اتریوم اکنون سه سال در ساخت است. ویتالیک بوترین ، محبوب روسی-کانادایی که بنیانگذار این پلتفرم بود ، امیدوار بود که محبوبیت Dapps (برنامه های غیرمتمرکز) به حالت عادی جدید تبدیل شود. او نمی دانست که بلاکچین قرارداد هوشمند وی روشی محبوب برای جذب سرمایه است که به عنوان پیشنهاد اولیه سکه (ICO) شناخته می شود..

موج جدیدی از دلالان شرط بندی بزرگ روی رمزنگاری ، دید وی تا حدودی منحرف شده است. این بدان معنا نیست که هیچ توسعه غیر متمرکز در بلاکچین Ethereum اتفاق نمی افتد. دور از آن. در واقع ، ساختن یک قرارداد هوشمند آسانتر از آن است که فکر می کنید. و برخی از تیم های توسعه حیله گر وجود دارد که ایده های جدید را همانطور که در ابتدا Ethereum در نظر گرفته بود زنده می کنند.

Dappradar اطلاعاتی در مورد جدیدترین dapps ارائه می دهد

DappRadar اطلاعاتی در مورد جدیدترین Dapps ارائه می دهد.

با استفاده از داده های DappRadar ، تصمیم گرفتیم نگاهی به چندین dapp محبوب بیندازیم که در واقع باعث جذب کاربران می شوند. پنج لیست برتر ما بر اساس میزان Ethereum بلکه براساس منحصر به فرد بودن برنامه است.

1. IDEX

IDEX یک تبادل غیر متمرکز محبوب است که توسط Aurora ایجاد شده است. این شرکت در حال توسعه مجموعه ای از خدمات مالی مبتنی بر بلاکچین است. پذیرش کاربر از طریق بلاکچین هنوز کند است اما این قمار به دلیل اینکه کاربران بیشتری به دنبال رمزنگاری برای راه حل های بانکی هستند ، نتیجه خوبی خواهد داد..

بازار نشانه Idex

بازار IDEX Token

جالب است بدانید که مبادلات غیرمتمرکز همچنان بیشترین حجم را به عنوان dapp های محبوب در فضا مشاهده می کنند. دلالان هنوز اولین پذیرش کنندگان هستند. از آنجا که انواع دیگر برنامه های کاربردی موارد استفاده بیشتری را به همراه می آورند ، امیدواریم که تعادل کمی بیشتر برقرار شود.

IDEX در حال حاضر نسبت به سایر صرافی های غیرمتمرکز مانند ForkDelta با اختلاف بسیار زیاد عملکرد بهتری دارد. اگر در نظر بگیرید که عمر آن کمتر از یک سال است ، این قابل توجه است. از آنجا که IDEX بر روی Ethereum ساخته شده است ، فقط بر تجارت Ethereum و ERC20 تمرکز دارد. این پلتفرم به طور کامل از MetaMask و راه حل های ایمن تر مانند کیف پول سخت افزاری Ledger پشتیبانی می کند.

2. اخلاق

Ethlance ، یکی دیگر از dapp های محبوب ما ، یک بازار غیرمتمرکز برای مشاغلی است که عمدتا از راه دور هستند. درگاه های کاریابی آنلاین نوآوری خاصی نیستند. شرکت هایی مانند Upwork ، 99Designs و Fiverr کارت های عادی برای کارمندان آزاد و کارفرمایان در دنیای جدید اینترنت هستند.

بنابراین سود یک راه حل مبتنی بر بلاکچین چیست؟ ساده. تمرکززدایی در حال حاضر Upwork در هنگام شروع کار برای اکثر فریلنسرها برای هر شغل هزینه فوق العاده گران 20 درصدی دریافت می کند. هزینه های انتقال به کشور خود را در نظر بگیرید و می توانید ببینید که چرا بسیاری از افراد جویای کار به راحتی از استفاده از این سرویس خودداری می کنند.

بازار غیرمتمرکز Ethereum

بازار غیرمتمرکز Ethereum

از طرف دیگر ، Ethlance کاملاً رایگان است. درست است ، هزینه های صفر. شما مجبورید هزینه های بنزین را در شبکه Ethereum بپردازید. در حال حاضر ، این کمی دردسر است اما وقتی Ethereum به مدل اثبات سهام می رود ، استفاده از سرویس Ethlance باید بسیار آسان تر باشد.

3. حراج

حراج یک خانه حراج بلاکچین برای مجموعه های رمزنگاری شده است. سعی کنید سه بار سریع آن جمله را بگویید! هرکسی می تواند یک مزایده مجازی از دارایی های دیجیتالی مورد علاقه خود در شبکه جهانی ایجاد کند. یک تفاوت اساسی در اینجا با سایر سیستم عامل ها این است که دارایی ها باید غیرقابل پرداخت باشند. به عبارت دیگر ، شما نمی توانید نشانه های Ethereum را بفروشید. دارایی های دیجیتال باید برخلاف نشانه ها ، منحصر به فرد باشند و به نوعی ارزش فردی را نشان دهند.

کالاهای دیجیتال خود را به بالاترین پیشنهاد در شبکه Ethereum بفروشید

کالاهای دیجیتال خود را به بالاترین پیشنهاد در شبکه Ethereum بفروشید.

در حال حاضر ، بیشتر دارایی های حراج شامل شخصیت های Cryptokitty و Etheremon است. این ممکن است مورد پسند سلیقه شما نباشد. با این وجود پتانسیل صعودی بسیار زیاد است. انتظار می رود هنرمندان ، نوازندگان و خالقان بیشتری وقتی به ارزش پرداخت شدن در Ethereum بیش از USD و سایر ارزهای فیات پرداخت می کنند ، به سیستم عامل هجوم آورند..

4. LocalEthereum

در سال 2016 ، قیمت Ethereum روند صعودی به خود گرفت و معامله گران و سرمایه گذاران واقعاً توجه خود را شروع کردند. پس تعجب آور نیست که یک گزینه جایگزین برای LocalBitcoins ظاهر شود. برای کسانی که از این امر مطلع نیستند ، LocalBitcoins یک سرویس اینترنتی محبوب است که به شما امکان خرید و فروش بیت کوین در سراسر دنیا (بدون مبادله) را می دهد..

LocalEthereum از قراردادهای هوشمند و سپرده گذاری برای قفل کردن Ethereum فروشنده استفاده می کند تا زمانی که وی تأیید کند که از طریق خرید نقدی ، انتقال بانکی ، PayPal یا سایر روش ها ارز فیات (مثلا دلار و یورو) از خریدار دریافت کرده است..

معادل مورد درخواست Ethereum LocalBitcoins

معادل مورد درخواست Ethereum LocalBitcoins

واسطه سنتی (مبادله) حذف شده است. با این حال ، در صورت بروز اختلاف ، یک داور باید وارد عمل شود. داور فقط می تواند اتر را به یکی از دو طرف اعطا کند و نه خودش. در حال حاضر ، این داور LocalEthereum است ، اگرچه با گذشت زمان ، حتی این جنبه می تواند به اعضای جامعه متمرکز شود.

5. آراگون

آراگون یک پروژه فوق العاده جاه طلبانه است که قصد دارد ماهیت محدود مدیریت تجارت محلی را به خود اختصاص دهد. امروزه اکثر مشاغل در یک کشور عضو هستند و بنابراین تابع قوانین و مقررات آن هستند. با تلاش بیشتر و بیشتر کارمندان ، مدیریت این امر دشوار می شود کار از راه دور برای امرار معاش.

آراگون تلاش خود را بر کمک به کارآفرینان آینده برای ایجاد DAO یا سازمانهای خودمختار غیرمتمرکز متمرکز کرده است. اساساً ، آراگون با توجه به قابلیت های اصلی تجارت در حال ساخت است. یک نکته را انتخاب کنید و اگر می خواهید روی کسب و کار کلیک کنید هر کجا که باشید ، البته تا زمانی که به اینترنت دسترسی داشته باشید.

آراگون

باید دید آیا DAO می تواند به طور کامل جایگزین سلسله مراتب تجاری معمولی شود یا خیر. این مسأله در کشورهایی که راه اندازی مشاغل معمولاً به دلیل مقررات سنگین دولت و ایجاد موانع بر سر راه صاحبان مشاغل کوچک ، مختل می شود ، کاملاً منطقی است.

برای نگاهی عمیق تر به دیدگاه DAO ، به راهنمای آراگون ما نگاهی بیندازید.

افکار پایانی: پنج داپ محبوب

در حالی که کارآفرینان در تلاشند تا برنامه هایی را پیدا کنند که جمعیت را برای مدت طولانی جذب کند ، داپ های محبوب همچنان رفت و آمد می کنند. خوانندگان آگاه توجه خواهند کرد که Cryptokitties را در این لیست قرار ندادیم. در حالی که این برنامه همچنان محبوبیت خود را حفظ می کند ، مطبوعات رمزنگاری آن را تا حد زیادی پوشش داده اند و مطمئناً پروژه های جالب دیگری وجود دارد که شایسته نگاه هستند.

در مورد شبکه های بسیار متمرکز مانند فیس بوک که بیش از یک میلیارد کاربر دارد ، هیچ مقایسه ای وجود ندارد. در حال حاضر حتی محبوب ترین dapp ها هم نمی توانند رقابت کنند. اما حتی فیس بوک چندین سال طول کشید تا چرخ ها واقعا شروع به چرخیدن کنند. ما در اوج کوه یخ هستیم و برخی از آنها ، اگر نگوییم همه ، ممکن است در پنج تا ده سال آینده 10،000 کسب و کار با ارزش بیت کوین باشد.