چرا ما به حریم خصوصی نیاز داریم?

قبل از اینکه وارد نیتریت و چروک Horizen شویم ، ابتدا بیایید بررسی کنیم: چرا ما به حریم خصوصی نیاز داریم?

با تشکر از ادوارد اسنودن (افسر اطلاعاتی CIA ، افسر اطلاعاتی NSA و افشاگر) اکنون می دانیم که “جمع آوری همه” NSA در تلاش برای جمع آوری ، نظارت و ذخیره انواع ارتباطات انسانی روی زمین.

نگهبان این را با جزئیات پوشش داد: بیشمار اسناد NSA که قبلاً منتشر کرده ایم نشان می دهد که هدف NSA جمع آوری ، نظارت و ذخیره هر ارتباط تلفنی و اینترنتی است که در داخل ایالات متحده و روی زمین انجام می شود. در حال حاضر هر روز میلیاردها تماس و ایمیل جمع آوری می کند. “

به گفته اسنودن ، حریم خصوصی فقط حفاظت از اطلاعات ما نیست بلکه از حقوق اساسی بشر است.

“حریم خصوصی چیزی نیست که پنهان شود. حریم خصوصی چیزی است که باید از آن محافظت شود. این که هستی این همان چیزی است که شما به آن اعتقاد دارید ، همان کسی است که می خواهید شوید. حریم خصوصی حق داشتن نفس است. حریم خصوصی همان چیزی است که به شما امکان می دهد با شرایط شخصی خود با دیگران به اشتراک بگذارید تا آنها بفهمند شما چه می خواهید باشید. و برای محافظت از خود از قسمتهایی از خود که مطمئن نیستید و هنوز در حال آزمایش آنها هستید ، محافظت کنید. اگر حریم خصوصی نداشته باشیم ، چیزی که از دست می دهیم توانایی اشتباه است. ما توانایی خود بودن را از دست می دهیم. حریم خصوصی سرچشمه سایر حقوق است. اگر نتوانید فضای آرام داشته باشید ، آزادی بیان معنای زیادی ندارد. “

~ ادوارد اسنودن, وقتی از شما خواسته شد به این نقل قول پاسخ دهید: “اگر کار اشتباهی انجام ندهید ، دیگر نگران نباشید.”

Horizen چیست?

با Horizen ، اولین شبکه پول ناشناس رمزگذاری شده TLS ، سرویس پیام رسانی ، بستر محتوا و سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) ملاقات کنید

تیم Horizen نیز تمایل به افزایش حریم خصوصی و آزادی کاربران در صفحه سفید خود را دارد. “ما در جهانی با نظارت و نظارت بسیار زیاد زندگی می کنیم که میلیاردها نفر از حقوق اولیه انسانی مانند مالکیت املاک ، حریم خصوصی ، ارتباط آزاد و دسترسی به اطلاعات محروم هستند.”

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

مشخصات فنی

الگوریتم: Equihash

کل عرضه نهایی: 21،000،000 میلیون (همان بیت کوین)

پاداش بلوک PoW: 12.5 ZEN

منبع جریان در حال گردش: 3،274،188

تقسیم هر بلوک PoW: پاداش 3.5٪ Secure Nodes ، 8.5٪ خزانه تیم ZenCash ، 88٪ پاداش ماینرها.

سکه در ماه: 216000 ZEN

زمان بلوک: 2.5 دقیقه

دوره نصف پاداش: هر 4 پوند ، طبق بیت کوین

توزیع سکه

معدنچیان: 88٪

گره های امن: 3.5٪

تیم اصلی: 8.5٪

درباره Horizen

Horizen 23 مه 2017 را به عنوان یک چنگال Zclassic ، یک چنگال Zcash راه اندازی کرد. همه Zclassic متعلق به قبل از بلوک 110،000 نسبت Horizen را با نسبت 1: 1 دریافت کردند.

این بدان معناست که اگر 100 Zclassic داشتید ، 100 Horizen دریافت می کردید. این رویکرد به سبک “airdrop” Zclassic را حفظ کرد اما باعث حمایت جامعه برای Horizen نیز شد.

Zclassic شروع به حذف پاداش 20٪ بنیانگذاران Zcash برای چهار سال اول و شروع کند عرضه پول کرد. دلیل گسترش یافتن به چنگال جدید ، امنیت بود. این برنامه همچنین عملکرد را به عنوان یک شبکه کاملا رمزگذاری شده همراه با مدل های ابتکاری اقتصادی و حاکمیتی گسترش داد.

مقاله سفید توضیحات بیشتری در این باره می دهد: “ما Zclassic را به عنوان یک پروژه رمزنگاری کاملاً آزاد و کاملاً داوطلبانه در نظر می گیریم ، در حالی که Zen با تسهیل بودجه داخلی به یک سیستم عامل گسترش می یابد تا مجموعه گسترده تری از ارتباطات ، به اشتراک گذاری پرونده و فعالیت های اقتصادی را تسهیل کند.”

Horizen چگونه کار می کند

همانطور که در این مقاله از Zcash بحث شد ، گزینه های محافظت شده و شفاف به کاربران اجازه می دهد تا از معاملات خود به صورت کاملاً خصوصی (آدرس «ناشناس» و «شفاف» (آدرس «نام مستعار»)) محافظت کنند..

Horizen دارای قابلیت پیام رسانی ایمن در معاملات محافظت شده است که به طور کامل از هویت کاربر محافظت می کند.

3 سیستم اصلی در پشت این وجود دارد:

 1. ذن چت – اگرچه Zcash از قبل دارای ویژگی پیام رسانی است ، اما تاکنون هیچ کیف پول از آن ویژگی استفاده نکرده است. ZenChat این ویژگی را با یک شبکه ارتباطی ایمن سفارشی قابل استفاده می کند
 2. ZenPub – یک پلت فرم ناشناخته انتشار اسناد با استفاده از IPFS همزمان با توسعه ZenCash در دست کار است
 3. ZenHide – توانایی دور زدن مسدود کردن تجارت رمزنگاری با استفاده از domain fronting.

ZenChat – پیام رسانی مبتنی بر متن رمزگذاری شده از طریق Blockchain

پیام های ZenChat با الگوریتم های شناخته شده و مورد اعتماد صنعت مانند AES-256 رمزگذاری می شوند. با استفاده از قسمت نوشتاری محدودیت 512 نویسه (در طرح اصلی Zcash) یک تراکنش ، پیام ها را می توان پیوست و برای کاربران ارسال کرد. این تجارت و ارتباطات امن را تسهیل می کند.

ZenPub – یک پلت فرم امن انتشار محتوای از طریق پروتکل های توزیع باز

ZenPub به کاربران اجازه می دهد اسناد را به صورت ناشناس از طریق قسمت متن آدرس z به IPFS منتشر کنند. براساس آزمایش ، IPFS زیرساخت فعلی پشتیبانی شده برای انتشار است. با این حال ، سیستم می تواند به سایر بایگانی های توزیع شده نیز گسترش یابد.

ZenHide – پیش روی دامنه از کاربر و داده های ارز رمزنگاری شده در برابر ممنوعیت های تنظیم کننده خصمانه محافظت می کند

کشورهای متخاصم با ارز رمزنگاری شده می توانند از بیت کوین و حتی Zcash جلوگیری کنند. ZenCash از تکنیک fronting domain استفاده می کند که نقطه پایان ارتباطات را پنهان می کند. ZenCash به طور خاص توزیع محتوای تجاری (CDN) را با Hypertext Transfer Protocol Secure (HTTPS) متصل می کند ، یک نوع امن تر از معماری استاندارد وب.

در نهایت ، Zen موارد برتر استفاده امنیتی را در بازار به دست می گیرد و آنها را به یک رمز ، برنامه و پلتفرم جدید با امنیت داخلی اضافی و ناشناس بودن در سطح پروتکل بسته بندی می کند..

مجموعه ویژگی های ZenCash

سایر موارد استفاده طولانی مدت Horizen شامل موارد زیر است:

 • حاکمیت به عنوان یک سرویس (GaaS) – گشودن مدل و بستر حکمرانی آنها برای استفاده از سایر ابتکارات
 • مبادله دارایی غیرمتمرکز (DEX) – قابلیت میزبانی و صدور توکن های جدید به صورت کاملا غیرمتمرکز
 • اثبات انتخابی عنوان ملک – تأمین نیازهای مدیریت املاک با انتقال ایمن مالکیت به صورت دیجیتالی از طریق یک سیستم بی اعتماد
 • خدمات بانکی غیرمتمرکز – توانایی وام گرفتن و وام با واسطه از طریق بلاکچین
 • بیمه P2P – سیستمی که در آن اعضا منابع خود را برای پرداخت حق بیمه و سایر پوشش ها جمع می کنند

گره های امن در مقابل Masternodes

Masternodes (یا همان سیستم های اعتبارسنجی پیوند خورده) به عنوان محافظ بلاکچین در برابر حملات شبکه عمل می کنند. عملکرد آنها مشابه الگوریتم های اثبات سهام اما استفاده از مشوق های متفاوت و ساختار بازار است.

Masternodes (مانند DASH) عملکردهایی مانند پرداخت فوری و ناشناس را ارائه می دهند. علاوه بر این ، آنها از حاکمیت غیرمتمرکز پشتیبانی می کنند که در آن اپراتورهای گره می توانند درباره هر موضوعی رای دهند.

یک انتقاد از استخراج کنندگان این است که انگیزه ها می توانند از یک سکه به سکه دیگر به صورت روز به روز تغییر کنند زیرا سودآوری و دشواری در نوسان است. برای رفع این مشکل ، Masternodes برای وفادار نگه داشتن اپراتورها به مقدار مشخصی از وثیقه نیاز دارد.

نحوه دریافت غرامت Masternodes از طریق بازدهی مشابه سود (مشابه جوایز استخراج کننده Bitcoin).

Horizen روی الگوی تشویقی مشابهی کار می کند. تغییرات اندک ، تغییر نام برای ایمن سازی گره ها را به جای “masternodes” تضمین می کند. تفاوت در این است که سکه ها را از شبکه قفل نکنید (باعث تورم مصنوعی می شود) ، مانع ورود کمتری دارید و امنیت شبکه را تضمین می کنید.

گره های امن با ارائه توابع مهم مانند:

 1. اطمینان حاصل کنید که تمام ارتباطات شبکه بین گره ها و کیف پول رمزگذاری شده اند
 2. حفظ بلاکچین کامل Horizen
 3. ارائه اتصالات رمزگذاری مبتنی بر گواهی برای برنامه های کیف پول Horizen

گره های امن یک استاندارد امنیتی و عملکردی را حفظ می کنند. این باعث می شود سیستم توزیع شده و در برابر DDoS و سایر حملات مقاوم باشد.

گره های امن فقط به 42 ZEN نیاز دارند. این مانع بسیار کمتری برای ورود ایجاد می کند و به افراد بیشتری فرصت می دهد تا یک گره امن داشته باشند. سایر سیستم های گره اصلی معمولاً به سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز دارند (به عنوان مثال DASH به 1000 نشانه که بیش از 300 دلار است)

در نهایت ، گره های امن مانع ورود کاربران را کاهش می دهد. علاوه بر این ، آنها ارتباط رمزگذاری شده بین گره ها را اعمال می کنند. در نتیجه ، آنها از استراق سمع محافظت می کنند.

چالش ها و انتقادها

همانطور که در مقاله های Hush و Zcash بحث شد ، Horizen از همان کلیدهای خصوصی و مراسم مورد اعتماد Zcash استفاده می کند. این بدان معناست که هر مشکلی با درب پشت در Horizen نیز اعمال می شود

Rolf Versluis ، مهندس ارشد Horizen ، در این باره توضیح می دهد:

“Horizen (و Zclassic AFAIK) از پارامترهای اصلی Zcash ایجاد شده در مراسم تولید پارامتر Zcash استفاده می کنند.

تیم Horizen پس از بررسی فرآیند تکمیل شده توسط Zcash برای این مراسم ، معتقد بود که این کار به روشی انجام شده است که احتمال بروز هرگونه مشکل در مورد “پسماند خطرناک” را به حداقل می رساند..

هدف این بود که اگر Horizen پشتیبانی از بازار را پیدا کند ، ما می توانیم مراسم تولید پارامترهای جدیدی را برگزار کنیم یا به سیستم نرم افزاری زیربنایی دیگری برویم و در آن زمان به مجموعه پارامترهای دیگری برویم. “

با توجه به نکته دلگرم کننده تر ، این حتی در صورت وجود آسیب پذیری تاثیری در ارتباطات و اقدامات امنیتی سطح پروتکل ندارد. علاوه بر این ، تاکنون شواهدی مبنی بر سو. عمل سو ceremony عمل در مراسم یا هیچ یک از بازیگران ارائه نشده است.

تحولات جدید و قابل توجه

 • ذن راهنما – پایگاه دانش دانش سیستم میز خدمات و سیستم بلیط خدمات مشتری
 • بیش از 7240 گره امن – این یک موفقیت بزرگ است و نشان دهنده بلاکچین بسیار مقاوم و ایمن است
 • مشارکت IOHK – IOHK توسط چارلز هوسیسون از کاردانو ایجاد شده است ، یک شرکت علوم داده متمرکز بر Fintech است که یک آزمایش عمیق برای Horizen انجام خواهد داد
 • پشتیبانی از کیف پول لجر – اکنون کاربران می توانند ZEN را با کیف پول سخت افزاری خود ارسال و دریافت کنند

همانطور که می بینید ، Horizen مشغول رشد ، گسترش تیم و شبکه گره امن خود بوده است. ZEN همچنین به عنوان 10 سکه برتر استخراج Equihash در سودآوری باقی مانده است.

Horizen را از کجا می توانید ذخیره کنید?

Horizen دارای چندین قالب مختلف کیف پول در چندین سیستم عامل است:

 • کیف پول Arizen و Swing – توسعه دهنده کیف پول های دسک تاپ را برای ویندوز ، مک و لینوکس توصیه و پشتیبانی می کند
 • کیف پول وب – یک رابط وب عالی که دسترسی کیف پول را از طریق مرورگر امکان پذیر می کند
 • اندروید – کیف پول همراه مناسب برای کاربران اندروید
 • کیف پول کاغذی – یکی از ابتدایی ترین و آفلاین ترین روش ها برای ذخیره ارزهای رمزپایه

آریزین کیف پول موجود در ویندوز ، مک و لینوکس

از کجا بخریم یا بفروشید Horizen

بیشترین حجم مبادلات شامل Bittrex و Cryptopia است.

کجای مین ذن

برخی از استخرهای استخراج کننده برتر شامل https://zenmine.pro/ و https://zen.suprnova.cc/ اما ده ها مورد برای انتخاب وجود دارد.

نتیجه

Horizen نه تنها در حفظ حریم خصوصی بلکه با حاکمیت ، انگیزه های اقتصادی و زیرکی مهندسی محض یک رهبر واقعی است. Zen اولین ارز رمزنگاری شده است که در TLS ساخته می شود. این نه تنها از پروتکل بلکه از بسته های داده ای که بین ارتباطات ارسال می شوند نیز محافظت می کند.

سیستم گره امن آنها مانع کمتری برای ورود ، جریان منفعل درآمد برای اپراتورهای گره است. آنها با اعمال الزامات دقیق حریم خصوصی ، حفظ تاریخچه کامل و رمزگذاری داده های شبکه ، به شبکه خدمات می دهند.

بسیاری از مردم می گویند ، “وقتی لامبو” … من می گویم ، وقتی حریم خصوصی؟ با ابتکاراتی مانند Horizen ، شاید جواب این باشد ، اکنون حریم خصوصی است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me