وقتی صحبت از مقررات ارزهای رمزپایه می شود ، شناخته می شود که چین یکی از سختگیرترین ملت ها در جهان است. طی چند سال گذشته ، چه در چین و چه در سراسر جهان ، کلاهبرداری های ارز رمزنگاری شده کاملاً بیداد می کند.

در این مقاله ، ما به اقدامات چین درمورد ICO ، کلاهبرداری با بیت کوین و سایر جنبه های ارز رمزنگاری شده نگاه خواهیم کرد. ما همچنین سعی خواهیم کرد که استدلال این سیاست ها و تأثیر این تصمیمات بر بازار ارزهای رمزنگاری شده را بطور کلی درک کنیم..

China’s ICO Ban: آنچه برای بازار معنی دارد

چین ICOs را در سپتامبر 2017 رسما ممنوع کرد. دلایل بالقوه ای وجود دارد که دولت چین این تصمیم را گرفته است. یکی از بارزترین دلایل ، احتمال رقابت ارزهای رمزپایه با رنمینبی ، واحد پول ملی چین است. دلیل دیگری که معمولاً ذکر می شود این است که دولت چین می خواهد مانع از سرمایه گذاری عمومی در ICO شود که می تواند یک پروژه کلاهبردار و موجود نباشد.

بعلاوه ، برخی فکر می کنند که این ممنوعیت صرفاً بازتاب این واقعیت است که دولت چارچوب مشخصی برای ICO ندارد. می توان آن را به عنوان اقدامی پیشگیرانه در نظر گرفت که ضروری است زیرا ایجاد / اتخاذ این سیاستها مدتی طول می کشد. صرف نظر از انگیزه دقیق ، نتیجه یکسان است. در چین ، ممنوعیت ICO مشارکت سرمایه گذاران چینی در رویدادهای جمع آوری کمک مالی را دشوار می کند ، هرچند برخی گزارش ها اظهار داشته اند که این ممنوعیت عمدتا بی اثر بوده است.

صرف نظر از دلایل ممنوعیت یا م itثر بودن آن در نظر گرفته می شود یا خیر ، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد بسیاری از پروژه ها به دنبال چین برای جمع آوری سرمایه نیستند. به عنوان مثال ، پروژه ها چین را تحت بخش محدودیت های جغرافیایی ICO قرار می دهند. این بدان معنی است که به طور معمول شهروندان چینی برای شرکت در ICO واجد شرایط نیستند.

از جولای 2018 ، به نظر می رسد که این ممنوعیت نسبتاً بی تأثیر بوده است مسیر کلی بازار ICO. علاوه بر این ، آمار مقادیر جمع آوری کمک مالی ICO برای Q1 و Q2 2018 چشمگیر است علیرغم این واقعیت که در این سال بازار عمدتا نزولی برای قیمت ارز رمزنگاری پس از ICO ارائه شده است.

ارز رمزنگاری شده چین

شانگهای، چین

برخورد با کلاهبرداری بیت کوین

ICO تنها زمینه نگرانی مربوط به ارزهای رمزپایه برای چین نیست. در حالی که تقلب در بیت کوین همچنان به عنوان یک موضوع رایج مطرح است ، مقامات در تلاشند تا راه های بهتری برای سرکوب این جنایات پیدا کنند.

یکی از این نمونه های کلاهبرداری ارز رمزنگاری شده در پایان سال 2017 و آغاز سال 2018 اتفاق افتاد. مردی که نام خانوادگی وی ژانگ است ادعا کرد که او دکل های استخراج بیت کوین را با قیمت تخفیف می فروشد. ژانگ پس از فروش چند واحد و در واقع خسارت خالص در هر سفارش ، شهرت ایجاد کرد و سفارشات بیشتری دریافت کرد. ژانگ پس از دریافت مبلغی بالغ بر 100 میلیون پوند (تقریباً 15 میلیون دلار) برای بیش از 3000 دکل استخراج ، معاملات خود را به طور پیش فرض انجام داد و ناپدید شد. از آن زمان ، وی دستگیر شد و اکنون در انتظار پیگرد قانونی است.

کلاهبرداری مربوط به فروشنده تنها مشکلات احتمالی کلاهبرداری نیست. دلیل دیگر اینکه دولت چین پیشگیری دقیق از تقلب را ایجاد کرده این است, طبق گزارش اخیر Kroll, بسیاری از شهروندان مستعد کلاهبرداری در زمینه ارزهای رمزپایه هستند. به عنوان مثال ، 55 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی اظهار داشتند که نسبت به حملات فیشینگ مبتنی بر ایمیل بسیار احساس خطر می کنند یا تا حدی. 53٪ در برابر نقض داده ها احساس آسیب پذیری زیاد یا تا حدی می کنند.

به چند دلیل ذکر هر دو این مثالها مهم است. مورد اول نمونه ای از مواردی است که سرمایه گذاران می توانند آن را کنترل کنند اما هنوز مسئله بزرگی است که بسیاری از سرمایه گذاران ارز رمزنگاری شده روزانه با آن روبرو هستند. مورد اخیر بیشتر در مورد وضعیت بلاکچین و امنیت ارز رمزنگاری شده صحبت می کند ، به خصوص که نقض داده ها معمولاً در برابر مبادلات ارزهای رمزپایه ای که از پایگاه داده های متمرکز برای ذخیره داده های کاربر استفاده می کنند ، اجرا می شود. با پیشرفت در فناوری های غیرمتمرکز ، به زودی می توان شاهد کاهش این ترس ها بود.

وضعیت استخراج بیت کوین و سایر صنایع مرتبط با رمزنگاری در چین

استخراج بیت کوین بخش مهم دیگری از صنعت ارزهای رمزنگاری شده است که در حال حاضر در چین ممنوع است. تعدادی از افراد هستند که نگران تأثیرات منفی محیطی هستند که استخراج بیت کوین در سالهای اخیر مشهور بوده است. تصمیم دولت چین در ممنوعیت استخراج بیت کوین غیر معمول نیست زیرا ما شاهد این اتفاق هستیم در مکان های دیگر مانند شهرهای کوچک در ایالات متحده ، به عنوان مثال.

استخراج بیت کوین

دکل استخراج ارز رمزنگاری شده

تحقیقات Blockchain هنوز مورد استقبال قرار گرفته است

در حالی که دولت چین نگرانی خود را در مورد کلاهبرداری های ارز رمزنگاری شده شامل ICO های جعلی و همچنین انواع دیگر کلاهبرداری در بیت کوین ابراز داشته است ، در واقع از تحقیقات بلاکچین کاملاً حمایت کرده است. یکی از راه هایی که این امر مشهود است ، تعداد ثبت اختراعات مرتبط با بلاکچین است که توسط شرکت های چینی ثبت می شود.

به عنوان مثال در سال 2017, 55.4 درصد از پرونده های ثبت اختراعات مرتبط با بلاک چین از چین آمده اند. توجه به این نکته مهم است که این اختراعات مختص بلاکچین در دسته دیگری از دسته اصلی دیگر (ویژه ارزهای رمزپایه) قرار می گیرند. هنوز هم ، این آمار بدیهی است که دولت چین همچنان اهمیت تحقیقات بلاکچین را به عنوان یک نوآوری فنی می داند. در حال حاضر ، این فناوری نمی تواند برای ایجاد ارزهای رمزپایه در داخل کشور اعمال شود اما می تواند انواع مدل های تجاری موجود را بهبود بخشد و مشاغل غیرمتمرکز آینده را ایجاد کند.

نتیجه

از آنجایی که چین در سال های اخیر مقررات و ممنوعیت های ارز رمزنگاری شده را ایجاد کرده است ، بسیاری از مردم می پرسند که آیا این موضع برای همیشه ادامه دارد؟ این پاسخ عمدتا ناشناخته است. در حال حاضر ، این آیین نامه ها محدودیت دوره زمانی یا تاریخ پایان پیش بینی شده ندارند.

از لحاظ تئوریک ، این امکان وجود دارد که مقررات و اعمال این سیاستها همچنان سختگیرانه تر شوند. هنوز هم این احتمال وجود دارد که در آینده تغییراتی را شاهد باشیم. به عنوان مثال ، دولت چین حتی رتبه بندی ارزهای رمزنگاری شده خاص را نیز منتشر کرده است. شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه بانک مرکزی چین در نهایت مجوزهای پروژه های ارز رمزنگاری شده را توزیع می کند. با این حال ، هیچ مدرک قطعی برای اثبات لغو یا عدم لغو مقررات محدود کننده برای اجازه پیشرفت بازار ارزهای رمزپایه در چین وجود ندارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me