به نظر می رسد گمانه زنی در مورد پیشنهادات اولیه سکه (ICO) در کره جنوبی در آخرین قدم های آن قرار دارد. جریان وجوه فراوان به صندوق های سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده از سرمایه گذاران خرده فروشی کره ای و وجوه ارز رمزنگاری شده به یک کاهش یافته است سرماخوردگی. بسیاری از مردم اعتقاد خود را به ارزهای رمزپایه از دست داده اند و برخی ادعا می کنند که ICO ، به عنوان مکانیزم جمع آوری کمک مالی ، مرده است. هرچند که این امکان وجود دارد ، اما شور و هیجان جدیدی برای جمع آوری کمکهای مالی در جریان است. جمع آوری کمک های مالی و دلالان به طور یکسان توسط IEO متأثر شده اند ، یا پیشنهاد اولیه مبادله.

IEO جهش ICO است. پیشنهاد اولیه مبادله براساس ICO است و برای سرمایه گذاران خرده فروشی کره ای ، IEO راهی مطمئن تر برای حدس زدن است زیرا پیشنهاد از طریق صرافی های محلی انجام می شود که در صورت وجود تقلب خطر شهرت را به همراه دارد..

جمع آوری کمک مالی ارز رمزنگاری شده در کره جنوبی امروز

اخیراً ، مشارکت عمومی در ICO به شدت تخریب شده است. در هیچ کجا از نظر دیداری این امر به اندازه کنفرانس های ارز رمزنگاری شده در جمهوری کره قابل مشاهده نیست. حضور کم است. علاقه عمومی کمرنگ شده است. اگرچه کنفرانس های اخیر ، مانند کنفرانس BUIDL سئول 2018 تقریباً شاهد حضور مناسب و معقول بودیم ، غوغای کنفرانس های ارزهای رمزنگاری شده در مقایسه با کنفرانس های داغ ، مانند استعمار, که در اوایل سال اتفاق افتاد.

BUIDL سئول 2018 شرکت کنندگان

شرکت کنندگان BUIDL سئول 2018 (عکس گرفته شده در 10 صبح)

از دور ، سنجش این رکود دشوار است. حجم معاملات در صرافی های برتر رمزنگاری محلی ، مانند اوبیت و بیتمب, بوده است به طور پیوسته بالا رفتن تمام ماه از همه مهمتر ، استارت آپ های تأمین شده با ارزهای رمزپایه هنوز هم به طور مکرر به زیارت کره می روند.

با این حال ، حفاری عمیق تر نشان می دهد که بیشتر مبادلات محلی دیگر ، مانند ریل سکه, خوش شانس نیستند حجم معاملات ثابت یا رو به کاهش است. برای اوضاع بدتر برای صرافی های متصدی ، انبوهی از مبادلات جدید ارزهای رمزنگاری شده در کره در سال 2018 وجود دارد. وضعیت به طور مشابه برای سرمایه گذاری های محلی که سعی در جمع آوری سرمایه از طریق مکانیزم اولیه جمع آوری کمک مالی سکه دارند ، ناخوشایند است..

در پاسخ به افزایش رقابت مبادله ای و کاهش اشتیاق دلالان برای ICO ، مبادلات ارزهای رمزپایه و سرمایه گذاری های تأمین شده با ارزهای رمزنگاری شده همکاری خود را آغاز کرده اند. از طریق همکاری ، این سرمایه گذاری های جدید امیدوارند که ظرفیت خود را برای جمع آوری سرمایه بهبود بخشند و مبادلات امیدوارند که حجم تجارت را بهبود بخشند و مشتریان جدید را جذب کنند.

IEO چیست?

پیشنهاد اولیه مبادله یک رویداد جمع آوری کمک مالی است که توسط صرافی ارز رمزنگاری شده به نمایندگی از a انجام می شود صادر کننده رمز. صادرکننده رمز به طور معمول سرمایه گذاری جدیدی است که در حال ایجاد ارز رمزنگاری شده به عنوان یک کلاس دارایی برای جمع آوری سرمایه مورد نیاز است. این صادرکننده رمز معمولاً هزینه لیست و درصد توکن های فروخته شده در صرافی را از طریق IEO به صرافی ارز رمزپایه می پردازد..

در عوض ، مبادله ارز رمزپایه نه تنها موظف به فروش توکن های تازه صادر شده است بلکه پس از پایان رویداد جمع آوری کمک مالی ، رمز ارز را نیز در لیست قرار می دهد. از همه مهمتر ، این صرافی برای بازاریابی فعالانه توکن ها انگیزه می گیرد زیرا درصدی از توکن های فروخته شده در این پیشنهاد را دریافت می کند. بنابراین ، در یک IEO ، هر دو بورس و صادر کننده توکن درگیر بازاریابی رمز هستند.

مزایای IEO

با توجه به ریسک اعتبار ، صرافی های رمزنگاری به شدت انگیزه می گیرند تا صادر کننده رمز و کیفیت ارائه آنها را بررسی کنند. در نتیجه ، مبادلات IEO با انجام خریدهای دقیق که سرمایه گذاران نهادی بطور عادی روی آن سرمایه گذاری می کنند ، رابطه امانت داری با خریداران توکن ایجاد می کنند. با توجه به شیوع کلاهبرداری در جهان ICO ، این یک مزیت بزرگ برای خریداران توکن است که IEO را از معتبر خریداری می کنند مبادلات ارز رمزنگاری شده.

در مبادلات مزایایی نیز وجود دارد که IEO های موفقیت آمیز را کامل می کند. این مزیت دسترسی به بازارهای جدید و بالقوه انحصاری بستگی به قدرت مذاکره در بورس دارد.

در روزهای گذشته ، زمانی که مبادلات ارز رمزنگاری در ابتدای راه بود و تا زمانی که نقدینگی مسئله ای نبود ، آنها می توانستند به طور موثر بر روی تجربه کاربر (UX) و رابط کاربری (UI) رقابت کنند. به عنوان مثال ، برنامه Upbit ، آسان برای بارگیری و آزمایش ، به لطف رابط کاربری زیبا ، بخش بزرگی از فعالیت های تجاری را از بین برد.

با این حال ، با توجه به تعداد فعلی مبادلات در کره ، ارائه تجربیات برجسته در برنامه های وب و دستگاه های پیشرفته تلفن همراه ، نقدینگی و دسترسی به بازارها در جاه طلبی های رقابتی مبادلات نوپا تبدیل شده است..

معایب IEO

متأسفانه ، هیچ چیز رایگان نیست. صادرکنندگان توکن باید هزینه مزایایی را که بورس ارز رمزنگاری شده و خریداران رمز ارز دریافت می کنند ، متحمل شوند.

به عنوان مثال ، موفق ترین صرافی IEO در کره جنوبی در این زمان از ناشران توکن هزینه لیست حداقل 20 BTC دریافت می کند. بعلاوه ، این صرافی 10٪ وجوه جمع آوری شده از طریق IEO را که از طریق صرافی خود جمع آوری شده است ، جمع آوری می کند.

صادرکنندگان توکن نیز بیشترین هزینه بازاریابی رمز را بر دوش می کشند. این هزینه ها می توانند به راحتی از 100 هزار دلار آمریکا عبور کنند و صرف نظر از کیفیت مبادله IEO در لیست ، هزینه های زیادی را متحمل می شوند.

نتیجه

برای اطمینان از موفقیت مكرر ، بورس IEO باید توسط یك تیم چند رشته ای متشكل از مهندسان ، فن آوران ، دانشمندان علوم رایانه و استراتژیست های بازرگانی متشكل باشد. این منابع شاید بهترین منابع انسانی برای ارزیابی جنبه های فنی و تجاری سرمایه گذاری های جدید باشد. این قطعاً مانعی برای ورود کارآفرینان سازنده مبادلات است که می خواهند از مزایای جدید استفاده کنند. در ماه گذشته ، برخی از مبادلات نوپای IEO با مشکلات مالی روبرو شده اند دقیقاً به دلیل کمبود کارکنان توانایی انتخاب IEO های بالقوه موفق.

برخی از سرمایه گذاران نهادی در کره بر این عقیده اند که IEO فقط یک مد موقتی است که قیمت توکن را تا زمانی که قانون حمایت از پیشنهادات معتبر توکن امنیتی (STO) تصویب نمی کند ، تورم می کند. با این وجود بسیاری از کارآفرینان کره ای وجود دارند که خواهان اختلاف هستند. آنها احساس می کنند که در مورد گزینه های جمع آوری کمک مالی برای شرکت های نوپا در این کشور به شدت کمبود وجود دارد.

در واقع ، بسیاری از سرمایه گذاری های جدید مایل به استفاده از 20 BTC و خنثی کردن 100K دلار آمریکا به یک کمپین بازاریابی رمزگذار هستند. از دید آنها ، بازده بالقوه سرمایه گذاری زیاد است. حتی اگر IEO یک مد موقتی باشد ، آنها مانند بسیاری از IEO های اخیر خوشبختانه تاس می اندازند تمکوتوانسته اند میلیون ها دلار سرمایه از خرده فروشان به دست آورند.