لاچلان مک دونالد ، بنیانگذار MOVA & مدیر عامل

lachlan mcdonald

کوین مرکزی ، استیون بوچکو اخیراً یک بعد از ظهر (یا صبح برای لاچلان) را صرف گفتگو کرد MOVA موسس و مدیر عامل شرکت لاچلان مک دونالد. ساکن استرالیا ، لاچلان دارای سابقه غنی در زنجیره تامین است که با شرکت هایی مانند BHP Billiton و Loch کار می کند & شرکت.

اکنون ، لاچلان و تیم MOVA او می خواهند نهادهای متلاشی زنجیره تأمین را به هم متصل کرده و از طریق بلاکچین به بهترین وجهی که می دانند فضا را به عهده بگیرند. در این مصاحبه ، ما به انگیزه های این شرکت بلاکچین جدید و اینکه چگونه سیستم های لجستیکی می توانند از فناوری غیرمتمرکز بهره مند شوند ، غوطه ور می شویم..

مصاحبه

SB: چگونه ابتدا با فناوری بلاکچین و ارز رمزنگاری شده درگیر شدید?

LM: داستان خنده دار ، در واقع – آنها دو بخش از آن هستند. اول ، من مدتی است که در مورد بلاکچین می شنوم. در شغل عادی خود ، من در قراردادها و خرید شرکتهایی مانند مشاوره بوستون و بی اچ پی بیلیتون کار می کنم. کاری که من برای آنها انجام می دهم تبدیل زنجیره های تأمین است.

من چیزهای زیادی در مورد بلاکچین شنیدم ، اما در حال حاضر هیچ فناوری عملی و واقعی را ندیده ام. بچه های بزرگی که از آن استفاده می کنند همه برای خودشان بهینه سازی می کنند. مرسک وجود دارد ، اما آنها آن را برای مرسک بهینه می کنند ، نه به طور کلی برای زنجیره های تأمین جهانی.

وقتی بچه هایم را چند ماه پیش به دیزنی لند بردم ، این پشت سرم بود. پسر عموهای من در آمریکا واقعاً رمزپایه بودند ، بنابراین من نام بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را شنیده ام. آنها واقعاً درگیر همه چیزهای جالب و جدیدی بودند که با این فناوری به بازار آمدند ، و آنها می خواستند آن را از کنار من عبور دهند تا نظر من در مورد چیزهایی را که باید در آنها سرمایه گذاری کنند ، بدست آورند..

بعد از تلاشهای مكرر برای جلب من به منظور بررسی آن ، نشستم و نگاهی به محل بازارها انداختم. می خواستم ببینم این فناوری عملیاتی است یا خیر. آیا آنها مشتریانی در دنیای واقعی داشتند و در این صورت چه کسانی بودند؟ آیا آنها شرکتهای بزرگ 500 فورچون هستند یا یک شرکت حمل و نقل کوچک از مینه سوتا هستند. هیچ چیز مخالف شرکت حمل و نقل از مینه سوتا نیست.

به نظر می رسید که وجود واقعی راه حل های مهندسی عملی برای مشکلات دنیای واقعی وجود ندارد. این فن آوری بسیار جذاب و بازاریابی وجود داشت که می تواند به طور بالقوه انقلابی در طیف وسیعی از حوزه های مختلف ایجاد کند – تأمین مالی ، معاملات ارزش شخصی به شخص ، معاملات ارزش شخصی به شخص و حذف واسطه. بسیاری از آنها واقعاً هیجان انگیز بود.

اما ، در تلاش برای ایجاد تحول فنی برای شرکتهای 30 یا 40 میلیارد دلاری ، در پایان کار بوده ام ، من می دانم که این کار بسیار سخت است. وقتی مجبور باشید به افراد و تغییر رفتار اعتماد کنید ، آنجاست که مسائل خراب می شوند. این فناوری می تواند عالی باشد ، اما تا زمانی که در یک محیط واقعی کار نکند ، بسیار چالش برانگیز است.

بنابراین ، من به پسر عموی خود برگشتم و گفتم ، “من فکر می کنم ما می توانستیم این کار را بهتر انجام دهیم.” من می دانستم که دفتر توزیع شده بلاکچین به من توانایی انجام قراردادهای هوشمند را می دهد. تا زمانی که مشکل مهندسی شما برطرف شده باشد ، می توانید این موارد را مستقر کرده و تولید محصولات واقعی را برای مشتریان شروع کنید. آنجاست که تجربه عملی من وارد می شود.

این شرکت [MOVA] متولد تلاش برای بهم پیوستن این دو جهان است. مشکلاتی که من در طول زندگی حرفه ای خود در زنجیره تامین جهانی دیده ام و استفاده عملی از این فناوری در تلاش برای دستیابی آن به دست مشتریان واقعی در حال حاضر.

سیستم MOVA

من کاملا با تو موافق هستم. شما باید تمرکز خود را روی موارد استفاده در دنیای واقعی بگذارید تا به ویژه در زنجیره های تأمین ، به تصویب واقعی برسید. MOVA چگونه این کار را انجام می دهد?

در هسته اصلی خود ، MOVA برنامه ای است که کار را آسان تر می کند. فعلاً انتقال همه چیز سخت است.

شرکت های سازمانی دارای زنجیره های تأمین بزرگ و پیچیده ای هستند و سالانه میلیون ها مورد را جابجا می کنند. اگر هر چیزی دیر شود ، زمان خرابی معمولاً در ساعت صدها هزار دلار اندازه گیری می شود.

کاری که ما انجام می دهیم واقعاً کاملاً ساده است. ما با استفاده از فناوری قرارداد هوشمند طرفین زنجیره تأمین را بهم پیوند می دهیم و آنها را وادار می کنیم موافقت کنند که شرایط را روشن کنند زیرا غالباً در همین جا است که همه چیز مهم است. به عنوان مثال ، مدیر اقتدار باید پنجشنبه اینجا باشد ، اما در واقع چهارشنبه بود و جایی در وسط ، همه خراب شد. بنابراین ، آنها با شفاف سازی شرایط موافقت می کنند و این اصطلاحات به طور مستقل در بلاکچین اجرا می شوند.

نکته مهم در مورد استفاده از قراردادهای هوشمند این است که این ابزارها به ما عملکرد واقعی می دهد. اگر مورد دیر به جا مانده باشد و عملکرد راننده کامیون کمتر از حد باشد ، هزینه کمتری پرداخت می کنید. در صورت تنظیم قرارداد ، در صورت تأخیر مجازات ها می توانید طیف وسیعی از مجازات ها را انتخاب کنید.

ما موفق شده ایم که پلت فرم قرارداد هوشمند بلاکچین Ethereum را از طیف وسیعی از سیستم عامل ها با فناوری GPS واقعی و واقعی تلفیق کند. به شما امکان می دهد هر لحظه ناوگان خود را در چه مکانی قرار دهید. همچنین به شما سابقه عملکرد می دهد ، بنابراین می توانید به گذشته نگاه کنید و سیاهههای مربوط را جمع آوری کنید.

مثال دیگر: آن ده باری که اواخر ماه گذشته بود ، در واقع تقصیر راننده کامیون نبود ، بلکه انبار من بود. می بینید که زمان های صف در انبار وحشتناک است.

MOVA سه برابر است. به شما شفافیت شرایط تحویل را می دهد ، اجرای آن شرایط تحویل را به صورت خودکار انجام می دهد و ابزارهای عملکرد واقعی به شما می دهد.

علاوه بر این ، فروش شرکت های حمل و نقل در حال حاضر در مدت 60 تا 90 روز پرداخت می شود. این امر منجر به مشکلات قابل توجهی در جریان نقدینگی می شود که می تواند باعث ورشکستگی یک شرکت شود. از آنجا که این شرکت ها هنگام تعیین نرخ ها باید در خطر مطالبات قرار بگیرند ، نرخ پایه آنها به بالاتر از قیمت عادی بازار می رسد. با استفاده از MOVA ، شرایط پرداخت آنها از 60 به 90 روز تا فوری افزایش می یابد.

این امر باعث کاهش هزینه ها هم برای مشتری و هم برای مشتری می شود زیرا تمام حق بیمه هایی را که همه در نظر می گیرند از بین می برد. مشتری حق بیمه های خطر را در نظر می گیرد زیرا فردا به همه چیز در آنجا احتیاج دارد. آنها معمولاً برنامه تحویل بسیار ضعیفی دارند و سیستم های آنها با سیستم های شرکت حمل و نقل ارتباط خوبی ندارند.

می توانید چند نمونه از مزایای MOVA برای من بگویید?

سال گذشته ، من با یکی از بزرگترین تولید کننده تجهیزات معدن و ساخت و ساز در جهان کار کردم. آنها میلیون ها بار تحویل دارند ، اما بیش از 82 درصد از این حمل و نقل در حالی انجام می شد که کمتر از 5 درصد آنها باید حمل می شدند. هر بار که بار را بیان می کنید ، به طور متوسط ​​25٪ هزینه بیشتری دارد.

برای پذیرش آن دو راه وجود دارد. اول اینکه ، مردم می توانند معاملات خود را در بلاکچین به پایان برسانند. این می تواند کمی مشکل باشد زیرا افراد شرایط پرداخت را عوض می کنند. آنها ابزارهای خودکار ما را دریافت می کنند.

قسمت دوم این است که آنها فقط می توانند عملکردهای داشبورد گزارشگری و زمان واقعی را داشته باشند. این به آنها یک گزارش ماهانه درباره هر آنچه دیر (یا زودرس) و دلیل دیررس (یا زودرس) آنها بود می دهد. اگر چنین چیزی را در زندگی گذشته ام داشتم ، این یک ابزار فوق العاده قدرتمند بود.

چشم انداز من برای این امر این است که وقتی زنجیره های تأمین را به هم متصل می کنید ، موانع موجود بین فروشندگان و مشتریان را برطرف می کنید.

ما می خواهیم یک بستر مزایده الکترونیکی آنلاین ارائه دهیم که دارای الزامات و داده های عملکرد در زمان واقعی باشد. شما می توانید رتبه بندی افرادی را که از آنها سال می کنید مشاهده کنید. شما نمی خواهید هزینه های مناقصه زیاد و هزینه های تسریع مدیریت عظیم قرارداد داشته باشید زیرا ابزار عملکرد بلادرنگ دارید و می توانید سابقه عملکرد معاملات آنها را ببینید که بسیار قدرتمندتر از انجام نوعی مناقصه است.

اگر به زایمان فوری نیاز دارید ، اساساً می توانید آن را به حراج بگذارید. می توانید آن را به هرکسی در آن منطقه پیشنهاد دهید که توانایی تکمیل آن را برای شما داشته باشد. در حال حاضر ، ممکن است 15 تامین کننده وجود داشته باشد که می توانند این کار را در منطقه شما انجام دهند ، اما شما تعداد آنها را نمی دانید.

اتصال این مهمانی ها از طریق حراج باعث کاهش کل هزینه هر کیلو برای همه افرادی می شود که چیزی در آن کامیون دارند. همچنین باعث می شود کامیون برای شرکت حمل و نقل ارزان تر باشد و همچنین تأثیر آن را بر محیط کاهش دهد.

من عاشق گره زدن با سیستم های GPS هستم. آیا قصد دارید با انواع دیگر دستگاه های اینترنت اشیا Internet (اینترنت اشیا) ارتباط برقرار کنید تا از کیفیت نیز اطمینان حاصل کنید?

این یک نکته عالی است. بله ، اینترنت اشیا as همچنان ادامه می یابند که برای ما بسیار مفید است. هر چند فقط یک زاویه کیفیت نخواهد بود. اگر داده های تله متریک در زمان واقعی دقیق تر از طیف وسیعی از نقاط داده داشته باشیم ، به شما نمایش دقیق تری از نیازها یا ظرفیت هر زمان در آن بازار را می دهد.

ما در اصل تلاش می کنیم تا هر فوت مربع را بر روی هر کامیون و هر وانت شغلی و هر کشتی بالقوه در جهان قرار دهیم و یک بازار جدید ایجاد کنیم. ما می خواهیم این مسئله را دموکراتیک کنیم و به یک بازار آزاد امکان استفاده موثرتر از آن فضا را بدهیم.

در حال حاضر ، می توانید ببینید که کامیون به کجا می رود ، با چه سرعتی حرکت می کند و غیره. اما ، اگر می توانید درک بیشتری از مکان های مربوط به جعبه ها در کامیون داشته باشید ، می توانید آنها را در یک جا جمع کنید. سفارش کارآمد تر نیز هست. سپس می توانید سفارشات خود را به هر شرکت حمل و نقل کالا یا مشتریانی که در گذشته از واسطه ها استفاده می کردند ارسال کنید..

این دستگاه های متصل به اینترنت اشیا now اکنون باید بتوانند با ایجاد واکنش های خود ، جایگزین آن واسطه شوند. این می تواند به شما بگوید که کامیون همراه بسته از جاده و زمان رسیدن آن پایین می آید. این امر باعث ایجاد یک حوادث ناگهانی می شود – نه فقط با فروشنده ای که آن بسته خاص را با آن دریافت کرده اید ، بلکه با فروشندگان متعدد و چندین مشتری که به همان شاخه منبع متصل شده اند.

برنامه مووا

در صورت وجود چه تردیدهایی هنگام تماس با مشتریان بالقوه شنیده اید?

در واقع ، این یکی از جذاب ترین قسمت های این پروژه بوده است و چرا من آن را به ابزاری قدرتمند و اساساً با کاربرد رایگان تقسیم کرده ام. ما برای معاملات انجام شده هزینه معامله کمی می گیریم ، اما بارگیری این ابزار رایگان است.

من با دو تا از سه شرکت بزرگ استخراج معدن در جهان صحبت کرده ام. من همچنین با بزرگترین شرکت بیمه حمل و نقل در منطقه آسیا و اقیانوسیه صحبت کرده ام. همه آنها آزمایشاتی را درخواست کرده اند و ما در حال حاضر با قرارداد هوشمند خود در Hastings D یک آزمایش واقعی را انجام می دهیم&E ، یکی از بزرگترین فروشندگان کاترپیلار در جهان و یکی از بزرگترین شرکت ها در استرالیا.

قرارداد هوشمند ما عملیاتی است و ما با آنها کار کرده ایم تا رابط کاربری ، روند کار و همچنین گزارش گزارش مدیریت را اصلاح کنیم.

ما از ژانویه آزمایش هایی را با آنها انجام داده ایم و آنها بسیار خوب پیش می روند. این نشان می دهد که ما نوعی تأثیر در دنیای واقعی را نشان می دهیم.

این فلسفه ماست باید برای پسری کار کند که ساعت 3 بامداد در یک انبار است و او کاملاً اشکال زده است.

این ابزار باید ساده ، م effectiveثر باشد ، و او مجبور است بگوید: “این کار کار من را آسان می کند. این زندگی من را آسان تر خواهد کرد. “

وقتی مشتری یک شرکت حمل و نقل کالا را می بیند و می گوید: “وای ، من در واقع می توانم ابزارهای عملکردی در زمان واقعی داشته باشم تا رفتارهای درست را تحریک کنم. من می خواهم این بسته به طور کامل ، به موقع تحویل داده شود و شکسته نشود و می توانم ببینم که چگونه این اتفاق افتاده است. ” این فوق العاده با ارزش است.

چه عواملی در تصمیم شما برای ایجاد در بالای Ethereum بیش از سیستم عامل های دیگر یا حتی ایجاد بلاکچین خود نقش داشته است?

نکته عالی در حالی که در LA بودم ، مشغول خواندن مقاله های سفید و همچنین مرور کد منبع بودم. از نظر من ، اتریوم به نظر می رسید که از مفیدترین ، کاربردی ترین و آزمایش شده ترین ابزارهای قرارداد هوشمند موجود برای استفاده برخوردار است.

من رفته ام و با بچه های NEO ملاقات کرده ام و در مورد جایی که آنها هستند صحبت کرده ام. آن پروژه واقعاً هیجان انگیز است. من فکر می کنم عملکرد آنها واقعاً عالی خواهد بود ، اما آنها در مکانی متفاوت از آنچه که من نیاز داشتم بودند. من به یک راه حل اثبات شده نیاز داشتم که اکنون جواب می دهد.

در حالی که این روند را طی می کنیم ، به نظر می رسد اکثر قراردادهای هوشمندی که در حال حاضر وجود دارند و عملیاتی هستند ، از نظر معامله ای کاملاً ساده هستند. این معامله از یک طرف به طرف دیگر با نوعی توابع پیمانکاری فرعی معامله می شود که می تواند برخی از تعادل ها را بررسی کند یا ممکن است سابقه معاملات شخصی را بررسی کند ، اما این در مورد محصولات عملیاتی است که من از آنها مطلع هستم..

برخی از چالش های شما در ساخت MOVA چه بوده است?

قسمت مشکل این است که قسمت جلویی آن به روشی ساده و ظریف کار می کند. مجموعه ای که ما نوشتیم قادر است یک مجموعه داده مشروط پیچیده را در مورد محل انجام یک معامله و حساب هایی که باعث معاملات شده اند ، بگیرد..

این کلیه اطلاعات مربوط به ساختارهای نرخ متغیر را به خود جلب می کند و می تواند داده ها را با توجه به مکانی که ساختارهای متغیر را از آنجا می کشد از بین ببرد. اطمینان از اینکه کامیون مناسب برای کار مناسب دریافت می کنید ، طیف وسیعی از شرایط را دارد. اگر کامیون اشتباهی دریافت کنید ، این هزینه بیشتر و زمان بیشتری دارد.

از آنجا ، ما همه عناصر عملکرد را از طریق سیستم GPS فعال می کنیم. سپس ، در اصل برخی از پرچم ها را در طول راه به شما می دهد. به عنوان مثال ، اگر بسته ای عقب باشد ، دلیل آن را به شما می گوید و از شما می پرسد که می خواهید در مورد آن چه کاری انجام دهید.

من نمی خواهم مردم را به گوشه ای با سیستمی غیر هوشمند برگردانم و اسکله ها به طور خودکار برای همه دیرتر از ثانیه هزینه می کنند. هیچ کس چنین چیزی را نمی خواهد. این رفتارهای صحیح نیست و افرادی که باهوش تر از من هستند راه های دور آن را پیدا می کنند.

چه چیزی برای MOVA بعدی است?

ما محصول را آزمایش کرده ایم و عملیاتی است. ما یک جلوی آزمایشی داریم که مشتری در حال اجرای آن است و از معاملات ساختگی برای آزمایش عملکرد استفاده می کند.

ما می خواهیم طی سه ماه آینده این مورد را به سمت مشتریان عملیاتی تر سوق دهیم. اما ، وقتی این مورد فعال شد ، ما می خواهیم این ابزاری باشد که همه برمی دارند و می گویند: “خدایا ، چرا این قبلا اختراع نشده بود؟ استفاده از آن بسیار ساده و آسان است. ” آنچه جالب است بازخوردی است که من تاکنون دریافت کرده ام این است که مردم قبلاً به آن نزدیک شده اند.

آیا چیز دیگری وجود دارد که دوست دارید خوانندگان ما بدانند?

دو چیز. یکی این است که فلسفه ما این است که ما یک راه حل مهندسی در دنیای واقعی هستیم. در حال حاضر برای درست کردن این فناوری ، آزمایش های عملیاتی واقعی داریم.

تیمی که من جمع کرده ام ، اساساً مک کینزی ، مشاور سابق بوستون ، آمازون و IBM ، همه مانند من فکر می کنند که ما می خواهیم رهبری کنیم ، نه اینکه آنها را دنبال کنیم.

اطمینان از شفاف بودن و واقعی بودن محصول برای ما مهم است زیرا شخصاً فکر می کنم بسیاری از فناوری هایی که در آن وجود دارد فوق العاده هیجان انگیز است ، اما در حال حاضر یک فرهنگ در پس زمینه تبلیغات بازاریابی وجود دارد که باعث می شود افراد زیادی به دلایل درست وارد نشوید من می خواهم اطمینان حاصل کنم که فناوری حداقل به صورت آزمایشی کار می کند ، ما تیمی را تشکیل داده ایم که واقعاً برای ساختن این کار سرمایه گذاری کرده است و ما به جای اینکه بخواهیم افراد تیمی را به تعداد دانشکده های مجلل در تیم قرار دهیم ، تجربه داریم. ممکن احتمالاً الان کمی بی ادب بودن.

متشکرم

واقعاً بی پروا ، لاچلان ، اما اشکالی ندارد – بی پروا خوب است. مجدداً متشکرم که در سحر بیدار شدید تا با ما صحبت کنید. ما منتظر راه اندازی شما هستیم و برای MOVA بهترین آرزوها را داریم!

آیا بنیانگذار پروژه ای وجود دارد که دوست داشته باشید با او مصاحبه کنیم؟ برای ما یک توییت ارسال کنید realcoincentral با پیشنهادات شما.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me