جیمی زونگ ، بنیانگذار و مدیرعامل IOST

جیمی ژونگ

جیمی زونگ با کارآفرینی غریبه نیست. او اولین شركت خود را با نام Find Inc در 19 سالگی راه اندازی كرد و سرانجام با یك خرید قابل احترام 40 میلیون دلاری از آن خارج شد. از آن زمان ، او دو شرکت دیگر تأسیس کرد و در حال حاضر بنیانگذار و مدیر عامل IOST ، زیرساخت بلاکچین برای برنامه های غیرمتمرکز (dapps) است. جیمی و تیمش در صدد حل مشکلات مقیاس پذیری هستند که بسیاری از سیستم عامل های دپ با استفاده از مکانیزم های منحصر به فردی مانند آن روبرو هستند اثبات باورپذیری.

جیمی در یک تحصن اخیر با CoinCentral’s Steven Buchko ، نظرات خود را در مورد مسائل فعلی که باعث دردسر فضای بلاکچین ، Bitcoin به عنوان روش پرداخت و آنچه که امسال برای IOST در نظر گرفته شده است ، به اشتراک گذاشت..

سه گانه مقیاس پذیری

مقیاس پذیری و توان عملیاتی هستند کلمات کلیدی در چشم انداز بلاکچین امروز. بسیاری از مردم معتقدند که آنها قطعه گمشده ای هستند که در نهایت تصویب جریان اصلی را کاتالیز می کند. جیمی با این عقیده موافق است اما شک دارد که ما نیاز به میلیون ها معامله در ثانیه داریم:

“ما عملی هستیم. ما معتقد نیستیم که جهان به زنجیره بلوکی نیاز دارد که بتواند ده ها میلیون معامله را انجام دهد. حتی برای یک سرور متمرکز ، در این مرحله به میلیون ها تراکنش در ثانیه (TPS) نیازی ندارید. “

اما گزینه های فعلی هنوز به اندازه کافی خوب نیستند. جیمی ادامه می دهد ، “برنامه های زیادی وجود دارد که می تواند در بالای یک پلت فرم ساخته شود که می تواند هزاران [TPS] را پشتیبانی کند. اما نه 20 [TPS] … در آن سطح انجام هر کاری امکان پذیر نیست. “

با این حال ، با مقیاس پذیری بیشتر ، عدم تمرکز کاهش می یابد. در آنچه معمولاً خوانده می شود سه گانه مقیاس پذیری, تقریباً غیرممکن است که یکی را بدون فدا کردن دیگری داشته باشید. وقتی از جیمی پرسیده می شود که IOST چگونه به این موضوع نزدیک می شود ، جوابی دو بخشی دارد.

او می گوید ، اولین مورد شامل می شود اثبات باورپذیری (PoB), “یک لایه شهرت اضافی در بالای سیستم وانیل PoS (اثبات سهام).” او استدلال می کند که یک اکوسیستم معمولی PoS فقط به ثروتمندتر شدن ثروتمندان کمک می کند – کسانی که بیشترین سهام را دارند بیشترین پاداش را کسب می کنند.

PoB با افزودن نشانه دیگری به اکوسیستم IOST این مسئله را حل می کند, سروی. Servi توکن های “خود تولید کننده ، غیر قابل تجارت و خود تخریبی” است که هنگام تهیه ارزش برای شبکه IOST بدست می آورید.

نقشه راه IOST

نقشه راه IOST

هرچه سرویس بیشتری داشته باشید ، شانس ایجاد بلوک جدید و کسب IOST بیشتر خواهید بود. هنگامی که یک بلوک ایجاد کردید ، سرویس شما به صفر بازنشانی می شود. جیمی تصریح می کند ، “اینگونه ما می توانیم مشکل تمرکز را حل کنیم.”

برای کمک به توضیح قسمت دوم راه حل IOST ، جیمی مشکلی را که در Ethereum مشاهده می کند نشان می دهد. وی پیش بینی می کند که حتی با حرکت برنامه ریزی شده به PoS ، Ethereum همچنان با همان مقیاس های مقیاس پذیری که در حال حاضر با آن روبرو است مواجه خواهد شد. در این سناریو ، او می گوید ، “شما هنوز در حال رسیدن به اجماع بین 40،000 نفر هستید.” این معضل اجماعی در جایی است که اعتبار و خدمات دوباره به کار می آیند. شبکه IOST فقط باید به توافق برسد در میان گره های برتر ، مثلاً 10٪ ، از گره های رتبه بندی شده توسط کل سرویس ها. با این کار به میزان قابل توجهی تعداد گره های مورد نیاز شبکه برای اجماع کاهش می یابد.

این استراتژی به طور قابل توجهی در تضاد با EOS ، یک سیستم عامل دیگر است. EOS با داشتن فقط 21 گره ایجاد بلوک به مقیاس پذیری می رسد. اما ، این گره ها توسط دارندگان رمز انتخاب می شوند. برای جلوگیری از اقدامات رای گیری فاسد ، تولیدکنندگان بلوک IOST بجای برنامه ریزی انتخاب می شوند. جیمی تأکید می کند ، “برای ما کد همه چیز است. شهرت شما همه چیز است. “

نقل قول جیمی zhong کد

افکار درباره بیت کوین

جالب اینجاست که جیمی فکر نمی کند مسائل مربوط به توان عملیاتی سیستم عامل های قرارداد هوشمند در مورد بیت کوین اعمال شود. او توضیح می دهد ، “بیت کوین برای معاملات روزمره نیست. طلا نیز خوب نیست … من هرگز ایمان نداشته ام که بیت کوین به پول نقد روزانه تبدیل شود. من فقط فکر نمی کنم این همان چیزی است که قرار است در این مرحله از بلاکچین استفاده شود. می تواند اینگونه باشد ، اما این چیزی نیست که بیت کوین برای آن خوب است و ساتوشی ناکاموتو هنگام ساختن آن به آن فکر نمی کرد. “

به همین دلیل ، بیت کوین مقیاس پذیری خوب را عاقلانه انجام می دهد.

سد راه های تصویب

جیمی درباره کمبودهای کاربرد اکثر پروژه های بلاکچین نظرات جدی دارد. وی استدلال می کند: “نصب متاماسک به تنهایی 90٪ مردم را از استفاده از یک محصول متوقف می کند ، اگر نه بیشتر.” فراتر از آن ، بلاکچین فاقد برنامه “باید آن را داشته باشم” که میلیون ها کاربر را به این بخش جذب می کند.

تیم IOST می خواهد آن را تغییر دهد. آنها کرده اند با Bluehill همکاری کرد برای ایجاد یک صندوق 50 میلیون دلاری اختصاص داده شده به حمایت از dapps در اکوسیستم IOST. علاوه بر این ، آنها پروژه ای به نام تیزوس. “Theseus فقط بر روی یک چیز خاص تمرکز دارد ، ساختن dapps در بالای IOST.”

علاوه بر این ، “تیم TOST IOST] در حال توسعه یک پروتکل حاکمیت داده برای پشتیبانی از توزیع محتوا بر اساس PGC (محتوای حرفه ای تولید شده) است.” نسخه ی نمایشی پروتکل ظرف سه هفته از زمان راه اندازی بیش از 400000 کاربر به دست آورد.

واضح است که جیمی و تیمش بیش از هر چیز کاملا متمرکز بر فرزندخواندگی هستند. اما ، به دلیل خوبی او دلیل این کار را چنین بیان می کند: “تمام دلیل بی ثباتی بازار رمزنگاری این است که هیچ مورد واقعی برای استفاده وجود ندارد … هیچ ارزش واقعی وجود ندارد ، بنابراین نمی توانید کسی را به خاطر دلال بودن سرزنش کنید.” وی اضافه می کند ، “ما فکر می کنیم راه واقعی برای درک مردم از ارزش شبکه شما این نیست که چقدر فن آوری شما جالب است … این به برنامه ها و پروتکل ها بستگی دارد ، نه فقط شبکه.”

او در پایان گفت: “این در مورد ساخت کاملترین فن آوری نیست. این در مورد این است که چه کسی در واقع چیزی منطقی می سازد ، چه کسی یک محصول منطقی را روانه بازار می کند و چه کسی اکوسیستم را در بالای خود دارد. “

نمی توانستیم بیشتر توافق کنیم.

نقل قول منطقی جیمی

متشکرم

متشکرم ، جیمی ، که وقت خود را برای برنامه پر مشغله و پر سفر خود اختصاص دادید تا از طریق دیدگاه خود با ما صحبت کنید. ما مشتاقانه منتظر مشاهده پیشرفت IOST و رشد اکوسیستم پیرامون آن هستیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me