هیچ رازی نیست که ژاپن یکی از پیشتازان پذیرش بلاکچین است. از زمان ورود بیت کوین به بازار 9 سال پیش ، این کشور نقطه داغ رمزنگاری بوده است. مقامات رمزنگاری ژاپن با تشخیص این فناوری به عنوان یک فرصت منحصر به فرد ، موفق شدند کشور خود را از یک جامعه ناآگاه به یکی از کشورهای برتر برای پذیرش بلاکچین تبدیل کنند.

اهداف بلاکچین ژاپن همیشه روشن نبوده است. در حال حاضر ، نگرانی های مهمی از سوی مقامات دولتی در مورد ماهیت غیرقانونی بازار رمزنگاری مطرح شده است. پس از مبادله ژاپن ، کوه Gox ، در سال 2014 فروپاشید ، لحظه ای وجود داشت که بسیاری از شهروندان ژاپنی کلمه Bitcoin را با کلاهبرداری مرتبط کردند.

امروز ، تقریباً هر چیزی را می توانید با استفاده از BTC در ژاپن خریداری کنید ، اما سفر رمزنگاری آنها خیلی زودتر آغاز شد. بیایید لحظه ای ببینیم که چگونه ژاپن موفق شد سوار بر موج رمزنگاری شود و از مهمترین هک تبادل در تمام دورانها به موقعیت فعلی خود به عنوان یکی از برترین کشورهای رمزنگاری در جهان برسد.

رمزنگاری ژاپن – روزهای ابتدایی

فناوری بلاک چین مقامات ژاپنی را مانند بیشتر مناطق جهان غافلگیر کرد. ژاپن یکی از اولین جوامعی بود که توانایی بالقوه بیت کوین را به رسمیت شناخت. بیت کوین در آسیا در سال 2011 محبوب شد. در این زمان ، تعداد فزاینده ای از افراد مشغول استخراج BTC بودند. به طور خاص در کشورهای ژاپن ، کره جنوبی و چین.

در ژاپن ، بسیاری از مردم معتقد بودند که بیت کوین توسط یک شهروند ژاپنی ایجاد می شود ، زیرا نام Satoshi Nakamoto ژاپنی است. این تئوری توطئه به افزایش پذیرش بیت کوین در منطقه کمک کرد.

در این روزهای ابتدایی بازار رمزنگاری ، مقامات توجه چندانی به ارز رمزپایه نکردند. هیچ فریادی برای تنظیم مقررات وجود نداشت و علی رغم محبوبیت روزافزون BTC ، اکثر مردم هنوز تصوری از وجود بیت کوین نداشتند. همه اینها یک بار تغییر کرد Gox فرو ریخت.

صرافی های رمزنگاری ژاپن تسلط دارند

در سال 2014 ، ژاپن میزبان بزرگترین صرافی بیت کوین در جهان بود: Mt. Gox یک بورس که اکنون بدنام و منهدم شده است ، یکبار بر معاملات BTC تسلط داشت. در یک مرحله ، تخمین زده شد که کوه Gox تا هفتاد درصد از حجم تجارت جهانی BTC را کنترل می کرد.

بازار ژاپن در حال آماده سازی برای ارتقا block بلاکچین و سیستم عامل هایی از این دست بود گوزنی آماده بودند تا سرمایه گذاران را به ارتفاعات جدید ببرند. سرمایه گذاران ژاپنی با شناسایی Mt. درآمد Gox ، بازار رمزنگاری را تحت فشار قرار داد و در مدت زمان کوتاهی ، چندین صرافی ژاپنی افتتاح شد. کوه سرانجام Gox تا شده به دلیل هک های متعدد ، اما نه قبل از آغاز دوره جدیدی از مبادلات رمزنگاری ژاپن.

رمزنگاری ژاپن – موناکوین

ژاپن در این زمان شاهد ورود اولین ارزهای رمزپایه داخلی خود بود. موناکوین اولین ارز رمزنگاری شده در ژاپن بود. این altcoin بومی از دسامبر 2013 از طریق ارسال در بازار وارد بازار شد 2 کانال. توسعه دهنده سکه ، آقای Watanabe ، ناشناس ماندن را انتخاب کرد و توسعه سکه از طریق یک پروتکل منبع باز انجام شد.

نمودار Monacoin از طریق CoinMarketCap

قانون رمزنگاری ژاپن

پس از سال 2014 ، مقامات ژاپنی به دلیل انبوهی از بودجه از دست رفته در کوه ، احساس گرما از مردم داشتند. برجام Gox (850،000 BTC). در واکنش به افزایش اعتراضات بین المللی عمومی در مورد این حادثه ، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) این گزارش را منتشر کرد راهنمای رویکرد مبتنی بر ریسک به ارزهای رمزپایه.

در این گزارش پیشنهادهای زیادی به قانون گذاران ژاپن ارائه شده است ، از جمله اینکه ژاپن ارزهای رمزپایه و مبادلات آنها را قانونی می کند. این مانور به دولت ژاپن اجازه می دهد تا بخش را تنظیم کند و نظارت لازم را بر اقتصاد رمزنگاری محلی ارائه دهد..

ژاپن بیت کوین را قانونی می کند

در آوریل 2017 ، ژاپن طبق توصیه FATF ، قانون خدمات پرداخت خود را اصلاح کرد. این بازنگری شامل قانونی شدن ارز مجازی به عنوان نوعی پرداخت و همچنین شرایط جدید مجوز برای صرافی هایی است که در داخل کشور فعالیت می کنند. از نظر فنی ، ژاپن بیت کوین را به عنوان پول قانونی در نظر نمی گیرد زیرا از هیچ دولت مرکزی صادر نشده است ، اما آنها تصدیق می کنند که می توان از آن برای خرید اقلام استفاده کرد.

به تبادلات شش ماه فرصت داده شد تا مطابق با مقررات ، شامل مقررات مربوط به ذخیره سازی وجوه مشتری ، نیازهای حسابداری به روز شده و حسابرسی های برنامه ریزی شده ، مطابقت داشته باشند. بیشتر این شرطها نتیجه مستقیم کوه بود. Gox hack و هدف آن جلوگیری از اتلاف بیشتر بودجه بود. در حالی که منتظر تصویب دولت ژاپن بودند ، در این مدت شش ماه سیستم عامل ها مجاز به باز ماندن بودند. یازده صرافی تا سپتامبر 2017 تاییدیه بهره برداری خود را دریافت کردند.

چین رمزنگاری ژاپنی را افزایش می دهد

چین سال گذشته برای بستن مبادلات محلی خود نقل مکان کرد و منجر به خروج سرمایه گذاران رمزنگاری از سرزمین اصلی چین شد. این سرمایه گذاران بلاکچین در جستجوی سواحل دوستانه در مناطق اطراف اسکان داده شدند. اکثر این سرمایه گذاران تحقیر شده به ژاپن نقل مکان کردند.

مقامات ژاپنی این مهاجرت را به رسمیت شناختند و شروع به ایجاد روش هایی برای گرفتن این وجوه کردند. دولت ژاپن قبلاً بیت کوین را به عنوان نوعی پرداخت قانونی کرده بود و سرمایه گذاران می دانستند که در این کشور استقبال می شود.

استخراج بیت کوین ژاپن

در حالی که همه این تغییرات در حال انجام بودند ، شهر فوکویی به دلیل ترکیبی از عوامل بی سر و صدا به یک قطب بزرگ استخراج معادن در منطقه تبدیل شد. اگر یك یارانه شهری انتخاب كنند در صورت انتخاب یك انبار خالی در شهر ، نیمی از اجاره مشاغل را پوشش می دهد. این یارانه استخراج کنندگان بیت کوین را به منطقه جلب می کند. علاوه بر اجاره با تخفیف ، معدنچیان می توانند برق تخفیف دار دریافت کنند. در حالی که هزینه برق در شهر به اندازه خارج از کشور ارزان نیست ، نرخ Fukui در ژاپن بهترین ارزیابی می شود. این شرایط مناسب استخراج ، فوکویی را به منطقه استخراج معدن کشور تبدیل کرده و باعث افزایش علاقه به عملیات استخراج ارزهای رمزپایه شده است..

ژاپن ICO ها را تنظیم می کند

به نظر می رسد توجه ژاپن به سمت پیشنهادات اولیه سکه (ICO) معطوف شده است. در آوریل سال جاری ، مرکز استراتژی های قانون سازی در دانشگاه تاما لیستی از دستورالعمل های تنظیم ICO را صادر کرد. این مقررات شامل اجرای قوانین شناخت مشتری (KYC) است. ICO هایی که در ژاپن فعالیت می کنند باید یک سیاست توزیع وجوه مشخص و روشن داشته باشند. همچنین ، ICO ها باید یک سیستم رهگیری باز داشته باشند که به سرمایه گذاران امکان می دهد توسعه پروژه را کنترل کنند. انتظار می رود این دستورالعمل ها در سال آینده به قانون تبدیل شوند.

بازنگری در مالیات رمزنگاری ژاپن

آخرین اخبار خارج از بخش رمزنگاری ژاپن شامل تغییر در نرخ مالیات رمزنگاری پیشرونده آنها است. طبق قانون فعلی ، بازرگانان رمزنگاری می توانند از سود سرمایه خود تا پنجاه و پنج درصد مالیات بگیرند. نهادهای نظارتی به دنبال حرکت از این نرخ مالیات قابل تنظیم به سمت نرخ یکنواخت هستند. قانونگذار ، کنجی فوجیماکی ، بحث را در جلسه بودجه 25 ژوئن مجلس عالی آغاز کرد. وی پیشنهاد کرد که ارزهای رمزپایه به عنوان درآمد متفرقه مالیات دریافت نشود ، اما در عوض ، یک مالیات مسطح رمزنگاری جدید برای تحریک سرمایه گذاری جدید وضع شود.

Japan Crypto – آینده ای روشن و بلاک چین

رمزنگاری ژاپن همچنان یک نیروی غالب در فضای بلاکچین است. موضع طرفدار رمزنگاری این کشور به سوق دادن مشاغل مبتنی بر بلاکچین در تعداد رکورد کمک کرده است. اکنون ، ژاپن در تلاش است تا موقعیت خود را به عنوان مرکز بلاک چین در جهان تقویت کند. قانون منحصر به فرد زنجیره بلوک این کشور ، زمینه سازی برای اقتصاد دیجیتال است. در حال حاضر ، همه نگاه ها به بخش رمزنگاری ژاپن است تا ببیند چگونه مقررات آن بر رشد این صنعت جوانه زده تأثیر می گذارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me