Experience Points چیست?

اگر بتوانید برای گذراندن روز خود امتیازات کسب درآمد را کسب کنید ، چه می کنید؟ انتخاب مواد غذایی (+ 500XP) ، شلیک به گاو نر با جوانه های خود در برنامه پیام های مورد علاقه خود (+ 200XP) یا نشستن برای شام با نازنین خود در گاستروپاب همجوشی آسیایی-آمریکایی مورد علاقه خود (+ 1000XP).

اگر به نظر می رسد که به برخی از زمینه های بازی ویدیویی IRL وارد شده اید ، نگران نباشید: این برخی از دیستوپی های حاکم بر واقعیت مجازی مانند Ready Player One نیست. با این حال ، این یک سیستم پاداش است که باعث می شود زندگی مانند RPG بازی کند – یک بازی نقش آفرینی که در آن نقش خود شماست و بازی خود زندگی است..

به آن Experience Points گفته می شود ، و همانطور که ماموریت آن پیشنهاد می کند ، می خواهد XP را از صفحه نمایش و به برنامه روزانه شما وارد کند. این پروژه در حال ایجاد اقتصاد اشتراکی برای همه جنبه های زندگی ، از خریدهای روزانه تا گردشگری است که همگی توسط سکه XP ایجاد می شود. با امتیازات تجربه ، توزیع فقط به پذیرش و پذیرش محدود می شود. اگر یک صنعت یا سرویس مدل پروژه را قبول کند ، می توانید برای تجربه های روزمره خود سکه XP تهیه کنید.

چگونه امتیازات تجربه کار می کند

همانطور که انتظار می رود ، امتیازات تجربه از نظر ارتباطات فوری برای جوامع بازی آنلاین است. این سکه ، XP است ، به اکوسیستم های بازی یک مدل اقتصادی خودپایدار ارائه می دهد که می تواند برای خریدها ، جوایز درون بازی و معاملات بازیکن به بازیکن استفاده شود.

با این حال ، تیم Experience Points می خواهد این مدل را بگیرد و بر روی تعاملات و معاملات واقعی زندگی سوار شود. اساساً به مصرف کنندگان و اعضای جامعه می توان به دلیل تعامل با سرویس یا نهادی که از پلتفرم Experience Points استفاده کرده است ، از قبیل شرکت در یک کنسرت یا خرید یک وعده غذایی در رستورانی که از XP استفاده می کند ، در XP پاداش دریافت کرد. سپس کاربران می توانند XP خود را در مکان های شرکت کننده صرف کنند ، به آنها امکان می دهد تجربه ای را که کسب کرده اند استفاده کنند و دوباره به اقتصاد مبتنی بر XP بازگردانند.

Experience Points استفاده می کند

در نهایت ، Experience Points به دنبال متحد کردن بازیگران از همه اقشار و تسهیل همکاری بین هر صنفی است که مایل به پذیرش آن هستند. محصول نهایی یک اقتصاد تجربه واقعی است که بازی ، گردشگری ، صنایع مصرفی ، رسانه های اجتماعی ، سرگرمی و موارد دیگر را به یک اکوسیستم واحد پیوند می دهد..

سیستم Pentanode Points را تجربه کنید

به منظور اطمینان از یکپارچگی شبکه و اطمینان از توزیع XP در صنایع مورد نظر ، Experience Points از یک سیستم گره پنج برابر استفاده می کند. هر گره عملکرد خاصی را برای اکوسیستم Experience Points برآورده می کند.

Masternodes:

Experience Points تحت مدل Proof of Stake عمل می کند ، بنابراین دستگاه های سازگار در خدمت سازوکار اجماع PoS معمولی شما هستند. آنها قول (تقریبا) 50٪ بازگشت سالانه سرمایه گذاری را می دهند و برای کارکرد به حداقل 50 میلیون XP نیاز دارند. گره هایی که بیش از حداقل داشته باشند بازده ساعتی یکسانی دریافت می کنند (تقریباً 2،800XP). این امر احتکار را غیرفعال کرده و کاربران را به ایجاد گره های بیشتری برای پشتیبانی از شبکه ترغیب می کند.

Supernodes:

این گره برای کار به 1 میلیارد بیلیون XP نیاز دارد و وعده بازگشت تقریبی 200٪ سالانه سرمایه را می دهد. با این حال ، XP متعهد 1 میلیارد دلاری با راه اندازی گره سوزانده می شود تا اپراتورها از رسیدن سکه به هدف سود جلوگیری کنند. این تضمین می کند که فقط سرمایه گذاران جدی که به آینده پروژه اعتقاد دارند ، به دنبال ابرنواخترها می گردند.

گره های فروش:

این گره ها به فروشندگان ، خرده فروشان و صاحبان مغازه هایی که بخواهند XP را به دلایل پرداخت و / یا تبلیغات استفاده کنند ، توزیع می شود. عملکرد آنها مانند الگوهای اصلی خواهد بود ، با این تفاوت که سهام نمی تواند تقسیم شود ، فروخته شود یا جابجا شود. از پاداش های استوک برای توزیع XP به مشتریان به تشخیص فروشنده استفاده می شود ، اما این پاداش ها در 150٪ از سهام اصلی تعیین می شود تا اطمینان حاصل شود که وجوه در واقع توزیع می شوند و بیکار نیستند..

Devnodes:

Devnodes مانند گره های فروش به جز دنیای آنلاین هستند و به توسعه دهندگان تعلق می گیرد تا از آنها با محصولات آنلاین خود استفاده کنند. مانند Salesnodes ، XP ذخیره شده نمی تواند شکسته شود یا از گره خارج شود – اپراتور به هیچ وجه نمی تواند به بودجه دسترسی پیدا کند. آنها فقط می توانند از طریق XP API توزیع شوند تا گردش خون در بین کاربران سیستم عامل افزایش یابد ، و برای devnodes ، هرگونه پاداش شرط بندی شده که طی 10 روز از زمان کسب مجدد توزیع نشود ، بلافاصله سوزانده می شود. این امر به منظور تشویق توسعه دهندگان برای پمپ XP در سیستم و تسریع در تصویب سکه در سیستم عامل خود است.

ژئوندها:

Geonodes کاربران Experience Points را به دنیای فیزیکی متصل می کند. این گره ها وظیفه توزیع XP برای افرادی را دارند که از مکان ، بنای یادبود یا مکانهای دیدنی دیگری بازدید می کنند. به سادگی با نمایش و اسکن یک کد QR ، می توانید XP را برای بازدید از یک مکان محبوب گردشگری یا یک موزه دریافت کنید ، به شرطی که به یک ژن رمز متصل باشد.

اکوسیستم امتیازات را تجربه کنید

موارد استفاده از موارد را تجربه کنید

لازم به ذکر است که گره های فروش ، devnodes و geonodes با هدف خاص گردش XP برای پذیرندگان و مصرف کنندگان اکوسیستم بهم پیوسته اند. به همین ترتیب ، سکه ها به طور موثر (نه به معنای واقعی کلمه) وقتی که از منبع گردش خون خارج می شوند و فقط برای توزیع جوایز سهام برای کاربران استفاده می شوند ، سوزانده می شوند..

این جوایز می تواند در تعدادی از صنایع توزیع شود و در اینجا فقط چند نمونه از موارد استفاده بالقوه آورده شده است:

برای گره های فروش:

Say Molly صاحب رستورانی به نام Smack Yo Mama Mac است. او می خواهد یک سیستم پاداش برای رستوران خود ایجاد کند ، در آن به ازای هر 10 وعده غذایی که مشتری خریداری می کند ، 5000 XP دریافت می کند. آنها در صورت تمایل می توانند از XP برای خرید وعده غذایی بعدی خود استفاده کنند. در مثالی دیگر ، آنجلا آبگرم ماساژ و آبگرم را در نیومکزیکو اداره می کند. او با Experience Points برنامه ارجاع را تنظیم می کند که به ازای هر شخص جدیدی که به آبگرم می آورند ، به مشتریان 3،000XP اعطا می کند.

برای devnodes:

کارل یک برنامه پیام رسان یادگیری زبان را اجرا می کند که به کاربرانش امکان تعامل با افراد در اتاق های گفتگوی چند زبانه را می دهد. اگر یک کاربر به کاربر دیگری در برنامه ، زبان یا مربیگری مفیدی در برنامه ارائه دهد ، آن فرد می تواند برای کمک به او شخص دیگری را در XP راهنمایی کند. کارل همچنین یک برنامه اشتراک دستور العمل را اجرا می کند. با استفاده از XP ، کارل می تواند به مشارکت کنندگان در تهیه دستورالعمل هایی که به کتاب دستور العمل های برنامه اضافه شده اند پاداش دهد.

برای geonodes:

دفتر گردشگری در ادینبورگ می خواهد گشت و گذار را تشویق کند ، بنابراین آنها تصمیم می گیرند یک ژن Experience Points را برای این منظور راه اندازی کنند. جوایز می توانند اشکال مختلفی داشته باشند ، از جمله اعطای جایزه به کاربران در هر مسافتی که روی Royal Mile قدم می زنند ، به آنها 4000 XP برای پیاده روی در Arthur Seat یا به آنها 2000 XP برای بازدید از قلعه ادینبورگ اهدا می شود..

تیم امتیازات و نقشه راه را تجربه کنید

ویرایش: از زمان انتشار ، این پروژه بخش تیم را از وب سایت آنها حذف کرده است.

در پروژه است سایت اینترنتی, تنها اطلاعات تیم به عنوان لیستی از اعضای مستعار و نمایه شکلک بدون نمایه LinkedIn ارائه می شود. این باعث شده است که برخی سرمایه گذاران در گذشته مکث کنند ، اما برای آنچه ارزش دارد ، تیم فعالیت خود را ادامه می دهد اختلاف, تلگرام, و گیتهوب. اگر آنها قانونی باشند ، به نظر می رسد که ترجیح می دهند ناشناس بمانند.

تیم امتیازات را تجربه کنید

به نظر می رسد نقشه راه این پروژه برای تحقق بخشیدن به اهداف خود بر روی تصاویر کمدی بازیگوش متمرکز شده است و این اهداف شامل توصیفات اولیه و مهلت های تا حدودی مشخص است. برای سال 2018 ، این تیم امیدوار است که با ارائه برنامه توسعه به شرکت ها و مشاغل برای شروع کار با گره خود ، ایجاد بازار تجربه امتیاز برای خدمات / لیست محصول و پرداخت و ایجاد یک پورتال توسعه دهنده مستقل برای اکوسیستم XP.

سابقه تجارت امتیازات را تجربه کنید

در اوج صعود تعطیلات 2017/2018 ، امتیازات تجربه با سقف بازار 1 میلیارد دلار به 100 صعود برتر رسید. در حال حاضر ، سکه با قیمت درخواست نزدیک به نیم درصد در رتبه 141 در CoinMarketCap قرار دارد.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = XP&tsyms = EUR ، CNY ، GBP ، USD ، BTC ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

از کجا می توان امتیازات را خریداری کرد

برای به دست آوردن XP ، باید کمی از مسیر شکست خورده خارج شوید. CoinExchange بیشترین حجم معاملات سکه را به خود اختصاص داده است و می توانید با آن با BTC یا DOGE معامله کنید (به طور جدی). بزرگترین بازار بعدی از طریق CrytpoBridge تهیه می شود ، اما این تنها تقریباً 3٪ از حجم معاملات 24 ساعته در BTC یا MONA را تشکیل می دهد. XP در هیچ یک از مبادلات میزبان خود با ETH تجارت نمی کند.

از کجا می توانید امتیازات را ذخیره کنید

تنها کیف پول های موجود برای XP کیف پول های اصلی ارائه شده در وب سایت پروژه. این موارد شامل کیف پول های نرم افزاری برای ویندوز ، مک و لینوکس به همراه کیف پول موبایل برای Android و کیف پول کاغذی است.

افکار نهایی

Experience Points در مرحله فعلی توسعه خود بیشتر به سیستم عامل ها و سرویس های بازی آنلاین متمایل شده است. کیت توسعه آینده آن ادغام سکه را در بازی های خود برای جوایز و خریدهای داخل بازی و همچنین دادن سکه به کاربران برای توسعه اقتصاد مبتنی بر بازیکن ، برای توسعه دهندگان آسان می کند..

استفاده از این رمز برای اهداف بازی یک چیز است ، اما دیدن XP در استفاده های دنیای واقعی چیز دیگری است. یک مفهوم جالب؟ شاید ، حتی اگر کمی دمدمی مزاج باشد. کیشوتیک فکر کنید که این مفهوم به واقعیت تبدیل خواهد شد؟ به طور بالقوه ، اما همه اینها به این بستگی دارد که برخی خرده فروشان ، مشاغل و صنایع در استفاده از مدلی مانند XP برای ایجاد انگیزه در کسب و کار ارزش قائل هستند یا نه. اگر این کار را انجام دهند و چند نفر توپ را نورد کنند ، چه کسی می داند تا کجا پیش خواهد رفت (و چه کسی / چه چیزی را در طول مسیر انتخاب می کند).

همه اینها گفتند ، عدم شفافیت تیم برخی از افراد را با مشکل روبرو کرده است ، در حالی که برخی دیگر می گویند شما فقط باید در انجمن امتیازات تجربه شرکت کنید تا با مردان و زنانی که پشت سر این پروژه هستند کمی وقت اکران داشته باشید.

با فرض قانونی بودن پروژه ، تماشای گسترش آن در نوع خود تجربه خواهد بود. اگر خوب گسترش یابد ، چه کسی می داند: این ممکن است به این معنی باشد که سفر بعدی شما به نیویورک می تواند XP را برای سفر به جزیره الیس یا عبور از تایم اسکوئر به شما بدهد..

منابع اضافی:

سایت اینترنتی

کاغذ سفید

زیرمجموعه