1 میلیارد یورو در بودجه بانک سرقت شده “پنهان” با Crypto

جرایم سایبری اخیر به مقامات مدنی علوفه بیشتری داده است تا این استدلال را که ارزهای رمزپایه محبوب جذب فعالیت مجرمانه و پولشویی می کنند ، تغذیه کنند..

در اوایل این هفته ، یوروپول ، آژانس اجرای قانون اتحادیه اروپا ، اخیراً رهبر گروه هکری را که مسئول سرقت بیش از 1 میلیارد یورو از بیش از 100 موسسه مالی در سراسر جهان است ، دستگیر کرد. طبق Europol’s بیانیه مطبوعاتی, مجرمان اینترنتی وجوه خود را از بانک ها و م institutionsسسات مالی بیش از 40 کشور جهان ضرب و شتم کردند ، و پول خود را با ارزهای رمزنگاری شده برای پول پنهان کردن از مقامات محلی و بین المللی.

سازمان جرایم اینترنتی ، معروف به باند Carbanak ، از سال 2013 دزدانه های راه دور و بدافزار هدایت می شود. برگرفته از یک برنامه قبلی به نام Anunak ، بدافزاری معروف به Carbanak از 2014-2016 به سلاح اصلی باند تبدیل شد ، از این رو مانیتور تیم آنها است. این تیم با استفاده از ایمیل های شرکت به عنوان بردار حمله خود ، ایمیل هایی به ظاهر قانونی برای کارمندان بانک ارسال می کند که حاوی بدافزار فیشینگ هستند. اگر کارمندی روی پیوندهای مخرب ایمیل کلیک کند ، مجرمان اجازه دسترسی به خود موسسه مالی یا در برخی موارد به شبکه های خودپرداز آن را می دهند.

از سال 2016 به بعد ، تیم از بدافزار پیچیده تری به نام کبالت استفاده کرد که به آنها امکان می داد در هر هک 10 میلیون یورو را بدزدند. همانند Carbanak ، کبالت به مجرمان اجازه داد تا از طریق حملات فیشینگ به سرور یا شبکه مرکزی بانک نفوذ کنند و به آنها امکان کنترل و دسترسی کامل به انواع توابع را بدهد. این به باند این امکان را می دهد تا وجوه خود را با “پول” خودپرداز “خودپرداز” ، به طور مستقیم وجوه را به حساب های مجرمانه وارد کند ، یا بانک های اطلاعاتی را تغییر دهد تا حساب های مشتری را تورم کند تا قاطعان پول بتوانند اختلاف را جمع کنند.

پس از سرقت ها ، تیم با استفاده از کارت های اعتباری وجوه را به ارزهای رمزپایه تبدیل کرد. آنها هنگامی که در کیف پول خود بودند ، از بودجه دیجیتال برای خرید اتومبیل های پیشرفته ، خانه ها و سایر اقلام لوکس استفاده کردند. در بیانیه مطبوعاتی مشخص نشده است که کدام ارزهای رمزپایه در پولشویی استفاده شده است.

یک تلاش هماهنگ بین المللی برای سیاست گذاری

گزارش یوروپل تأکید کرد که تلاش متحد جامعه پلیس بین الملل مسئول بازداشت رهبر حلقه است. پست اعلام می کند ، چنین همکاری با توجه به مقیاس جهانی عملیات ضروری بود.

در این بیانیه مطبوعاتی آمده است: “همکاری پلیس بین المللی با هماهنگی یوروپول و کارگروه مشترک اقدام به جرایم رایانه ای در محاکمه عاملان جنایت ، با طراح ، رمزگذار ، شبکه های قاطر ، پولشویی و قربانیان همه در مکان های مختلف جغرافیایی در سراسر جهان واقع شده است.”.

رهبر این باند ، که هویت وی همچنان فاش نشده است ، در آلیکانته اسپانیا دستگیر شد “پس از تحقیقات پیچیده ای که توسط پلیس ملی اسپانیا با حمایت یوروپل ، FBI ایالات متحده ، مقامات رومانی ، مولداوی ، بلاروس و تایوان و امنیت سایبری خصوصی انجام شد. شرکت ها “

علاوه بر این ، انتشار نشان داد که اگر همکاری با نهادهای بخش خصوصی ، یعنی فدراسیون بانکی اروپا (EBF) ، یوروپول و سایر آژانس های تحقیقاتی نمی توانستند موفق شوند. ویم میجس ، مدیرعامل EBF ، اظهار داشت که “[این] اولین بار است که EBF به طور فعال با یوروپول در یک تحقیق خاص همکاری می کند” ، اظهار داشت: موفقیت نیم تنه “نشان دهنده ارزش [این] مشارکت است” برای “مبارزه موثر با جرایم مرزی دیجیتال مانند این جنایت”.

در مورد دستگیری ، رئیس مرکز جرایم رایانه ای اروپا یوروپول ، استیون ویلسون ، آن را به عنوان یک پیروزی مهم برای جامعه بین المللی امنیت سایبری توصیف می کند:

“این عملیات جهانی موفقیت چشمگیری برای همکاری پلیس بین المللی علیه یک سازمان جنایی سایبری سطح بالا است. دستگیری شخصیت اصلی این گروه جنایی نشان می دهد که مجرمان اینترنتی دیگر نمی توانند در پشت بی هویتی بین المللی پنهان شوند. این مثال دیگری است که در آن همکاری نزدیک بین سازمان های اجرای قانون در مقیاس جهانی و شرکای قابل اعتماد بخش خصوصی تأثیر عمده ای بر ارتکاب سطح بالای جرایم اینترنتی دارد. “

غذای آماده اینجا؟ با محبوبیت بیشتر ارزهای رمزنگاری شده و سکه های حفظ حریم خصوصی توسعه بیشتری را می بینند ، “بی هویتی بین المللی” از منظر مالی پیچیده تر می شود. حتی با اتحادیه اروپا معاملات ناشناس را غیرقانونی اعلام کرد, هیچ راهی مطمئن برای پلیس برای چنین فعالیت آنلاین وجود ندارد ، و افزایش ناشناس ماندن سکه هایی مانند Monero ، ZCash و Dash احتمالاً باعث جذب پولشویی می شود.

به عنوان سکه های حریم خصوصی پیش فرض شدن برای مجرمان سایبری در سراسر جهان ، مقامات بین المللی وظیفه ای دشوار برای مبارزه با یک دشمن نامرئی در یک قلمرو مجازی دارند که برای کسانی که در آن ساکن نیستند ،.