مقدمه ای بر برنامه های شبکه رعد و برق (LAPPs): مقیاس گذاری بیت کوین

بدون توجه به اکثر علاقه مندان به رمزنگاری ، یکی از جذاب ترین ویژگی های شبکه Lightning Network که اخیراً اجرا شده است ، یکی از کمترین مواردی است که در مورد آن بحث شده است: توانایی ساخت برنامه های غیرمتمرکز (معروف به برنامه های Lightning Network یا LAppps) در بالای صفحه شبکه اصلی شبکه رعد و برق.

اما بیت کوین کامل نیست & قرارداد هوشمندی ندارد?

ایرادی نداره. با توجه به پیاده سازی های درخشان خارج از شبکه از طریق شبکه Lightning ، روزی فرا رسیده است که بلاکچین بیت کوین از “برنامه های غیرمتمرکز” پشتیبانی می کند. این امر عمدتا به زیرساخت ذاتی معاملات چند امضایی خارج از زنجیره از طریق LN انجام می شود کانالهای پرداخت.

یک کانال پرداخت یک اتصال دو جهته و خارج از زنجیره ای دقیقاً بین دو گره (کاربران / طرفین) است که امکان معاملات سریع (بنابراین نام) را فراهم می کند. هنگامی که هر دو گره یا کاربران کانال را بستند ، مانده نهایی استخراج می شود & تمام آنچه که به بلاکچین بیت کوین اضافه می شود یک معامله واحد با دو امضا است.

گرچه یک گره واحد می تواند چندین مورد از این دو طرفه را داشته باشد کانال ها در هر زمان باز علاوه بر این ، منطق را می توان در مورد معرفی کرد بالا از یک گره ، گره مذکور را به عنوان میزبان کانال پرداخت برای ایجاد نوعی سرویس یا بازی اتوماتیک شناخته می کند. یک تصویر زیر تمام گره های LN را از روز پنجشنبه ، سیزدهم سپتامبر ساعت 5:08 بعد از ظهر نشان می دهد:

گره های شبکه رعد و برق

همه گره های شبکه رعد و برق فعال از طریق: https://explorer.acinq.co

بررسی اجمالی LApps

این واقعیت که برنامه های Lightning Network (“LApps”) هم اکنون در بلاکچین بیت کوین در دسترس هستند ، به دو نکته مشترک قابل توجه اشاره می کند. اول اینکه ، راز کوچکی نیست که کمبود “برنامه های غیرمتمرکز” در اکوسیستم بیت کوین یکی از بلندترین انتقادها علیه بیت کوین است.

در حقیقت ، در بسیاری از موارد ، دلیل واحد اتریوم ، لیسک ، کاردانو & در وهله اول انبوهی از سیستم عامل های بلاکچین وجود دارد: ایجاد & یک قرارداد هوشمند مبتنی بر بلاکچین ارائه دهید & محیط برنامه غیرمتمرکز. ناگهان ، بیت کوین بی سر و صدا اما کاملاً به معنای واقعی کلمه در حال بزرگترین مزیت رقابتی است.

این برای بیت کوین به چه معناست؟ پذیرش گسترده ورودی در چندین جبهه: توسعه دهندگان بلاکچین ورودی ، هودلرهای فعلی بیت کوین & احتمالاً دیگر پیشکسوتان بلاکچین بسترهای نرم افزاری. در برهه ای از آینده ای نه چندان دور ، بعید است ، اما اکنون احتمالاً سناریویی وجود دارد که اکثریت داپ فعلی & مهندسان قراردادهای هوشمند بلاک چین انتخابی فعلی خود را برای صحیح ترین آنها کنار می گذارند. فقط زمان می تواند بگوید؛ با این حال ، در حال حاضر ، هیچ جامعه قابل توجهی از توسعه طرف تغییر نکرده است.

علاوه بر این ، دومین مزیت مهم LApps این است که از آنجا که آنها در شبکه رعد و برق ساخته شده اند ، ذاتاً برای معاملات خرد ساختار دارند. تراکنش های خرد مانع ورود به شدت را کاهش می دهد. که دوباره این تصور را تقویت می کند که LApps شاهد هجوم عمده کاربران هستند & توسعه دهندگان در آینده نزدیک.

موارد استفاده فعلی برای کاربران نهایی در دنیای بیت کوین ، کاملاً محدود به فعالیت های مالی است. بودجه / مدیریت کیف پول & مبادلات LN نه تنها این تنوع را افزایش می دهد ، بلکه با تمرکز بر روی یک بسته بندی دو مشت می شود مقرون به صرفه تجربیات.

س realال واقعی در مورد سازگاری در نهایت ، طبق معمول ، از خروجی مهندسی واقعی ناشی می شود: چند LApp در حال تولید است?


فهرست LApps

LApp ها بسیار در روزهای ابتدایی خود هستند. راه اندازی غیررسمی در طی Q1 امسال در حالی که Blockstream API پردازش پرداخت خرد را معرفی کرد ، اتفاق افتاد, شارژ صاعقه برای شبکه رعد و برق که از Blockstream استفاده می کند c-lightning پیاده سازی. استفاده از REST API که از طریق آن قابل دسترسی است جاوا اسکریپت و PHP کتابخانه ها ، Lightning Charge پذیرش پرداخت های Lightning برای محتوا ، کالاها و خدمات خود را برای توسعه دهندگان وب آسان می کند. علاوه بر Lightning Charge ، اجرای LN توسط Scala همچنین از LAapps پشتیبانی می کند (بعداً در این باره اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد).

با وجود منشأ نسبتاً اخیر ، تعداد قابل توجهی از LApp ها قبلاً به طور عمومی مستقر شده اند. تمام LApp های منتشر شده را می توان در این بخش رسمی یافت فهرست برنامه رعد و برق. Blockstream ، شرکت مشاوره ای بیت کوین با تعداد قابل توجهی از توسعه دهندگان Bitcoin Core ، کاملاً در حمایت از LApps ظاهر شد. در نیمه آخر ماه مارس ، Blockstream یک رویداد “Week of LApps” را برگزار کرد که دقیقاً به توسعه اختصاص داشت & استقرار LApps. این رویداد توسعه متناوب به تنهایی منجر به ایجاد هفت LApp شد – برخی از آنها در زیر آورده شده است. یک دسته بندی ابتدایی و کیفی از LApps عمومی ، همراه با چند خلاصه آزمایشی پیوند یافته را می توانید در زیر مشاهده کنید:

نقطه فروش & فروشنده LApps

پذیرش پرداخت های بیت کوین برای سیستم عامل های تجارت الکترونیکی یا برنامه های وب سفارشی بی فایده است – هرچند هزینه های بالایی نیز داشته باشد & دوره های تأیید غیر قابل پیش بینی که قبلاً پذیرش بیت کوین را در بهترین حالت به یک تصمیم تجاری انجیلی تبدیل کرده بود. با استفاده از LApps از شبکه Lightning ، ناگهان دو اعتراض بزرگ علیه پذیرش بیت کوین از یک تجارت آنلاین از بین می رود. بنابراین از آن نقطه فروش پیروی می کند & برنامه های فروشنده با شروع به کار LApps در مرحله اصلی قرار گرفته اند:

  • نانوپوس – یک سیستم فروش ساده برای کالاهای با قیمت ثابت
  • دروازه رعد و برق WooCommerce – یک برنامه جامع تجارت الکترونیکی که با سیستم های مدیریت سهام و ردیابی سفارش ادغام می شود

NanoPos

NanoPos

برنامه های سازنده محتوا

یک مورد استفاده معمول برای بلاکچین اضافی & نشانه های تکمیلی انتشار ، مدیریت است, & صدور مجوز از محتوای اصلی دیجیتال. چه تعداد دپ در این گروه قرار می گیرند؟ برای یافتن بلاکچین / رمز ، نیازی نیست که خیلی دور نگاه کنید انتشار پست های وبلاگ, ردیابی فراداده موسیقی, یا مدیریت کارهای هنری تصویرگری. از نظر تئوری, هر, رسانه محتوای اصلی احتمالاً یک برنامه غیرمتمرکز راه اندازی شده (یا ناموفق) دارد. LApps بدون شک قفل پرداخت های تقریباً بدون اصطکاک با بیشترین ارز رمزنگاری شده را باز می کند – اما بدون یک فرم استاندارد برای توکن سازی دیجیتال ، آیا همان سطح ردیابی دارایی غیرقابل اصلاح برای محتوا ایجاد LApps وجود دارد?

در زیر چند نمونه از برنامه های وب محتوا ایجاد شده در بالای شبکه برق اصلی شبکه وجود دارد:

برنامه های تجربی-تفریحی

این دسته سوم از LApp ها نشان دهنده LApp های آزمایشی است که عمدتا نمونه هایی از فن آوری های موجود با امکان پرداخت صاعقه هستند. بیایید یادآوری کنیم که شبکه رعد و برق لزوماً تمرکززدایی را امکان پذیر نمی کند همانطور که پرداخت بی اصطکاک بیت کوین را امکان پذیر می کند – که مطمئناً مقدار زیادی از موارد استفاده را که قبلاً از نظر اقتصادی غیرقابل انجام بودند ، باز می کند.

  • جوک باکس رعد و برق – یک نسخه ی نمایشی سرگرم کننده که یک فناوری کلاسیک را برای شبکه رعد و برق دوباره تصور می کند
  • نوک تیز – شیشه نوک ساده ، برای صدور فاکتورهای شبکه رعد و برق دوباره ساخته شده است

همانطور که در بالا مشاهده شد ، تعداد انگشت شماری از LApp های حداقل زنده در حال حاضر به طور زنده در موارد مختلف استفاده قرار دارند. اکوسیستم LApp ، اگرچه اکنون به طور عمومی مورد استفاده قرار می گیرد ، اما مسلما هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد – این از جهش فوق العاده رو به جلو برای بیت کوین که شبکه رعد و برق است ، نمی کاهد. سایر سیستم عامل های بلاکچین Bitcoin را شکست داده اند (به خصوص اکوسیستم ERC20 Ethereum) ، به احتمال زیاد ما شاهد هستیم که توسعه دهندگان LApp های کپی-گربه ای را از dapp های محبوب ایجاد می کنند – شاید CryptoKitties معادل آن؟ یا یک بازار پیش بینی برای رقابت با Augur?

برای رسیدن به مثالهای فوق الذکر ، کار زیادی لازم است. در حال حاضر ، هیچ راه حل خارج از زنجیره LN برای استاندارد سازی توکن مانند ERC20 یا NEO5 وجود ندارد. بدون دیجیتالی کردن دارایی ها از طریق نشانه ها (ICO ها را فراموش کنید) ، آیا LApps می تواند به طور مستقیم با برنامه های غیرمتمرکز رقابت کند?

در حال حاضر ، دو مورد از بسیاری از پیاده سازی LN بیشتر فعالیت LApp را مشاهده می کنند. اولین, اکلر, که یک اجرای Scala از شبکه رعد و برق ساخته شده توسط است ACINQ. Eclair میزبان چهار LApp از جمله پرچمدار برنامه دسک تاپ Eclair است. دوم ، محبوب ترین اجرای LN C-Lightning است که همانطور که از نامش پیداست ، یک اجرای “C” است. C-Lightning LApps بر اساس اجرای C شبکه رعد و برق ساخته شده اند ، آنها زیر مجموعه قرار می گیرند پروژه عناصر.

خلاصه

همانطور که در هر کس می توان دید کاوشگر, شبکه رعد و برق دیگر در مرحله نظری یا حتی در مرحله آلفا قرار ندارد – این یک راه حل موفقیت آمیز و با رشد تصاعدی و خارج از زنجیره بیت کوین است. متأسفانه ، هیچ ابزاری در اکوسیستم Lightning وجود ندارد که بتواند گره های LApp را در شبکه اصلی Lightning Network ردیابی کند. اما من مطمئن هستم که وقتی این مقاله را به پایان رساندم کسی روی آن کار می کند ، اکوسیستم LN ، در حال تکامل است رعد و برق سرعت.

یکی از همکاران من این سال را مطرح کرد که “چرا با Solidid در ماشین مجازی Ethereum ساخت ، در حالی که یک پشته وب به طور منظم با اوبونتو میزبان گره LApp Lightning Network می تواند تجربه کاربر نهایی ، شاید حتی بهتر باشد؟” در حالی که من در LApps بی طرف مانده ام & dapps به طور مستقیم در حال رقابت هستند تا زمانی که / اگر اکوسیستم LN دارایی های توکن سازی را در نظر گرفت ، نیمه دوم آن قیمت آنچه را که توسعه دهندگان باید با بلوغ هر دو اکوسیستم در نظر داشته باشند برجسته می کند..

اوایل & اکثریت دیرهنگام پذیرندگان برنامه های غیرمتمرکز اهمیتی نخواهند داد که معاملات آنها خارج از زنجیره ای ، خارج از زنجیره ای است ، در چند آیه تأیید شده است ، با Musk1024 هش شده است یا هر چیز دیگری – آنها به سادگی می خواهند تجربه نرم افزاری UX را با این مورد بلاکچین فرض شده استفاده کند پول دیجیتال بدون اصطکاک ، جادویی.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map