic نخواهد بود ، این بدان معناست که ساختن Cyber ​​Republic وظیفه کارمند Elastos نیست. ما حدود 70 کارمند تمام وقت داریم و قدرت تیم برای ساختن کل اکوسیستم برای یک اینترنت جدید بسیار محدود است ، به همین دلیل چندی پیش تصمیم برای جامعه برای ساخت اکوسیستم به همراه Elastos گرفته شد.

ممنون و موفق باشید!