دادگاه CoinCentral: EOS در دادگاه

EOS.

این کلاهبرداری کامل و همه چیز در این بین “قاتل Ethereum” لقب گرفته است.

صرف ذکر این نام منجر به واکنش شدید اکثر افراد جامعه بلاکچین می شود. این که آیا شما از روز اول EOS را دنبال کرده اید یا فقط در حال تنظیم آن هستید ، یک تعداد اطلاعات برای پردازش وجود دارد – برخی خوب و برخی بد ، بسته به اینکه با چه شخصی صحبت می کنید.

امروز خوب ، ما در حال آزمایش EOS هستیم. در این مقاله برخی از ادعاهای مطرح شده علیه پلتفرم بحث برانگیز dApp مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و وزن یکسان به هر دو طرف داده می شود. سپس ، به عنوان قاضی ، هیئت منصفه و جلاد ، حکم خود را ارائه می دهیم.

این مقاله نیست راهنما اگر می خواهید بدانید که پروژه EOS چیست ، باید در عوض راهنمای مبتدیان EOS را بررسی کنید.

اگر شب جمعه معمولی شما شامل تکرار قانون است & SVU سفارش دهید ، به حمام ضربه بزنید ، کمی ذرت بو داده و چتر راحت بگیرید. این یکی خیلی خوب خواهد شد.

بدون نگرانی بیشتر ، مورد اول را وارد کنید. * درج قانون & طرح زمینه را اینجا سفارش دهید *

مورد شماره 1: EOS متمرکز است.

1 / هنوز هیچ سکه ای کاملاً غیرمتمرکز نیست ، اما برخی مانند بیت کوین “در مسیر عدم تمرکز هستند”. من در EOS بسیار سرسخت بودم زیرا به Dan Larimer و تیم احترام می گذارم ، با این وجود شرم آور است. من EOS را در ردیف Ripple قرار می دهم. https://t.co/ia9pYwlykC

– چارلی شرم (CharlieShrem) 18 ژوئن 2018

شواهد

EOS با استفاده از یک الگوریتم اجماع اثبات سهام (DPoS) متشکل از فقط 21 گره (تولیدکنندگان بلوک) بلوک ها را ایجاد و اعتبار می بخشد. وقتی این را با Ethereum’s over مقایسه می کنید 10000 گره شبکه, متمرکز بودن مشهود است.

جامعه ارزهای رمزنگاری شده به طور کلی مرکزیت را نادیده می گیرند زیرا این امکان را دارد که اکثریت واحدی بتواند یک اکوسیستم را تحت کنترل خود درآورد و آن را خراب کند..

کالبد شکافی در مکانیزم رأی گیری EOS بحث مرکزیت را بیشتر می کند. با قرار دادن نشانه های خود ، می توانید حداکثر 30 تولیدکننده بلوک را انتخاب کنید تا به عنوان گره عمل کنند. 21 تولیدکننده بلوک با بیشترین رای حق اعتبار بخشیدن به بلوک ها را دارند.

با این حال, هرچه EOS بیشتر در نظر بگیرید ، رای شما قدرت بیشتری می یابد. این امر نه تنها کنترل بیشتری را در اختیار افراد معدودی قرار می دهد ، بلکه می تواند تأثیر سو det بی علاقگی رای دهندگان را نیز داشته باشد. همانطور که دارندگان کوچکتر متوجه می شوند قدرت رأی دادن کمی دارند و ممکن است بی احساس شوند و از رأی دادن امتناع ورزند و به ثروتمندان حتی کنترل بیشتری بدهند.

ما قبلاً شاهد بودیم که این بی تفاوتی شروع به آشکار شدن می کند زیرا این پلتفرم تلاش می کرد تا به 15 درصد آرا needed مورد نیاز برای تأیید زنجیره برسد. هم اکنون ، در زمان نوشتن این مقاله, کمتر از 30٪ از شبکه رأی داده است.

DPoS EOS ذاتاً یک سیستم معیوب نیست تا وقتی که تازه متوجه شوید ده آدرس تقریباً نیمی از کل رمزهای شبکه را در اختیار داشته باشید. بله ، احتمالاً بیشتر اینها مبادلاتی هستند که مقادیر زیادی را برای اهداف نقدینگی حمل می کنند. با این حال ، اگر صرافی نیز بخواهد یک تولید کننده بلوک باشد ، تعارض منافع بوجود می آید (که این مورد نیز است Bitfinex).

این احتمال نیز وجود دارد که تولیدکنندگان بلوک در قدرت با یکدیگر تبانی کرده ، رأی دهندگان را رشوه می دهند یا هر دو برای حفظ مواضع خود رشوه می دهند. رشوه ها نیز نباید به شکل معاملات زیرزمینی سایه دار باشد. یک مورد ساده می تواند به این شکل باشد:

“به من به عنوان یک تولید کننده بلوک رای دهید و من 20٪ از جوایز بلوک را به طرفداران خود توزیع می کنم.”

هیچ چیز مانع از مالکیت نهادهای منفرد در چندین تولیدکننده بلوک نیز نمی شود.

به جای فدا کردن تمرکززدایی به دلیل مقیاس پذیری ، EOS باید روی راه حل های لایه 2 که بر بلاکچین غلبه می کند کار کند سه گانه مقیاس پذیری. چند نمونه از این راه حل ها عبارتند از: sharding ، Ethereum’s Plasma and Raiden Network و Bitcoin’s Lightning Network.

دفاع

EOS ممکن است مانند سایر ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز نباشد. اما غیرمتمرکز است کافی موثر بودن. داشتن 21 گره هنوز هم به طور قابل ملاحظه ای بهتر از سیستم های یک طرفه موجود است.

بعلاوه ، دارندگان توکن هنوز صدای دموکراتیک در شبکه دارند. مشابه دموکراسی های سیاسی ، هر دارنده به نمایندگی خود رأی می دهد. و آنها می توانند به راحتی تولیدکنندگان بلوکی را که برخلاف خواست جامعه عمل می کنند رأی دهند.

حال ، بیایید به امکان تبانی از طریق مالکیت در چندین تولید کننده بلوک بپردازیم.

بر اساس قانون اساسی EOS, تمام تولیدکنندگان بلوک باید هر مالکی را که حداقل 1٪ سهام دارند ، اعلام کنند. بنابراین ، همه رای دهندگان می توانند بررسی کنند که آیا شخص یا نهادی دارای مالکیت در چندین تولید کننده بلوک است. اگر کسی این کار را انجام دهد و شرکت کنندگان در شبکه احساس کنند که تمرکز بیش از حد زیاد است ، آنها تولید کننده (ها) Block را حذف کرده و محصولات جدیدی را انتخاب می کنند.

برای دستیابی به سطحی از مقیاس پذیری که بتواند حجم واقعی را کنترل کند ، باید فدای عدم تمرکز شود. EOS مشکلات مقیاس گذاری را که Ethereum و سایر سیستم عامل های dapp با آن روبرو هستند حل می کند.

VISA توانایی مدیریت دارد 24000 تراکنش در ثانیه (TPS). اتریوم حداکثر 15 TPS است. در حال حاضر یک بلاکچین EOS با رشد بیشتر در آینده از 1000 TPS پشتیبانی می کند. مهم نیست که چگونه به آن نگاه می کنید ، این یک بهبود چشمگیر در کارایی نسبت به گزینه های دیگر است.

حکم – گناهکار

EOS از سیستم عامل های مشابه متمرکزتر است. این یک واقعیت عینی است. هرچند که این مسئله باید بررسی شود یا نه.

مجازات: سیلی به مچ دستان.

جالب است بدانید که خالق EOS ، دن لریمر ، دارد به طور علنی از مدل های رای گیری مبتنی بر نماینده انتقاد کرد به دلیل تجربه اش در BitShares.

وی خاطرنشان کرد ، “یکی از اولین چیزهایی که از BitShares آموختیم این است که اکثریت قریب به اتفاق (90٪ +) سهامداران در رای گیری شرکت نکردند. این به این دلیل است که رای گیری به زمان ، انرژی و مهارتهایی نیاز دارد که اکثر سرمایه گذاران فاقد آن هستند. چه تعداد از افراد دارای مهارت های اقتصادی ، فنی و کارآفرینی برای رأی دادن مسئولانه هستند?

به منظور افزایش مشارکت ، BitShares 2.0 رأی گیری از پروکسی را ارائه داد که تصمیم گیری را متمرکز بر حدود دوازده پروکسی منتخب انجام داد. حتی با رأی دادن به نیابت ، در نهایت بیشتر مردم نماینده ترجیحی خود را بر اساس خطوط حزبی / فلسفی انتخاب می کنند تا اینکه پیشنهادهای فردی را در نظر بگیرند. “

اگر BitShares مشکلات آشکاری را با DPoS تجربه کرد ، چرا همان اشتباهات را با EOS تکرار کنید?

به تازگی EOS هیچ نشانه ای از تبانی متمرکز را نشان نمی دهد. اگرچه تأیید نشده است ، اما به نظر می رسد که تولیدکنندگان بلوک قبلاً دستور مسدود کردن 27 حساب را دریافت کرده اند که در آنها “منطق و استدلال” پشت این سفارش تا تاریخ بعدی پنهان خواهد ماند.

همانطور که گفته شد ، راه حل های مقیاس گذاری لایه دوم در سیستم عامل های دیگر هنوز در دست کار هستند و تشخیص اینکه این راه حل ها چگونه موفقیت آمیز هستند دشوار است. با این حال ، به نظر می رسد فدای تمرکز زدایی به نام مقیاس گذاری مستقیماً در خلاف اصول بنیادی بلاکچین است: قول آن برای ارائه عملیات منبع باز و حاکمیت توزیع شده.

پرونده شماره 2: دن لاریمر یک هنرمند کلاهبردار است.

اگر Bitshares جان اسکالی خود را حذف کند ، بازسازی پول و رسیدن به شماره 2 در CoinMarketCap بسیار سرگرم کننده خواهد بود

– چارلز هوسکینسون (IIOK_Charles @) 30 آوریل 2015

شواهد

Dan Larimer قبلاً دو پروژه بلاکچین Steem و BitShares ایجاد و از آنها باقی مانده است. برخی از افراد در انجمن بلاکچین ادعا می کنند که او پروژه های جدید را بدون هیچ برنامه طولانی مدت بهم می ریزد ، پولش را به دست می آورد و سپس آن را با دم بالا می گذارد و جامعه را برای پاکسازی مشکلات خود رها می کند. چیزی شبیه فروشنده سریع منوریل از سیمپسونها.

دن لریمر در سیمپسونها

دن لاریمر مردم اسپرینگفیلد را متقاعد کرد که در پروژه های خود سرمایه گذاری کنند.

پروژه دوم لاریمر ، استیم نیز جنجالی بیگانه نیست. Larimer و تیمش قبل از انتشار سیستم عامل برای عموم ، نشانه های STEEM را به شدت استخراج کردند. در زمان راه اندازی ، تیم در حال حاضر حدود 80٪ از کل توکن ها را کنترل می کرد.

این توزیع لاریمر را با مهربانی رنگ نمی کند ، همانطور که اطلاعیه اصلی Bitcointalk سیستم عامل را به عنوان فاقد پیش استخراج یا ICO ارتقا داد.

دفاع

سرمایه Steem و BitShares بیش از 1 میلیارد دلار در بازار توزیع شده است. پلتفرم Steemit ماهانه بیش از 50،000 کاربر فعال دارد و BitShares حتی با رفتن Larimer هنوز یک پایگاه کاربر فعال دارد. بعید است که اگر یک هنرمند کلاهبردار آنها را ایجاد کند ، این پروژه ها همچنان وجود داشته باشند.

کارآفرینان زنجیره ای همیشه در دنیای نوپای سنتی از یک شرکت از یک شرکت دیگر نقل مکان می کنند. ما نباید با حرکات Larimer متفاوت رفتار کنیم. تغییر به یک پروژه جدید پس از موفقیت آمیز راه اندازی پروژه دیگری لزوماً به معنای این نیست که بازی ناپاک در دست است.

سرانجام ، بیایید بحث و جدال پیش از استخراج Steem را بررسی کنیم. ما باید آن را به یاد داشته باشیم پروژه های بلاکچین به طور موثر شرکت های نوپایی هستند. حتی اگر آنها در این صنعت جدید باشند ، همان چالش هایی را تجربه می کنند که شرکت های فن آوری جدید معمولاً با آن روبرو هستند. اغلب ، این چالش ها شامل بودجه بذر است.

Larimer استدلال خود را برای پیش استخراج Steem در یک پست وبلاگ عمومی. چارلی شرم ، Bitcoin OG ، نیز به کمک Larimer در می آید مقاله ای از خودش. در اینجا خلاصه ای سریع از پست ها آورده شده است:

پروژه های بلاکچین در یک پارادوکس بودجه گیر افتاده اند. طبق FinCEN ، استخراج سکه پروژه شما عملاً تنها راه سازگار برای تأمین اعتبار اولیه شما غیر از همکاری با سرمایه گذاران معتبر است. با این حال ، گشودن استخراج معادن عمومی قبل از راه اندازی سیستم عامل دارای اشکالاتی است.

با این کار ، خطر داشتن تعداد زیادی استخراج کننده بلافاصله در شبکه وجود دارد که قادر به استخراج ارز رمزنگاری شده کافی برای تأمین بودجه بقیه پروژه نیستید. علاوه بر این ، اعلام پلت فرم قبل از موجود بودن ، شما را در معرض خطر کپی برداری قرار می دهد ، به دنبال سرقت ایده خود و ضرب و شتم شما به بازار.

حکم – بی گناه

ادعاهای مطرح شده علیه لاریمر بسیار زیاد است.

به نظر می رسد که او قربانی ذهن پراکنده خود شده و به طور مداوم در تلاش برای حل مشکلات موجود در بازار است.

حتی اگر با اعتقادات او موافق نباشید ، Larimer در پیشرفت فناوری بلاکچین نقشی اساسی داشته است. او سازوکار اجماع DPoS را اختراع کرد و همچنین در آن شرکت کرد بحث با ساتوشی ناکاموتو.

بنابراین در حال حاضر ، لاریمر آزاد است که به عنوان یک انسان بی گناه راه برود.

مورد شماره 3: EOS ICO تقلبی بود.

EOS پول شویی مجدداً انجام می شود

شواهد

EOS یک سال ICO بدون رکورد برگزار کرد که در آن پروژه بیش از 4 میلیارد دلار درآمد حاصل کرد – بدون محصول مفید. همین اواخر بود که EOS از زنجیره بلوک Ethereum ، یک رقیب ، به زنجیره خودش تغییر یافت.

همچنین وجود دارد برخی شواهد در این مدت تیم بخشی از بودجه خود را به ICO بازگرداند تا سرمایه گذاران را فریب دهد و فکر کنند تقاضای بیش از آنچه در واقع وجود دارد وجود دارد. این اتهام تأیید نشده است.

گزارش های چت نامزدهای Block Producer اخیراً آشکار شده و در مورد چاپ EOS اضافی برای خرید RAM مورد نیاز برای راه اندازی بحث کرده اند. اگرچه این لزوماً تقلبی نیست ، اما باید پرچم های قرمز رنگی را به وجود آورد که افراد کنترل کننده تصمیم گیری شبکه راحت هستند و بدون حداقل نظرسنجی از جامعه ، چنین تصمیم مهمی می گیرند.

گزارش های گپ EOS

سیاهههای مربوط به چت تولیدکننده بلوک EOS

دفاع

قالب ICO برای جلوگیری از تمرکز و ایجاد توزیع عادلانه توکن بود. با موج اخیر احضارها و بازداشت های SEC ، بعید به نظر می رسد که بازی های ناپاک در اندازه سطح EOS از شکاف ها عبور کند.

ما تا زمانی که جرم خود را ثابت نکنیم در کشوری بی گناه زندگی می کنیم و در حال حاضر ، شواهد کافی برای محکومیت وجود ندارد.

حکم – ادعای جنون

EOS ICO احتمالاً تقلبی نبوده است. با این حال ، فوق العاده سهل انگاری بود.

دلایل زیادی وجود ندارد که چرا یک پروژه باید بیش از چند میلیون دلار ، چه رسد به چهار میلیارد دلار ، بدون یک محصول مفید ، درآمد کسب کند. اجتناب ناپذیر است که بودجه ای به همان اندازه فقط با پیشرفت پروژه منجر به تصمیمات مالی ضعیف شود. این داستان جدیدی نیست. این یک مشکل معمول با استارت آپ های بیش از حد بودجه است.

و راه اندازی خالص اصلی EOS کاملاً بی عیب بوده است.

بیایید به مواردی که قبلاً مطرح شده اند نگاهی بیندازیم.

[youtube https://www.youtube.com/watch؟v=beGRKshN5rA؟rel=0&شروع = 276]

پیش از انتشار خالص اصلی ماه ژوئن ، شرکت امنیت اینترنتی چینی Qihoo 360 چندین آسیب پذیری پر خطر را گزارش کرد در شبکه EOS.

اگرچه اشکالات در نرم افزار به خصوص نرم افزارهایی به پیچیدگی اکوسیستم بلاکچین کاملاً مشهود است ، اما نگران کننده است که پروژه ای با میلیاردها دلار بودجه نتواند از قبل این موارد را پیدا کند. تیم EOS از آن زمان اشکالات گزارش شده را برطرف کرده است.

اندکی پس از آن ، EOS برای رفع هرگونه نقص نهایی قبل از راه اندازی ، برنامه Buggy Bounty را آغاز کرد. ظرف یک هفته ، یک هکر گزارش داد 12 آسیب پذیری حیاتی, درآمد 120،000 دلار.

یک بار دیگر ، شما انتظار دارید در پروژه ای با بودجه بسیار زیاد این مشکلات قبل از اجرای اصلی اصلی حل و فصل شود.

این پروژه در حال حاضر به پایان رسیده است 500 شماره در Github باز می شود, اگرچه این لزوماً به معنای وجود مشکلات زیادی در واقعیت نیست. بیت کوین تقریباً همین مقدار را دارد.

مورد شماره 4: قانون اساسی EOS غیراخلاقی است.

در EOS چند فرد کاملاً غریبه می توانند آنچه کاربران فکر می کردند پول آنها است را مسدود کنند. طبق پروتکل EOS شما باید به یک سازمان “قانون اساسی” متشکل از افرادی که احتمالاً هرگز آنها را نخواهید شناخت اعتماد کنید. “قانون اساسی” EOS از نظر اجتماعی مقیاس پذیر نیست و یک حفره امنیتی است. https://t.co/WusEqBMGBp

– نیک سابو (@ NickSzabo4) 19 ژوئن 2018

شواهد

EOS دارای یک قانون اساسی اگر می خواهید از شبکه استفاده کنید باید آن را دنبال کنید. این تنها زنجیره بلوکی است که یکی از آن را دارد. عدم پشتیبانی از آن ممکن است منجر به بی اعتبار شدن معاملات یا مسدود شدن وجوه شما شود. برخی از اعضای جامعه معتقدند که داشتن قانون اساسی به خودی خود برای بلاکچین غیراخلاقی است.

اما بیشتر از این مطالب قانون اساسی است که مردم را خسته می کند. حتی نیک سابو ، پیشگام بلاکچین ، با بسیاری از شرایط سند مخالف است. در اینجا فقط تعدادی از مواردی است که بیشترین هیاهو را ایجاد می کنند:

“این بلاکچین هیچ مالک ، مدیر و امانت داری ندارد. بنابراین ، هیچ عضوی نمی تواند بیش از 10٪ از توکن SYS سود سودمند داشته باشد. “

به طور هم زمان ، این مقدار دقیقاً متعلق به Block.one است. برای کسانی که نمی دانند ، Block.one شرکتی است که EOS را ساخته است. توسط Brendan Blumer به عنوان مدیر عامل و Dan Larimer به عنوان CTO هدایت می شود. برخی معتقدند که این تلاشی آشکار برای اطمینان از اینکه Block.one کنترل قابل توجهی در شبکه را دارد ، است.

“عضو مسئول خسارات ناشی از گواهینامه های غلط یا گمراه کننده خواهد بود و هر گونه سود حاصل از آن را از دست خواهد داد.”

همه ما می توانیم اتفاق نظر داشته باشیم که دروغگویی و دروغ پردازی چیزهای وحشتناکی است ، اما اجرای آن تقریباً غیرممکن به نظر می رسد.

بار دیگر ، چه کسی وقتی این پرونده ها ظاهر می شود (یعنی وقتی دادگاه CoinCentral در جلسه نیست) به عنوان قاضی عمل می کند؟ اعضای جامعه همچنین نگرانند که این یک دامنه لغزنده است که می تواند منجر به سانسور سکو شود.

“پس از 3 سال عدم فعالیت ، یک حساب ممکن است به حراج گذاشته شود و درآمد حاصل از آن با حذف EXAMPLE از گردش به همه اعضا توزیع شود.”

از بین تمام مقالات ، این یکی بیشترین بحث را دارد. در صنعتی که به HODLing و سرمایه گذاری طولانی مدت افتخار می کند ، گنجاندن ماده قانون اساسی که آن را مستقیماً مجازات می کند مسخره است.

به نظر می رسد این اقدام بیش از حد آشکار توسط رهبران EOS برای کنترل کنترل وجوه موجود در شبکه است. شما باید آزاد باشید و بدون ترس از مجازات ، آنچه را که می خواهید با نشانه های EOS خود انجام دهید.

“هر عضو موافقت می کند که مجازات های نقض قرارداد ممکن است شامل جریمه نقدی ، از دست دادن حساب و جبران خسارت دیگر باشد.”

چه کسی تصمیم می گیرد چه اقداماتی ناقض قانون اساسی است؟ در بسیاری از مقالات از کلمات نسبتاً عمومی استفاده می شود ، بنابراین برای فعالیت هایی که در این زمینه قرار دارند لازم است یک تصمیم گیرنده وجود داشته باشد.

علاوه بر این ، قابلیت مسدود کردن حساب ها و معاملات معکوس با ماهیت باز و تغییرناپذیر فناوری بلاکچین مغایرت دارد.

کمتر از یک هفته راه اندازی نشده است و تولیدکنندگان بلوک EOS قبلاً هفت حساب را مسدود کرده اند. این هفت حساب یک کلاهبرداری فیشینگ را سازماندهی کرده اند که در آن آنها اعضای EOS را فریب می دهند تا برای آنها رمز ارسال کنند. ممکن است به نظر برسد که تولیدکنندگان بلوک مورد علاقه همه افراد است. اما این تصمیم سابقه ای ایجاد می کند که به 21 نهادی که شبکه را کنترل می کنند ، قدرت فوق العاده ای می بخشد.

یکی از بزرگترین نقاط قوت blockchain توانایی کنترل کامل بودجه شما است. قانون اساسی EOS مستقیماً بر خلاف آن عمل می کند.

دفاع

قانون اساسی برای کارکرد موثر بلاکچین مانند EOS ضروری است. مقالاتی که در قانون اساسی ذکر شده مانند شرایط خدمات لازم برای سایر خدمات فنی است. بدون موافقت با شرایط آنها ، نمی توانید از برنامه ای مانند Facebook یا Snapchat استفاده کنید.

به گفته توماس کاکس ، مردی که پشت قانون اساسی است ، این اصطلاحات باید حداقل شامل موارد زیر باشد چهار اصل:

  1. موافقت کنید که صادق باشید و از طریق اظهارات غلط یا گمراه کننده سود کسب نکنید ، و نه با حفظ اطلاعاتی که طرف مقابل حق دارد (بدون دروغ)
  2. به رسمیت شناختن متقابل حقوق برابر سایر اعضا در مالکیت املاک و ارتباط صادقانه (حقوق مالکیت برابر)
  3. عدم شروع نیرو (بدون گرفتن زور وجوه)
  4. موافقت می کنیم که به داوری تسلیم شویم (موارد اختلافات)

این اصول همه اصطلاحات معقولی به نظر می رسند و طرفداران استدلال می کنند که قانون اساسی EOS از آنها پیروی می کند.

از آنجا که کلاهبرداران هنوز با ارز رمزنگاری شده روبرو هستند ، برای بقا یک سیستم عامل بلاکچین ضروری است. هیچ کس در پیروی از قوانین مندرج در مقاله مشکلی نخواهد داشت.

حکم – Jury’s Still Out Guilty

یادداشت نویسنده: این حکم در هوا بود تا زمانی که “رسوبات منجمد” اعلام شد. مخالفان ممکن است استدلال کنند که Ethereum کار مشابهی با DAO انجام داده است ، اما این تصمیمی بود که بسیار فراتر از 21 نفر گسترش یافته است. این همچنین یک هک در مقیاس بسیار بزرگتر بود و می توانست Ethereum را از همان ابتدا نابود کند.

مجازات: بیست و یک غریبه می توانند جوایز بلوک بیست و یک تولیدکننده بلوک را کنترل کنند.

یک دلیل وجود دارد که EOS تنها بلوک زنجیره ای است که دارای قانون اساسی است. برای اجرای آنها به سطح بالایی از تمرکز نیاز دارید و این تمرکز می تواند منجر به فساد شود. دادن توانایی محدود کردن یا توزیع مجدد وجوه به چنین تعداد محدودی از افراد بهتر از سیستم های بانکی فعلی نیست.

Blockchain بر اساس اصول حاکمیت غیرمتمرکز و کنترل کامل صندوق ساخته شده است. EOS این کار را می برد.

دادگاه برکنار شد

این آزمایش فقط سطح بحث و جدال پیرامون EOS را خراشیده می کند. بروک پیرس ، هزینه های پنهان احتمالی ، میزان ضعیف مشارکت رای دهندگان و جلسات غیر حرفه ای تولیدکنندگان بلوک – جنجال هرگز پایان نمی یابد.

دشوار است بگوییم که آیا تیم EOS عمداً کلاهبرداری کرده است یا اینکه پروژه فقط از کنترل خارج شده است و به خوشه ای که امروز است ، خارج شده است. به هر صورت ، این پروژه به عنوان یک نمونه عالی از جوان بودن صنعت و میزان تمایل مردم برای انداختن پول برای ایده بزرگ چیزی انقلابی – حتی اگر این ایده بحث برانگیز به اندازه EOS باشد ، عمل می کند..

یادداشت نویسنده: این مقاله قصد داشت یک ویژگی 2000 کلمه ای باشد که همزمان با راه اندازی شبکه اصلی EOS منتشر شد. تقریباً هر زمان که مقاله برای چاپ آماده می شد ، اطلاعات جدیدی درباره این پروژه ظاهر می شد.

من سعی می کنم تا جایی که ممکن است عینی بمانم و به هر دو طرف زمان برابر بدهم. امیدوارم همانطور که من از نوشتن آن لذت برده ام از خواندن این مقاله لذت برده باشید.