هنگامی که صحبت از سرمایه گذاری جمعی می شود ، تعداد کمی از افراد به عنوان بنیانگذار Indiegogo ، بینش مشتاقانه ای دارند که از تجربه عمیق ریشه گرفته است., اسلاوا روبین.

Indiegogo در سال 2008 در اواسط یکی از بدترین بحران های مالی ایالات متحده تأسیس شد و هدف آن تغییر چگونگی افزایش سرمایه شرکت های نوپا بود. تا آن زمان ، جمع آوری کمک مالی از مدار سنتی خانواده تشکیل می شد & دوستان ، سرمایه گذاران فرشته ، سهام خصوصی یا سرمایه های خطرپذیر. کسی که ایده خوبی برای یک محصول داشت مجبور شد ریسک عظیم تأمین بودجه خود را بپذیرد و در عین حال تلاش کند تا رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کند.

اسلاوین روبین

اسلاوا روبین ، تصویر از طریق TechCrunch

در دسامبر 2017 ، Indiegogo اعلام کرد که آنها ICO و سرمایه گذاری های بلاکچین را در سیستم عامل خود اضافه می کنند. با تخمین زده شده 4.9 میلیارد دلار جمع آوری شده توسط ICOs در سال 2017, به نظر می رسد یک تصمیم طبیعی برای یکی از بزرگترین سیستم عامل های سرمایه گذاری جمعی در جهان است.

با این حال ، فعالیت Indiegogo در ICO چیزی فراتر از یک استراتژی است. اخلاقی که Indiegogo و جامعه ارزهای رمزنگاری شده بر اساس آن بنا شده اند اساساً یکسان است: یک “قدرت مردم” غیرمتمرکز برای ایفای نقش فعال در تصمیم گیری در مورد چگونگی شکل گیری جهان.

ایندیگوگو

Indiegogo با هزاران ایده محصول نوآورانه ، مفهوم سرمایه گذاری جمعی را در نظر گرفته و آن را سرگرم کننده ، تعاملی و جریان اصلی کرده است. در حال حاضر ، آنها در صدد مشروعیت بخشیدن و محبوبیت بیشتر ICO هستند.

یکی از م componentsلفه های اصلی استراتژی Indiegogo این است که به پروژه ها کمک می کند تا با ثبت آنها به عنوان اوراق بهادار از مقررات پیروی کنند (در موارد قابل اجرا). شروع سرمایه گذاران کوچک و کوچک در Indiegogo فقط قادر به این کار خواهند بود 10،000 دلار در بیشتر پروژه ها سرمایه گذاری کنید, و پروژه ها به دلیل محدودیت های قانون JOBS 2012 قادر به جمع آوری بیش از 1 میلیون دلار نخواهند بود.

ما فرصتی برای گفتگو با اسلاوا روبین در مورد سرمایه گذاری جمعی ، ICO و تحول در فضای جمع آوری کمک مالی داشتیم.

ورود به ICO از طریق تأمین مالی جمعی چگونه است؟ بزرگترین چالشهایی که دیده اید چیست؟?

ما همه اینها را به عنوان یک تکامل طبیعی از آنچه که از ابتدا به عنوان Indiegogo به دنبال تحقق آن بود ، می دانیم. ما در سال 2006 به این ایده رسیدیم و در سال 2008 برای دموکراتیک سازی دسترسی به سرمایه راه اندازی کردیم.

در آن زمان استفاده از اینترنت دشوار بود تا بتوانید جمعیت را برای تأمین بودجه خود جلب کنید. در واقع همه چیز در مورد دروازه بان ، شناخت VC مناسب ، شناخت بانکدار مناسب ، شناختن فرد مناسب در سازمان های دولتی بود..

بنابراین ما با یک مدل مبتنی بر هدیه شروع کردیم. ما می خواستیم بلافاصله سرمایه گذاری سرمایه جمعی را انجام دهیم ، اما به دلیل قانون اوراق بهادار سال 1933 و مقررات ، ما مجاز به.

سپس سریع به 2012 منتقل شد. ما توانستیم به تصویب قانون JOBS با رئیس جمهور اوباما کمک کنیم ، و سپس در سال 2016 در ایالات متحده ، بالاخره سرمایه گذاری جمعی سهام به طور مستقیم ادامه یافت. بنابراین می توانیم تکنیک های سرمایه گذاری جمعی خود را که به مردم بازده مالی می دهد ، انجام دهیم.

به موازات آن ، بلاکچین در حال پیشروی بود و بیت کوین به جریان اصلی تبدیل می شد. پس از آن ICOs بلافاصله پس از سرمایه گذاری سرمایه سهام آغاز به کار کردند. آنچه جالب بود این است که ما علاقه های زیادی را از ICO های مختلف و جمع گران بلاکچین گرا بدست آورده ایم و می پرسند آیا آنها می توانند از سیستم عامل یا توانایی های ما برای جمع آوری پول استفاده کنند. بنابراین برای ما, این یک تکامل طبیعی از تلاش برای تحقق بخشیدن به چشم انداز ما است.

در روزهای ابتدایی ، من آنچه را که تأمین سرمایه جمعی انجام دادیم 1.0 که یک مدل مبتنی بر مزایا بود و سپس 2.0 که یک مدل ارزش وانیل بود ، فراخوانی می کردم. اکنون می توانید تقریباً یک 3.0 را در نظر بگیرید که مدل سرمایه گذاری مبتنی بر بلاکچین است. بنابراین این چگونه تکامل یافته ایم.

چه تفاوتی برای شخصی که در یک پروژه سرمایه گذاری در ازای دریافت محصولات در ازای دریافت یا سهام خود در ازای آن در مقابل شخصی که در یک پروژه برای نشانه ها سرمایه گذاری می کند ، وجود دارد.?

من فکر می کنم راهی که باید به آن نگاه کنید مدل مزایا است که هیچ بازدهی مالی ندارد. همه چیز در مورد حمایت از یک شخص است. ما حتی از اعتبار سرمایه گذاری برای تأیید یک ایده و اعتبار سنجی از یک کلمه سرمایه گذاری استفاده نمی کنیم. این بیشتر در مورد اینکه بخواهید از شخص حمایت کنید ، بخواهید خوب را بدست آورید یا فقط بخشی از یک جنبش باشید.

وقتی به سرمایه گذاری جمعی سهام یا هر یک از این افزایش بلاکچین ها نگاه می کنید ، غالباً بیشتر مربوط به این است که بخواهید در روند صعودی مالی شرکت کنید ، خواه سهم درآمد باشد یا یک قطعه از شرکت. بنابراین آنالیز کمی متفاوت است. این فقط به شخص یا به دست آوردن یک محصول مربوط نیست. از آنجا که مربوط به ارزش وانیل یا این پیشنهادات بلاکچین است ، من فکر می کنم از نظر تجزیه و تحلیل بسیار شبیه به هم باشند. مثل اینکه اگر من یک دلار بگذارم ، آیا سرمایه گذاری خوبی است؟ آیا بیش از یک دلار درآمد کسب خواهم کرد؟ بدیهی است که انواع مختلفی از سازمان ها وجود دارد و شما باید در مورد آن به درستی تحقیق کنید ، اما من فکر می کنم تحلیل کاملاً مشابه است.

انفجار ICO در سال 2017 امسال کمی سرد شد. مدت زمان بین پروژه های انجام یک پیش فروش خصوصی و ICO عمومی در حال کاهش است ، و برخی از پروژه ها حتی ICo را ندارند. بچه ها چطور می خواهید با فضا متحول شوید?

بنابراین سال 2017 قطعاً فعالیت زیادی داشت. یک فضای نظارتی نامشخص وجود داشت و صادرکنندگان مختلف دقیقاً نمی دانستند که چگونه باید در آن پیمایش کنند ، اما قوانین یا چالشهای روشنی وجود ندارد ، بنابراین فعالیت زیادی وجود داشت. در Q1 سال 2018 ، SEC و FINRA به وضوح پیام دادند که همه این ناشران باید اطمینان حاصل کنند که کارهای خود را با کتاب انجام می دهند و بسیاری از آنها به طور بالقوه اوراق بهادار هستند و در مقابل اجتناب از معافیت اوراق بهادار هستند.

ایندیگوگو

به عنوان بخشی از این امر ، بسیاری از ناشران در ایالات متحده مجبور شدند در رویکردهای خود تجدید نظر کنند و بله ، برخی از آنها فروش عمومی خود را محدود کرده و بیشتر با حالت خصوصی رفته اند. ما این کار را انجام داده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که در مقررات باقی مانده ایم. بنابراین ما پیشنهادهای خصوصی و همچنین پیشنهادهای دیگری داریم که نشانه های امنیتی واضحی هستند و می توانند از معافیت اوراق بهادار پیروی کنند تا هر زمان تصمیم گرفتند بتوانند عمومی باشند.

آیا می توانید کمی در مورد آنچه ICO ها از طریق Indiegogo گذرانده اند بگویید؟ لیگ فوتبال کنترل شده طرفداران (FCFL) با این سیستم عامل بسیار موفق عمل کرده است.

آنها اولین سازمانی بودند که می خواستند با ما مطرح کنند. از آن زمان به بعد ، چه از طرف صادرکننده و چه از طرف سرمایه گذار ، مقدار زیادی ورودی دریافت کرده اید. همچنین ، شرکت های بزرگی وجود داشته که اکنون نیز با آنها کار می کنیم. در واقع پیشنهادات دیگری نیز داریم که هم اکنون در مراحل مختلف خصوصی سازی خصوصی قبل از عرضه عمومی قرار دارند. باز هم ، این موارد عمومی نیستند ، بنابراین ما در مورد آنها بحث نمی کنیم.

روند تأیید ICO هایی که شما در سیستم عامل میزبانی می کنید چگونه است؟ زیرا پروژه های سایه دار بیشتری وجود دارد. بچه ها چطور کیفیت را از مزخرف خارج می کنند?

مدل هدیه بسیار باز است. ما صدها هزار کارآفرین داریم که از Indiegogo اصلی استفاده می کنند. سپس هنگامی که در اواخر سال 2016 با مدل مبتنی بر حقوق صاحبان سهام خود راه اندازی کردیم ، قطعاً مجبور شدیم دوباره از این امر بازدید کنیم زیرا به عنوان بخشی از داشتن یک پورتال تنظیم شده ، باید اطمینان حاصل کنیم که تمام دقت و صحت را برای اطمینان از تقلب و سایر چالش ها انجام می دهیم.

بنابراین ما در واقع کمتر از 2٪ داریم از شرکت هایی که درخواست می دهند ، در حال حاضر در پورتال حقوق صاحبان سهام ذکر شده اند. ما بالاترین افزایش متوسط ​​را داریم زیرا ما در فیلتر کردن سر و صدا و اطمینان از داشتن شرکت های دارای صداقت بسیار خوب کار می کنیم.

اکثر شرکت ها ، نه کاملاً صد در صد ، اما اکثر شرکت های بیش از 50 شرکتی که در Indiegogo تأسیس کرده اند ، به حداقل اهداف خود رسیده اند ، این باید نشان دهد که اگر توسط Indiegogo انتخاب شوید تا بتوانید آن را افزایش دهید ، نتیجه خوبی برای شما خواهد بود.

اسلاوا روبین

Slava Rubin (بدون ریش) از طریق CNBC)

اکنون این مبلغ در صندوق سرمایه گذاری وانیل است. ما از بسیاری از تکنیک های مشابه از نظر سخت کوشی استفاده کرده ایم و سپس آن را به پیشنهادات بلاکچین منتقل کرده ایم. بسیاری از تحقیقات بسیار مشابه است. این در مورد تیم است ، در مورد مدل کسب و کار است ، وضعیت مالی چگونه است ، نتایج مورد انتظار چیست ، مواردی از این دست.

بدیهی است که تفاوت های متفاوتی در رابطه با ارزیابی فناوری ، ارزیابی اقتصاد توکن وجود دارد و همه موارد متفاوت از ارزش وانیل است. ما این امر را به سمت روند تلاش و کوشش در نظر می گیریم. باز هم ، نسبت شرکتی که در آخر کار با ما افزایش می یابد در مقابل درخواست بسیار کمتر از 2٪ است.

چگونه می توانید بگویید رفتار ICO در آمریکا در مقایسه با اروپا ، آسیا ، آفریقا و غیره متفاوت است.?

قطعاً بستگی دارد. به نظر من هر منطقه متفاوت است ، اما ایالات متحده قطعاً رویکرد محافظه کارانه تری را در پیش می گیرد زیرا این امر به عمومی بودن پیشنهادات شما مربوط می شود. فکر می کنم به همین دلیل است که از Q1 می بینید برخی از این ICO ها با ارتقا their خود کمی خصوصی تر می شوند و همچنین نسبت به قرار گرفتن در معرض آنها کمی بین المللی تر به نظر می رسند.

آیا پروژه های مورد علاقه ای در این فضا دارید که لزوما از Indiegogo عبور نکرده باشند?

من فکر می کنم بسیاری از شرکت های بزرگ وجود دارد. فکر می کنم خیلی زود است من فکر می کنم در حال حاضر افراد زیادی هستند که هنوز تمرکز زیادی روی فناوری دارند. من فکر می کنم اگر یک برنامه کاربردی و استفاده بیشتر از طرف مصرف کننده وجود داشته باشد ، بسیار عالی خواهد بود.

در حال حاضر سرمایه گذاری زیادی روی نرم افزار در حال ساخت وجود دارد. من مشتاقانه منتظر مشتریانی هستم که حتی بدون توجه به آن از این نرم افزار استفاده می کنند.

من همچنین مشتاقانه منتظر این نکته هستم که کارآفرینان استفاده از بلاکچین را به عنوان یک کلمه متداول متوقف کنند و فقط متوجه شوند که این فقط یک فناوری است.

دقیقا. مثل این است که بگویید ، “اوه من از اینترنت استفاده می کنم”

آمازون جالب است ، فیس بوک جالب است ، YouTube جالب است. اینترنت به خودی خود خنک نیست.

چه صنایعی برای دیدن تغییر در بلاکچین یا ترکیبی از بلاکچین و هر ترکیب بعدی که قرار است بیشتر هیجان زده باشید?

این مانند این است که از من بپرسید من از تغییر اینترنت چه هیجان زده ام. من فکر می کنم بلاکچین این فرصت را دارد که هر صنعت را تغییر دهد ، این فقط یک مسئله زمان بندی است. بعضی سریعتر از بقیه حرکت خواهند کرد.

فکر می کنید کدام یک از آنها اولین کسانی هستند که واقعاً شاهد تغییر سریع هستند?

من فکر می کنم هرجایی که معامله انجام می شود ، مکان های زیادی وجود دارد که معاملات انجام می شود ، خواه Fintech باشد یا بازار ، زنجیره تأمین ، تدارکات ، هویت ؛ در هر مکانی که نیاز به پیگیری یکپارچگی معامله دارید. وقتی روی الماس یا قهوه یا ماهی یا آیفون خود حرکت می کنید ، هرچه از یکپارچگی آن کوتاه باشد همان چیزی است که هست. من فکر می کنم فرصت های زیادی در سراسر زنجیره تأمین ، در سراسر Fintech وجود دارد ، اطمینان حاصل شود که معاملات به موقع در مکان مناسب اتفاق می افتد ، تقلبی نیست. انطباق ، هویت.

شما یک بار گفتید که هر پروژه سزاوار فرصت شکست است ، که فکر می کنم بینش بسیار خوبی است که می تواند در دنیای ICO اعمال شود. لزوماً یک س ،ال نیست ، فقط در پایان من غوغا می کند. اما نقل قول خوب ، من آن را دوست دارم.

متشکرم.

چطور کسی که این مقاله را می خواند به موفقیت Indiegogo در ورود به دنیای ICO کمک می کند?

ما یک بازار کلاسیک هستیم ، بنابراین هر یک از دو طرف. اگر در مخاطبان شما افرادی هستند که به دنبال جمع آوری پول هستند و می خواهند کشف کنند که چگونه بهترین مقررات را کنترل می کنند و چگونه می توانند آنها و مخاطبان عمومی را به سرمایه گذار تبدیل کنند ، خوشحال خواهیم شد که با آنها کار کنیم.

ما تنها یکی از پلتفرم هایی هستیم که 10 سال تجربه داریم ، دارای یک نمایندگی کارگزار داخلی هستیم و با تنظیم کننده های قانونی با سابقه اثبات شده روابط بسیار قوی داریم. بنابراین ما خوشحالیم که در قسمت صادر کننده کار می کنیم. ما همچنین مشتاقانه علاقه مند هستیم که کتاب سرمایه گذاران خود را تهیه کنیم. اگر افراد علاقه مند باشند در مورد فرصت های ما در مورد آنچه می توانند سرمایه گذاری کنند بیشتر بدانند ، بدیهی است که می توانند به سایت وارد شوند.

اگر مردم بخواهند ، حتی می توانند به من ایمیل بزنند, [ایمیل محافظت شده] در دو طرف بازار ، و من مطمئن خواهم شد که با آنها صحبت کنم.

خوب ، اسلاوا من وقت شما را می دانم استراحت خوبی در روز خود داشته باشید.

تو هم همینطور.

_____

مصاحبه توسط الکس مسکوف و استیون بوچکو انجام شده است.