Filecoin چیست?

Filecoin یک راه حل ذخیره سازی غیرمتمرکز است که مشتاقانه پیش بینی می شود. در سال 2017 ، پیشنهاد اولیه سکه Filecoin با جمع آوری 257 میلیون دلار کمک مالی ، به بزرگترین فروش رمز در تاریخ تبدیل شد.

این پروژه هنوز در دست توسعه است و توسعه دهندگان هنوز نسخه آلفا را منتشر نکرده اند. هرچند چند فروشگاه و استخراج کننده اولیه در حال آزمایش شبکه هستند. با این وجود ، دلیل اینکه بتوانید از Filecoin هیجان زده شوید وجود دارد. این تیم در صنعت از احترام خوبی برخوردار است و آنها همچنین پروژه های موفقی نیز در گذشته تولید کرده اند.

علاوه بر رکوردشکنی ICO ، Filecoin همچنین از سرمایه گذاران خطرناک در سیلیکون ولی ، از جمله Y Combinator ، Naval Ravikant ، Andreessen Horowitz و Winklevoss Capital سرمایه گذاری دریافت کرد. این حجم و مخلوط بودجه ، همراه با تجربه تیم ، به این پروژه سطحی از قانونی بودن را می دهد که به ندرت در صنعت رمزنگاری دیده می شود.

این مقاله بررسی خواهد کرد که آیا این پروژه اعتیاد به اعتیاد به مواد مخدره دریافت شده را تأمین می کند یا خیر.

مشکل ذخیره سازی پرونده & استفاده از داده

راه حل های فعلی ذخیره اطلاعات ، مانند آمازون و گوگل ، متمرکز هستند و بنابراین در معرض حمله قرار دارند. ما شاهد این بازی با نقض داده های پروفایل بالا بوده ایم. شاید مهمترین نقض اخیر هک Equifax باشد.

علاوه بر این ، ما هر ساله مقدار زیادی داده جدید ایجاد می کنیم. در این سال ، بشریت بیش از 5،000 سال گذشته داده های بیشتری تولید خواهد کرد. به نظر نمی رسد تقاضای ذخیره سازی کند شود.

Filecoin به دنبال استفاده از تقاضای روزافزون برای ذخیره سازی با استفاده از فناوری blockchain برای هماهنگی شبکه نظیر به نظیر گره های ذخیره سازی است. با این حال ، این تنها نیست. رقابت برای دستیابی به بهترین راه حل ذخیره سازی غیرمتمرکز شلوغ است. سیستم عامل هایی مانند Storj و Sia از قبل راه اندازی شده اند و در حال ایجاد پایگاه کاربری هستند. ذخیره سازی غیرمتمرکز به عنوان یک راه حل مناسب برای ذخیره سازی امن تر ، جذابیت بیشتری پیدا می کند.

جایی که Filecoin در اکوسیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز قرار می گیرد ، کنترل کاربر است. Storj و Sia قیمت گذاری سیستم عامل های خود را کنترل می کنند در حالی که Filecoin بازار پیشنهادی بین آپلودکنندگان و میزبان ها را اجرا می کند. این بازار انگیزه ایجاد می کند تا فضای ذخیره سازی در طول زمان بسیار ارزان شود. Filecoin همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا هنگام سفارش ، سرعت ، افزونگی یا هزینه را در اولویت قرار دهند.

دو نوع گره

بخش عمده ای از ارزش پیشنهادی Filecoin معماری منحصر به فرد آن است. در جایی که اکثر شبکه ها یک نوع گره واحد و استاندارد را اجرا می کنند ، Filecoin یک راه حل دوگانه ارائه می دهد.

1. گره های ذخیره سازی

ذخیره فایلاین برای هر کسی که در مورد Storj یا Sia اطلاعاتی داشته باشد آشنا خواهد بود. هرکسی می تواند فضای اضافی هارد دیسک را در رایانه خود اجاره کند. Filecoin از این فضای هارد دیسک برای ذخیره بخشهای کوچک و رمزگذاری شده از پرونده های افراد دیگر استفاده خواهد کرد.

در حالت ایده آل ، Filecoin می خواهد گره های ذخیره سازی متوسط ​​را تشویق کند. مراکز داده عظیم بیش از حد متمرکز بوده و ماموریت Filecoin را شکست می دهند. با این حال ، اپراتورهای کوچک با اتصالات ناسازگار و فضای کم موجود به همان اندازه مشکل ساز خواهند شد.

2. گره های بازیابی

گره های بازیابی در سیستم Filecoin’s منحصر به فرد هستند. آنها باید نزدیک به گره های ذخیره سازی شبکه قرار بگیرند. با این حال ، گره های بازیابی نیز به پهنای باند بالا و تأخیر کم نیاز دارند. آنها درصورتی که سریعترین مکان برای یافتن و بازیابی پرونده برای کاربر باشند ، دستمزد می گیرند.

در عمل ، این احتمالاً به معنی موفقیت آمیزترین گره های بازیابی در اتصالات سریع در مراکز جمعیتی با تراکم بالا است که بسیاری از گره های ذخیره سازی به طور همزمان کار می کنند.

Filecoin چگونه کار می کند

به عنوان یک کاربر Filecoin ، فایلی را که می خواهید بارگذاری کنید مشخص می کنید و هزینه کمی پرداخت می کنید تا درخواست بارگذاری خود را در صرافی Filecoin ذکر کنید. در آنجا ، گره های ذخیره سازی حقوق ذخیره پرونده شما را پیشنهاد می دهند. این فرایند پیشنهاد برای کمترین قیمت ممکن در آپلودکننده طراحی شده است. صرافی Filecoin یک مبادله غیرمتمرکز است که دفترچه سفارشاتش کاملاً در بلاک چین Filecoin زندگی می کند.

پس از آن ، Filecoin پرونده شما را رمزگذاری کرده و آن را به بخشهای زیادی تقسیم می کند. این بخشهای مختلف به نقاط مختلف شبکه ارسال می شوند که پیشنهاد میزبانی پرونده شما را دارند. مکان دقیق همه بخشهای پرونده شما در زنجیره بلوک Filecoin در آنچه به عنوان جدول تخصیص شناخته می شود ثبت می شود. برای به یاد آوردن تمام قسمتهای پرونده خود ، باید کلید خصوصی پرونده را بدانید. فقط مالک پرونده دارای کلید خصوصی است ، بنابراین فقط مالک پرونده می تواند پرونده را پیدا ، دوباره جمع آوری و رمزگشایی کند.

بازیابی فایل کوین

مکانیسم اجماع منحصر به فرد

استخراج فایل

توسعه دهندگان Filecoin سازوکار اجماع منحصر به فردی برای Filecoin ایجاد کردند. سازوکارهای اجماع را می توان به عنوان طرح های تشویقی برای امنیت شبکه در نظر گرفت. در اثبات اجماع کار بیت کوین ، انگیزه این است که مقدار زیادی پردازش برای الگوریتم هش فراهم کند.

راه حل جدید Filecoin استفاده از اتفاق نظر برای ایجاد انگیزه در فضای هارد دیسک به جای قدرت محاسبه است. اثبات مدل اجماع نسخه برداری مستلزم این است که ماینرها به یک رابط تأیید ثابت کنند که کپی های مختلفی از پرونده های مختلف را در شبکه ایجاد کرده اند. این افزونه و قابلیت اطمینان شبکه را افزایش می دهد و گره های ذخیره سازی را نیز برای افزودن فضای دیسک بیشتر به شبکه تشویق می کند.

نسخه کامل سازوکار اجماع اثبات تکثیر هنوز برای عموم در دسترس نیست. بنابراین ، دشوار است که جزئیات نحوه کار پروتکل را ناخن بزنید. با این حال ، تیم توسعه یک کاغذ سفید با توضیحات اولیه.

آزمایشگاه های پروتکل

بیشتر هیجان پشت Filecoin مربوط به تیم ایجاد کننده آن است. آزمایشگاه های پروتکل یک تیم قابل احترام در فناوری peer to peer است. آنها شرکتی هستند که پشت پروژه هایی مانند IPFS ، libp2p ، IPLD ، Multiformats و CoinList قرار دارند. Filecoin از سایر فناوری ها ، به ویژه IPFS ، استفاده می کند که در حال حاضر بسیاری از زیرساخت های انتقال فایل و انتقال فایل های نظیر به نظیر از قبل موجود است.

نیازی به گفتن نیست که تیم درگیر سنت بلاکچین است. آنها تجربه زیادی در بکارگیری فناوری منبع باز دارند. آنها همچنین با کد کد پروژه های دیگر در فضا بسیار آشنا هستند. آنها به طور خاص Ethereum و Zcash را به عنوان تأثیر در چگونگی فکر کردن در مورد اجرای Blockchain و قراردادهای هوشمند Filecoin ذکر کرده اند.

قبل از Filecoin ICO ، آزمایشگاه های پروتکل با بودجه نسبتاً ناچیز 3.5 میلیون دلار کار می کردند و این پروژه های متنوع و نسبتاً موفق را در ردیف زیرین بنا می کردند..

Filecoin Token (FIL) ICO

Filecoin ICO بزرگترین فروش رمزگذار تاریخ است که 257 میلیون دلار درآمد کسب می کند. پیش فروش و ICO در مجموع 10٪ از کل تخصیص رمز را نشان می دهد.

ICO فقط برای سرمایه گذاران معتبر باز بود ، همانطور که در مقررات ایالات متحده تعریف شده است. در عمل ، این به طور کلی به معنای افرادی با درآمد بیش از 200 هزار دلار یا شبکه ای بیش از 1 میلیون دلار است. Filecoin تلاش کرد تا استانداردهای انطباق نظارتی را با ICO خود مطابقت دهد. با این حال ، بسیاری از اعضای جامعه از تصمیم برای قطع سرمایه گذاران کم وقت احساس ناراحتی کردند.

سرمایه گذاران می توانند نشانه های خود را برای دوره های زمانی مختلف به خود اختصاص دهند تا در خرید اولیه تخفیف کسب کنند. Filecoin توکن ها را به عنوان SAFT (توافق نامه ساده برای توکن های آینده) فروخت. هنوز هیچ نشانه FIL وجود ندارد و تا زمانی که Filecoin بلوک پیدایش خود را راه اندازی نکند ، وجود نخواهد داشت. هرکسی که ادعا می کند صاحب FIL است یا آن را برای فروش ارائه می دهد دروغ می گوید.

تخصیص نشانه

30٪ از تخصیص در زمان پیدایش ایجاد و پرداخت می شود: 15٪ به تیم توسعه ، 10٪ به سرمایه گذاران و 5٪ به بنیاد Filecoin. این 15٪ تخصیص تیم و 5٪ بیشتر به بنیاد بسیار زیاد است. به خصوص ، وقتی مقدار عظیمی از بودجه جمع شده را در نظر می گیرید.

توزیع رمز فایل

70٪ باقیمانده برای جوایز معدن اختصاص داده شده است. ماینرها در ازای تکثیر پرونده ها در شبکه با هر بلوک پاداش کسب می کنند.

نحوه خرید Filecoin (FIL)

ICO به پایان رسیده است و نشانه های FIL هنوز وجود ندارند. به همین ترتیب ، در حال حاضر نمی توانید FIL بخرید.

Gate.io معاملات آتی Filecoin را برای کسانی که مایل به حدس و گمان در مورد قیمت آینده FIL پس از راه اندازی هستند ، می فروشد.

ذخیره Filecoin (FIL)

نشانه های FIL هنوز وجود ندارند ، بنابراین در حال حاضر چیزی برای ذخیره وجود ندارد. هنگام راه اندازی ، FIL با کیف پول های بومی خود عرضه می شود.

نقشه راه Filecoin برای سال 2018

توسعه دهندگان پیش از ICO نقشه راهی گسترده برای سال 2017 منتشر کردند. با این حال ، آنها هنوز نتوانسته اند نقشه راه مشابهی را برای سال 2018 منتشر کنند.

با اطمینان می توانیم تصور کنیم که تیم توسعه در ایجاد و آزمایش شبکه Filecoin با استفاده اولیه از کاربران خصوصی کار سختی دارد. ما هنوز تاریخ انتشار نسخه آزمایشی عمومی یا نسخه آلفا نداریم ، چه رسد به نسخه کامل. ارتباطات یکی از مناطقی است که تیم Filecoin پس از ICO خود در آن ضعیف بوده است.

اولویت دیگر Filecoin در سال 2018 استخدام است. آنها در تلاشند تا به سرعت از یک تیم نسبتاً کوچک به یک تلاش بزرگ که ارزش یک گردآوری سرمایه 275 میلیون دلاری را دارد گسترش دهند.

نتیجه

Filecoin مطمئناً تیم و سرمایه لازم را دارد تا فضای گسترده ای را در ذخیره سازی غیرمتمرکز ایجاد کند. با این حال ، آنها در حال ورود به بازاری هستند که از قبل رقبای خود را ایجاد کرده است. در نهایت ، قابلیت استفاده و قدرت محصول آن عاملی تعیین کننده در صورت پرواز یا سقوط Filecoin خواهد بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me