DigitalX یک سرویس مشاوره ICO و بلاکچین است ، اما همیشه اینطور نبود. به نظر می رسد این شرکت استرالیایی در طول زندگی خود فراز و نشیب های بیشتری نسبت به ارزش بیت کوین داشته است. اخیراً ، DigitalX به دلیل اختلاف حقوقی مربوط به سرمایه گذاری در یکی از مشتریان مشاور ICO خود ، خبرساز شد.

معامله با DigitalX چیست?

تاریخچه پیچیده DigitalX

سهام DigitalX به طور عمومی در بورس سهام استرالیا (ASX) معامله می شود. امروز ، این شرکت خدمات مشاوره ای ICO و بلاکچین را ارائه می دهد ، وب سایت هایی که از تجربیات چهار ساله قبلی این تیم در فضای کاربردی رمز ارز و بلاکچین استفاده شده است. با این حال ورود شرکت وب سایت ASX نشان می دهد که DigitalX اولین بار در سال 1989 قبل از اینکه بیت کوین حتی در چشم Satoshi چشمک بزند ، ثبت شد.

شرکتی که در سال 1989 به ثبت رسید Macro Energy ، یک شرکت نفت و گاز بود. شرکتی که در نهایت به DigitalX تبدیل شد در سال 2013 تشکیل شد. در آن زمان ، این یک شرکت تجارت و استخراج بیت کوین مستقر در پرت به نام DigitalBTC بود. کارآفرینان استرالیایی Zhenya Tsvetnenko ، Alex Karis و William Brindise همگی از بنیانگذاران این شرکت بودند.

تا سال 2014 ، Macro Energy به زانو در آمده بود ، بنابراین این شرکت تحت کنترل معکوس با DigitalBTC قرار گرفت. دومی بیش از 8 میلیون دلار برای تأمین بودجه خرید و گسترش بعدی خود جمع کرده بود. پس از سه ماهه اول معاملات ، DigitalBTC این کار را انجام داده است سود زیربنایی 600 هزار دلار ارسال کرد. اگرچه ، این سود با ضرر 11.1 میلیون دلاری متحمل شده در نتیجه هزینه های حسابداری و حقوقی ناشی از تصاحب معکوس ، بیش از بلعیده شد.

کمی بیشتر از یک سال بعد در اکتبر 2015 ، این شرکت تصمیم گرفت استخراج بیت کوین را متوقف کند ، روی توسعه برنامه ها تمرکز کند و نام تجاری DigitalX را تغییر دهد. این تغییرات پس از آن صورت گرفت که این شرکت 3.5 میلیون دلار بیشتر برای توسعه برنامه پرداخت بین ارز و ارز بین المللی به نام AirPocket, برای راه اندازی در آمریکای لاتین.

رسوایی هم بنیانگذار

رویدادهای پیرامون Zhenya Tsvetnenko ، بنیانگذار DigitalX ، در سال 2016 بر اخبار شرکت تسلط داشت. متولد بیوشیمی های روسی است و دانشگاه را رها کرده است, تسوتننکو برنده استرالیای غربی شد “1خیابان جایزه در میان برابران “40under40 جایزه در سال 2011 به خاطر تلاش های کارآفرینی خود. او یک مشاهیر محلی بود ، که به همراه همسرش به خاطر عادت های بیش از حد در هزینه های خود شناخته شده بود ، زیرا در عروسی خود در سال 2008 1 میلیون دلار افت کرد و برای 29 سالگی به هالیوود پرواز کرد.هفتم تولد بودن با افرادی مانند اسنوپ داگ عکس گرفته است.

ژنیا تسوتننکو

Zhenya Tsvetnenko (تصویر از نمایه توییتر)

هر چند تا اواسط سال 2016 ، وزارت دادگستری آمریکا کیفرخواست علیه تسوتننکو صادر کرد. وی متهم به دست داشتن در یک طرح تقلب ، مرتبط با یکی دیگر از مشاغل خود در خارج از DigitalX شد. در این ادعاها گفته شده بود که وی با عضویت خودکار در یک سرویس دوستیابی پیامکی ، مشتریان را گمراه کرده یا آنها را فریب داده است. سه روز بعد ، تسوتننکو از سمت خود با DigitalX استعفا داد.

در پایان سال 2016 ، دیجیتال ایکس هنوز نتوانسته بود سود کسب کند و دو بنیانگذار باقی مانده دیجیتال اکس نیز از سمت خود کناره گیری کردند. لي تراورز در ميان تحولات مديريتي گسترده تر ، به نقش مديرعاملي رسيد. تراورس امروز نیز در پست مدیرعامل است. در دسامبر 2017 ظهور کرد که هیئت منصفه نیویورک ، شریک تجاری Tsvetnenko ، دارسی ود را به دلیل کلاهبرداری پیامکی محکوم کرده است. در حال حاضر ، تسوتننکو هیچ پرونده استرداد علیه او نداشته است.

لی تراورس

مدیر عامل DigitalX لی تراورز (تصویر از نمایه توییتر)

DigitalX امروز

در برخی از زمان های بین 2016 و 2017 ، DigitalX تمرکز خود را بر روی توسعه برنامه متوقف کرد. اگرچه ، سایت AirPocket همچنان فعال است. امروز ، وب سایت DigitalX تمرکز شرکت را به عنوان مشاوره ICO و خدمات مشاوره بلاکچین توصیف می کند.

در سمت ICO ، DigitalX خدمات مشاوره ای شرکت ها و سرمایه گذاری ، مراقبت های فنی و مشاوره و خدمات بازاریابی را ارائه می دهد. لیست مشتری دارای برخی از ICO های بسیار مشهور مانند SingularityNET و PowerLedger است. در سمت مشاوره بلاکچین ، DigitalX طیف گسترده ای از خدمات مرتبط با توسعه راه حل های بلاکچین را ارائه می دهد. DigitalX در ساخت بستر بانکداری دیجیتال خود با Bankera همکاری کرد.

در سپتامبر سال جاری ، این شرکت افشا شد که توسط گروهی از احزاب که در یک ICO که DigitalX به آن مشاوره داده است ، سرمایه گذاری کرده اند ، شکایت شده است. بعد, پدیدار شد که مشتری مورد نظر Shivom ، یک پروژه بهداشتی / ژنومیک هند است. طرفین دعوا ادعا می کنند که آنها نشانه های OMX را به بهانه های دروغین خریداری کرده اند ، که DigitalX آنها را به شدت رد می کند. دادگاه ها از آن زمان همه طرفین را به مداخله فراخوانده اند ، اما اختلاف همچنان ادامه دارد.

سرمایه گذاری در DigitalX

از آنجا که DigitalX یک شرکت بودجه عمومی است ، هرکسی می تواند سهام آن را در بورس سهام استرالیا خریداری کند. به دلیل روابط نزدیک آن با دنیای ارزهای رمزپایه ، قیمت سهام تمایل دارد با ارزش بیت کوین در نوسان باشد. با این حال ، همچنین به دلیل اینکه DigitalX با جامعه ارزهای رمزپایه پیوند دارد ، به نظر می رسد موشکافی دقیق ASX را که دارای بیش از یک بار از شرکت پرسید برای اظهارنظر در مورد اینکه آیا افزایش شدید قیمت به تجارت داخلی مربوط می شود یا نه DigitalX تأیید می کند که چنین فعالیتهایی صورت نگرفته است.

مانند قیمت بیت کوین ، قیمت سهام DigitalX در کل سال 2018 کاهش یافته است. با این حال ، اختلافات حقوقی در مورد شیووم ضربه سنگینی به قیمت سهام وارد کرد که از اواخر ماه اوت تا زمان نوشتن مقاله به نصف کاهش یافته است. اگر اقدامات قانونی با شکست مواجه شود یا بدون آسیب رساندن به خط اساسی شرکت ، ممکن است بهبود یابد. با این حال ، اگر اقدامات قانونی موفقیت آمیز باشد ، این یک ضربه جدی اعتبار است. به خصوص به شرکتی که در چهار سال گذشته دو بار تمرکز استراتژیک خود را تغییر داده است.

خلاصه

DigitalX گذشته طوفانی دارد و در حال حاضر ، این شرکت به پیمایش در آبهای پراکنده ادامه می دهد. از طرف دیگر ، DigitalX می تواند افتخار کند که یک شرکت عمومی است که زیر نظر ASX فعالیت می کند. این هنوز در دنیای رمزنگاری نادر است. اینکه آیا شما آنها را به عنوان یک فرصت مناسب سرمایه گذاری می دانید یا نه ، به اشتیاق شما برای خطر بستگی دارد. مانند تمام سرمایه گذاری ها ، رمزنگاری یا نه ، مطمئن شوید که قبل از اینکه پول خود را وارد کنید ، تکالیف خود را انجام دهید.

>