iExec RLC چیست?

محاسبات ابری غیرمتمرکز به نظر ترکیبی زیبا از واژه های پر سر و صدا است که برای تبلیغات بالای یک محصول استفاده می شود ، اینطور نیست؟ نگران نباشید ، iExec ماده ای برای تهیه نسخه پشتیبان از صدا دارد و اگر این اولین باری است که در مورد این پروژه می شنوید ، منطقی است – تیم از نظر اعتیاد به مواد مخدر زیاد نیست.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

همانطور که عنوان این راهنما مشخص می شود ، iExec بستری برای محاسبات ابری غیرمتمرکز است ، بنابراین خدمات IBM یا Microsoft cloud را در نظر بگیرید اما برای محاسبات خارج از زنجیره برنامه های بلاکچین به چندین گره تقسیم شده اند. این یک مفهوم مشابه Golem (ابر رایانه) و Siacoin (فضای ذخیره سازی ابری) است ، با این تفاوت که از خدمات ابری برای پردازش قدرت استفاده می کند. مخاطبان هدف آن قلمرو بلاکچین و اکوسیستم شکوفایی DApps است.

دولت رایانش ابری

قبل از اینکه نحوه عملکرد iExec را بیان کنیم ، خوب است که به محاسبات ابری متمرکز نگاه کنیم.

رایانش ابری به سرعت به یک استاندارد صنعتی برای شرکت هایی تبدیل شده است که می خواهند بدون نیاز به حفظ زیرساخت های گران قیمت فناوری ، به قدرت پردازش دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال شرکت هایی مانند Netflix ، Apple ، Etsy و زیراکس ، برخی (یا همه) برنامه ها و داده های خود را با استفاده از رایانش ابری از شرکت هایی مانند آمازون ، گوگل ، IBM یا مایکروسافت مدیریت می کنند. دلیل آن ساده است: اگر این شرکت ها در حال حاضر ده ها هزار سرور برای پشتیبانی از محاسبات پرمصرف داده دارند ، چرا قدرت پردازش خود را به خارج از کشور نمی سپاریم؟ به زبان ساده ، این خدمات به مشاغل دسترسی به منابع گران قیمت را می دهد.

iExec می خواهد همان خدمات را ارائه دهد ، اما آنها می خواهند آن را غیرمتمرکز كنند. بازار این صنعت در سال 2016 22.4 میلیارد دلار بود و پیش بینی می شود تا سال 2026 به 55 میلیارد دلار برسد. کم و بیش ، بازیکنان بزرگ خود را به عنوان ارائه دهندگان قابل اعتماد تقویت کرده اند ، بنابراین چرا iExec سعی می کند صنعتی را که به نظر می رسد مختل کند مختل کند – سنگ?

جواب ساده این است که آنها تلاش نمی کنند. در عوض ، آنها می خواهند برای برنامه های غیرمتمرکز همان چیزی باشند که خدمات رایانش ابری محبوب برای مشاغل قدیمی دارند: منبع یک مرحله ای برای محاسبات ابری بلاکچین.

ممکن است بپرسید ، چرا بلاکچین به این نیاز دارد؟ خوشحالم که پرسیدی درخشان وجود دارد مقاله در این باره توسط نوام لوانسون و الکس پرایس برای هاکرنون در این باره. اساساً ، اگر هر یک از قراردادهای هوشمند ساخته شده بر روی Ethereum (یا هر پلتفرم DApp) بخواهند در استفاده در دنیای واقعی به درستی کار کنند ، به دسترسی بیشتر به محاسبات دستگاه مجازی Ethereum نیاز دارند. ماشین مجازی Ethereum قراردادهای هوشمند را در گره های شبکه و برنامه های استخراج اجرا می کند.

همانطور که DApps و قراردادهای هوشمند تصویب و استفاده گسترده را مشاهده می کنند ، اجرای تمام این محاسبات از طریق بلاکچین Ethereum می تواند یک فاجعه تأخیر / مقیاس پذیری به بزرگی ایجاد کند که این شبکه را بی فایده می کند – فقط ببینید آنچه CryptoKitties به ارزش چند میلیون دلار برای Ethereum انجام داد چند روز.

اساساً ، iExec می خواهد شبکه ای از منابع محاسباتی ایجاد کند که به اکوسیستم Ethereum اجازه می دهد تا در آینده پتانسیل خود را افزایش دهد.

iExec RLC چگونه کار می کند?

iExec به منظور پشتیبانی از DApp ها ، قراردادهای هوشمند و سیستم عامل های آنها ، محاسبات پردازشی را خارج از زنجیره انجام می دهد تا عملکردهای درون زنجیره ای را به راحتی اجرا کند..

برای این کار ، iExec از XtremWeb-HEP ، یک نرم افزار شبکه رومیزی با منبع باز استفاده می کند. رایانه های دسک تاپ گرید (همچنین به عنوان داوطلب محاسبات شناخته می شود) منابع محاسباتی استفاده نشده را برای استفاده در برنامه ها و سیستم عامل ها جمع می کند و طبق آن سفید نامه iExec, XtremWeb-HEP “همه ویژگی های مورد نیاز را پیاده سازی می کند” تا در مقیاس جهانی این امکان را فراهم کند ، از جمله “تحمل خطا ، چند برنامه ، چند کاربر ، زیرساخت های عمومی / خصوصی ترکیبی ، استقرار تصاویر مجازی ، مدیریت داده ها ، امنیت و پاسخگویی ، و خیلی بیشتر.”

اساساً ، با این نرم افزار ، DApps می تواند از هر منبع محاسباتی در چارچوب iExec برای اجرای برنامه های خود استفاده کند. این بدان معنی است که توسعه دهندگان و کاربران DApp می توانند قدرت پردازش را از منبعی به اندازه CPU کامپیوتر تا اندازه مرکز داده به اندازه انبار دریافت کنند. گزینه ها انعطاف پذیر ، مقیاس پذیر و مبتنی بر بازار آزاد خواهند بود ، به کاربران امکان می دهد مقدار کافی محاسبه مناسب برای وظیفه پیش رو را پیدا کنند.

اینفوگرافی iExec

iExec این تطبیق سرویس را با استفاده از قراردادهای هوشمند خود انجام می دهد. به عنوان مثال الگوریتم Matchmaking ، درخواست منابع را در شبکه گرفته و آنها را با یک ارائه دهنده مناسب مطابقت می دهد. این قرارداد هوشمند اساساً وظیفه DApp را بررسی می کند و می پرسد ، “آیا این منبع محاسباتی می تواند این برنامه را اجرا کند؟” اگر بله ، پس این یک مسابقه ساخته شده در بهشت ​​است. اگر نه ، پس وقت آن است که حرکت کنیم (چیزی شخصی نیست).

برای اطمینان از اینکه کاربران منابع مورد نیاز خود را به دست می آورند ، iExec از یک مدل اثبات کمک استفاده می کند. این الگوریتم اجماع اطمینان حاصل می کند که یک ارائه دهنده توان محاسباتی مورد نیاز کاربر را تأمین می کند و در ازای این خدمات با ارائه RLC ، رمز iExec به این ارائه دهنده پاداش می دهد.

iExec’s Platform Components

با یک قدم بیرون از نرم افزار و فنی ، بیایید نگاهی به قطعات تشکیل دهنده بستر iExec بیندازیم. این موارد شامل بازار آن ، فروشگاه DApp و بازار داده است.

بازار: بازار مرکز iExec برای ارائه دهندگان و کاربران برای مبادله RLC با منابع رایانه است. از طریق بازار ، افراد / توسعه دهندگانی که DApps را اجرا می کنند می توانند از منابع متناسب با نیازهای برنامه خود خرید کنند. iExec با یک قرارداد هوشمند Matchmaking ارائه می شود که اطمینان می دهد هیچ تأمین کننده ای در هنگام تعهد قدرت پردازش خود در یک قرارداد ، بیش از آنچه که می تواند بجوید گاز می گیرد. علاوه بر این ، یک قرارداد هوشمند معروف قابلیت اطمینان یک ارائه دهنده را مدیریت می کند.

به این فکر کنید مانند یک مرور Yelp برای منابع محاسباتی. این سیستم شهرت به کاربران اجازه می دهد تا سطح اطمینان مورد نظر خود را انتخاب کنند ، در صورت تمایل هزینه کمتری برای یک میزبان کم اطمینان پرداخت می کنند. بنابراین ، بازار مبتنی بر بازار آزاد است و هرچه ارائه دهندگان و کاربران بیشتری در آن وجود داشته باشند ، رقابت بیشتر قیمت گذاری را تعیین می کند.

فروشگاه DApp: سرانجام ، معادل غیرمتمرکز فروشگاه های برنامه. همانطور که از نام آن پیداست ، فروشگاه DApp به شما امکان می دهد DApp هایی را که روی iExec ساخته شده اند یا از آن استفاده می کنند مرور و خریداری کنید. و چیز جالب این است فروشگاه DApp زنده است و از قبل دارای برنامه هایی است که امروز می توانید خریداری کنید. علاوه بر این ، ارائه دهندگان برنامه همچنین می توانند DApps خود را برای لیست در سیستم عامل ارسال کنند.

فروشگاه iExec dApp

بازار داده: این بازار برای داده های فروشگاه DApp برای برنامه های کاربردی است. با استفاده از آن ، ارائه دهندگان داده می توانند اطلاعات اضافی خود را به ارائه دهندگان DApp یا هر شخص دیگری که مایل به خرید آن است ، بفروشند. متغیر از آمار ورزشکاران گرفته تا داده های اجماع دولت ، آسمان محدودیتی است که می توانید در این سیستم عامل به بازار عرضه کنید. اگر شخصی مایل به خرید آن است ، می توانید از iExec برای فروش آن استفاده کنید. برخلاف فروشگاه DApp (در حال اجرا) و Marketplace (که امسال عرضه می شود) ، Data Marketplace هنوز در مراحل ایده آل توسعه خود است ، بنابراین هنوز مدتی انتظار نداشته باشید.

تیم iExec و What’s to Come

تیم اصلی iExec متشکل از شش دکترا است که چهار تای آنها از اوایل دهه 2000 در رایانش ابری کار می کنند.

این چهار نفر ، ژیل فداک ، هایو هوی ، اولگ لودینسکی و میرچا موکا ، تجربه کار در INRIA و CNRS را دارند که برنامه هایی برای محاسبات شبکه دسک تاپ ایجاد می کنند. iExec محصول تجربیات مشترک آنها است و پس از کشف ژیل فداک Ethereum در سال 2016 ، این تیم راه حل مسئله ای را پیدا کردند که از سال 2012 در مورد آن بحث کرده بودند:.

بنابراین ، iExec متولد شد و از آن زمان تیم به طور مداوم در جهت تحقق هدف خود پیشرفت می کند. آنها یک فعال را حفظ می کنند GitHub, به روز رسانی آن به طور مداوم با میوه های منبع باز کار آنها ، از جمله کیت توسعه نرم افزار iExec در نوامبر سال 2017.

تیم iExec

بیشتر نسخه های iExec v1 “Essential Edition” از نقشه راه آن انجام شده است. در مرحله بعدی ، “Market Market” v2 قرار دارد که به دنبال توسعه فروشگاه DApp و راه اندازی Marketplace شبکه است.

هنگامی که این Marketplace راه اندازی می شود ، iExec نیز تحت یک فرآیند عدم تمرکز قرار می گیرد ، زیرا تمام مراکز داده / محاسبات به دلایل راحتی در حال حاضر تحت کنترل تیم iExec هستند.

تیم به موقع با V3-v5 مقابله خواهد کرد ، اما بیشتر این تحولات در آینده ای دور اتفاق می افتد.

iExec’s Competition

در لیست سفید خود ، تیم iExec فضای رقابتی پروژه را بیان می کند و این رقبا را در رابطه با iExec توضیح می دهد.

آنها خیلی سریع متوجه شدند که ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی غیر متمرکز ابر مانند Filecoin ، Storj و Siacoin رقیب مستقیم نیستند و دلیل آن را آسان می توان فهمید. در حالی که iExec از نظر تئوری می تواند با بلوغ گامی در این راستا بردارد ، اما یک سیستم عامل ذخیره سازی نیست. این یک پلت فرم محاسباتی است.

این امر آن را در رقابت با سایر پروتکل های محاسباتی غیرمتمرکز مانند Golem و SOMN قرار می دهد. هر دوی اینها حیوان دیگری را هدف می گیرند. اساساً ، آنها هر دو در حال ساخت یک ابر رایانه غیرمتمرکز بر روی فناوری بلاکچین هستند ، در حالی که iExec توسعه و پایداری DApp را هدف قرار داده است. هر دو به آینده ای از اینترنت متمرکز و غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین نگاه می کنند ، اما عملکرد آنها هرچند گاهی اوقات مشابه است ، اما بیشتر از تعارض مکمل یکدیگر هستند..

تاریخچه تجارت iExec

iExec قبل از سقوط کوتاه در 100 شرکت برتر بازار حضور داشت ، اما در حین غسل خون دوباره به زیر این آستانه رسید..

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = RLC&tsyms = EUR ، GBP ، USD ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

در زمان نوشتن مقاله ، ارزش آن 1.50 پوند است و در رده 135th CoinMarketCap قرار دارد.

iExec RLC را از کجا بخریم

Bittrex ، Binance ، Upbit و Bitfinex بیشترین حجم معاملات RLC را تشکیل می دهند. هر یک از جفت های تجاری BTC و ETH را در اختیار شما قرار می دهد ، در حالی که می توانید آن را مستقیماً با USD در Bitfinex خریداری کنید.

iExec RLC را در کجا ذخیره کنید

RLC یک رمز ERC20 است ، بنابراین یک کیف پول سازگار با Ethereum شما را برای ذخیره سازی تحت پوشش قرار خواهد داد ، از جمله MyEtherWallet ، Nano Ledger S ، Meta Mask ، Exodus ، Laxx و imToken.

افکار نهایی

اگر iExec همانطور که در نظر گرفته شده عمل می کند ، می تواند به طور گسترده ای مقیاس شود زیرا تعداد بیشتری از ارائه دهندگان و منابع محاسباتی به شبکه بپیوندند. این می تواند دریچه ای برای راه حل های مقیاس پذیری ، پشتیبانی پایدار DApp و پذیرش زنجیره بلوکی در آینده باز کند. همچنین جایگزین سبزتری برای مدل های رایانش ابری فعلی فراهم می کند ، زیرا منابع فقط در صورت نیاز و به روش کم مصرف مصرف می شوند.

این پروژه مطمئناً بلندپروازانه است ، اما برای آنچه ارزش دارد ، تیم iExec قبلاً روی همان پروژه های موفق کار کرده است. آنها به توسعه کمک کردند زیرساخت شبکه دسک تاپ اروپا, یک سری 200000 گره که بیش از یک میلیون کار را با استفاده از محاسبات شبکه دسک تاپ انجام می دهد. این پروژه ضمن اثبات امکان پذیری آن ، پایه و اساس iExec را نیز بنا نهاد.

تجربه تیم iExec

ما نمی دانیم iExec انتظارات خود را برآورده می کند یا نه ، اما مطمئن هستیم که تیمش در این پروژه مشارکت نمی کند. آنها تجربه ، قدرت مغزی و عزمی برای دیدن این پروژه دارند و برای آینده بلاکچین امیدواریم که این کار را انجام دهند. DApp ها و سایر سیستم عامل ها اگر بخواهند در بازار کار زنده بمانند به چیزی مانند iExec نیاز دارند ، بنابراین در اینجا امیدواریم بهترین ها برای پیشرفت پروژه باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me