Futureistic Blockchain AI Projects to Watch in 2018

به نظر می رسد ازدواج هوش مصنوعی و بلاکچین یک ازدواج پایدار باشد. امسال ، طغیان زیادی از پروژه های هوش مصنوعی بلاکچین وجود دارد که به بازار وارد شده و این دو فناوری را به روشهای مختلف ابتکاری به هم می رساند.

ترسیم دسته بندی های واضح برای همه این موارد استفاده می تواند مسئله ساز باشد ، چه رسد به این که همگام با تک تک پروژه های موجود باشد. با این حال ، این مقاله برخی از مشکلاتی را که AI و blockchain می توانند برای حل آنها ترکیب کنند کشف خواهد کرد – و به نمونه هایی از راه حل های AI blockchain که در حال توسعه است نگاه می کند.

چرا Blockchain و AI را همگرایی می کنیم?

به بیان ساده ، بلاکچین می تواند به عنوان توانمندکننده فناوری های هوش مصنوعی عمل کند. هوش مصنوعی مقدار زیادی از توان محاسباتی را مصرف می کند و هزینه های قابل توجهی را برای اجرای در سرورهای متمرکز متحمل می شود.

به همین دلیل ، هوش مصنوعی متمرکز تقریباً فقط تحت کنترل شرکت های بزرگی مانند Google یا IBM بوده است که بودجه لازم برای سرمایه گذاری در این فناوری را دارند. غیر متمرکز کردن قدرت محاسبات در بسیاری از گره های یک شبکه ، امکان توسعه هوش مصنوعی را برای استارت آپ های کوچکتر به ارمغان می آورد.

Blockchain همچنین شفافیت و مزایای امنیتی را برای هوش مصنوعی به همراه دارد. تصمیمات و نتایج یادگیری ماشین وقتی در یک شرکت متمرکز اتفاق بیفتد مبهم است. اگر یک ماشین هوش مصنوعی تصمیم یا عملی “بد” بگیرد ، اعتماد مجدد به آن برای مردم دشوار است.

حتی بدتر اینکه ، شرکت مسئول دستگاه ممکن است سعی کند داده ها را به عنوان پوششی دستکاری کند. بلاکچین می تواند تصمیمات هوش مصنوعی و داده های مورد استفاده برای هدایت آنها را به صورت ایمن و شفاف ثبت کند. این شفافیت به اعتماد سازی در ماشین آلات هوش مصنوعی کمک خواهد کرد.

طبقه بندی پروژه های هوش مصنوعی Blockchain

بیایید چهار طبقه بندی گسترده از پروژه های هوش مصنوعی blockchain را بررسی کنیم: هوش غیرمتمرکز ، تجارت ، چت ربات / مکالمه و پیش بینی ها. طبقه بندی یک علم دقیق نیست و به طور بالقوه بسیاری از طبقه بندی های دیگر وجود دارد. با این حال ، این چهار نفر در حال حاضر پروژه های شایسته ای در دست ساخت دارند.

خدمات اطلاعاتی غیرمتمرکز

در این بازی دو بازیکن برجسته وجود دارد – SingularityNET و DeepBrainChain.

SingularityNET یک بازار غیرمتمرکز هوش مصنوعی است که به هر استارت آپ فناوری اجازه می دهد خدمات AI را در مقیاس گسترده ایجاد و کسب درآمد کند. اساساً ، این راهی برای ماشین های هوش مصنوعی ایجاد می کند تا با یکدیگر صحبت کنند ، فرآیند یادگیری ماشین را به اشتراک بگذارند و خود رشد کنند.

تجمع اطلاعات با این روش بر مقیاس پذیری که در حال حاضر با AI مواجه است غلبه می کند. در شرایط موجود ، یک ربات AI معمولاً یک وظیفه را انجام می دهد ، که فرایند یادگیری را در بین ماشین های مختلف بهینه نمی کند.

این شرکت عقاید بنی گورتزل است که در ساخت ربات هوش مصنوعی سوفیا نقش داشته است. Sophia قرار است یکی از اولین موارد استفاده از SingularityNET باشد. این ربات ضمن به اشتراک گذاشتن یادگیری و هوش شخصی خود ، از سایر ماشینهای متصل به شبکه یاد خواهد گرفت.

(آیا این باید “یادگیری و هوش آن” باشد؟ ما واقعاً باید ضمایر صحیحی را برای یک ربات هوش مصنوعی تعیین کنیم!).

اگر هنوز سوفیا را در حال عمل ندیده اید ، این مصاحبه را با CNBC بررسی کنید:

DeepBrainChain در یک ماموریت مرتبط است. این شرکت در حال ایجاد یک شبکه ابری AI است که یک هدف مشخص دارد – تمرکززدایی از قدرت پردازش مورد نیاز برای هوش مصنوعی. تمرکززدایی هزینه های ورود بازیکنان جدید به بازار را تا 70 درصد کاهش می دهد.

DeepBrainChain و SingularityNET اخیراً اعلام همکاری کرده است, به اشتراک گذاری داده ها بین هر دو سیستم عامل اجازه می دهد تا از مزایای کامل هوش مصنوعی غیرمتمرکز استفاده کند.

باور کنید یا نکنید ، می توانید سوفیا را در اینستاگرام نیز دنبال کنید.

اینستاگرام ربات سوفیا

سوفیا اکانت اینستاگرام اختصاصی خود را دارد (؟)

هوش مصنوعی و تجارت

Auton.io و AiX دو پروژه هوش مصنوعی بلاکچین هستند که هدف آنها ورود به فضای معاملات است اما به روش های بسیار متفاوتی.

Auton.io یک ربات معاملات غیرمتمرکز و مبتنی بر هوش مصنوعی است که به معامله گران رمزنگاری با فرکانس بالا اجازه می دهد الگوریتم های معاملاتی را تنظیم کنند. نرم افزار AI بازارهای رمزنگاری را رصد می کند و معاملات خودکار را براساس شرایط تعریف شده توسط کاربر انجام می دهد.

شما می توانید از این نرم افزار در معاملات بسیاری از صرافی های موجود از جمله Kraken و Bittrex استفاده کنید. این شرکت همچنین در حال ایجاد صرافی غیرمتمرکز بومی خود است.

AiX هدف قرار دادن استفاده از هوش مصنوعی و بلاکچین برای جایگزینی یکی از نقش های واسطه در عرصه پیچیده تجارت سنتی است – کارگزار بین فروشنده (IDB). این نقش اطلاعات بازار مالی مانند قیمت و نقدینگی را برای معاملات بین بانک ها فراهم می کند ، جایی که مبادله رسمی وجود ندارد.

البته از بین بردن نیاز به واسطه کاری است که بلاکچین بهترین عملکرد را انجام می دهد. AiX معتقد است تخصص یادگیری ماشین در مورد بلاکچین می تواند جایگزین نقش IDB شود. این شرکت تخمین می زند که می تواند هزینه های کمیسیون گرفته شده توسط IDB های سنتی را تا 50 درصد کاهش دهد ، که تغییر کمی در بازار AiX می گوید بیش از 6.5 میلیارد دلار ارزش دارد.

Chatbot و مکالمه AI

Talla شرکتی است که با ارائه Chatbot و دانش بنیان با استفاده از هوش مصنوعی ، از فناوری های اطلاعاتی مانند IT استفاده می کند. این شرکت پتانسیل بلاکچین برای گشودن “جعبه سیاه” تصمیم گیری در مورد هوش مصنوعی را دیده است و به همین ترتیب در حال توسعه Botchain است.

مثال Chatbot

اگر تا به حال از یکی از این جعبه های گفتگوی بازشو استفاده کرده اید ، با یک ربات چت صحبت کرده اید.

بوتچین یک پلت فرم مبتنی بر Ethereum است که امکان مکالمه مبتنی بر ربات را فراهم می کند. تمرکز زدایی همچنین فرصتی برای همکاری گپ های مختلف ایجاد می کند. این همکاری به منظور ارتقا offering هسته اصلی پایگاه های دانش در Talla انجام می شود ، زیرا ربات ها می توانند اطلاعات به دست آمده از تعاملات مختلف با انسان را به اشتراک بگذارند..

هوس کردن مثال دیگری است. این شرکت در حال ایجاد یک بستر بلاکچین است که هدف آن عدم تمرکز در اقتصاد مهارت است. در مورد بلاکچین به LinkedIn فکر کنید. اعضا می توانند با افزودن مهارت ها و پروژه های خود و تأیید مهارت های دیگران ، امتیاز شهرت خود را افزایش دهند و نشانه کسب کنند.

Indorse پیش بینی می کند که می توان از chatbots برای تأیید مهارت استفاده کرد. به عنوان مثال ، یک چت بات می تواند از شخصی با مهارت توسعه دهنده بخواهد که برخی از خطوط کد را که در یک سناریوی خاص اعمال می شود ، ارائه دهد. یادگیری ماشینی و پردازش زبان طبیعی ، دقت بات بات ها را برای تعیین مهارت در طول زمان بهبود می بخشد.

هوش مصنوعی برای پیش بینی ها

سرانجام ، دو پروژه هوش مصنوعی blockchain با هدف تولید پیش بینی ها و پیش بینی های سبک کریستالی هستند آندور و سنو. این دو پروژه دارای اختلافاتی هستند – Senno در بلاک چین NEO ساخته شده است ، در حالی که Endor زنجیره خاص خود را دارد. با این حال ، هر دو دیدگاه مشابهی دارند – برای اینكه کاربران بتوانند هر س questionال پیش بینی كننده ای را بپرسند و بر اساس خرد جمعیت پاسخ دقیق دریافت كنند.

پیش از این ، خرد جمعی (یا “فیزیک اجتماعی” به زبان Endor) فقط برای شرکت های بزرگی مانند فیس بوک در دسترس بود. این شرکت ها به منابع مالی گسترده به همراه بودجه برای تأمین اعتبار پردازش لازم دسترسی دارند.

با این حال ، شرکت های هوش مصنوعی قصد دارند از عنصر دیگر تمرکززدایی – توزیع قدرت خرد کردن داده ها بر روی چندین گره استفاده کنند. این را با صفات هوش مصنوعی مانند پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشین ترکیب کنید ، و سیستم ها می توانند مقدار زیادی از داده های کاربر را به روشی پردازش کنند که یک موتور پیش بینی قدرتمند ایجاد کند.

Futuristic Tech

اینها تنها چند نمونه از پروژه های هوش مصنوعی بلاکچین است. بسیاری از تازه واردان دیگر نیز از این ترکیب فناوری های جدید برای نوآوری در ایده های خود استفاده می کنند. گردآوری بلاکچین و هوش مصنوعی چیزی به مراتب بیشتر از مجموع قطعات آن ایجاد می کند.

ترکیب هوش مصنوعی با سایر فناوری های جدید مانند اینترنت اشیا may ممکن است در آینده تحولات چشمگیرتری را نیز به همراه داشته باشد. این همگرایی ها لبه برش فناوری آینده نگرانه هستند و آن را حتی برای معمولی ترین ناظران نیز یک زمان هیجان انگیز می کند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map