Huobi به معنی “ارز” در زبان چینی ماندارین ، به طور مداوم به عنوان یکی از ده مبادلات بزرگ جهان از نظر حجم تجارت قرار می گیرد. در این مقاله ، همه مواردی را که باید به عنوان یک کاربر بالقوه Huobi بدانید ، بررسی می کنیم. بیایید هزینه ها ، امنیت صندوق ، تجربه مشتری و موارد دیگر را بررسی کنیم.

Huobi تبادل اطلاعات اصلی

رابط کاربری و برنامه موبایل

برنامه موبایل Huobi که در iOS و Android موجود است ، بیشتر ویژگی های موجود در بستر وب را دارد. حتی می توانید کارهایی مانند ثبت حساب و تأیید اعتبار را مستقیماً از طریق برنامه انجام دهید. که در Google Play, برنامه Huobi Global دارای امتیاز متوسط ​​4.1 ستاره از 3730 بررسی است. با این حال ، در دسامبر 2018 و ژانویه 2019 ، برخی از کاربران گفته اند که برنامه Android به دلیل خطا در Captcha اجازه ورود به آنها را نمی دهد. در فروشگاه برنامه اپل, Huobi دارای میانگین امتیاز 4.9 ستاره از بیش از 4800 بررسی است.

گزینه های معاملاتی

بسیاری از صرافی های متمرکز به عنوان تنها سازنده بازار متمرکز عمل می کنند. در مقابل ، Huobi به شما این امکان را می دهد که از طریق بورس (OTC) نیز تجارت کنید. این بدان معناست که شما می توانید ارزهای رمزنگاری شده نظیر به نظیر را در Huobi بخرید و بفروشید. حتی اگر این گزینه در بورس وجود داشته باشد ، هنوز نتوانسته است مورد پذیرش معامله گران قرار گیرد. مفسران مختلف گفته اند كه كمبود پیشنهادهای فرابورس وجود دارد. هنوز هم ، این هنوز یک ویژگی فنی نوآورانه است.

اگر شما یک معامله گر حاشیه هستید ، Houbi یک بستر جداگانه به طور خاص برای این کار دارد. با رفتن به تب margin در هدر می توانید به این مورد دسترسی پیدا کنید. میزان اهرمی که می توانید داشته باشید از سکه به سکه دیگر متفاوت است. به عنوان مثال ، BTC حدود 3 برابر است. در مقایسه با سایر سیستم عامل های معاملات حاشیه ، این میزان کم است. با این وجود ، این یک گزینه جذاب برای کاربران بالقوه است.

در دسامبر 2018, بازار مشتقات Huobi قراردادهای BTC و قراردادهای ETH (به ترتیب شامل هفتگی ، دو هفته ای و فصلی) و اهرم های انعطاف پذیر شامل 1x ، 5x ، 10x و 20x. در آینده ارزهای دیجیتال بیشتری برای پاسخگویی به تقاضاهای مختلف سرمایه گذاری صادر می شود.

عکس صفحه معاملات حاشیه در Huobi

Huobi گزینه معامله حاشیه را ارائه می دهد.

امنیت: آیا Huobi بی خطر است?

در مقایسه با سایر مبادلات ، Huobi همچنان از دیدگاه امنیت برتر است. بسیاری از صرافی های برتر از هک های بزرگ رنج می برند و از نظر حجم معاملات پس از آن نتایج متفاوتی دارند. در سال 2015 ، یک هکر Bitstamp 12000 BTC را از Huobi برداشت. با این حال ، این موضوع مربوط به امنیت Huobi نبود. هووبی از حمله DDOS در سال 2015 خبر داد اما این امر باعث نقض امنیت نشده است. طبق یک بررسی ، یک کاربر شخصی USDT و EOS را در Huobi از دست داده است. این بازرسان اظهار داشت که مشکل از این قرار بود ناشی از یک خطای فنی است با Huobi’s 2FA. یک نظر نشان می دهد که این نتیجه یک کلاهبرداری فیشینگ بوده است.

Huobi ادعا می کند که کنترل خطر آن توسط افرادی مانند گلدمن ساکس توسعه یافته است. این صرافی حدود 98 درصد وجوه خود را در کیف پول های سرد ذخیره می کند. علاوه بر این ، Huobi اکنون از ساختار تبادل غیرمتمرکز برای جلوگیری از حملات DDOS استفاده می کند. این صرافی حتی یک طرح ابتکاری صندوق حمایت از کاربر را نیز دارد. بیست درصد درآمد خالص مبادلات حاصل از معاملات به این صندوق اختصاص می یابد که از آن برای خرید Huobi Token (HT) استفاده خواهد کرد. همچنین سرویسی به نام دارد ذخیره امنیتی Huobi. به عنوان بخشی از این ، صرافی قصد دارد 20،000 BTC را برای بیمه ذخیره کند. این یک اقدام پیشگیرانه است که به Huobi کمک می کند تا در صورت هرگونه هک در آینده ، هزینه کاربران را جبران کند.

هزینه های Huobi

Huobi دارای یک 0.2 درصد حق الزحمه که هم برای بازارسازان و هم برای خریداران اعمال می شود برای مبالغی بین 0 تا 5،000،000 دلار طی یک دوره 30 روزه. در مقایسه ، سایر صرافی های برتر مانند Binance 0.1 درصد کارمزد دارند. در همین حال ، GDAX 0.3 درصد هزینه دارد.

در ژانویه 2019 ، Huobi Global یک راه اندازی کرد ساختار هزینه طبقه بندی شده که به طور قابل توجهی هزینه های معامله گران با حجم بالاتر را کاهش می دهد. این در مقایسه با سایر صرافی ها نسبتاً رقابتی است. همچنین کاربران می توانند با عضویت در VIP ، هزینه های معاملاتی Huobi را کاهش دهند. این شامل پرداخت ماهیانه HT است که بسته به سطح عضویت متفاوت است (1-5).

مانند اکثر صرافی ها Huobi هیچ گونه هزینه ای برای سپرده گذاری ندارد. با این حال ، Huobi هزینه های برداشت و حداقل هزینه های آن را دارد از سکه به سکه متفاوت است. برای مثال ، برداشت بیت کوین (BTC) 0.001 BTC و حداقل مقدار برداشت 0.01 BTC هزینه دارد. برای Tether (USDT) ، هزینه ثابت 5 USDT و حداقل مقدار برداشت 20 USDT است. به طور کلی ، این بدان معنی است که هزینه های Huobi به طور کلی بالاتر از بیشتر مبادلات مبالغ کم برداشت است. چند استثنا وجود دارد. به عنوان مثال ، TUSD حداقل برداشت 20 دلار است اما هزینه برداشت فقط 2 دلار است.

گزینه های ارزی

تا پایان ژانویه 2019 ، Huobi دارای 182 سکه و 416 جفت معاملاتی است. سه بازار اصلی رمزنگاری برای جفت های تجاری (USDT ، BTC و ETH) و یک بازار عمده فیات (USD) برای بازار ایالات متحده وجود دارد. برخی از گزینه های برتر جفت معاملات رمزنگاری به رمزنگاری (براساس حجم تجارت) شامل BTC-USDT ، ETH-USDT ، TRX-USDT ، EOS-USDT و EOS-ETH.

از 28 ژانویه 2019 ، تنها گزینه های معاملات USD می توانند BTC ، USDT و ETH باشند. این امر به احتمال زیاد به این دلیل است که خدمات برداشت و واریز ارز USD تا 4 ژانویه 2019 برای ساکنان ایالات متحده در دسترس نبوده است. در حال حاضر ، برای ساکنان ایالات متحده انتقال سیم تنها گزینه است. Huobi همچنین برای دستیابی به این ویژگی نیاز به تأیید سطح 2 دارد.

برای مکان های مختلف در سراسر جهان ، باید بررسی کنید که آیا Huobi از تجارت با ارز بومی شما پشتیبانی می کند یا خیر. به عنوان مثال اگر در ایالات متحده آمریکا باشید ، احتمالاً گزینه تجارت دلار استرالیا (AUD) را در سیستم عامل Huobi مشاهده نخواهید کرد ، اما احتمالاً گزینه USD و بالعکس را خواهید دید. به عبارت دیگر ، شما احتمالاً فقط ارز فیات را می بینید که در مکان فعلی شما استفاده می شود.

در ابتدای سال 2019 ، HBUS Marketplace نام خود را به Huobi تغییر داد.

محدودیت های برداشت

مشابه بسیاری از مبادلات در بازار ، Huobi محدودیت های برداشت را بر اساس سطوح مختلف تأیید کاربر دارد. چیزی که متوجه خواهید شد این است که مبالغ برداشت بسته به تابعیت شما بسیار متفاوت است. به عنوان مثال ، اگر شهروند چین هستید ، نمی توانید به عنوان کاربر تأیید نشده یا با تأیید سطح 1 ، بودجه ای را برداشت کنید. این گزینه فقط در سطح 2 یا بالاتر موجود است. در ایالات متحده ، مبادله فقط به تأیید سطح 1 نیاز دارد. با این حال ، مقادیر نسبتاً کم است: محدودیت روزانه 2000 دلار و محدودیت ماهانه 10 هزار دلار.

تجربه خدمات مشتری

در مقایسه با بیشتر مبادلات ، Huobi دارای تجربه خدمات بالاتر از حد متوسط ​​مشتری است. پشتیبانی مشتری 24/7 در دسترس است و زمان پاسخگویی به طور متوسط ​​فقط دو تا سه ساعت طول می کشد. بسیاری این امر را نادر در فضا می دانند.

دو روش اصلی وجود دارد که می توانید برای دستیابی به پشتیبانی مشتری از آنها استفاده کنید. ابتدا می توانید از برنامه چت استفاده کنید که مستقیماً در بستر تجاری Huobi در دسترس است. دوم ، می توانید با تیم در تماس بگیرید [ایمیل محافظت شده]. اگر این گزینه را انتخاب کنید ، Huobi از شما می خواهد که از آدرس ایمیل ثبت شده مرتبط با حساب Huobi خود استفاده کنید و شناسه کاربری خود را در آن قرار دهید.