Masternodes چیست؟ یک مقدمه و راهنما

masternodes که به عنوان سیستم های اعتبار سنج پیوند خورده نیز شناخته می شوند ، مجموعه ای از سرورها هستند که شبکه بلاک چین را پشتیبانی می کنند. آنها مسئول فعال کردن خدمات خاصی هستند که معدنچیانی که تحت اثبات کار نیستند ، نمی توانند آنها را انجام دهند.

Dash اولین ارز رمزنگاری شده بود که مدل masternode را در پروتکل خود پیاده سازی کرد. تحت آنچه الگوریتم سرویس آن را اثبات سرویس می نامد ، شبکه ردیف دوم masternodes در کنار شبکه ردیف اول ماینرها برای دستیابی به توافق توزیع شده در مورد بلاکچین وجود دارد. این سیستم دو لایه تضمین می کند که اثبات سرویس و اثبات کار از قبل به صورت همزیستی از شبکه Dash استفاده می کنند.

masternode کودک Dash است ، اما ارزهای رمزپایه زیادی این مکانیزم را به عنوان سازگار خود برگزیده اند. آنچه در ابتدا قصد نظارت بر معاملات فوری و ناشناس را داشت ، اکنون برای بسیاری از خدمات دیگر در حال اجرا است.

در حال حاضر به اندازه کافی مقدمه است. بیایید در آن غلیظ شویم.

Masternodes چگونه کار می کنند?

دقیقاً مانند اثبات سهام ، روشهای مختلف متکی به انباشت مقدار مشخصی از ارز معین در شبکه ارز هستند. برای تأسیس مدل اصلی ، ابتدا باید مقدار قابل توجهی از ارز موردنظر را خریداری کنید. به عنوان مثال ، یک مدل اصلی برای Dash به 1000 DASH نیاز دارد ، بنابراین باید آن را رها کنید باحال 763000 دلاربرای یک خانه کافی است در سمت شرقی شرقی میامی.

بنابراین پس از اینکه خانه خود را برای خرید پول جادویی اینترنت رهن کرده اید ، وقت آن است که پسران بد را در این زمینه شرط بندی کنید و پول خود را پس بگیرید. در ابتدا با بارگیری کیف پول اصلی ارز خود شروع می کنید و از آن برای ایجاد مدل اصلی استفاده می کنید. بعد از اینکه کامپیوتر خود را به عنوان سرور تنظیم کردید ، کیف پول اصلی رایانه شما را به عنوان یکی از گره های پشتیبانی کننده بلاکچین ادغام می کند. اپراتورها همچنین می توانند با شخص ثالث قرارداد کار کنند تا سرور را برای آنها اجرا کنند.

هنگامی که یک masternode فعال می شود ، مجموعه ای منحصر به فرد از توابع مانند پرداخت های فوری و / یا ناشناس را در خود جای می دهد. آنها همچنین یک سیستم حاکمیت غیرمتمرکز را فراهم می کنند که به اپراتورهای گره اجازه می دهد تا درباره تحولات مهم در بلاکچین رأی دهند. به عنوان جبران مشکلات خود ، masternodes به طور معمول 45٪ پاداش بلوک را با استخراج کنندگان بلاکچین تقسیم می کنند. 10٪ دیگر به صندوق خزانه داری بلاکچین اختصاص می یابد و اپراتورها مسئول رأی دادن در مورد پیشنهادات نحوه تخصیص این بودجه برای بهبود شبکه هستند.

توجه به این نکته مهم است که صرف نگه داشتن مقدار لازم ارز برای یک مدل مانیتور برای اجرای آن کافی نیست. هر واحد پولی دستورالعمل های خاص خود را برای نگهداری از مدل اصلی دارد و اگر این شرایط برآورده نشود یا ارز از موقعیت سهام خود منتقل شود ، یک مدل دیگر متوقف می شود.

مزایای Masternodes

Masternodes از زنجیره بلوک در برابر حملات شبکه در همان ردیف اثبات الگوریتم های اثبات سنتی محافظت می کند. همانند Dash ، اغلب انباشت ارز به اندازه کافی برای ایجاد مدل اصلی گران است. این هزینه به غیرمتمرکز نگه داشتن شبکه کمک می کند ، زیرا برای خرید ارز کافی برای داشتن انحصار در گره های آن ، مبلغی غیر الهی لازم است. سرمایه گذار متوسط ​​و حتی بالاتر از متوسط ​​شما برای این امر به اندازه کافی ثروتمند نیست ، زیرا ما همه بیل گیتس نیستیم.

هزینه بهره برداری نیز صادق بودن اپراتورها را حفظ می کند. بر خلاف استخراج کنندگان بیت کوین که ممکن است براساس سودآوری از یک سکه روی بلاکچین آن به سکه دیگر تبدیل کنند ، اپراتورها برای حفظ صحیح ابزارهای خود انگیزه می گیرند. سرمایه گذاری گزاف اولیه به عنوان وثیقه عمل می کند ، به این ترتیب اگر اپراتورها بخواهند سرمایه گذاری آنها نتیجه بدهد ، باید طبق قوانین بلاکچین عمل کنند. بین هزینه های بالای بهره برداری و بازگشت امیدوارکننده به سرمایه گذاری ، به نفع یک اپراتور است که گره خود را به درستی و بدون قصد سو mal استفاده کند..

پیشگامان Masternode: سکه ها و کاربردهای آنها

Dash در ابتدا مدل اصلی را برای اجرای خدمات زیر ایجاد کرد:

  • InstaSend: Masternodes معاملات تقریباً فوری را انجام می دهد
  • PrivateSend: Masternodes به کاربران اجازه می دهد تا پرداخت های ناشناس را انجام دهند و دریافت کنند
  • حاکمیت غیرمتمرکز: Masternodes در مورد پیشرفت های فن آوری و مالی برای بلاکچین قضاوت و رأی می دهند

با ورود سکه های بیشتر به رمزنگاری ، برخی از توسعه دهندگان مدل Dash را برای ارزهای رمزپایه خود در نظر گرفتند و برخی دیگر آنها را در موارد استفاده جدید و بصری استفاده کردند.

این لیست شامل همه موارد نمی شود ، اما ما برخی از این سکه ها و کاربردهای مختلف آنها را در زیر آورده ایم.

حریم خصوصی

سکه های حریم خصوصی سعی در بهبود سابقه ناشناس بودن معامله ای است که Dash تنظیم کرده است. یکی از این سکه ها ، PIVX ، به عنوان یک چنگال DASH آغاز شد اما اکنون رمزنگاری را حتی بیشتر از ارز اصلی خود ناشناس می کند.

PIVX از نسخه سفارشی پروتکل Zerocoin خود استفاده می کند ، همان پروتکل مورد استفاده سایر سکه های حریم خصوصی مانند Zcoin. با استفاده از PIVX ، کاربران می توانند سکه های PIVX استاندارد خود را برای نشانه های zPIV تبدیل کنند. ارسال نشانه های zPIV تضمین می کند که هویت کاربر کاملاً از شناسه معامله جدا شده و امکان انتقال دارایی کاملاً ناشناس و در عین حال قابل تأیید از طریق ابزارهای PIVX را فراهم می کند..

ZCoin و واحد پولی همچنین برای عملکردهای محرمانه خود از الگوها استفاده می کنند.

مبادلات

مجموعه های رمزنگاری مانند مسدود کردن شبکه و اسکودودو برای حمایت از مبادلات غیرمتمرکز خود از masternode استفاده خواهند کرد. Masternodes برای تسهیل تجارت ارزهای رمزپایه و ارائه درگاه های ارز فیات ، بر معاملات صرافی نظارت خواهد کرد.

اینگونه مبادلات در حال حاضر در مراحل نظری توسعه خود هستند ، زیرا هیچ بستر زنده ای برای استفاده مصرف کننده در دسترس نیست.

تجارت و خدمات بازار

Syscoin عملکرد masternode را در بازار غیرمتمرکز خود اعمال می کند. با استفاده از Syscoin ، کاربران می توانند به معادل بلاکچین سایت های تجاری همکار مانند eBay دسترسی پیدا کنند. Masternodes مسئول تسهیل پرداخت های ناشناس و فوری در بازار خواهد بود.

می توانید به کیف پول اصلی ارز به بازار Syscoin دسترسی پیدا کنید.

قراردادهای هوشمند

BOScoin برای قراردادهای هوشمند خود masternodes را ادغام می کند و سیستم حاکم بر masternode را برای شبکه کنگره خود به کار می برد. توسعه دهندگان BOScoin با در نظر گرفتن مکانیزم رای گیری Dash’s masternode ، شبکه کنگره را برای بهبود حاکمیت و تصمیم گیری در داخل شبکه ایجاد کردند. تحت این سیستم ، به اپراتورهای masternode حق رای دادن برای تصمیم گیری در مورد تخصیص درآمد بلاکچین و کد و اصلاحات سیاست داده می شود.

برای یک نمایه کامل از masternodes, به این وب سایت نگاهی بیندازید.

ساخت مورد برای Masternodes

برنامه Masternode کاملا انعطاف پذیر است. این اثبات محدودیت های کار را جبران می کند و تقریباً مانند یک نسخه فشرده از سیستم های سهام رفتار می کند.

مانند اثبات سهام ، از استخرهای استخراج معدن متمرکز در اثبات شبکه های کاری جلوگیری می کند و انرژی کمتری نسبت به مدل اثبات کار مصرف می کند. Masternodes ممکن است ثبات و وفاداری بیشتر در شبکه را نوید دهد ، زیرا سود سهام بیشتر و هزینه های بالای سرمایه گذاری اولیه باعث می شود اپراتورها موقعیت خود را در شبکه رها نکنند.

حتی می توان از آنها برای جلوگیری از خارج شدن خط از معدنچیان استفاده کرد. تحت مدل Dash’s ، masternodes در شبکه ردیف دوم اثبات ردیف اول شبکه کار را کنترل می کنند. اگر ماینر آنها از نسخه منسوخ شده Dash استفاده کند یا سعی کند جوایز بلوک را دستکاری کند ، به masternodes سلطنت کامل می دهد تا بلوک های یتیم را رد یا یتیم کند..

در حالی که کاربرد پایدار آنها هنوز حدس و گمان است ، اما masternodes پتانسیل جدی برای تسریع در توافق توزیعی و دموکراتیزه کردن تصمیم گیری در جوامع بلاکچین را دارد. اگر می توانید پایتخت را جمع آوری کنید ، آنها مطمئناً یک فرصت سرمایه گذاری امیدوار کننده هستند ، زیرا رویکرد آنها در اجماع و نظارت بر شبکه راه حل میانه رو برای مشکلات پیش رو است ، هم اثبات کار و هم مدل های اثبات سهام.