Ethereum در مقابل EOS

به سختی ارزهای رمزپایه دیگری با رقابتی به سختی مانند Ethereum و EOS وجود دارد. ورود به عنوان سیستم عامل شماره یک و شماره دو برنامه غیرمتمرکز (dapp) با توجه به اندازه کلاه بازار ، هر دو ارز رمزنگاری شده علاقه مندان به رمزگذاری را با توجه به ترجیح آنها قطبی می کنند.

Ethereum اولین شخص در فضای قرارداد هوشمند بود و دارای جامعه قدرتمندی است. با این حال ، طرفداران EOS معتقدند که به اندازه کافی کاستی های Ethereum بهبود یافته و آن را “قاتل Ethereum” می نامند.

این سیستم عامل ها شباهت های بسیاری دارند. با این حال ، آنها در هسته خود ، در روش های خود برای غلبه بر سه گانه مقیاس پذیری.

سه گانه مقیاس پذیری چیست?

سه گانه مقیاس پذیری یک مشکل ذاتی در فناوری بلاکچین است که هنوز کسی نتوانسته آن را حل کند. این بیان می کند که هر بلاکچین دارای سه ویژگی اصلی است:

  • امنیت. توانایی بلاکچین برای تغییرناپذیر ماندن و مقاومت در برابر حملات شبکه مانند حمله بیزانس یا 51٪.
  • تمرکززدایی. سطح مقاومت در برابر سانسور و تعداد شرکت کنندگانی که می توانند بلوک تولید کنند.
  • مقیاس پذیری. تعداد معاملات در هر زمان خاص که شبکه می تواند پردازش کند.

بلاک چین ها بین این ویژگی ها با داد و ستد مواجه هستند. حداکثر می توانند سطح بالایی از دو از هر سه را داشته باشند. هرگونه افزایش مثلاً مقیاس پذیری باعث تمرکز بیشتر ، امنیت کمتر یا هر دو خواهد شد.

جوامع Ethereum و EOS از دو طریق کاملاً متفاوت به سه گانه نزدیک می شوند.

اتریوم – تمرکززدایی

طرفداران Ethereum تمرکز زدایی را نسبت به سایر موارد مهم می دانند. این پلتفرم در حال حاضر از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می کند که در آن ماینرها بلوک های جدیدی تولید می کنند. با این وجود ، برنامه هایی وجود دارد که طی چند سال آینده به Proof-of-Stake (PoS) روی بیاورید.

مهم نیست سازوکار اجماع ، واضح است که Ethereum برای آینده قابل پیش بینی غیرمتمرکز است و خواهد بود. در حال حاضر ، هر کسی می تواند یک دکل استخراج خریداری کند و در مسدود کردن تولید کمک کند. و با رفتن به PoS ، تا زمانی که اتر را در دست بگیرید ، به یک تولید کننده بالقوه بلوک تبدیل می شوید. این شبکه تعداد تولیدکنندگان بلوک را محدود نمی کند.

اگرچه این سطح از تمرکززدایی اشکالاتی دارد. در شرایط فعلی ، اتریوم مقیاس گذاری بسیار سختی داشته است. در حال حاضر ، شبکه حداکثر پانزده تراکنش در ثانیه (TPS) را پردازش می کند. مقایسه این مورد با 24000 TPS VISA نشان دهنده یک مانع بزرگ برای تصویب قابل توجه است.

در واقع ، در سال 2017 ، یک بازی تک ، CryptoKitties ، باعث ایجاد ترافیک در بلاکچین شد تا آنجا که شبکه متراکم شد ، و باعث کندی زمان معاملات و هزینه های بالاتر شد..

اگرچه انجمن توسعه دهندگان Ethereum بدون راه حل نیست. به غیر از تغییر به PoS از طریق پروتکل Casper ، آنها مقیاس بندی لایه دوم ، به ویژه پلاسما را نیز اجرا می کنند. پلاسما از آنجا که تغییرات مستقیماً روی زنجیره بلوک ریشه تأثیر نمی گذارد ، شبیه شبکه رعد و برق Bitcoin است.

برای بهبود بیشتر مقیاس گذاری ، توسعه دهندگان همچنین از شریک کردن بلاکچین استفاده می کنند. Sharding به طور موثر حالت بلاکچین را به “خرده ریزها” تقسیم می کند ، به طوری که گره ها به جای توزیع خطی که در حال حاضر انجام می دهند ، به توافق می رسند.

EOS – مقیاس پذیری

افرادی که EOS را ترجیح می دهند به دلیل بهبود مقیاس پذیری با برخی از سطح تمرکز مشکلی ندارند. این شبکه با استفاده از Proof-of-Stake (DPoS) عمل می کند. با این مکانیزم, 21 گره بلوک های جدیدی تولید می کنند – نه بیشتر نه کمتر.

شما به عنوان دارنده رمز EOS ، نشانه های خود را به اشتراک می گذارید تا به کسی که دوست دارید یک تولید کننده بلوک باشید رأی دهید. در حال حاضر ، این پیکربندی بسیار متمرکزتر از Ethereum است.

EOS همچنین حاوی قانون اساسی است که فعالیت در شبکه را هدایت می کند. اگر یک دستورالعمل قانون اساسی را نقض کنید ، خطر عدم دسترسی به وجوه خود را دارید. حتی اگر EOS همین امسال راه اندازی شد ، قبلاً نیز وجود داشته است چندین مورد حسابهای مسدود شده.

با این حال ، سطح بالاتری از کمک مالی EOS مقیاس بندی را بهبود بخشید. بلاکچین به جای انتظار برای رسیدن به اجماع روی هزاران گره ، فقط به توافق 21 تولیدکننده بلوک نیاز دارد. این بهبود مقیاس پذیری EOS را قادر به دستیابی به بیش از یک هزار TPS کرده است.

مخالفان استدلال می کنند که میزان تمرکز EOS هدف داشتن بلاکچین را در وهله اول شکست می دهد در حالی که دیگران آن را شر ضروری برای تصویب می دانند.

Ethereum در مقابل EOS – تفاوت های دیگر

غیر از رویکردهای به ظاهر مخالف سه گانه مقیاس پذیری ، Ethereum و EOS همچنین دارای شباهت های دیگری نیز هستند..

هزینه های معامله

EOS دارای هزینه معاملات صفر است. به جای پرداخت هزینه ، اجرای یک قرارداد هوشمند مستلزم آن است که توکن هایی را پس از اجرا بلافاصله پس بگیرید. توسعه دهندگان Dapp انتخاب می کنند که آیا آنها کسانی هستند که برای کاربران خود علامت گذاری می کنند یا اینکه کاربران باید خود آنها را در معرض خطر قرار دهند.

Ethereum هنگام اجرای قراردادهای هوشمند از شما می خواهد ETH (گاز) را بسوزانید. میزان بنزینی که می خواهید بسوزانید به تراکم شبکه و همچنین پیچیدگی قرارداد شما بستگی دارد.

زبانهای برنامه نویسی

اگر در حال نوشتن یک قرارداد هوشمند Ethereum هستید ، به احتمال زیاد در Solidid ، یک زبان قرارداد محور است که توسعه دهندگان هسته Ethereum ایجاد کرده اند.

بیشتر توسعه دهندگان EOS از C ++ استفاده می کنند ، اما هر زبان WebAssemble این کار را انجام می دهد.

برخی از توسعه دهندگان کار با EOS را به جای Ethereum ترجیح می دهند زیرا آنها تجربه C ++ ، یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی را دارند. با این حال ، چندین برنامه نویس اظهار داشته اند که برداشتن سختی سخت نیست. و نشان می دهد. Ethereum یکی از بزرگترین (اگر نه بزرگترین) جوامع توسعه دهنده را در فضای بلاکچین دارد.

جدول زمانی و ICO

Ethereum در EOS کاملاً آغاز شده است. این پروژه در اواسط سال 2014 فروش گسترده ای ایجاد کرد و در تاریخ 30 ژوئیه 2015 آغاز به کار کرد 18.4 میلیون دلار در هنگام ازدحام جمعیت.

EOS داستان کاملاً متفاوتی دارد. این پروژه از ژوئن 2017 تا ژوئن 2018 ICO یک ساله برگزار کرد که در آن بیش از 4 میلیارد دلار درآمد داشت. این پروژه شبکه اصلی را در ماه ژوئن گذشته راه اندازی کرد.

Ethereum در مقابل EOS – شباهت های رهبری

اگرچه این پروژه ها رویکردی مبتنی بر جامعه در تصمیم گیری دارند ، اما هر دو دارای نوعی رهبری متمرکز هستند. این رهبران ممکن است کنترل مستقیمی نداشته باشند ، اما تأثیر بسزایی در جهت ارزهای رمزپایه مرتبط با آنها دارند.

Ethereum توسط “Vitalik Buterin” ، یک برنامه نویس روسی-کانادایی که بخشی از تیم بنیانگذار توسعه Ethereum بود ، “هدایت می شود”. این پروژه همچنین شامل اتحاد سازمانی Ethereum (EEA). EEA گروهی از شرکتهای Fortune 500 ، شرکتهای نوپا ، پروژه های بلاکچین و غیره است که برای کمک به تصویب Ethereum در سطح شرکت طراحی شده اند. اعضا شامل BP ، Cisco ، Consensys ، Dash ، EY ، ING ، J.P. Morgan ، Microsoft و Zcash هستند.

Block.one ، یک شرکت به رهبری Dan Larimer از BitShares و شهرت Steem ، EOS را ایجاد کرده و ده درصد از کل توکن ها را در اختیار دارد. در کمال تعجب برخی از اعضای انجمن ، Block.one این علائم را ضمیمه کرده و در انتخابات Block Blocker شرکت کرده است. برخی مخالفان استدلال می کنند که این میزان قدرت رأی دادن به بلاک یک کنترل نامتناسب بر سرنوشت بلاکچین EOS می دهد.

Ethereum در مقابل EOS – افکار نهایی

از هک DAO تا انبوهی از اشکالات زمان راه اندازی ، هیچکدام از ارزهای رمزپایه بدون بحث و مجادله نیستند. اگرچه Ethereum یک شروع اساسی دارد ، اما شواهد روشن است که چرا برخی افراد EOS را قاتل Ethereum می دانند. این هیچ هزینه تراکنش ، 4 میلیارد دلار حساب بانکی ندارد و مقیاس پذیری را به عنوان مهمترین ویژگی حفظ می کند.

با این وجود ثابت شده است که مرکزیت EOS تا حدودی مانعی ایجاد می کند. با توجه به اینکه اکثر dapp ها از قبل در Ethereum کار می کنند ، برکناری پادشاه برای EOS یک چالش است.

با گذشت زمان ، تفاوتهای اساسی آنها در تمرکز و مقیاس بندی به راحتی می تواند برای هر دو به معنی بقا باشد زیرا توسعه دهندگان یکی از موارد مناسب را برای موارد خاص خود انتخاب می کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me