استخراج آینده پول: اما اول ، متن

این مقاله راهنمای علاقه مندان به یکی از اساسی ترین مکانیسم های دنیای ارزهای رمزپایه است. قبل از اینکه خیلی عمیق شوم ، همیشه احساس می کنم زمینه مقدماتی مناسبی برای نوشتن خود فراهم می کنم تا خوانندگان بتوانند ارزیابی کنند که چه نوع آمادگی ذهنی لازم است.

اگر قبلاً در مورد استخراج ارزهای رمزپایه چیزی نشنیده اید ، پیشنهاد می کنم قبل از شروع به کار در اینجا ، یک ویدیوی 5-10 دقیقه ای در مورد اصول اولیه تماشا کنید. اگر به دنبال جزئیات کاملاً فنی در مورد نحوه شروع یا نگهداری یک عملیات استخراج هستید ، برخی از اطلاعات تقویت کننده را در اینجا خواهید یافت ، اما در نهایت احتمالاً مایلید که به جستجوی خود ادامه دهید. اگر با استخراج معدن آشنایی دارید اما کاملاً مطمئن نیستید که چرا برای کسانی که این کار را انجام می دهند بسیار جذاب است و می خواهید در مورد تقاطع جذاب رمزنگاری ، ترمودینامیک ، سیاست های پولی و نظریه بازی بیشتر بدانید ، مکان درست.

من با مروری کوتاه در استخراج بیت کوین و روند شبکه شروع می کنم:

استخراج کنندگان و گره ها بلاکچین بیت کوین را بصورت جمعی حفظ کنید. معدنچیان با هم رقابت می کنند با یکدیگر در یک فرآیند کاملاً محاسباتی برای ایجاد بلوک معاملات و ارائه آنها به بقیه گره های شبکه ، که سپس در مورد بلوک بعدی اضافه شده به زنجیره بلوک توافق خواهند کرد. گره ها تایید اعتبار تمام بلوک های ارسالی برای اطمینان از اینکه آنها مجموعه خاصی از قوانین اجماع را برآورده می کنند ، و با تعداد کافی گره ، “دروغ گفتن” برای یک گره بسیار دشوار می شود و می گوید وقتی همه گره های دیگر می توانند یک بلوک خاص از قوانین پیروی کنند به وضوح ببینید که اینطور نیست. در هر لحظه از زمان ، توالی بلوک هایی که در 51٪ یا بیشتر گره های شبکه وجود دارد ، بلاک چین معتبر در نظر گرفته می شود.

تمایز فوق مهم است زیرا این مقاله عمدتا به معدن کاران و انگیزه های مالی آنها ، موسوم به پاداش بلوک. پاداش بلوک به ماینری می رسد که اولین بلوک معتبر را می سازد که توسط اکثر گره ها پذیرفته می شود. ساخت یک بلوک معتبر است به طور قابل ملاحظه انرژی بیشتری نسبت به اعتبار سنجی صرف دارد زیرا این نرم افزار از مزیت ماهیت رقابت برای افزایش دشواری محاسبات ریاضی مورد نیاز بهره می برد که ماینرها برای بدست آوردن پاداش بلوک باید برآورده کنند. هر کسی که سریعترین رایانه را دارد و برای چنین محاسباتی بهینه شده است ، می تواند ابتدا یک بلوک معتبر ارسال کند ، و هر کسی بتواند این کار را انجام دهد در حالی که هزینه های انرژی خود را به حداقل می رساند ، نسبت به بقیه بیشتر خواهد بود.

بنابراین با توجه به متن فوق ، هدف من تشریح گام های عملی است که باید برای شروع مشارکت در یک شبکه استخراج از بین برد. شما بعنوان خواننده می توانید تعیین کنید که آیا معدنچی شدن کاری است که ارزش وقت شما را دارد.

اجزاء & ملاحظات

از آنجا که استخراج بسیار پر انرژی است ، بدیهی است که شما نیاز به صرف هزینه برای برق دارید. این مقدار پول چیز ناچیزی است و ارتباط مستقیمی با ارزش پاداش بلوکی دارد که توسط ماینرهای شرکت کننده درک می شود. این روزها ما استخراج ASIC و استخراج GPU را داریم و در حالی که من شخصاً فقط تجربه استخراج GPU را دارم ، هر دو ملاحظات مشترکی دارند که من آنها را برجسته می کنم.

برای مونتاژ دکل GPU خود ، اساساً باید یک کامپیوتر بسازید. اگر تجربه مونتاژ رایانه شخصی را دارید ، با این لیست از اجزای سازنده بسیار آشنا خواهید بود:

 • مادربرد
 • GPU (ها)
 • پردازنده
 • رم
 • هارد دیسک
 • قاب / پوشاندن
 • منبع تغذیه
 • افزایش قدرت
 • کلید برق

آنچه که من انجام خواهم داد این است که از این لیست پایین آمده و ملاحظات کلیدی را که مخصوص ساخت و کار دکل استخراج GPU است ذکر کنم..

انتخاب مادربرد شما از این جهت مهم است که گلوگاه تعداد GPU هایی است که می توانید همزمان کار کنید. اگر 4 اسلات PCIe دارید ، می توانید فقط 4 پردازنده گرافیکی داشته باشید (بدون خلاقیت در مورد آداپتورها). برای بهبود بهره وری هزینه ، خرید مادربرد با 19 اسلات بدان معنی است که برای افزایش ظرفیت استخراج خود تا زمانی که همه شکاف ها پر نشده باشد ، مجبور نیستید یک مادربرد و مجموعه ای از قطعات کاملاً جدید خریداری کنید. لازم به ذکر است که از آوریل 2018 ، مادربرد Asus که در بالا پیوند داده شده دارای یک است محدودیتی در سطح BIOS که از شناسایی بیش از 13 پردازنده گرافیکی Nvidia جلوگیری می کند توسط هیئت مدیره اگر می خواهید از ظرفیت کامل 19 اسلات استفاده کنید ، به 6 کارت یا کارت AMD یا یک مارک تجاری خاص به نام P106–6G (قابل مقایسه با GTX 1060) نیاز دارید. تصور می کنم یک محدودیت مشابه برای کارت های AMD بیش از 13 وجود دارد ، اما خودم این مورد را تأیید نکرده ام.

انبوهی از پردازنده های گرافیکی در بازار وجود دارد و تقاضای بیشتر به طور کلی با قیمت آلت کوین ها در نوسان است. به دلیل ماهیت رقابتی استخراج ، کارتهای با بهترین عملکرد غالباً برای فروش در بازارهای ثانویه فروخته می شوند و مجدداً به فروش می رسند. هنگام برنامه ریزی لیست اجزای خود قطعاً می خواهید این هزینه افزایش یافته را در نظر بگیرید و بسته به اینکه سکه ای استخراج می کنید ، ممکن است برخی کارتها عملکرد بهتری داشته باشند. این جزئیات به شدت مستند شده و فقط “بهترین GPU برای استخراج است <altcoin به انتخاب شما> 2018 “جستجوی Google دور است.

به طور کلی ، کارت های انویدیا برای محبوب ترین آلت کوین ها عملکرد بهتری نسبت به AMD دارند ، در همه جبهه ها GTX 1080 Ti پیشرو در این بسته هستند. باز هم ، به یاد داشته باشید که هزینه های اولیه را مقایسه کنید زیرا در حالی که 1080 Ti قطعاً بهترین دلار / کیلووات ساعت را برای شما به ارمغان می آورد, کارت های با قیمت پایین ممکن است برای جبران سرمایه گذاری اولیه شما در کوتاه مدت مناسب تر باشند. تراشه سازان در اینجا برای برتری به رقابت ادامه می دهند ، بنابراین بازار کارت های تازه منتشر شده را زیر نظر داشته باشید. برای مرجع ، GTX 1080 Ti در مارس 2017 به بازار عرضه شد و فعلاً تاج را نگه دارد.

پردازنده ، RAM و هارد دیسک نیز باید به همین ترتیب در نظر گرفته شوند و شما می خواهید با مشخصات استخوان های تنگ کنار بیایید تا هزینه های مونتاژ خود را پایین نگه دارید. حتی با Core i3 / i5 / i7 زحمت نکشید زیرا این پردازنده های گرافیکی است و نه پردازنده مرکزی که این محاسبات را بیرون می کشد. آن Intel Celeron از جدیدترین نسل باید زیاد باشد و من با 4 گیگابایت RAM DDR4 و 120 گیگابایت SSD بلند شده ام. توجه داشته باشید که ماینرها نیازی به بارگیری بلاکچین های بزرگ ندارند ، بنابراین مگر اینکه به دنبال اجرای a گره کامل, 120 گیگابایت باید بیش از حد کافی باشد. خوب است که در اینجا به خود اتاق ویگلی اختصاص دهید زیرا سیستم عاملی که انتخاب کرده اید ممکن است محدودیت های منحصر به فردی در مارک تجاری و تعداد GPU های قابل اجرا داشته باشد ، بنابراین ممکن است بتوانید سیستم عامل های مختلف را بر روی همان درایو تست شده تقسیم کنید. تنظیمات بهینه خود را انجام دهید.

در مورد قاب ، من می ترسم اطلاعات خاصی وجود نداشته باشد که بتوانم ارائه دهم ، زیرا شما باید با رعایت ملاحظات گسترده تر در زمینه کنترل دما ، محیط خود را در نظر بگیرید. بسته به محلی که در آن زندگی می کنید و دکل شما در چه نوع پناهگاهی قرار دارد ، چیزی شبیه به این کیس 6-GPU ممکن است کاملاً مناسب باشد. با این حال ، این دکل قرار است اجرا شود داغ و نام بازی اتلاف گرما است. هوای اطراف پردازنده های گرافیکی شما به طور قابل توجهی گرم می شود و شما باید مطمئن شوید که کارت های شما در حال کار هستند و از شر آن هوای گرم خلاص می شوید. در هر جایی بین 60-75 ~ درجه سانتیگراد. نصب فن ها روی قاب یک روش معمول و م effectiveثر برای انجام این کار است به شرطی که یک پنجره باز برای عبور هوای گرم داشته باشید. هرچه جریان مکش / هوا بیشتری ایجاد کنید ، کارت های شما خنک تر می شوند ، بنابراین من می توانم به کارهای خود DIY بسپارم تا بفهمم چه چیزی برای شما مفید است. در زیر تصویری از 14 پردازنده گرافیکی مونتاژ شده در یک مادربرد وجود دارد که تمام کارت های زیر 65 درجه سانتیگراد را اجرا می کنند و در داخل خانه از گرمای فلوریدا محافظت می شوند..

دکل استخراج GPU

تهویه زیاد

به خاطر داشته باشید که سر و صدای تولید شده توسط طرفداران غیرمعمول است ، بنابراین مطمئن شوید که کسی وجود ندارد که با چرخش مداوم مورد آزار قرار گیرد. آنها به احتمال زیاد درک نخواهند کرد که شما به معنای واقعی کلمه انرژی ترمودینامیکی را به ذخیره ای ارزشمند در مقابل چشمان آنها تبدیل می کنید.

اکنون برای منبع تغذیه ، می خواهید بیشترین وات در هر دلار را بدست آورید در حالی که محدودیت های تنگنا مشابه مادربرد را در نظر می گیرید. صفحه ای که من در بالا پیوند دادم دارای سه اتصال 24 پین ATX برای سه منبع تغذیه کامل است بنابراین فضای کافی برای وات وجود دارد. باید ولتاژ مورد نیاز را بر اساس تعداد GPU هایی که قصد اجرای آن را دارید محاسبه کنید. همچنین می توانید قرعه کشی کارت های خود را تغییر دهید بنابراین باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید نرخ هش کل خام را به حداکثر برسانید یا برای کارآمدترین نرخ هش در وات بهینه سازی کنید. برای هر کارت و سکه ای که تصمیم به استخراج آن دارید قطعاً یک نقطه شیرین وجود دارد اما برای فهمیدن این مسئله آزمایش و خطایی لازم است. اگر دست خود را به کار گرفتید ، برای پرتاب برخی از چهره های نمونه به بیرون شش (6) پردازنده های گرافیکی Nvidia GTX 1080 Ti ، a 1500 وات منبع تغذیه باید برای اجرای آنها با صرفه اقتصادی بسیار زیاد باشد هرکدام 185 وات و همچنان قادر به تغذیه مادربرد ، CPU و سایر اجزا باشد.

یکی دیگر از مشخصات مهم منبع تغذیه که باید مراقب آن باشید 80+ گواهینامه تیتانیوم. برنامه 80 پلاس منبع تغذیه را بر اساس میزان تأمین انرژی پس از اتلاف گرما دسته بندی می کند ، بنابراین با تأثیر مستقیم بر بازده هزینه ، اگر می توانید قیمت خوبی پیدا کنید ، منبع تغذیه با علائم بالا را در اینجا می خواهید.

پیسی

6 + 2 پین PCIe برای پردازنده های گرافیکی

قدرت مولکس

SATA برای افزایش قدرت

شما همچنین می خواهید تعداد کابل های PCIe 6 + 2 پین را حفظ کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی برای تمام GPU های خود دارید ، به خصوص از 1080 Ti به دو مورد نیاز دارد (2) این اتصالات در حالی است که بعضی از کارتها فقط به یک مورد نیاز دارند (1). شما باید کابلهای SATA زیادی داشته باشید و برای تأمین انرژی رایزرهای خود به آنهایی که در برق هستند نیاز دارید.

افزایش دهنده های برق اجزای بسیار ساده ای هستند ، بنابراین می توانید فقط یک a خریداری کنید چند بسته با بررسی جامد و آنرا یک روز صدا بزنید (ویرایش زیر را ببینید!). فقط در صورت پوسته پوسته شدن ممکن است بخواهید چند مورد بیشتر از نیاز خود را بدست آورید. اگر در هنگام نصب با مشکلی روبرو شوید ، عوض کردن رایزرها اغلب یک راه حل معمول است.

ویرایش: استفاده از رایزرهای متصل به SATA خطرات خطرناکی دارد. اگر پردازنده گرافیکی شما از طریق اتصال SATA بیش از حد برق مصرف کند ، ممکن است گرم شود و باعث کوتاه شدن اتصال شود. ادامه مطلب اینجا.

بالاخره کلید برق برای زمانی که آماده روشن شدن هستید ، مستقیماً به مادربرد متصل می شوید.

راه اندازی

بنابراین ، همانطور که اشاره کردم ، این یک راهنمای فنی کاملاً گام به گام نیست ، اما بعد از اینکه کار مونتاژ همه اجزای خود را انجام دادید ، هدف بعدی راه اندازی دکل و دریافت نرم افزار استخراج شما خواهد بود در حال اجرا برای شروع کسب جوایز بلوکی برای سکه ای که انتخاب می کنید. شما نیاز دارید:

 • مانیتور + ماوس + صفحه کلید برای تعامل
 • اتصال به اینترنت (از طریق اترنت یا WiFi)
 • سیستم عامل قابل بوت

اکثر این موارد باید تقریباً از نوع plug-and-play باشند ، اما بدون سیستم عامل قابل بوت ، شما در BIOS گیر خواهید کرد و انواع تنظیمات پیشرفته سطح پایین را خراب خواهید کرد. هرگونه هارددیسک توسط مادربرد شناسایی می شود باید با اولین سیستم عاملی که هنگام روشن شدن پیدا می کند ، راه اندازی شود. اگر در منوی بوت چیزی شناسایی نشد ، با هارد دیسک خود مشکلی دارید بنابراین این اتصال را دوباره بررسی کنید. همچنین BIOS ممکن است تصویری برای شما داشته باشد که نشان می دهد کدام GPU ها در شکافهای PCIe مادربرد شناسایی شده اند. اگر در اینجا مشکلی مشاهده کردید ، می خواهید برق آنها را خاموش کنید و آنها را نیز دوباره بررسی کنید.

قبل از ادامه کار به یک سیستم عامل قابل بوت نیاز دارید. من قصد دارم اوبونتو / لینوکس را توصیه کنم و منابعی که من توصیه می کنم با توجه به این انتخاب استفاده می شوند. ویندوز نیز کاملا خوب است و حتی ممکن است ابزارهای کاربر پسند بیشتری برای استخراج داشته باشد ، اما من در خط فرمان زندگی می کنم و دیگران را برای آشنایی بیشتر با رایانه ها و کنترل بهتر عملکرد استخراج شما تشویق می کنم.

برخی از راهنماها را بررسی کنید پنجره ها یا مک برای ایجاد یک درایو USB قابل بوت و قبل از اینکه دوباره دستگاه خود را روشن کنید ، آن را درست در مادربرد بچسبانید. اوبونتو شما را از طریق نصب سیستم عامل بر روی درایو SSD راهنمایی می کند تا دفعه دیگر نیازی به اتصال USB ندارید. هنگامی که دسک تاپ اوبونتو را مشاهده کردید ، با باز کردن فایرفاکس بررسی کنید که آیا اتصال اینترنت شما در حال کار است و ماجراجویی بعدی شما از اینجا آغاز می شود.

در این مرحله برای راه اندازی به هر تعداد از مشكلات برمی خورید و در اینجا آموزش های بسیار دقیق تری وجود دارد كه هم اکنون می توانید مستقیماً روی دکل استخراج خود دنبال کنید. با این حال ، در سطح بالا برخی از کارهای بعدی عبارتند از:

امیدوارم بتوانم با اسکریپت های بهینه سازی که خودم نوشته ام و سایر ترفندهای شسته و رفته ای که برای نظارت و بهبود عملکرد استفاده می کنم ، قطعه دیگری را دنبال کنم که کاملاً مخصوص استخراج Zcash + Nvidia است. اگر به راهنمایی نیاز دارید ، در صورت تمایل برای من ایمیل ارسال کنید ([ایمیل محافظت شده]) و من سعی می کنم شما را در مسیر درست نشان دهم. در صورت تمایل به تنظیمات مدیریت شده تر ، می توانم به طور کامل مشاوره و خدمات فنی ارائه دهم. استخراج معدن مبارک!

استخراج GPU در تاریکی

نشانه های تکنو باس

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me