ICO در مقابل VC: دو روی یک سکه

در میان سایر پیشرفت های مثبت برای فضای بلاکچین ، سال 2017 سال ICO (پیشنهاد اولیه سکه) بود. با گرم شدن منافع عمومی ارزهای رمزپایه تا نیمه دوم سال ، تازه واردانی که سرمایه جدید سرمایه گذاری دارند شعله های مدل جمع آوری کمک های مالی داغ را شعله ور می کنند.

در طول سال های 2016-2017 ، پیشنهادات اولیه سکه به روش پیش فرض پروژه های ارزهای رمزپایه برای شروع جریان درآمد خود تبدیل شد. برای مدتی ، مدل ICO سودآور احمقانه ای بود ، هم برای کارآفرینان و هم برای سرمایه گذاران. اگر مثلاً در NEO’s ICO (Antshares سابق) سرمایه گذاری کرده باشید ، تقریباً 280،000٪ رشد خواهید داشت و حتی متوسطترین بازده ICO نیز مانند Lisk به 19،000٪ می رسد.

و این سودها محدود به سرمایه گذاران نبود. مطابق با برنامه زمان بندی, ICO ها 95 میلیون دلار در سال 2016 جذب کردند ، فقط این رقم را چهار برابر کردند و در سال 2017 به 3.8 میلیارد دلار رساندند. حتی اگر نیمی از ICO های سال گذشته برای شمارش کاهش یافته است, روند نشانه ای از توقف ندارد. ما تنها دو ماه و نیم به سال 2018 باقی مانده ایم و مبلغ 2.9 میلیارد دلاری که تاکنون جمع آوری شده با سرعت زیادی همراه است تا کل سرمایه گذاری های انجام شده در دو سال گذشته را کسوف کند.

icos 2018

منبع: ICOTokenNews

به طرز حیرت انگیزی ، ICO ها علی رغم عدم موفقیت ناخوشایند سال 2017 ، همچنان در حال ثبت آمار سرمایه گذاری برجسته هستند. حتی در شرایطی که بازار در بیشتر سال 2018 روند نزولی خود را می کشد ، سرمایه گذاری های نوپا برای جمع آوری گرد و غبار متوقف نمی شوند. در حقیقت ، همانطور که آمار ICO 2018 خیانت می کند ، کل سرمایه گذاری های مرتبط با ارز رمزنگاری شده / بلاکچین به نظر می رسد که از رکورد سال 2017 پیشی خواهند گرفت.

این شامل یک بازیکن قدیمی در بازی سرمایه گذاری است که ممکن است به جای ICO تازه کار: سرمایه خطرآفرین ، آن را فراموش کنیم.

Venture Capital: The Olds School Alternative to ICO

عناوین و مقالات تزیین شده ای که با کنجکاوی مجذوب شده نسبت به ICO عجین شده اند ، شما را به فکر می اندازند که آنها راه سرمایه گذاری برتر – نه تنها – برای استارت آپ های رمزنگاری هستند. اما به سختی اینگونه است.

تا زمانی که پیشنهادات اولیه سکه وجود داشته باشد ، سرمایه گذاری خطر پذیر در ظرف کلوچه است. شاید آنها کمتر تحت پوشش خبری قرار بگیرند زیرا از نوع جدیدتری نیستند ، یا شاید این مربوط به ماهیت سرمایه گذاری و افرادی باشد که سرمایه گذاری را انجام می دهند. ICO ها با توجه به مدل خود ، مانند IPO هایی که از آن گرفته شده اند ، بدون در نظر گرفتن اعتبار و ارزش خالص ، برای اکثر سرمایه گذاران آزاد هستند..

از سوی دیگر ، سرمایه های خطرپذیر از طریق صندوق های تامینی ، م equسسات سهام خصوصی یا افراد با ثروت شدید حاصل می شود. آنها اساساً افراد و نهادهایی هستند که منابع لازم را برای ریختن میلیونها دلار در پروژه های جوان و خطرناک اما امیدوار کننده با امید به بازگشت کیفیت از سرمایه اولیه دارند..

و به طور کلی ICO و ارز رمزنگاری شده بیش از بازده با کیفیت ارائه می دهند. با انتخاب مناسب ، سرمایه گذاری خوبی ROI هایی با ارزش پنت هاوس وال استریت را به دست آورد. هنوز هم ، اکثر شرکت های سرمایه گذاری خطر پذیر و سرمایه گذاری مستقیم در رمزنگاری را محتاطانه انجام داده اند و دلیل خوبی هم برای آن داشته اند. اگر با میلیون ها دلار بازی می کنید ، مردودی در بازاری که عقل و نوسان آن به همان راحتی می تواند سرمایه اصلی را به پول انحصار تبدیل کند به همان اندازه که می تواند به یک معدن طلای دیجیتال تبدیل شود ، عاقلانه است..

بجای یک رویکرد عادی ، شرکت های سرمایه گذاری خطر پذیر ترجیح می دهند از طرفین رمزنگاری کنند ، و شرط بندی خود را روی خدمات یا مشاغل مرتبط با ارزهای رمزپایه و بلاکچین قرار دهند. این می تواند هر چیزی باشد: صرافی ها ، خدمات کیف پول ، آزمایشگاه های توسعه ، راه حل های پرداخت و غیره.

اینها کانالهایی هستند که سرمایه های خطرپذیر به آنها پول می پردازند و همان استارت آپ هایی هستند که تقریباً به اندازه ICO توجهات را به خود جلب کرده اند.

پول را به من نشان بده

در طی چند سال گذشته ، سرمایه گذاری در معرض خطر ممکن است کاملاً برابر با چند میلیارد دلار سرمایه گذاری شده در ICO ها نباشد ، اما با این وجود ، مبلغی که به آن وارد می شود خیلی بی اهمیت است..VC در بلاکچین

مطابق با یک مطالعه اخبار Crunchbase, تقریباً 1000 معامله VC از سال 2012 در حوزه بلاکچین با واسطه انجام شده است. این 1000 دلار از سال 2012-2017 به 2.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری رسیده اند که حدود 1 میلیارد دلار از این مبلغ فقط در سال 2017 است. حتی چشمگیرتر ، به نظر می رسد 2018 می تواند یک سال رکوردشکنی برای سرمایه گذاری خطرناک در رمزنگاری باشد. در زمان گزارش Crunchbase ، شرکت ها پیش از این 400 میلیون دلار اعتبار برای پروژه های مختلف تعهد کرده اند. این 40٪ از کل سرمایه گذاری سال 2017 در دو ماه است.

تاکنون برای رقم امسال ، تولید کننده کیف پول سخت افزاری Ledger بیشترین توجه را از سرمایه گذاران داشته است. این شرکت 75 میلیون دلار از 12 سرمایه گذار در دوره سرمایه گذاری سری B خود جمع آوری کرد که بیشترین سهم را از صندوق اروپایی Draper Espirit بدست آورد.

در سال های گذشته ، سایر رهبران صنعت با کالیبر Ledger سهم نسبتاً زیادی از سرمایه مخاطره آمیز خود را تأمین کرده اند. به عنوان مثال 21 Inc. ، در اولین دور سرمایه گذاری خود در سال 2015 ، 116 میلیون دلار خالص خالص خالص وارد کرد ، بزرگترین سرمایه گذاری VC در صنعت تا آن زمان. در سومین دور سرمایه گذاری خود در سال 2015 ، Circle Internet Financial 50 میلیون دلار سرمایه جمع کرد ، یکی دیگر از بزرگترین سرمایه گذاری های سرمایه گذاری خطرپذیر در طول دوره رشد صنعت. سال بعد ، Blockstream و Ripple هر دو با اختصاص 55 میلیون دلار سرمایه گذاری ، این تخصیص سرمایه را پشت سر گذاشتند و مجموع VC Blockstream را 76 میلیون دلار و Ripple را 96 میلیون دلار قرار دادند. Circle در سال 2016 دور دیگری از بودجه را دریافت کرد ، با این 60 میلیون دلار پول تازه ، مبلغ کل 136 میلیون دلار در طی سالها.

Coinbase ، کیک را برای بزرگترین سرمایه گذاری تک مرحله ای و کل می گیرد. فقط در سال 2017 ، Coinbase 108 میلیون دلار در دوره سرمایه گذاری سری D خود اختصاص داد و کل بودجه سرمایه گذاری شرکت را در 235 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد. دیگر رهبران برجسته صنعت که سال 2017 را با موج پول نقد بیرون کشیدند ، Canaan Creative (43.45 میلیون دلار) و BitGo (42.5 میلیون دلار) هستند.

چه کسی سرفه می کند?

بازیکنان بزرگ Crypto’s VC یک گروه التقاطی را نشان می دهند. در کنار بنگاه های سرمایه گذاری خطرپذیر فصلی و سرمایه گذاران انفرادی پررنگ ، شما دارای شرکت های مالی و فناوری میراث ، م institutionsسسات مالی / بانک ها و گروه های سرمایه خاص رمزنگاری هستید.

SBI هولدینگ ، گوگل و Overstock فعال ترین شرکت های همتای خود در سرمایه گذاری در بلاکچین هستند, یک گزارش توسط CB Insights نشان می دهد. هر شرکت دارای یک مجموعه رمزنگاری منحصر به فرد و متنوع است ، از جمله R3 ، Ripple و Kraken (SBI Holdings). Storj ، Ripple و LedgerX (Google) ؛ و Factom ، Ripio و Peernova (Overstock).

بانک های بزرگ و م institutionsسسات مالی ، به طور شگفت انگیزی (یا به طور تعجب آور بسته به اینکه از چه کسی می خواهید) کارت های زیادی نیز روی میز دارند. در واقع ، بسیاری از بانک ها سرمایه گذاری را از اوایل سال 2015 آغاز کردند. از جمله این شرکت ها می توان به Citi ، Goldman Sachs و JP Morgan and Chase Co. اشاره کرد که همگی در R3 ، Axoni و Digital Asset موقعیت دارند..

VC در هشت برتر رمزنگاری

منبع: PitchBook

تعداد انگشت شماری از شرکتهای سرمایه گذار خطرناک صنعت در حال ریختن پول به رمزنگاری هستند ، اما از این ترکیب ، بالاترین پیشنهاد دهندگان شرکتهایی هستند که در سرمایه گذاری بلاکچین تخصص دارند. سرمایه گذاران سنتی مانند Draper Associated ، Andreessen Horowitz و Union Square Capital همه در بازی نقش دارند ، اما نمونه کارهای آنها توسط گروه های ارز دیجیتال کوتول می شوند. در پایان سال 2017 ، گروه تعداد سرمایه گذاری 40 شرکت مختلف را به خود می بالد ، تعدادی که آنها در سال جاری به دنبال افزایش آن بودند. برای دومین بار ، Blockchain Capital و Pantera Capital هر دو تا پایان سال 2017 در 8 شرکت مختلف موقعیت داشتند.

برخی غذاهای آماده

سرمایه گذاری خطرپذیر در بلاکچین طی چند سال گذشته بطور مداوم افزایش یافته است و اگر ابتدای سال 2018 شاخصی باشد ، هیچ نشانه ای از کاهش سرعت وجود ندارد.

جای تعجب نیست که اکثر این سرمایه گذاری ها از گروه های خاص بلاکچین انجام می شود که بانک های معروف و تجارت قدیمی دارای فناوری پیشگام هستند. طبق گفته Crunchbase ، بیشتر این سرمایه های خطرپذیر برای شرکت های مستقر در ایالات متحده جمع شده است که انگلستان در جایگاه دوم قرار دارد و سنگاپور و سوئیس در رتبه سوم قرار دارند.

بودجه VC رمزگذاری براساس مکان

در سطح ابتدایی ، دورهای سرمایه گذاری VC به شرکت های نوپا امکان می دهد که سرمایه های کلان و کلانی برای تأمین بودجه عملیاتی خود دریافت کنند ، جریان نقدی که در غیر این صورت به آنها دسترسی نخواهند داشت. هر شرکت بلاکچین سکه خود را راه نمی اندازد ، بنابراین برخی از این مشاغل تجمل اداره ICO را ندارند.

هنوز هم ، ICOs در نیم دهه گذشته سرمایه بیشتری نسبت به جمع آوری سرمایه VC جذب کرده اند ، و این احتمالاً مربوط به ICO است ، با مانع کم برای ورود مالی. اگرچه صنعت تکامل می یابد ، به احتمال زیاد شاهد جذب سرمایه های بیشتری به سمت ارزهای رمزپایه و بلاکچین خواهیم بود ، بنابراین خواهیم دید که آیا این سگ پیر می تواند با ترفندهای جدید جمع آوری سرمایه صنعت تازه کار همگام شود یا خیر..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me