دیری نگذشت که دنیای رمزنگاری پس از سومین مکان حل و فصل شد رویداد نصف شدن بیت کوین, هنگامی که موج دیگری از اعتیاد به مواد مخدره در اطراف Ethereum 2.0 شروع به ساخت کرد ، که پیش بینی می شد در ماه ژوئیه منتشر شود. Ethereum 2.0 سطح بعدی پلتفرم Ethereum است که با معرفی خرد کردن ، اثبات سهام و یک ماشین مجازی جدید به دست می آید. با وجود برخی تردیدها در مورد تاریخ احتمالی ، در یک محقق AMA ETH 2.0 جاستین دریک 95٪ خود را بیان کرد اعتماد به نفس مرحله 0 پروژه سرانجام در تابستان سال 2020 به بهره برداری می رسد. اکنون که وجود دارد ، هیچ کس نمی داند آیا Ethereum به تاریخ مورد نظر خواهد رسید یا خیر, مطابق با هماهنگ کننده testnet Afri Schoedon ، مشخصات کامل در هیچ مشتری تاکنون اجرا نشده است.

تغییر Ethereum از اجماع فعلی اثبات کار (PoW) به الگوریتم اثبات سهام (PoS) در چند هفته گذشته مورد بحث شهر بوده است. بدیهی است که بسیاری از کاربران متوسط ​​و سرمایه گذاران بزرگ که متعهد به تعهد شدید تیم به امنیت بهتر ، تمرکززدایی بیشتر و اعتماد کمتر به ماینرها هستند ، بسیار گسترده هستند که انتظار راه اندازی ETH 2.0 را دارند. اما با همه سر و صداهایی که وجود دارد ، دشوار است که گندم را از روی گاو جدا کنید و درک کنید که آیا افکار عمومی مثبت نسبت به آینده اتریوم واقعیت محور است یا توخالی؟ بنابراین ، اجازه دهید آن را کشف کنیم.

اتریوم زمین های از دست رفته را بازیابی می کند

در اوایل سال 2018 ، وقتی دارندگان اتر دیدند که این قیمت به 1400 دلار رسیده است ، تعداد آدرس های ETH کمی بیش از 10 میلیون بود. امروز ، طبق داده ها از Glassnode ، در حال حاضر 40 میلیون آدرس ETH فعال وجود دارد که پس از اعلام اتریوم 2.0 در اواخر ماه مه 2019 ، بیش از 15 میلیون به حزب پیوستند ، که رشد خوب 60 درصدی را نشان می دهد. میزان استفاده از دومین رمز ارز رایج در جهان نیز از ابتدای سال 2020 افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است و از اواسط ماه مه ، میزان معاملات روزانه ETH تقریباً دو برابر شده است و از 450،000 به تقریباً 900،000 رسیده است..

منبع: Etherscan.io

همین روند صعودی را می توان در شبکه Ethereum که با استفاده از توکن گاز تأمین می شود نیز مشاهده کرد که انتقال اطلاعات یا پرداخت های هوشمند را امکان پذیر می کند. کل مصرف گاز اخیراً انجام شده است پیشی گرفت 61 میلیون واحد ، به بالاترین سطح خود رسیده و در مقایسه با آنچه در ژانویه ثبت کرده است ، حدود 60 درصد رشد می کند. این یک نشانه عالی برای توسعه دهندگان Ethereum 2.0 است ، زیرا هرچه افراد بیشتری از گاز برای کارکرد کل شبکه استفاده می کنند ، به روزرسانی از PoW به PoS روانتر خواهد بود.

با این اوصاف ، انتظار می رود انتشار ETH 2.0 تقاضای واقعی برای ارزهای رمزپایه داخلی ، اتر و گاز ایجاد کند. در حالی که مورد دوم به عنوان سوخت رایانه های غیرمتمرکز عمل می کند ، سرعت بالاتر معاملات ETH و هزینه های بسیار کمتر برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و همچنین سرمایه گذاران خرده فروشی و موسسات جذاب تر خواهد بود..

هجوم بازیکنان بزرگتر که نسبت به اتر احساس سرسختی می کنند ، از آنجا که بود چشمگیر بود فاش شد که در حال حاضر بیش از 276.5 میلیون دلار تحت مدیریت Grayscale Ethereum Trust است ، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال 2019 فقط 11.7 میلیون دلار بود.

تبلیغات و تبلیغات معتبر?

اما آیا واقعاً سرمایه گذاران بزرگ برای Ethereum 2.0 آماده می شوند؟ برخی از رسانه ها نیز افزایش حجم ETH را به افزایش علاقه نهادی گره زده اند. در نگاه اول ، به نظر می رسد یک نتیجه گیری منطقی است ، با این حال ، ارقام چیزهای سرسختی هستند.

نمودارهای Ethereum 2.0

منبع: Coin360

همانطور که مشاهده می کنید حجم روزانه ETH پس از شکست بازار رمزنگاری مارس در 30 آوریل به بیش از 10 میلیارد دلار رسیده است. این عملکرد قابل توجه با توجه به سطح قبلی آن 2.92 میلیارد دلار در اوایل ژانویه و متعاقب آن تلاطم مالی جهانی بود. با این وجود ، اگر این مقدار را بگیریم و آن را بر تعداد معاملات ثبت شده در آستانه روز کارگر تقسیم کنیم – تقریباً 840،000 – در می یابیم که متوسط ​​حجم یک معامله فقط در حدود 12،000 $ است. با پیشرفت بیشتر ، این رقم به زیر 10،000 دلار کاهش می یابد ، جایی که امروز باقی مانده است. در واقع شبیه درگیری شدید نهادی نیست ، آیا اینگونه است?

توضیح دیگری نیز وجود دارد و احتمالاً بسیار معتبرتر است. با استفاده از Ethereum 2.0 ، کاربران این فرصت را خواهند داشت که با انتقال 32 ETH به یک قرارداد ، عامل اصلی سهام شوند و پاداش کسب کنند. در زمان نوشتن مقاله ، 32 ETH ارزش 7،776 دلار را دارد که تقریباً برابر با معامله متوسط ​​فعلی Ether است. با توجه به این نکته ، به نظر می رسد این تقاضای روزافزون نشان دهنده احساس متوسط ​​کاربران و سرمایه گذاران خرده فروشی در مورد چگونگی کار کردن و سرازیر شدن به بازارهای ETH موجود در مایع ترین صرافی ها با امنیت اثبات شده مانند HitBTC و Huobi است ، پس از آزادی که انتظار آن را می کشید ، برنده شوید.

رونق ذکر شده در فعالیت کاربر به ناچار منجر به افزایش قیمت ETH شد. قابل توجه است که از آنجا که اتر 1400 دلار ارزش داشت ، قیمت آن 85٪ کاهش یافته است. در حال حاضر ، ETH حدود 243 دلار معامله می شود ، زیرا از عواقب “پنجشنبه سیاه” که قیمت فقط 111 دلار سقوط کرد ، بازیابی شد. با این وجود ، هنوز حتی به بالاترین حد خود نزدیک نیست.

اما این توضیح برای افزایش فعالیت Ethereum تا حد زیادی به نفع روایت سرمایه گذار سازمانی نادیده گرفته شده است.

چرا؟ خواه ساخت آن آگاهانه باشد یا نه ، tروایتی که سرمایه گذاران نهادی را به سمت DeFi و به طور خاص Ethereum می اندازد ، برای اکوسیستم Ethereum مفیدتر است. نام های بزرگی که با Ethereum درگیر می شوند احتمالاً منجر به اجرای یک گاو نر دیگر از کاربران عادی می شود که در پروژه ای که معتقدند سرمایه گذاری می کنند.

هیجان مصنوعی?

در فضای رمزنگاری ، افراد دیگری در ایجاد امواجی که به سمت امور مالی سنتی می روند بهتر از دوقلوهای Winklevoss هستند که مدتهاست در جامعه به دلیل تجربه سرمایه گذاری رمزنگاری و داشتن بزرگترین ثروت بیت کوین در جهان شناخته شده اند..

در اخیر مصاحبه برای The Defiant ، تایلر و کامرون اعتراف کردند که تلاشهای مشترکی برای جمع آوری سهام عظیمی از اتر انجام داده اند ، که اکنون شایعه شده است “در همان کهکشان” سهام BTC آنهاست: “ما طرفداران بزرگ اتر هستیم. ما مقدار مادی داریم. “

جای تعجب نیست که برادران در ETH سرمایه گذاری کرده اند ، اما تا ماه مه آنها هرگز در مورد مقدار سرمایه گذاری خود صحبت نکردند. علیرغم اینکه این رقم واقعی اعلام نشده است ، کامرون به اندازه آن اشاره کرد و گفت که چند سال پیش آنها مقدار زیادی اتر سود دریافت کردند ، به این معنی که آنها مدتی است که سرمایه گذاری های زیادی انجام داده اند.

بنابراین به احتمال زیاد تعداد دوقلوهای Winklevoss در میان نهنگ های ETH نیز وجود دارد و سرسختی عمومی آنها نقش چندانی در اشتیاق عمومی برای Ethereum 2.0 نداشته است. اما چرا آنها اکنون تصمیم گرفتند سکوت خود را در مورد مسئله بشکنند؟ به طور تصادفی یا نه ، این مصاحبه در 21 مه منتشر شد ، زمانی که قیمت اتر برای دومین بار در عرض دو هفته به زیر 200 دلار کاهش یافت ، و پس از انتشار آن ، قیمت تقریباً صورت گرفت و دوباره صعود را آغاز کرد. شور و شوق Winklevoss توسط تعدادی از رسانه های برجسته رمزنگاری منتشر شد که در آن بازرگانان خرده فروشی ، مشتاق کسب سود ، رویداد بزرگ بعدی بازار خود را پیدا کردند. تأثیر آن بر سرمایه گذاران نهادی نیز چشمگیر بود و مشتقات اتر بیشتر می شوند محبوب بیش از هر زمان دیگری.

در واقع کشتن دو پرنده با یک سنگ. این چگونه کار می کند و مهمتر از همه ، هیچ کس نمی تواند تایلر و کامرون وینکلووس را به دلیل اعتقاد صادقانه آنها به اهمیت شبکه Ethereum برای توسعه مالی غیرمتمرکز سرزنش کند..

فرصت “فروش خبر”

وقتی معامله گران در انتظار هر اعلامیه بزرگی که می تواند به طور بالقوه باعث تغییر در بازار شود ، حداکثر “خرید شایعه ، فروش خبر” را می توان هیاهو در مورد راه اندازی Ethereum 2.0 نیز دانست. “اگر ما تجمع در Ethereum را انتظار داریم ،” توییت کرد معامله گر محبوب رمزنگاری Ethereum Jack ، که قبلاً توسط مانیتور “Bitcoin Jack” استفاده می کرد ، “پس ژوئیه به نظر می رسد بهترین لحظه فروش خبر با راه اندازی ETH 2.0 است.” نهنگ های ETH اگر از این استراتژی تجاری استفاده کنند ، می توانند از موقعیت استفاده کنند ، در حالی که جامعه در مورد تاریخ انتشار حدس می زند و رسانه ها به آتش می افزایند.

اما در واقعیت ، خود این رویداد به اندازه تصور ما مهم نیست ، زیرا حداقل در ابتدا ، Ethereum 2.0 بیشتر به عنوان یک شبکه آزمایشی برای سیستم اجماع به روز شده PoS عمل می کند. بنابراین ، کاملاً مشخص نیست که آیا م institutionsسسات در آینده شبکه رمزنگاری مالی سرمایه گذاری می کنند یا فقط در تلاشند تا آنجا که ممکن است یک قطعه بزرگ پای هایپ را بدست آورند. ما فقط می توانیم صبر کنیم و ببینیم که چگونه اتفاقات می افتد.