میک هاگن ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Mainframe

میک هاگن

میک هاگن ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Mainframe, ماموریت دارد جهان را از طریق یک شبکه غیرمتمرکز مقاوم در برابر سانسور ، مقاوم در برابر نظارت ، تغییر دهد. با در اختیار داشتن ارزش های حریم خصوصی و آزادی ، Mainframe به هر کسی امکان می دهد پیام های غیرقابل ردیابی و ضد دستکاری در هر کجا ارسال کند..

هاگن و تیمش از طریق یک سری اولین قطب های هوایی فیزیکی در سراسر آسیا و اخیراً در اجماع در نیویورک ، در مورد اهمیت آزادی صحبت می کنند و بر ساخت محصولی تمرکز دارند که امیدوار است این آزادی را در سراسر جهان به ارمغان بیاورد..

در مصاحبه زیر با کوین مرکزی ، استیون بوچکو و کریستینا کامبن ، او در مورد هدف بالا و ریسک پذیری ، بازگشت به عقب از شکست و اهمیت ایجاد جامعه ای برای ایجاد پروژه اصلی در میان پروژه صحبت می کند.

مصاحبه

SB: من همیشه کنجکاو هستم که بشنوم – اولین معرفی شما در فناوری رمزنگاری و بلاکچین چیست؟?

م.ح: اولین شرکت من در فضای آموزش بود. من از پرینستون انصراف دادم و شرکتی به نام Zinch تاسیس کردم ، یک برنامه وب که دانش آموزان دبیرستان را با افسران پذیرش دانشگاه وصل می کرد. پس از حدود شش سال ، که توسط Chegg خریداری شد.

بعد از تملک آن ، کمی پول داشتم. من سرمایه گذاری فرشته ای داشتم و یکی از مواردی که در سال 2013 خریداری کردم بیت کوین بود. در آن زمان ، این فقط یک آزمایش بود ، مانند “اوه ، این چیز دیوانه چیست؟” من در آن زمان واقعاً درگیر فن آوری اصلی نبودم.

اما در سال 2015 ، مربی TechStars بودم. و یکی از پروژه هایی که راهنمایی می کردم AID: Tech نام داشت. اساساً ، آنها از فناوری بلاکچین برای کمک به حل برخی از چالش های ورود مالی پناهندگان استفاده می کردند. اصولاً آنها با سازمانهای غیر انتفاعی که هدایا ، غذا ، لوازم و حتی کارتهای اعتباری پیش پرداخت می دهند شریک می شوند. سپس ، آنها از فناوری بلاکچین برای پیگیری موارد یادشده استفاده می کنند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ تقلبی صورت نگرفته است و اطمینان حاصل می کنند که همه اردوگاه های مختلف پناهجویان همه چیز روان است..

این اولین بار بود که من واقعاً قدرت فناوری بلاکچین را فراتر از سرمایه گذاری حدس و گمان من در بیت کوین در سال 2013 می دیدم. این زمانی است که من شروع کردم به جستجوی کمی بیشتر. من شروع به سرمایه گذاری دیگر در پروژه های جالب زنجیره بلوکی کردم. و ، در سال 2016 ، من شروع به بررسی Ethereum کردم.

ما Mainframe را حدود پنج سال پیش راه اندازی کردیم و ایده اولیه ما ساخت پروتکل های پیام غیرمتمرکز بهتر بود. اما در آن زمان ، ما اصلاً به بلاکچین فکر نمی کردیم.

ما فقط به ایمیل فکر می کردیم – IMAP ، SMTP و … از نظر فنی ، ایمیل غیرمتمرکز است ، اما شاید بزرگترین نوآوری در فناوری بلاکچین را نداشته باشد که لایه تشویقی.

معماری Mainframe

معماری Mainframe

وقتی پنج سال پیش Mainframe را راه اندازی کردیم ، واقعاً داشتیم به این فکر می کردیم که چگونه با برخی از این پروتکل های غیرمتمرکز ایمیل را بهتر کنیم. سپس ، وقتی بیشتر در مورد فناوری بلاکچین اطلاعات کسب کردم و برای ایجاد یک شبکه کاملاً غیرمتمرکز تلاش کردیم ، شروع به آزمایش استفاده از فناوری مسدود کردن به عنوان راهی برای ایجاد انگیزه در افراد در شبکه خود برای میزبانی از سرورهای Mainframe خود و پشتیبانی شبکه در یک شبکه کردیم. راهی که آن را غیرمتمرکزتر کرد.

اساساً آنچه اتفاق می افتد و این امر در مورد ایمیل نیز اتفاق می افتد این است که ما به گوگل ، مایکروسافت ، اپل و چند نفر دیگر برای میزبانی از همه ایمیل های خود اعتماد کرده ایم. که در مورد Mainframe اتفاق می افتاد.

هنگامی که ما این شبکه پیام رسانی را ایجاد کردیم ، بسیاری از مشتریان و افرادی که با آنها کار می کردیم ، عمدتا مشاغل ، از آنها می پرسیدند ، “خوب چرا شما از آنجا که متخصص هستید ، میزبان آن نیستید؟”

بنابراین ، در نهایت میزبان همه پیام های این مشاغل هستیم. اگرچه پروتکل ها غیرمتمرکز و فدراسیون بودند ، اما در نهایت فقط یک سرویس متمرکز در عمل بود زیرا آنها نمی خواستند زحمتی با آن داشته باشند.

یکی از ایده های ما از راه حل تلاش برای ایجاد یک شبکه پیام رسانی بود که قابل توقف نیست. ما نمی خواستیم که توسط هیچ نوع نهاد متمرکز کنترل شود ، حتی خود ما. ما می خواستیم شبکه ای بسازیم که کاملاً رایگان ، باز و در دسترس باشد.

نمی توان آن را بررسی کرد ، نمی توان آن را سانسور کرد و غیره. این یکی از دلایلی بود که ما تصمیم گرفتیم در سال 2017 با شدت بیشتری به دنبال فناوری بلاکچین باشیم.

ما کارل یانگ بلود ، CTO خود را وارد کار کردیم ، زیرا او تجربه بیشتری در زمینه بلاکچین داشت. وی در سال 2010 مشغول استخراج بیت کوین بود. وی بخشی از انجمن اولیه Ethereum بود. او در پیش فروش Ethereum سرمایه گذاری کرد. او فقط از نظر فناوری تجربه بسیار بیشتری داشت.

ما او را آوردیم و ما واقعاً شروع به کار کردیم ، به ویژه استفاده از فناوری بلاکچین برای ایجاد انگیزه. حتی امروز ، ما در حال ساخت بلاکچین جدید نیستیم. این یک شبکه نظیر به نظیر برای برقراری ارتباط است و ما در صورت استفاده از بلاکچین ، گره های شبکه Mainframe را پاداش می دهیم و به آنها انگیزه می دهیم تا پیام ها را مجدداً ارسال کنند ، پیام ها را تحویل دهیم و پیام ها را ذخیره کنیم ، در صورتی که گیرنده آنلاین نیست..

رابط اصلی Onyx

رابط پلت فرم پیام رسانی Mainframe Onyx

زمان بندی شما اکنون نمی تواند کاملتر باشد. مسائلی مانند روسیه را در تلاش برای کسب اطلاعات از تلگرام مشاهده می کنید. روشی که برای ایجاد مقاومت در برابر سانسور ایجاد می کنید به جلوگیری از صحیح مسائلی از این دست کمک می کند?

بله دقیقا. زمان آن وحشی است. روسیه را در تلاش برای ورود به تلگرام قرار داده اید. شما چین را به طور مداوم بر روی WeChat و بسیاری از برنامه های دیگر نظارت ، سانسور و نظارت می کنید. چندی پیش ، برزیل استفاده از WhatsApp را مسدود کرد.

Signal یک برنامه پیام رمزگذاری شده است که از این روش به نام domain fronting استفاده می کند. این اساساً راهی بود که آنها برای سانسور در کشورهایی مانند مصر ، ایران ، امارات و آمازون اساساً به سیگنال می گفتند: “دیگر نمی توانید این دامنه را از پیش رو بگیرید.” بنابراین ، اکنون Signal در آن کشورها کاملاً مسدود شده است.

سپس ، چند ماه پیش رسوایی فیس بوک در مورد مالکیت داده ها و حریم خصوصی را دریافت کردید.

این در حال حاضر بسیار مرتبط است. بیشتر موارد استفاده ما که بیشتر روی آنها تمرکز کرده ایم مربوط به امنیت و حریم خصوصی شرکت است. ما حتی با برخی از دولت ها کار می کنیم. اما جالب است که ببینیم مصرف کنندگان عادی با این واقعیت بیدار می شوند که اگر هزینه محصول را پرداخت نکنند ، این محصول هستند. آنها از این لحاظ بیشتر به حریم خصوصی و آزادی اهمیت می دهند.

Mainframe دقیقاً چگونه کار می کند؟ چگونه مقاومت در برابر سانسور و حریم خصوصی داده ها و پیام ها را تضمین می کنید?

ما در حال ساخت زیرساخت ها هستیم.

ما همچنین برنامه ای به نام ساختیم عقیق, برنامه پیام رسانی است که مردم می توانند برای برقراری ارتباط استفاده کنند. اما ، Mainframe زیرساخت است. این شبکه ارتباطی غیرمتمرکز است – شبکه ای از گره ها.

در سراسر جهان افرادی را پیدا کرده اید که گره های Mainframe را اجرا می کنند و اساساً این گره ها پیام ها را در شبکه پخش می کنند. به همین دلیل رمز Mainframe ضروری است.

آنها برای بازپخش پیام ها ، مسیریابی پیام ها در سراسر شبکه ، تحویل پیام ها ، ذخیره پیام ها پرداخت می شوند. و همه چیز کاملاً رمزگذاری شده است. جدول موجود در این مرحله برای شبکه های پیام رسان است.

ما همچنین این قابلیت را داریم مسیریابی تاریک که یک لایه خصوصی از حریم خصوصی برای افرادی که آن را می خواهند ایجاد می کند. بسته به پیام اختیاری است. اگر مکالمه ای کاملاً خصوصی دارید ، می توانید مسیریابی تاریک را روشن کنید.

مسیریابی اصلی تاریک

زیرساخت مسیریابی Mainframe

نحوه کار آن در اینجا است: تصور کنید که در حال ارسال یک قطعه نامه هستید ، فقط نامه پستی. به طور معمول ، هنگام ارسال نامه ، باید شماره درب ، آدرس خیابان ، شهر ، کد پستی و همه اطلاعات را قرار دهید.

با مسیریابی تاریک ، وقتی برای کسی پیام می فرستید ، می توانید شهر را قرار دهید. شاید شما بگویید ، “من می خواهم این را به شیکاگو بفرستم.” شما قرار نیست شماره در را قرار دهید ، شماره خیابان را قرار نخواهید داد. شما می خواهید این نامه را به شیکاگو ارسال کنید.

بنابراین ، سریعترین مسیر را به شیکاگو می رساند. اما پس از ورود به شیکاگو ، قرار است به هر آدرس موجود در شهر پخش شود. بدیهی است که در دنیای ما ، هر گره در آن منطقه است. با این حال ، تنها کسی که دارای کلیدهای خصوصی است ، رمزگشایی و خواندن پیام است.

اساساً ، این یک سطح کاملاً جدیدی از حریم خصوصی ایجاد می کند زیرا هر کسی که آن نامه را تماشا می کند ، نمی داند که شما واقعاً با چه کسی صحبت می کنید.

این مانند وضعیت ادوارد اسنودن است. حتی اگر دولت لزوماً نمی توانست پیام ها را بخواند ، آنها می توانند از مشاهده ترافیک و مشاهده اینکه کدام گره ها با کدام مکالمه صحبت می کنند ، فراداده زیادی بدست آورند..

مسیریابی تاریک این لایه خصوصی را که در آن هر پیام ارسال شده به همه گره های شبکه ارسال می شود ، فراهم می کند. مثل این است که بسیاری از طعمه ها را به جایی بفرستید که نمی دانید در واقع برای چه کسانی در نظر گرفته شده است. ارزش آن این است که نمی توانید آن را مختل کنید. شما نمی توانید حمله انکار سرویس را به گره های خاصی انجام دهید و از برقراری ارتباط آنها جلوگیری کنید زیرا نمی دانید کدامیک از گره ها صحبت می کند.

مسیریابی تاریک ، من می گویم ، ویژگی قاتل مطلق از نظر ایجاد احساس حریم خصوصی اضافی در این شبکه است.

چهار ستون اصلی شبکه ما وجود دارد ، و من قبلاً دو مورد را رمزگذاری کرده ام – رمزگذاری و مسیریابی تاریک. تمرکززدایی سومین و تشویق چهارم است.

همانطور که قبلاً گفتم ، ایمیل از نظر فنی غیرمتمرکز است ، اما فاقد بخش تشویقی است که به این معنی است که یک شبکه غیرمتمرکز خیلی قوی نیست. بسیاری از این شبکه های پیام رسان غیر متمرکز هستند اما هیچ یک از مشوق ها را ندارند. دوباره IMAP ، SMTP ، XMPP. این چیز به نام Matrix وجود دارد ، یک پروتکل غیرمتمرکز ، اما قطعه تشویقی را نیز ندارد.

هنگامی که تمرکز زدایی را با انگیزه سازی ترکیب می کنید ، یک شبکه واقعا قوی ایجاد می کنید که متوقف کردن آن را دشوار می کند. سپس ، هنگامی که مسیریابی تاریک را اضافه کنید ، توقف آن غیرممکن است. شما نمی توانید آن را سانسور کنید ، نمی توانید نظارت کنید ، هیچ چیز دریافت نمی کنید.

هر کسی که این شبکه را مشاهده می کند ، اگر بخواهد ارتباط خود را متوقف کند ، حتی نمی داند از کجا شروع کند. Mainframe کاملاً قابل توقف نیست. مقاوم در برابر سانسور ، مقاوم در برابر نظارت و امیدوارم که کمی در مورد این شبکه توضیح دهد.

ما عمدتا در مورد پیام رسانی نظیر به نظیر صحبت کرده ایم ، اما شما فراتر از آن نیز توسعه داده اید. می توانید بیشتر توضیح دهید?

این یکی از مواردی است که فکر می کنم از نظر بازاریابی و ارتباطات می توانیم در آن بهتر باشیم. ما در مورد ارتباطات صحبت می کنیم ، در مورد پیام رسانی صحبت می کنیم زیرا این یک مورد استفاده عالی است و یک مورد استفاده است که اغلب سانسور یا بررسی می شود.

اما در واقع ، تمام کاری که این شبکه انجام می دهد بازپخش بسته های داده است. ممکن است صدا باشد؟ مطمئناً می تواند صدا باشد. ممکن است فیلم باشد؟ مطمئناً می تواند ویدیویی باشد. آیا این می تواند نوع جدیدی از برنامه مانند Reddit یا Medium یا یک Twitter غیرمتمرکز باشد؟ قطعا! اینها انواع برنامه های غیرمتمرکز هستند که می توانند در شبکه Mainframe ساخته شوند.

فقط به پیام رسانی محدود نمی شود. من به Reddit یا Twitter یا Medium اشاره کردم زیرا اینها انواع برنامه هایی هستند که گاهی اوقات می توانند سانسور یا بررسی شوند. به نظر من موارد ساخته شده فوق العاده در شبکه Mainframe ساخته می شوند و آنها نمونه های بسیار خوبی از برنامه هایی هستند که می توانند پیام رسانی نکنند.

مشوق های اصلی

مشوق های گره های Mainframe

برای انواع دیگر رسانه های اجتماعی یا انواع دیگر برنامه های پیام رسان ، این چیزی است که شما می خواهید در داخل انجام دهید یا اینکه می خواهید فقط لایه پروتکل را بسازید و افراد دیگر را در بالای آن بسازید?

ما در حال ساخت یک سکو هستیم و می خواهیم توپ را نورد کنیم. ما می خواهیم سیستم عامل را شروع کنیم. س isال این است: “آیا ما باید برنامه دیگری بسازیم که پیام رسانی نکند تا بتواند موارد ممکن را به نمایش بگذارد ، یا اینکه باید در پروژه های دیگر سرمایه گذاری و جوجه کشی کنیم؟”

برخی از کارآفرینان هستند که به ما نزدیک می شوند و می گویند ، “سلام ، من دوست دارم بر روی سیستم عامل کار کنم.” ما در حال سرمایه گذاری در آنها هستیم. اینها بحث هایی است که ما الان داریم انجام می دهیم.

در نهایت ، ما می خواهیم روی پلت فرم متمرکز شویم. ما می خواهیم روی زیرساخت ها متمرکز شویم ، اما می فهمیم که برای افرادی که می خواهند بر روی سیستم عامل کار کنند ، باید ببینند چه چیزی ممکن است. آنها برای جریحه دار کردن ایده ها باید چند نمونه را ببینند. ما سعی می کنیم از طریق استراتژی آنجا فکر کنیم ، اما در نهایت ، چشم انداز این است که فقط بر روی سیستم عامل و زیرساخت ها تمرکز کنیم.

کسی می تواند کاربر باشد؟ به عنوان مثال ، پس از راه اندازی ، اگر می خواهم به شبکه بپیوندم ، فقط به یک آدرس احتیاج دارم. و سپس ، اگر می خواهم برای کسی پیامی بفرستم ، آیا فقط آن را به آدرس آنها می فرستم?

دقیقا. برای کاربر بودن ، باید از یک برنامه استفاده کنید و تنها برنامه ای که در حال حاضر در شبکه وجود دارد ، Onyx است.

افرادی که هدف اصلی آنها قرار گرفته اند ، توسعه دهندگان هستند. توسعه دهندگانی که می توانند برنامه های جالب دیگری را در شبکه ما ایجاد کنند. اگر امروز می خواهید بلافاصله از شبکه ما استفاده کنید ، تنها برنامه ای که کاربر نهایی با آن روبرو است Onyx است.

موردی که با سیستم عامل های مقاوم در برابر سانسور بسیار روبرو می شود ، استفاده از آن توسط احزاب مخرب (جرایم سازمان یافته ، سازمان های تروریستی و غیره) است. آیا شما کاری برای مهار آن انجام می دهید؟ این یک خط سخت برای ترسیم است.

من برای این کار ثبت نام نکردم تا شبکه ای برای تروریست ها باشم. من مطمئناً چنین چیزی را نمی خواهم و این آخرین مطلبی است که ما می خواهیم.

در حال حاضر ، بیشتر تمرکز ، انرژی و منابع ما به سمت شرکتها ، دولتها و م institutionsسساتی است که به آن لایه خصوصی و امنیتی نیاز دارند. ما در تلاشیم از نزدیک با آنها کار کنیم.

بسیاری از اینها بر اساس ارتباطات ، انرژی ، تمرکز ، روایت ، موارد استفاده در حال ساخت و توسعه دهندگانی است که با آنها کار می کنیم. امیدوارم که این امر باعث خنثی شدن و کاهش خطر ابتلا به برخی از این بازیگران مخرب شود و از آن برای کارهای بد استفاده کند.

واقعیت زشت این است که این فناوری منبع باز است. بعنوان یک فناوری منبع باز ، برخی از افراد ممکن است از آن برای مواردی که خیلی خوب نیستند استفاده کنند. متوقف کردن این کار دشوار است ، اما ما سعی خواهیم کرد همه تلاش خود را انجام دهیم تا این فناوری در دست افرادی باشد که کارهای خوبی انجام می دهند.

افرادی که می خواهند از اطلاعات خود محافظت کنند ، شرکت هایی که می خواهند اسرار تجاری خود را از جاسوسی شرکت ها حفظ کنند و دولت هایی که می خواهند اطلاعات محرمانه خود را ایمن نگه دارند.

صادقانه بگویم ، من پاسخ خوبی برای این موضوع ندارم. سخت است. نمی توانم بگویم که ما می توانیم کاملاً مانع استفاده افراد بد از این موضوع شویم ، اما می توانم بگویم که تمام انرژی و تمرکز ما صرف کمک به افراد خوب است که به دلایل خوب از آن استفاده کنند.

در پایان ، جوانب مثبت باید بیش از موارد منفی باشد?

این همان چیزی است که ما امیدواریم و آن چیزی است که ما اعتقاد داریم. مثل اینترنت.

به نوعی ، ما در حال ایجاد یک اینترنت جدید هستیم – لایه ای در بالای اینترنت موجود که باعث ایجاد حریم خصوصی و امنیت بیشتر می شود. بدیهی است که اینترنت ، همانطور که امروزه می شناسیم ، موارد زشت و ناخوشایند زیادی را در خود جای داده است ، اما دنیای جدیدی از امکانات را باز کرده است. من فکر می کنم به طور کلی ، مردم موافقت می کنند که اینترنت چیز خوبی است. این یک چیز عالی است بنابراین ، امیدوارم که آنها در مورد Mainframe نیز فکر کنند.

یادداشت سردبیر: این نتیجه قسمت اول مصاحبه است. قسمت دوم را بررسی کنید تا در مورد استراتژی های منحصر به فرد توزیع توکن Mainframe (قطره های بدنی ، بازپرداخت های خیریه و غیره) ، درسی که میک از شکست های قبلی گرفته است و اینکه چرا او معتقد است آزادی و حفظ حریم خصوصی در هر فرهنگی مهم است ، مطالعه کنید..