Contents

کی جی اریکسون ، بنیانگذار و مدیرعامل بازار عمومی

kj erikson headshot

بازار عمومی یک پروتکل داده باز برای بازارهای تجارت الکترونیکی است. با همکاری بودجه Coinbase Ventures ، Greylock Ventures و Y Combinator ، تیم در تلاش است تا واسطه های پلت فرم تجارت الکترونیک را منسوخ کند.

به دلیل فضای خرید آنلاین ، واسطه هایی مانند آمازون و eBay می توانند با پرداخت هزینه های گزاف و کمیسیون از فروشندگان ، که به نوبه خود ، بر قیمت هایی که شما به عنوان یک مصرف کننده می بینید تأثیر بگذارند. بازار عمومی با استفاده از فناوری بلاکچین معماری باز ارائه می دهد تا با کسری از هزینه جایگزین نقش این واسطه ها شود.

ما با مدیر عامل شرکت ، کی جی اریکسون به گفتگو نشستیم تا درباره پروتکل و افکار او در مورد پذیرش بلاکچین بیشتر بدانیم.

رزومه او خودش گویاست. او یک کارآفرین با چهارده سال تجربه است که توسط رولینگ استون به عنوان یکی از “25 نفر که آینده را شکل می دهند” و توسط شورای رهبران جدید به عنوان “40 رهبر برتر زیر 40 سال” نامگذاری شده است. وی قبل از کار در بازار عمومی ، سیمبی را “بزرگترین بازار خدمات جهان با ارز دیجیتال” تاسیس کرد. اکنون دانش آموخته دانشکده تجارت آکسفورد از تجربیات گذشته خود برای تغییر شکل تجارت الکترونیک استفاده می کند.

مصاحبه

پیش پرده فیلم دو دقیقه ای از زندگی خود را به ما هدیه دهید. چطور شد که امروز به جایی که هستی رسیدی?

من از 20 سالگی بنیانگذار بوده ام که پس از تأسیس یک سازمان غیردولتی که در اردوگاه های پناهندگان و مناطق پس از درگیری در آفریقا کار می کرد ، از استنفورد خارج شدم. من دندان های کارآفرینی خود را که در سخت ترین محیط های روانی و عملیاتی کره زمین کار می کردم بریدم و پوست خود را با مقیاس دهی سازمان خود به 200 نفر طی چند سال سفت کردم. در این روند ، من از نزدیک و شخصی با تأثیرات سیاست های بد اقتصادی ، تورم بیش از حد و ارتباط صمیمانه بین فقر و جنگ زندگی کردم.

هرچه پیرتر شدم ، در مورد کار خود برای توانمندسازی اقتصادی مردم و ایجاد سیستم های اقتصادی عادلانه تر ، خردمندتر شدم. در حالی که اداره یک سازمان غیردولتی شخصاً انجام می شد ، به اندازه کافی مقیاس پذیر نبود. من می خواستم کاری انجام دهم که بتواند به مسائل سیستمی واقعی ریشه فقر بپردازد.

بنابراین ، فعالیت بعدی من ساخت Simbi بود ، یک سیستم اقتصادی جایگزین که کاملاً با ارز خود کار می کند. سیمبی به کسانی که در اقتصاد مبتنی بر دلار تلاش می کنند کمک می کند تا ظرفیت مازاد خود را به ارزش واقعی اقتصادی تبدیل کنند. این کار فوق العاده مهم است ، اما در نهایت نبردی سخت علیه قدرت اقتصادی باورنکردنی است که به دلیل فرار از همکاری اقتصادی و فشار انحصاری دستمزد در کشورمان شاهد هستیم.

نقل قول kj در مورد بلاکچین

وقتی وارد بلاکچین شدم ، فهمیدم که بالاخره ممکن است ابزارهایی برای تغییر بازی داشته باشیم. اگر بتوانیم زیرساخت های اقتصادی خود را به روشی عادلانه ، غیر استخراجی و بهینه سازی شده برای قیمت ها بازسازی کنیم ، یک احتمال جنگ وجود دارد که بتوانیم پیشرفت های وحشتناک نابرابری ثروت و پلوتوکراسی را که هم اکنون در سراسر جهان شاهد آن هستیم ، معکوس کنیم. در نهایت ، سابقه من در ایجاد محصولات وب مصرف کننده ، همراه با آموزش من در اقتصاد و تئوری بازی ، من را به ایجاد بازار عمومی سوق داد.

بازار عمومی را به قول خودتان توصیف کنید. ویژگی هایی که پلت فرم را از رقبا جدا می کند چیست؟?

بازار عمومی یک بازار تجارت الکترونیکی بدون کارمزد است که در آن خریداران می توانند همان محصولات را از همان فروشندگان خریداری کنند که در غیر این صورت از آمازون یا eBay یا سایر بازارهای خصوصی خریداری می کنند. اما از آنجا که هزینه کمیسیون دریافت نمی کنیم ، پس اندازهای فوق را به صورت رمزهای پاداش به خریداران برمی گردانیم.

ما این کار را از طریق یک پروتکل داده باز انجام می دهیم که موجودی شخص ثالثی را که بازارهای مانند آمازون به صورت اختصاصی نگهداری می کنند جمع می کند و عمومی می کند.

ماموریت ما در بازار عمومی این است که مشاغل تجاری را بازیابی کنید. با حذف واسطه هایی که در همه خریدهای امروز بازار در کنار رجیستر دیجیتال قرار دارند ، ما در حال بازگرداندن رقابت هستیم تا کالاها بتوانند آزادانه و منصفانه به سود همه معامله شوند. بازار عمومی آمازون دوران Web3 است.

برنامه پرچمدار شما با میلیون ها محصول موجود در حال راه اندازی است. استراتژی شما در ایجاد این امکان چیست؟?

بازار عمومی قصد دارد بهترین و پرمصرف ترین محصول مصرفی باشد که فضای بلاکچین هنوز ندیده است. ما می دانستیم که برای اینکه ارزش واقعی خریداران را تأمین کنیم ، مجبور شدیم تعداد زیادی محصول را برای خرید آنها در اسرع وقت در دسترس قرار دهیم. بنابراین تیم ما 18 ماه گذشته را صرف ساخت محصول و استراتژی مشاغل بازرگانان حرفه ای خود کرد تا اطمینان حاصل کند که کاربران ما می توانند محصولی را که قبلاً در بازارهای بزرگ خریداری کرده اند ، پیدا کنند.

رابط محصول پرچمدار بازار عمومی

رابط محصول پرچمدار بازار عمومی

با مشارکت با بازرگانان حرفه ای – در برخی موارد بزرگترین بازرگانان شخص ثالث که در eBay و آمازون معامله می کنند – بازار عمومی توانست نسخه بتا خود را راه اندازی کنید با میلیون ها مورد موجودی منحصر به فرد. در طول سال آینده ، هدف ما این است که شما را قادر سازیم برای اکثر خریدهای روزمره خود به جای آمازون به بازار عمومی بروید.

در شما مقاله متوسط, آینده اثرات شبکه: توکن سازی و پایان استخراج ، شما توضیح می دهید که چگونه علامت گذاری برخی سیستم ها می تواند به کاهش جنبه های منفی اثرات شبکه کمک کند. بازار عمومی چگونه این امر را محقق می کند?

برخلاف هر آنچه قبلاً دیده ایم ، بلاکچین اجازه می دهد تا مشاغلی که معمولاً از انحصارطلبی رنج می برند ، در اطراف اکوسیستم های توکن دار ساخته شوند که در آن منافع شرکت کنندگان شبکه با منافع سازندگان شبکه همسو باشد. هنگامی که یک پلتفرم که از اثرات شبکه بهره مند می شود در اطراف یک شبکه توکن سازی غیرمتمرکز ساخته شود ، هیچ شرکت خصوصی با استخراج هزینه ها و داده ها نیازی به سودآوری کاربران ندارد..

اثر شبکه Token

اثر شبکه Token (منبع)

این فلسفه ای است که بر اساس آن بازار عمومی در حال ساخت یک اکوسیستم رمزگذاری شده بدون مجوز برای بازارهای تجارت الکترونیکی است. مدل تجاری بازار عمومی در حدود رمز بازار عمومی ، PTRN ساخته شده است. این رمز اثرات استراتژیک شبکه ای ایجاد می کند که امکان فروش بدون پورسانت ، رقابت در لایه برنامه و خرید با انگیزه اقتصادی را فراهم می کند. من قاطعانه معتقدم که توکن سازی نشان دهنده یک تغییر انقلابی در نحوه ایجاد شبکه ها و مشاغل است.

بزرگترین مانع موفقیت در بازار عمومی و همچنین موفقیت بلاکچین در کل را چه می دانید؟?

همه چیز به فرزندخواندگی دسته جمعی خواهد رسید.

برای بازار عمومی ، ما باید اطمینان حاصل کنیم که الف) پیام ما به خریداران برسد ، و ب) پیشنهاد محصول و ارزش ما به اندازه کافی برای خریداران جذاب باشد. از آنجا ، هر چیز دیگری سر جای خود قرار می گیرد.

برای کل بلاکچین ، تمرکز کافی بر روی آنچه مخاطبان جمعی نیاز دارند وجود ندارد. مسائل مهم برای حل ، استفاده و تجربه کاربر خواهد بود. یک فرد عادی تمایلی به استفاده از برنامه های گیج کننده و گیج کننده نخواهد داشت. تا زمانی که این برنامه ها برابری با برنامه های متمرکز را تجربه کنند و تا زمانی که گزاره های ارزشی را بدست آورند که باعث می شود برنامه های غیرمتمرکز به مراتب بهتر از برنامه های متمرکز باشند ، مخاطبان بسیار خوبی خواهند داشت.

به غیر از خدمات مالی و بازارها ، در کجا می بینید که فناوری بلاکچین بیشترین تأثیر را دارد?

من معتقدم که بیشترین تأثیر بلاکچین در کمک به ما برای فرار از بدترین تله های سرمایه داری در اواخر مرحله خواهد بود – جایی که همه دستاوردهای اقتصادی به اوج می رسند. فناوری Blockchain نه تنها می تواند به ما در توزیع مجدد مالکیت کمک کند ، بلکه می تواند جوامع را برای نوشتن قوانین خود توانمند کند. تا زمانی که این پیامدهای بالقوه را درک نکردم ، امید کمی به عدالت در آینده اقتصادی مان داشتم.

1 / من از مکالمات تمرکززدایی که به باینریهای خسته کننده متوسل می شوند خسته شده ام (“همه غیرمتمرکز خواهند شد!” / “هیچ چیز نخواهد شد!”). تفاوت های بزرگی وجود دارد که غول های سیستم عامل در معرض خطر هستند. من برای ایجاد درک بهتر ، شاخص اختلال در ایجاد کردم. نخ&# 128071؛ https://t.co/Gyxp4IR2tT

– KJ اریکسون (Kjer) 23 آگوست 2018

شما چند سرمایه موفق از NPO ها تا استارت آپ های انتفاعی داشته اید. چه توصیه ای می توانید به کارآفرینان تازه کار در بلاکچین یا سایر موارد داشته باشید?

من سه توصیه برای موسسان احتمالی دارم:

  1. فقط این کار را بکن! من از 20 سالگی کار کارآفرینی خود را شروع کردم. کارهای قبلی من تدریس خصوصی ، تهیه پرونده و تمیز کردن تخت های برنزه بود. من به طور مضحکی آمادگی رهبری یک سازمان 200 نفره پیچیده را داشتم که در محیط های بسیار ناامن کار می کرد. من مجبور بودم همه چیز را به سختی یاد بگیرم ، که اغلب بی رحمانه بود. اما همچنین سریعترین راه است و بسیاری از مهارتها و قدرتهایی را که امروز به آنها اعتماد دارم به من می دهد.
  2. مسیر غیر متعارف را طی کنید. مسیر شغلی من بسیار غیرخطی بوده است. این نتیجه دو چیز بوده است: گوش دادن به روده من در مورد اینکه در مرحله بعد چه چیزی را دنبال کنم نه اینکه در یک مسیر مشخص قدم بگذارم و در یادگیری چیزهای جدید وسواس داشته باشم. ابرقدرت های من نه از عمق بیش از حد متمرکز در یک زمینه ، بلکه از یادگیری های میان رشته ای در بسیاری از محیط ها و صنایع مختلف حاصل می شوند. هر دو روش مشروع است ، اما من معتقدم که مجموعه ای از تجربه های متنوع برای کارآفرینی و مدیریت ارزشمندترین است.
  3. چرخه ها را با نگرانی سپری نکنید. آنچه در عوض مفید دانسته ام این است که به خودم یادآوری کنم هرکسی با موانع یا موانعی روبرو است که باید برای موفقیت در یک فضای کاملاً رقابتی از پس آنها برآید. برای برخی نژاد یا جنسیت آن ، برای دیگران بزرگ شدن در یک محیط بد یا ترس از سخنرانی در جمع است. و برای بعضی ها ، همه آن چیزها با هم ترکیب شده اند. همه ما صلیب های خود را تحمل می کنیم. تمرکز بر معلولیت های ما در نهایت مفید نیست – این همان چیزی است که ما از معایب خود ایجاد می کنیم که نشان می دهد واقعاً چه کسی هستیم.

موفقیت بازار عمومی از نظر شما چگونه است?

بازار عمومی انحصار تجارت آنلاین را از آن خود کرده است. ما یک نام خانوادگی خواهیم بود که مترادف با قدرت تحول گرا در عصر وب 3 شده است.

هر چیز دیگری که دوست دارید خوانندگان ما بدانند?

برای همه کسانی که می خواهند تجارت الکترونیکی منصفانه و بازتری را مشاهده کنند – تجارت الکترونیکی که برای خریداران و فروشندگان کار می کند – می توانید دسترسی زودهنگام را درخواست کنید اینجا و ما در اسرع وقت شما را دعوت خواهیم کرد.

متشکرم

متشکرم ، کی جی ، که وقت خود را برای گفتگو با ما اختصاص دادید. ما منتظر راه اندازی عمومی بازار عمومی هستیم و برای شما بهترین آرزوها را داریم!