استفان جورج ، با مجوز از edcon.ioاستفان جورج بنیانگذار و CTO Gnosis ، یک پلتفرم بازار پیش بینی مستقر در جبل الطارق است که بر روی Ethereum ساخته شده است. Gnosis دومین پلتفرم بزرگ بازار پیش بینی توسط کلاه بازار پس از فقط Augur است.

استفان پس از کسب علاقه به رمزنگاری از Simon Theh Singh’s “The Code Book” ، متوجه شد که یکی از بهترین موارد استفاده برای بلاکچین بازارهای پیش بینی است. در ابتدا ، او تصمیم گرفت تا از Bitcoin استفاده کند. با این حال ، پس از یک مکالمه با جو لوبین ، بنیانگذار Ethereum ، تیم متقاعد شد که.

Gnosis همچنین در حال ساخت مبادله غیرمتمرکز (DEX) است, DutchX, برای رفع مشکلات موجود در مبادلات متمرکز و غیرمتمرکز. DutchX با استفاده از یک مدل تجارت به سبک حراج ، مزیت ناعادلانه استخراج کنندگان معروف به “پیشرو” را از بین می برد و مکانیسم های کشف قیمت عادلانه تری را امکان پذیر می کند.

استفان یکی از اعضای پنل مبادلات غیرمتمرکز در نشست سیالات که همچنین شامل بنیانگذاران IDEX ، Airswap ، Ledger و دیگران بود. پس از شنیدن احتمال (و معایب) تبادل غیرمتمرکز ، مجبور شدم بیشتر بیاموزم.

بنابراین لطفاً از این گپ در مورد موانع استفاده از DEX و استراتژی Gnosis برای حل این کاستی ها لذت ببرید.

این مصاحبه در اجلاس سیالات در بروکلین ، نیویورک انجام شد. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مبادلات غیرمتمرکز ، اینجا را کلیک کنید)

بچه ها در Gnosis چه کاری انجام می دهید?

ما Gnosis را برای ایجاد یک چارچوب بازار پیش بینی در بالای Ethereum شروع کردیم. در طی هشت ماه گذشته ، ما همچنین کار بر روی فناوری تبادل غیرمتمرکز را آغاز کردیم. دلیل این امر این است که بازارهای پیش بینی به شما امکان می دهد انواع جدیدی از نشانه ها ایجاد کنید و آن نشانه ها ویژگی خاصی دارند. در برهه ای از آینده ، آنها ارزش مشخصی دارند و سپس این ارزش دیگر تغییر نمی کند. ما از اصطلاح پرداخت مشروط استفاده می کنیم. این نشانه ها می توانند در جایی به صورت کارآمد معامله شوند و در حال حاضر هیچ زیرساختی برای انجام این کار در دسترس نیست.

بنابراین شما در حال ساخت یک DEX نیز هستید?

بله ، به همین دلیل است که ما در زیرساخت هایی کار می کنیم که امکان معامله موثر توکن های بازار پیش بینی را فراهم می کند. اولین تلاش برای انجام این کار استفاده از چیزی است که شما آن را “صرافی هلندی” می نامید ، جایی که ما مدل حراج های دسته ای را در صرافی غیرمتمرکز اعمال می کنیم.

با توجه به بازارهای پیش بینی ، تفاوت اصلی بین Gnosis و Augur چیست?

من فکر می کنم عنصر بازارهای پیش بینی قسمت اساسی Augur یا Gnosis نیست. این ممکن است تعجب آور باشد ، اما اساساً ، به نظر من ، آگوور بیشتر شبیه یک شرکت بیمه است. Augur روی اوراکل غیرمتمرکز کار می کند که باید برای حل بازارهای پیش بینی آنها استفاده شود ، اما این اوراکل همچنین می تواند برای انواع دیگر استفاده شود. حالا چرا بیمه است؟ از آنجا که ما ابتدا با یک Oracle متمرکز کار خواهیم کرد و Oracle متمرکز فقط در صورت خرابی مشکلی به عنوان Oracle پشتیبان استفاده می شود.

به همین دلیل ، به نظر من ، استفاده از این نوع Oracle بیشتر شبیه بیمه است در صورت عدم موفقیت در تغذیه اطلاعات غیرمتمرکز. با Gnosis ، این اصلاً کار ما نیست. ما در حال کار بر روی راه حل های Oracle نیستیم. خوشحال می شویم اگر Augur موفق شود و یک اوراکل غیرمتمرکز کارا ، کارا و قابل استفاده ایجاد کند که می تواند در چارچوب Gnosis استفاده شود و می تواند در چارچوب بازار پیش بینی Augur استفاده شود.

مهم نیست آنچه برای ما ضروری است این است که چارچوب Augur و Gnosis ، هر دو نوع جدیدی از نشانه های پیش بینی بازار را ایجاد می کنند. آنها باید معامله شوند ، بنابراین آنچه ما در حال کار بر روی آن هستیم یک مبادله غیرمتمرکز است که به طور خاص برای خرید و فروش این نشانه های نتیجه طراحی شده است. این یک تجارت متفاوت است. من می گویم که اوگور بیشتر یک شرکت بیمه است که یک راه حل غیرمتمرکز اوراکل ارائه می دهد. Gnosis یک شرکت مبادله غیرمتمرکز است که فناوری تبادل را ارائه می دهد که می تواند تجارت توکن های نتیجه پیش بینی بازار را تسهیل کند.

چیزی است که شما می خواهید مردم در مورد مبادلات غیرمتمرکز درک کنند?

اول از همه ، درک اینکه چرا آنها موفق می شوند یا چرا بیشتر به دو دلیل جایگزین مبادلات متمرکز می شوند. یکی این است که هیچ قیمومت وجود ندارد و شما می توانید به کاربر اجازه دهید کنترل کاملی بر هر معامله ای داشته باشد. دیگر این که صرافی های متمرکز ، آنها با این مسئله روبرو هستند که در آنچه می توانند لیست کنند و مبادلات غیرمتمرکز بسیار محدود هستند ، شما می توانید هر نوع رمز را لیست کنید.

اگر به Ethereum فکر می کنید ، تقریباً هر روز نشانه های جدیدی مورد معامله قرار می گیرد ، اما به سختی صرافی های متمرکز قادر به لیست کردن هر یک از آنها هستند زیرا آنها باید انواع و اقسام شرایط را برآورده کنند. آنها باید همه موارد را بررسی کنند و این فقط برای تعداد توکن های ایجاد شده جواب نمی دهد. در یک صرافی غیرمتمرکز ، می توانید آن نشانه ها را اضافه کرده و معامله کنید. این دو بزرگترین دلیل است که مبادلات غیرمتمرکز را در اختیار می گیرند. در این صورت آنچه برای درک مهم است مبادلات غیرمتمرکز است ، آنها کمی متفاوت از مبادلات متمرکز عمل خواهند کرد.

دلیل اصلی آن این است که آنها محدودیت زمانی در blockchain دارند که در مبادلات متمرکز وجود ندارد. در یک صرافی متمرکز ، شما تقریباً بلافاصله معاملات را انجام می دهید. در زنجیره بلوک ، شما به طور طبیعی زمان قفل دارید که حداقل زمانی است که آنها برای انجام معامله نیاز دارند. به همین دلیل است که ما باید متفاوت فکر کنیم. برای مبادلات متمرکز ، ما از چیزی مانند کتابهای سفارش استفاده می کنیم که همه از آنها آگاه هستند ، اما اگر بخواهید از همان مدل برای بلاکچین استفاده کنید ، با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

به طور عمده ، یکی از آنها از جلو استفاده می شود ، بنابراین این احتمال وجود دارد که در مدت زمان ارسال سفارش ، شخص دیگری متوجه شود که شما سفارش را ارسال می کنید و قیمت در این زمان تسویه حساب تغییر می کند و کسی می تواند از مزایای آن استفاده کند. این را سفارش دهید و فقط قبل از تسویه حساب ، سفارش دیگری را ثبت کنید. بنابراین ، این یک مشکل بزرگ است و به همین دلیل است که ما باید مدل متفاوتی داشته باشیم. آنچه ما پیشنهاد می دهیم استفاده از چیزی به نام حراج دسته ای است که در آن شما سفارشات را برای مدت زمانی متصل می کنید که می تواند در این زمان قفل باشد و سپس همه آنها را به یک باره با همان قیمت تسویه می کنید.

بنابراین ، هیچ فرصتی برای کسی وجود ندارد که بتواند در جلو حرکت کند ، زیرا حتی اگر سعی کنید در جلو حرکت کنید ، بازهم همان قیمت دیگران را خواهید داشت.

متمرکز در مقابل غیر متمرکز ، با مجوز از Keepstock.net

بچه ها با استفاده از اون مدل جمع آوری کمک مالی کردند ، درست است?

درست است. ما از حراج دسته ای استفاده کردیم. در مورد ما ، ما در حال رفتن به حراج هلند بودیم. بنابراین ، ممکن است مردم تعجب کنند که چرا شما از حراج هلندی استفاده می کنید؟ همچنین می توانید از هر حراج قیمت دوم استفاده کنید. دلیل ساده اینکه شما باید از حراج هلندی استفاده کنید ساده بودن آن است. اجرای آن ساده است. همچنین ، هر کسی که شرکت کند فوراً متعهد می شود. قرارداد هوشمند هرگز بیشتر از حد لازم برای پایان حراج کنترل نمی کند. اگر دوست دارید حراج eBay را انجام دهید ، همه برنده نخواهند شد. هر کس دیگری که شرکت می کند ، مقداری پول را قفل می کند تا حراج به پایان برسد. این مورد در این نوع مدل حراج وجود ندارد زیرا هرکسی که پیشنهاد ارسال می کرد فوراً متعهد می شود.

این مدل متفاوتی از بیشتر مبادلات خارج از بازار است.

این درست است. در حال حاضر ، فکر می کنم برای راحتی کار یا عدم نیاز به آموزش کاربران ، اکثر مبادلات فقط همان مدل کتاب سفارشات را در مبادلات غیرمتمرکز تکرار می کنند ، که این همه نقص را دارد. این نقص عملکرد جلو را دارد و این مسئله را دارد که اگر نشانه های نقدینگی کم وجود دارد ، یک پیشنهاد پیشنهاد قیمت وجود دارد زیرا به سختی کسی این موارد را معامله می کند. ما می گوییم ، خوب ، بیایید با گذشت زمان نقدینگی را جمع کنیم و سپس همه چیز را یک باره به فروش برسانیم. به این ترتیب ما اسپر پیشنهاد قیمت نداریم.

تبادل سبک حراج ، DutchX ، با احترام از blog.gnosis.pm

چرا مردم از مبادلات غیرمتمرکز استفاده نمی کنند؟ موانع تصویب چیست؟?

اول از همه ، من فکر می کنم قابلیت استفاده در مقایسه با مبادلات متمرکز بسیار بیشتر است. شما باید کیف پول خود را بسازید ، و باید جفت کلید عمومی-خصوصی خود را ایجاد کنید. شما باید از کلید خصوصی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید ، سپس باید بودجه خود را از صرافی متمرکز برداشت کنید و باید نحوه عملکرد رابط کاربری و همه این نیازهای عجیب برنامه های غیرمتمرکز را که بیشتر اوقات مجبورید چندین معامله انجام دهید ، درک کنید. در واقع تجارت را تسهیل می کند. من فکر می کنم این مفاهیم برای یک کاربر عادی مبهم است.

احساس می کنم بیشتر کیف پول ها و همچنین مبادلات غیرمتمرکز ، کاربران تحصیل کرده Ethereum را که مفهوم GAS را درک می کنند ، درک می کنند مفهوم کلید خصوصی چیست و درک می کنند مفهوم محافظت از Ethereum چیست ، هدف قرار می دهند. این بسیاری از موانع است که کاربر برای شرکت در آنها باید از پس آن برآید. بگذارید بگوییم اولین کاربر یک میلیون کاربر Ethereum ممکن است بتواند این را بدست آورد ، اما اگر می خواهید 50 میلیون کاربر بعدی را هدف قرار دهید ، بنابراین نمی توان انتظار داشت که آنها همه محدودیت ها را درک کنند. بنابراین ، ما باید این شکاف را برطرف کنیم. ما باید تمام موارد مربوط به Ethereum را از کاربر پنهان کنیم.

تجربه کاربر باید یک به یک باشد که چگونه آنها از یک تبادل متمرکز استفاده می کنند. سپس ، آنها این مزیت را دارند که هنوز کنترل پول خود را در دست دارند. آنها قصد از دست دادن پول خود را ندارند و صرافی را نمی توان به خطر انداخت ، و امیدوارم که شما همچنین بتوانید با گذشت زمان نقدینگی بسیار بیشتری داشته باشید و قیمت های عادلانه تری را در مقایسه با صرافی هایی ببینید که معامله گران معدودی نسبت به معامله گران عادی برتری دارند ارزش را در هزینه تجارت هر کس دیگری استخراج کنید. بنابراین ، مانند پیشگامان ، معامله گران با فرکانس بالا و هر کسی که تجارت آربیتراژ انجام می دهد.

چه اتفاقی برای اتخاذ انبوه مصرف کننده باید رخ دهد؟ مراحل بعدی چیست؟ چگونه این مشکلات حل می شود?

امیدوارم طی این سال ، ما شاهد راه حل هایی برای همه آن مشکلات باشیم ، تکرارهای اولیه آن. در مورد مدیریت کلید خصوصی ، هدف باید این باشد که مدیریت کلید خصوصی وجود نداشته باشد. راهی که می توانید این را ایجاد کنید این است که شما به جای اینکه مستقیماً با شبکه Ethereum با استفاده از یک کلید خصوصی ارتباط برقرار کنید ، اساساً شما در حال تعامل با یک قرارداد پروکسی هستید ، یک قرارداد هوشمند که در Ethereum زندگی می کند.

مزیت بزرگ این امر این است که اگر شما همیشه از طریق قرارداد هوشمند رابط کاربری می کنید ، می توانید یک حالت بازیابی را در قرارداد هوشمند ایجاد کنید که به شما امکان می دهد در صورت گم کردن این دستگاه ، یک دستگاه را که دارای کلید خصوصی است جایگزین کنید. بنابراین ، اگر تلفن خود را گم کنید ، پولتان از دست نمی رود حتی اگر برای این کار نسخه پشتیبان تهیه نکنید. یک حالت بازیابی وجود دارد که به شما امکان می دهد ، تحت شرایط خاص ، دستگاه را جایگزین کنید. این برای مشکل قابلیت استفاده است. مشکل دیگر مقیاس پذیری است. در حال حاضر ، Ethereum به شما امکان ایجاد یک مبادله رقابتی را نمی دهد ، حداقل نه مستقیماً روی خود Ethereum زیرا تعداد محدود تراکنش ها و هزینه ها زیاد است. کاری که باید انجام دهیم این است که باید چیزی بنام راه حل لایه دو بسازیم. راه حل های ساخته شده در شبکه Ethereum که از Ethereum به عنوان یک لایه امنیتی استفاده می کنند.

امنیت پلت فرم Ethereum را می توان بر روی پروتکل های لایه دو استفاده کرد تا معاملات بالاتر را تسهیل کند. یک فناوری که به طور خاص جالب توجه است ، پلاسما نامیده می شود که یک فناوری زنجیره ای جانبی است که کاربر دارای ضمانت های امنیتی مشابه با Ethereum است و تنها اتفاقی که می تواند بیفتد این است که مرجع سازمان یافته در زنجیره پلاسما کاری مخرب انجام می دهد ، اما در این صورت ، همه هنوز می توانند پول خود را پس بگیرند. مزیت این است که شما دیگر محدودیتی برای انجام معاملات Ethereum ندارید. 1000 ، 2000 ، 10،000 معاملات در ثانیه.

اگر همه آن اتفاقات رخ دهد و موانع ورود برطرف شود ، چه زمانی ارز غیرمتمرکز به امور مالی سنتی ضربه می زند؟ تمرکز زدایی چه زمانی به وال استریت ضربه می زند?

من فکر می کنم اولین هدف جایگزینی مبادلات رمزنگاری متمرکز است. امیدوارم که این اتفاق در یک سال آینده ، دو سال ، شاید سه سال رخ دهد. من فکر می کنم با تأسیس آنها ، و مردم متوجه می شوند که این مدل ها کار می کنند ، که می توانند از مبادلات متمرکز بهتر عمل کنند ، سازمان ها از مبادلات متمرکز دور می شوند. در آن زمان ، احتمالاً رمزهای امنیتی بیشتر و بیشتری صادر می شود. همچنین می توان در آن سیستم عامل ها معامله کرد. من فکر می کنم تا آن زمان ، این احتمال وجود دارد که بتوانیم از بورس های سهام فعلی نیز پیشی بگیریم. فکر می کنم حدود پنج تا ده سال طول می کشد.

من تصور می کنم که بیشتر دارایی ها در طی حدودا سه سال آینده در اینجا رمز تبدیل می شوند ، این امر با حرکت غیرمتمرکز مبادلات بسیار هم افزایی خواهد بود زیرا اکنون فقط سهام ، اوراق قرضه و غیره نیستند ، اگر شما بخواهید ، نشانه های توکن دار آنها نیز است. بازنمایی دارایی اساسی. من تصور می کنم که این روند فقط مبادلات غیرمتمرکز را به چند برابر برساند.

چیزی که در صنعت می شنوید ، چه مربوط به تمرکززدایی در بورس ها یا بلاکچین به طور کلی باشد ، چیزی که تمام مدت آن را می شنوید که یا کاملاً با آن مخالفید یا کاملا نادرست است?

آنچه شما همیشه باید جدی بگیرید مدل های امنیتی است. مدلهای امنیتی به معنای پرسیدن این سوال است که “برنامه کاربردی تبادل یا غیرمتمرکز تحت چه مفروضاتی عمل می کند ، و چه خطرات و چگونه آنها را کاهش می دهد؟” بسیاری از توسعه دهندگان پروتکل یا برنامه ها ، آنها فرضیات زیادی را ارائه می دهند ، و اغلب آنها با مدل های امنیتی قوی پشتیبان گیری نمی کنند. اگر می خواهید پروژه ای را پشتیبانی کنید که فرضیه های زیادی دارد اما مدل امنیتی ندارد ، بهتر است مستقیماً از آنها س askال کنید و آنها را به سمتی سوق دهید که در واقع زمان بیشتری را صرف این کار کنند زیرا در غیر این صورت احتمالاً عملی نخواهد شد. احساس می کنم اکثر مردم واقعا اهمیتی نمی دهند. شما واقعاً باید در جزئیات جستجو کنید تا در واقع مطمئن شوید که این کار درست است.

من کاملا موافقم. هیچ کس کوه دیگری نمی خواهد. Gox. برخی از مفاهیم و نوآوری های جذاب بلاکچین که در برلین شاهد آن هستید چیست؟?

یک انجمن بلاکچین پر جنب و جوش وجود دارد. در مورد توسعه دهندگان اصلی ، برلین بالاترین تراکم را دارد. تیم Parity و همچنین تیم Cosmos ، Raiden و TrueBit در آنجا حضور دارند. بنابراین ، تمام آن راه حل های مقیاس پذیری برای بلاکچین بیشتر در آلمان در حال توسعه است. این فوق العاده جذاب است ، و من فکر می کنم همه آنها در واقع پتانسیل بسیار زیادی دارند. آنها همچنین با هم کار کرده اند.

من فکر می کنم این ضروری است که مردم درک کنند که یک راه حل مقیاس پذیری وجود نداشته است ، اما هر سال ، یک راه حل مقیاس پذیری مورد استفاده خاصی دارد. مبادلات مبتنی بر پلاسما از این نظر قابل توجه است که افراد می توانند در هر زمان به راحتی به این زنجیره بپیوندند و آن را ترک کنند. برای مبادلات غیرمتمرکز عالی است. TrueBit برای محاسبه خارج از زنجیره عالی است. همه اینها فوق العاده هیجان انگیز است. همه آنها مناسب موارد استفاده خودشان هستند و امیدوارم که بیشتر آنها در برلین ساخته شوند. ما کمک می کنیم مطمئن شویم که آنها نیز متناسب با توسعه غیرمتمرکز هستند.

با تشکر از وقت شما ، استفان.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me