با تمام حدس و گمان ها و نگرانی ها در مورد انطباق با ICO ، جالب است بدانید که این مکانیسم جمع آوری کمک مالی نیز به شرکت های خارج از زنجیره وام می دهد. مقررات ، همانطور که همه ما می دانیم ، بحث داغی است. در حالی که نهادهای حاکم در بیشتر دنیا پاشنه خود را می کشند ، افراد هوشمند اکنون ICO های قانونی دارند. و در آلمان ، این هم بلاکچین است و هم شرکت های خارج از زنجیره.

هیچ چیزی به عنوان ICO قانونی وجود ندارد

قبل از شروع اعتراض ، بگذارید همه چیز را درست کنیم. در واقع چیزی به نام ICO قانونی وجود ندارد. در ایالات متحده ، یک شرکت می تواند برای ارائه یک پیشنهاد سازگار ، که گاهی اوقات آن را یک پیشنهاد امنیتی (STO) می نامند ، از قوانین معافیت اوراق بهادار موجود استفاده کند. محدود کننده ، گران ، وقت گیر و ایده آل نیستند. اما در حال حاضر این بهترین است.

با این حال ، در کشورهایی مانند آلمان یا سوئیس ، دستورالعمل های انعطاف پذیرتری وجود دارد. این امر باعث ایجاد مراتع سبزتر برای بسیاری از شرکت های رمزنگاری می شود که از عدم سیاست مشخص در خانه گیج یا نگران شده اند. آنها می توانند ICO های قانونی (پیشنهادات توکن که با مقررات محلی مطابقت دارند) را در اختیار داشته باشند و بدون ترس از دریافت احضاریه ، تجارت خود را شروع کنند..

بنابراین قابل درک است که شرکت های بلاکچین از همه راه راه ها در حال حرکت به کشورهایی مانند سوئیس هستند ، حتی Bitfinex این امکان را در نظر گرفته است. اما شرکتهای خارج از زنجیره برای داشتن ICO درصورتی که نیازی به درگیر شدن در یک شبکه حقوقی درهم ندارند ، چه جذابیتی دارند?

چرا شرکت های خارج از زنجیره ICO قانونی دارند?

برای مبتدیان به جمع آوری پول شفاف ، ایمن و سریع با هزینه کم. بودجه سنتی VC معمولاً روندی طولانی و طاقت فرسا است. همچنین می تواند هزینه های زیادی را متحمل شود و قبل از یافتن پشتیبان ، تعداد زیادی رد شود. با استفاده از ICO ، شما به سادگی یک توکن صادر می کنید.

اگر سرمایه گذاران بخواهند آن را خریداری کنند ، می توانند. اگر می خواهید بیشتر صادر کنید ، می توانید صدور ارزش سهام می تواند نقدینگی مورد نیاز شرکت ها را فراهم کند. و سپس آنها می توانند نشانه ها را در بازارهای ثانویه معامله کنند (مانند ارزهای رمزپایه فروخته می شود). از طرف دیگر ، دارایی های سهام خصوصی خصوصی طبق تعریف ، نقدینگی ندارند.

نوفوند

https://neufund.org/

Agnieszka Sarnecka VP مشاغل نوفوند سکوی جمع آوری کمک مالی سرمایه توضیح می دهد ، “اغلب اوقات ، موسسین نمی توانند به ارزشی که شرکتشان ایجاد کرده است دسترسی پیدا کنند. صرف نظر از ارزش بالایی که دارد ، در بسیاری از موارد ، مالک هنوز با حقوق اولیه زندگی می کند. ”

در اختیار داشتن ICO به بنیانگذار این امکان را می دهد تا بخشی از (یا تمام) سهام شرکت خود را در بلاکچین بدون نیاز به ملاقات با VC ثبت کند. در آنچه پیشنهاد سهام علامت (ETO) نامیده می شود ، سرمایه شرکت می تواند به صورت توکن در زنجیره نشان داده شود.

Neufund بستری برای سرمایه گذاران و بنیان گذاران است که ریشه عمیق در انطباق دارد. آنها به طور مستقیم با هر دو دولت آلمان و مالت که در زمینه تنظیم مقررات به آنها مشاوره می دهند ، کار کردند ابتکار سیاست Blockchain با شرکایی از جمله کراکن ، لیسک و دلاور.

هیچ چیز برای کسب و کار از عدم اطمینان بدتر نیست. و در مواجهه با عدم اطمینان ، این سازمان در ایجاد یک چارچوب حقوقی و فنی تحت صلاحیت آلمان فعال است تا ICO های کاملاً قانونی را مجاز کند. اما نه تنها برای شرکت های بلاکچین. اکنون شرکت های خارج از زنجیره می توانند دارایی های خود را نیز ثبت کنند.

همه چیز را نشانه گذاری کنید

صحبت کردن در MoneyConf, بنیانگذار و مدیر عامل شرکت دایره جرمی آلیر اظهار داشت که ما در آغاز “توکن سازی همه چیز” هستیم. هر نوع دارایی یا ارزش ذخیره به رمز ارز تبدیل می شود. بیشتر سخنان وی با چشم اندازی از آینده دور شد. اما در آلمان ، شرکت های سنتی خارج از زنجیره از قبل به طور قانونی این کار را انجام می دهند.

نشانه گذاری همه چیز

سخنرانی جرمی آلیر در MoneyConf ، دوبلین

ما عادت کرده ایم که شرکت های رمزنگاری برخی از رمزهای غیرعادی را راه اندازی کنند که به معنای داشتن یک ابزار مفید است که تنها ابزار آن جمع آوری بودجه است. سارنکا می گوید ، “در بسیاری از موارد ، توکن کاملاً غیرضروری و بی معنی است زیرا نه به مدل کسب و کار یک شرکت کمک می کند و نه برای صاحبان رمز ارزش دارد.”

از طریق Neufund ، شرکت ها و سرمایه گذاران از سراسر جهان می توانند به روش قانونی و ایمن سرمایه گذاری یا سرمایه گذاری کنند. این کار از طریق ترکیبی از IPO ها ، ICO ها و دورهای سنتی VC امکان پذیر است. همه موارد تحت صلاحیت آلمان کاملا سازگار است و شرکت ها برای انجام آن مجبور نیستند در آلمان ثبت نام کنند. در واقع ، برخی از اولین شرکت های خارج از زنجیره Neufund که از این طریق سرمایه جمع می کنند از هند و سوئد است.

افتراق انواع اوراق بهادار

یکی از کلیدهای اجازه دادن به ICO های قانونی (گزینه های سازگار جمع آوری کمک مالی) تشخیص نوع توکن فروخته شده است. هر کسی در فضای رمزنگاری می داند که کلمه “امنیت” باعث ترس در قلب شرکت های بلاکچین می شود. با این حال ، در آلمان ، همه چیز ظریف اما مهم تفاوت دارد.

Sarnecka توضیح می دهد: “در آلمان ، دو نوع اوراق بهادار وجود دارد.” “Wertpapiere (سهام ، Aktien) و Vermögensanlage (سهم ، دارایی سرمایه گذاری). در Neufund ، ما نشانه های سهام ویژه ای ایجاد کرده ایم که از نظر ما واجد شرایط به عنوان دارایی های سرمایه گذاری هستند. تفاوت اصلی این است که اداره دارایی های سرمایه گذاری آسان تر است. آنها به دفترچه احتیاج دارند ، اما در فرم بسیار سبک تر از ورتاپاپیر. این باعث می شود که آنها برای شرکتهای نوپا و مراحل اولیه مناسب تر باشند. “

تاکنون ، نوفوند از طیف گسترده ای از عمودی ها که شامل خودرو ، بیوتکنولوژی ، فین تک و بانکداری است شرکت هایی را در اختیار دارد. برخی از این شرکت ها شامل Brille24 ، Next Big Thing و Uniti ، خودروی برقی سوئدی هستند.

اینها مشاغلی هستند که قبلاً نمی توانستند به جمع آوری کمک در بلاکچین دسترسی داشته باشند. تمام شرکت ها و سرمایه گذاران بررسی می شوند و از طریق KYC / AML کار می کنند و این کاملاً به سرمایه گذاران بستگی دارد که در کدام شرکت ها با استفاده از رابط Neufund سرمایه گذاری می کنند.

بنابراین ، یک شرکت فناوری ، یک مرکز آموزشی ، شاید حتی یک نانوایی Mom و Pop ممکن است به طور موثر بتوانند روزی دارایی های خود را به دست آورند. اگرچه ، در حال حاضر ، ICO های قانونی محدود به شرکتهایی هستند که دارای سهام و منابع مالی قابل حسابرسی هستند. اما س newال جدیدی که باید بپرسیم باید این باشد که چه زمانی – نه اینکه آیا – شاهد علامت گذاری برای همه چیز خواهیم بود.