بهارات رائو مدیر عامل شرکت لورج, مبادله غیرمتمرکز مبتنی بر پلاسما. Coair Central’s Munair Simpson ماه گذشته در هفته Blockchain در شهر نیویورک فرصت مصاحبه با او را در اجماع داشت. ما می خواستیم درباره کارهایی که او با پلاسما انجام می دهد بیشتر بدانیم و برنامه های او را برای Leverj DEX بررسی کنیم.

پلاسما و لورج

مونایر: هفته گذشته در اجلاس اثیری در نیویورک ، من دیوید نات را ملاقات کردم. او روی پلاسما OmiseGO DEX کار می کند. او کمی در مورد تحقیق و توسعه پلاسما به من گفت ، اما من تعجب می کردم که آیا می توانید کمی بیشتر در مورد پلاسما و اینکه چگونه آن را در تلاش خود در آنجا در لورج ادغام کنید ، به من بگویید.

بهارات: Plasma اساساً یک راه حل مقیاس گذاری توسط ویتالیک و جوزف پون است و من فکر می کنم این اولین راه حل مقیاس واقعی برای Blockchain است که در دسترس جامعه عمومی است. درک ایده پلاسما کاملاً ساده است. ایده این است که یک زنجیره جانبی یا یک زنجیره کودک وجود دارد که به زنجیره ریشه لنگر می اندازد.

همه با زنجیره کودک تعامل دارند. تغییراتی در زنجیره کودک ایجاد می شود. به صورت دوره ای ، زنجیره ریشه با اطلاعات کافی به روز می شود تا بررسی شود که همه چیز در زنجیره کودک به خوبی پیش می رود. اگر زنجیره ریشه تشخیص دهد که همه چیز خوب پیش نمی رود ، همه زنجیره کودک را کنار می گذارند. این امر انگیزه ای برای زنجیره کودک برای انجام هر کار بدی است.

مونایر: اکنون ، چند سبک از اجرای پلاسما وجود دارد ، یکی سبک “نقدی” است. کمی سریعتر از اجرای اصلی است. از کدام نسخه در Leverj استفاده می کنید?

بهارات: افراد پلاسما این اجرای اصلی را کلاسیک پلاسما می نامند. این کار بسیار جامع و بسیار گسترده است. دو مشخصات دیگر نیز وجود دارد که برای شروع ساده تر است. یکی از آنها MVP پلاسما نامیده می شود. این همان چیزی است که OmiseGo روی آن کار می کند. Plasma Cash نیز وجود دارد. از بعضی جهات کمی متفاوت است. مقیاس گذاری آن آسان تر است اما غیر قابل سر و صدا است. این بدان معناست که اگر سکه ای داشته باشم ، نمی توانم آن را با سکه دیگری ادغام کنم تا سکه ای با ارزش کل ایجاد کنم. مانند اسکناس ، باید آنها را جدا نگه دارید. شما باید آنها را جداگانه معامله کنید.

برای مبادله ، هیچ یک از اینها مناسب نیست. بنابراین ما خودمان را ایجاد کردیم. به آن پلاسما گلوون گفته می شود. ایده پشت این امر این است که ، اگر به نحوه طراحی پلاسما نگاه کنید ، این یک سکه مقیاس پذیر طراحی شده است و برای مبادله ، داشتن یک سکه کافی نیست. شما باید بتوانید در واقع آن سکه ها را معامله کنید. روشی که بسیاری از افراد در حال حاضر این کار را انجام می دهند از طریق مبادله اتمی است. این مسئله بسیاری از مبادلات را به وجود می آورد زیرا ما باید اولویت زمان و قیمت داشته باشیم. ما می خواهیم از افراد بخواهیم که سفارش خود را ثبت کنند ، لپ تاپ خود را خاموش کنند و در صورت انجام معامله ، نیازی به آنلاین بودن نداشته باشیم. ما باید بتوانیم سفارشات بزرگ را با سفارشات کوچک مطابقت دهیم.

با استفاده از Plasma Cash این کار آسان نیست زیرا شما باید سکه ها را تقسیم کنید و Plasma Cash اجازه تقسیم را نمی دهد. ما نسخه اختصاصی خود از پلاسما را ایجاد کردیم که در آن همه این مشکلات را برطرف می کنیم. عطر و طعم ما مخصوصاً برای مبادلات غیرمتمرکز طراحی شده است.

بنیانگذاران LEVERJ بهارات رائو و نیرمال گوپتا

بنیانگذاران Leverj بهارات راو و نیرمال گوپتا

مونایر: بهارات ، من می خواهم یک قدم به عقب برگردم. یکی از کارهایی که دوست داریم در CoinCentral با مصاحبه های خود انجام دهیم این است که کمی درباره تیم موسس صحبت کنیم. من می خواهم کمی بیشتر در زمینه شما کاوش کنم. آیا می توانید درباره تجربه حرفه ای خود ، نحوه ورود به صنعت و آنچه شما را به سمت نوآوری در این فضا سوق می دهد ، بگویید?

بهارات: من حدود 10 سال در وال استریت بودم. سپس ، پس از بحران سال 2008 ، تصمیم گرفتم آنجا را ترک کنم. من از این واقعیت که سیستم به نظر می رسد کار می کند اما واقعا شکننده است ناامید شدم. من به ساحل غربی نقل مکان کردم. می خواستم وارد تکنولوژی شوم. من در آزمایشگاه های موتورولا کار کردم ، که توسط گوگل جذب شد. سپس به جنرال الکتریک منتقل شدم.

در آن مدت بیت کوین را کشف کردم. من در آن زمان 6 سال که یک معامله گر آینده بود ، تصمیم گرفتم که این وسیله نقلیه ایده آل برای یک سیستم تجاری باشد. یک انتقال ارزش خالص وجود دارد ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد حق رأی دادن ، حق تقسیم سود و غیره نیست.

من شروع به آزمایش ایجاد یک بستر تجاری کردم. سرانجام ، تصمیم گرفتم آن کار را تمام وقت انجام دهم. اولین نسخه ای که ما توسعه دادیم روی بیت کوین کار کرد. در آن زمان Ethereum وجود نداشت. هنگامی که اتریوم کشش کافی داشت ، متوجه شدیم که می توانیم آن را کاملاً غیر حضوری کنیم. بنابراین ما کار بر روی یک سیستم عامل مبتنی بر Ethereum را شروع کردیم.

ما بیشتر قطعات را در جای خود قرار داده بودیم ، اما یک قسمت از اطلاعات در دسترس نبود. ما خوش شانس بودیم که کاغذ سفید پلاسما به موقع منتشر شد. پلاسما مشکلات در دسترس بودن داده را حل کرد. ما توانستیم یک راه حل مقیاس بندی ایجاد کنیم که مقیاس بندی شود و به طور منطقی غیرمتمرکز باشد.

مونایر: خارق العاده. چندی پیش شما بارها گفتید “ما”. آیا دوست دارید کمی درباره تیم خود و مکان آنها بگویید؟ آیا آنها با شما در کالیفرنیا هستند?

بهارات: تیم ما در سراسر جهان پخش شده است. بنیانگذار من ، نیرمال ، او مدتها در فضای تجارت بوده است. وی حدود 10 سال است که مشغول نوشتن نرم افزار تجارت ارز است ، بنابراین از تأخیرها ، سرعت مورد نیاز و همه مواردی که تجارت را برای بازیکنان بزرگ لذت بخش و ممکن می کند بسیار آگاه است..

فرد بازاریابی ما گری است ، او یک بازاریاب باسابقه است که سالهاست این کار را انجام می دهد. او در ساحل شرقی است. ما یک فرد محصولی داریم که با دسته Swap Man می رود. همه او را اینگونه می شناسند. او مسئول طراحی بیشتر محصولات کاغذی است که امروز در بازار معامله می شود. برخی از توسعه ها را نیز به خارج از کشور واگذار می کنیم.

نشانه های LEV و بستر های نرم افزاری Leverj

مونایر: من می خواهم دوباره به DEX شیرجه بزنم. آیا سکوی Leverj از سکه استفاده می کند?

بهارات: بله سکوی Leverj سکه ای به نام LEV ، رمز LEV دارد. همچنین توکن دیگری برای کارمزد وجود دارد ، رمز FEE. نحوه کار این است که رمز LEV به نوعی مانند مجوز استفاده از سیستم عامل است. رمز FEE وسیله حسابداری است. شما می توانید از تمام حقوقی که دارید استفاده کنید اما نه بیشتر.

با تجارت مردم درآمد حاصل از آن به نشانه های FEE تبدیل می شود. این با توجه به میزان LEV که روی هم گذاشته اید ، تقسیم می شود. توانایی به خطر انداختن LEV مردم را قادر می سازد که اساساً به صورت رایگان یا هر اندازه که می خواهند تجارت کنند. آنها فقط باید LEV را بخرند و آن را سهام کنند.

در صورت نیاز به FEE بیشتر ، می توانند نشانه های FEE را از بازار خریداری کنند. اگر بیش از حد FEE داشته باشند ، می توانند آن را در بازار تخلیه کنند. این امر برای تثبیت اقتصاد سیستم عامل وجود دارد.

کافی نیست فقط یک رمز ایجاد کنید و بگویید ، “با این کار هزینه پرداخت کنید ، ما آن را می سوزانیم” یا مواردی از این قبیل. من فکر می کنم که این یک روش واقعا مصنوعی برای انجام کاری است. در سیستم ما ، اقتصاد اساساً اصلی در طراحی توکن ها است.

جریان توکن LEVERJ

Leverj Token Flow

مونایر: فقط برای درک و شفاف سازی کاربران ، من می خواهم کمی بیشتر با رمز LEV تمرین کنم ، آیا می توانید کمی در مورد عرضه برای ما بگویید؟ آیا عرضه ثابت است؟ در مورد FEE چطور؟ می توانید کمی در مورد توکنومیک آن صحبت کنید?

بهارات: LEV یک منبع ثابت دارد. تولید رمز ثابت از قبل انجام شده است. می توانید مانند سایر رمزهای ERC20 معامله کنید. این در OKEX برای افرادی که مایل به ورود و خروج هستند ذکر شده است. ما انتظار داریم بسیاری از معامله گران مبادله مقدار کمی LEV را آغاز کنند زیرا مالکیت ما یک بستر جدید است. هنگامی که آنها راحت تر می شوند ، احتمالاً LEV بیشتری را خریداری می کنند تا بتوانند سهام بیشتری داشته باشند.

توکن FEE عرضه متفاوتی دارد. کاری که ما انجام داده ایم این است که مقدار را از سود توکن ها جدا کرده ایم. اگر سعی کنید هر دو را به مانند یک علامت دیگر متصل کنید ، آنچه اتفاق می افتد این است که قیمت تغییر می کند و بر انگیزه ها تأثیر می گذارد. از آنجا که ما این دو را از هم جدا می کنیم ، شما می توانید

مونایر: درگیری را پاک کنید.

بهارات: دقیقا.

مونایر: من آن را معضل رمز می نامم.

یکی از مواردی که برخی از کاربران صرافی های رمزنگاری بسیار نگران آن هستند ، سکه های پایدار است. آیا می خواهید بگویید اگر برنامه ای برای معرفی یک سکه پایدار دارید؟ از توضیحات LEV و FEE به نظر می رسد که با رشد پلتفرم Leverj و عملکرد بسیار خوب ، ارزش LEV افزایش خواهد یافت. FEE به آن گره خورده است ، اما ذخیره ارزش پایدار نخواهد بود. آیا برنامه ای برای کار با یک سکه پایدار خاص دارید؟?

بهارات: در حال حاضر نمی خواهیم سکه پایدار خود را ایجاد کنیم. من فکر می کنم تیم های زیادی هستند که از قبل این کار را انجام می دهند. ما نمی خواهیم فقط کارهای همه را تکرار کنیم. تیم ما این توانایی را دارد که یکی از سکه های پایدار موفق مانند Tether یا DAI را انتخاب کرده و به مردم اجازه دهد در برابر آن تجارت کنند. اگر آنها بخواهند ارزش خود را در یکی از سکه های ثابت نگه دارند ، در انجام صرافی آزاد هستند. این امر آنها را قادر می سازد هر طور که صلاح می دانند خطر را کاهش دهند و هر طور که صلاح می دانند قرار بگیرند.

مونایر: فهمیدم. می خواستم بپرم و کمی درباره نقدینگی صحبت کنم. یکی از مواردی که DEX ها واقعاً با آن مشکل دارند این است که چگونه جفت های تجاری را فعال و ارزش را در این فضا فراهم کنید. آیا می خواهید به ما بگویید که چه برنامه ای دارید?

بهارات: دلیل اینکه DEX ها جذب نقدینگی را دشوار می دانند این است که DEX برای سازنده بازار بسیار گران است. امروزه در بسیاری از DEX ها ، مانند EtherDelta و غیره ، برای لغو سفارش باید هزینه بپردازید. شما به عنوان یک سازنده بازار 98٪ سفارشات خود و یا حتی بیشتر را لغو می کنید. فقط حدود 2٪ پر شده است. اکنون اگر مجبور به پرداخت بنزین نیز باشید ، هزینه شما تقریباً دو مرتبه بیشتر است. علاوه بر این ، متفاوت بودن هزینه های گاز و شلوغی به این معنی است که شما در واقع نمی توانید هزینه خود را مدل کنید.

در مشاغلی که حاشیه آن تیغ ​​نازک است ، شما دارای لبه ای کاملاً تیغ هستید که میلیون ها برابر آن را ضرب می کنید تا سودآوری خود را حفظ کنید ، اگر نمی توانید هزینه و ریسک خود را مدل کنید ، احتمالاً این حاشیه سود به زیر صفر می رسد. شما به جای سودآوری در معرض خطر ضررهای هنگفت قرار دارید.

به همین دلیل است که تقریباً در هر DEX پیدا کردن سازندگان بازار بسیار دشوار است. در مورد ما ، دفتر سفارش خارج از زنجیره است ، تطبیق آن خارج از زنجیره است ، هزینه ای برای بلاکچین برای هیچ چیز به جز واریز و برداشت وجود ندارد ، درست مثل یک صرافی متمرکز. برای ما ، تهیه بازار ساز بسیار آسان تر است. ما قبلاً توافق نامه ای با Smart Contract Japan ، یکی از بزرگترین معامله گران فرابورس در دنیای ارزهای رمزنگاری شده امضا کرده ایم. ما بازرگانان زیادی نیز داریم که علاقه خاصی به ایجاد بازار محصولات ما دارند. بنابراین احساس می کنم تا آنجا که DEX ها پیش می روند ما از نظر نقدینگی وضعیت بسیار بهتری داریم.

مونایر: خارق العاده. آیا می خواهید در حال حاضر درباره انجمن صحبت کنید ، شاید کسی که در آزمایش بتا شرکت کرده است?

بهارات: بله ، بنابراین ما در واقع در حال راه اندازی یک برنامه بتا هستیم و مجموعه ای از افراد را داریم که بخشی از یک بتا بسته هستند. فقط با دعوت است آنها محصول را آزمایش می کنند ، بازخورد می گیرند و هنگامی که از یک ثبات خاص فراتر رود ، ما بتا را برای دیگران باز خواهیم کرد. بنابراین به طور کلی ، در تست نت و هنگامی که حسابرسی از قراردادهای کوچک و هزینه های امنیتی را انجام دادیم ، اطمینان داریم که مایل هستیم به مردم اجازه دهیم میلیون ها دلار از پول خود را وارد سیستم کنند ، ما برای عموم آزاد خواهیم بود.

مونایر: من می خواهم کمی بیشتر در مورد بازاریابی ، به عنوان مثال ، بازارهای هدف ، موقعیت یابی و همچنین وضعیت زمین بازی DEX صحبت کنم. من نمی خواهم آنها را به عنوان مأمورین فعلی صدا کنم ، اما افرادی مانند رادار رله هستند که در حال انجام کاری در یک فضای غیرمتمرکز هستند و حجم زیادی دارند. بچه هایی هستند که کارهای مختلفی مانند IDEX انجام می دهند که حجم خوبی هم دارند. در کجا قرار می گیرید و چگونه خود را از بسته متمایز می کنید?

بهارات: IDEX یک مورد استفاده عالی است. IDEX و Leverj در مورد آنچه DEX ها باید داشته باشند دیدگاه مشابهی دارند. ما می فهمیم که کتاب سفارش چیست. ما اهمیت اولویت قیمت و زمان را درک می کنیم. دلیل موفقیت آمیز بودن IDEX نسبت به سایر DEX ها این است که کتاب سفارش و تطبیق آن را متمرکز می کند. این فقط از زنجیره برای تسویه حساب واقعی استفاده می کند. در حالی که سایر DEX ها که کارهای بیشتری روی زنجیره انجام می دهند ، برای لغو هزینه نیاز دارند ، آنها چنین کششی نخواهند داشت.

شاید رادار رادار قبل از IDEX وجود داشته باشد. دقیقاً مطمئن نیستم ، اما IDEX واقعاً حجم مبادلات را پشت سر گذاشته است. ما اعتقاد داریم که کشش مشابه یا کشش بهتری نیز نسبت به IDEX خواهیم داشت زیرا ما حتی در زنجیره دخالت کمتری داریم و در واقع سازندگان بازار داریم که می خواهند برای این کار بازار ایجاد کنند بنابراین احساس می کنم این تمایز است.

مونایر: در آخر ، در آخر ، ما در ابتدا در مورد Plasma و Plasma Classic صحبت کردیم. ما در مورد کارهایی که شما انجام داده اید و اصلاحاتی که ایجاد کرده اید ، صحبت کردیم. آیا برای اعضای فنی خوانندگان ما واقعا دوست دارید برخی از عملکردهایی را که مردم انتظار دارند را با ما در میان بگذارید؟ به عنوان مثال ، در EtherDelta ، زمان حل و فصل کاملا طولانی است. همه کارها به صورت زنجیره ای انجام می شود. با این حال ، برای مبادلات متمرکز سنتی ، جایی که تطبیق کتاب سفارشات در کسری از ثانیه انجام می شود ، در میلی ثانیه …

بهارات: درست است ، این هدف ما است. هدف ما این است که تا آنجا که ممکن است معاملات نزدیک به زمان واقعی داشته باشیم تا بتوانید بلافاصله در عرض میلی ثانیه خرید و فروش کنید. تنها تأخیرها به دلیل تأخیرهای شبکه است ، بنابراین اگر در قاره دیگری باشید ، هنگام ارسال سفارشات صد ثانیه میلی ثانیه تأخیر خواهید داشت و غیر از این واقعاً نباید چیز دیگری ببینید. این هدف ما است زیرا بلاکچین درگیر نمی شود و قسمت مهم واقعی ، قرار دادن سفارشات ، لغو سفارشات ، تطبیق سفارشات ، شما فقط در هنگام واریز و برداشت پول درگیر می شوید ، هیچ تفاوتی از هیچ یک از صرافی های متمرکز مشاهده نمی کنید..

صفحه نمایش leverj

Leverj در حال ساخت DEX سریعتر و مقیاس پذیرتر است.

مونایر: به طور خلاصه ، در واقع ما می گوییم که Leverj قرار است یک بستر غیر حضوری باشد. هزینه های واریز و برداشت وجود دارد. با استفاده از LEV ، رمز عامل ، مردم می توانند از هزینه های قابل پرداخت در نشانه های FEE جلوگیری یا کاهش دهند. آیا عدم تقارن در بازار وجود دارد؟ آیا در برابر متغیرهای نقدینگی ، کارمزد معاملاتی برای سازندگان بازار بیشتر است?

بهارات: به طور کلی ، اکثر مبادلات در رمزنگاری ، برای سفارشات سازنده کارمزد کم یا کمی ندارند و برای سفارشات گیرنده هزینه کمی بیشتر دارند. ما همین ساختار را داریم. در مورد ما ، شما همیشه می توانید LEV خود را در معرض خطر قرار دهید و هزینه ای را که کسب می کنید برای پرداخت هزینه های خود هزینه کنید.

بسته به نوع کارکرد شما ، اگر کسی هستید که سفارشات محدود زیادی می دهد ، شاید شما به LEV زیادی احتیاج ندارید. اگر کسی هستید که دوست دارید سریع وارد شوید و از آن خارج شوید ، خرید و فروش بازار را انجام می دهید ، فقط کمی LEV بیشتر می گیرید و سهام آن را بیشتر می کنید. سیستم ما به شما امکان می دهد تا هزینه های خود را برنامه ریزی و مدل کنید. شما برای تأمین هزینه خود از سیستم staking ما استفاده می کنید.

مونایر: بهارات ، آیا چیزی وجود دارد که بخواهید به انجمن CoinCentral در مورد سیستم عامل شما اطلاع دهد که من قبلاً از شما در مورد آن س askedال نکرده ام یا درباره آن بحث نکرده ایم?

بهارات: ما واقعاً یک گروه توسعه جامعه محور هستیم. لطفا به ما بپیوندید تلگرام و به ما پیشنهاد دهید. شما باید محصول را امتحان کنید. ما از مزایای اشکالات برخوردار هستیم. اگر پیشنهادات عالی ، هر نوع مشارکت دارید ، سعی می کنیم تا حد زیادی جبران خسارت کنید. ما می خواهیم برای شما و توسط شما چیزی بسازیم. بنابراین در صورت تمایل به عضویت و مشارکت خود احساس راحتی کنید.

با تشکر از بهارات و تیم در Leverj!

ما می خواهیم بار دیگر از بهارات رائو بخاطر اختصاص دادن وقت خود برای نشستن با ما در اجماع تشکر کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Leverj ، به بخش مراجعه کنید سایت اینترنتی, کاغذ سفید, وبلاگ و کانال تلگرام.