Plantoid چیست?

Plantoid یک نصب هنری ربات است که بر روی بلاکچین ساخته شده است. این گیاه رباتیک که کاملاً خودمختار است ، پس از اهدای بیت کوین تنها با تولید مثل Plantoids دیگر زنده می ماند. این گیاه نه تنها در دنیای فیزیکی به عنوان یک گیاه رباتیک و مصنوعی وجود دارد بلکه دارای DNA در دنیای دیجیتال در بلاکچین است. بیایید کمی بیشتر به این قطعه منحصر به فرد هنر blockchain فرو برویم.

نمایشگاه پلانتوئید

هنر ربات فیزیکی و دیجیتال

هدف پروژه این است که “یکی از انقلابی ترین – و در عین حال هنوز کشف نشده – از جنبه های فناوری بلاکچین” توانایی ایجاد “شکل های زندگی مبتنی بر بلاکچین” را به تصویر بکشد. “با این هدف ، Plantoids در فضاهای عمومی زندگی می کنند تا جهان ببیند.

اجسام پلانتوئید

از نظر فیزیکی ، تاسیسات رباتیک مانند گیاهانی هستند که از فلز ساخته شده اند. در واقع ، یک کل Plantoid کاملاً از فولاد بازیافت شده و الکترونیک تشکیل شده است.

آنها برای تعامل با جهان پیرامون خود نیز طراحی شده اند ، به ویژه به روش هایی که منجر به تولید مثل آن می شود. اول ، زیبایی ظاهری آنها به منظور جلب علاقه افرادی است که از آنجا عبور می کنند. پس از علاقه ، این افراد این فرصت را دارند که از طریق بیت کوین به بقای Plantoid کمک کنند.

اگر کمک مالی کنید ، نصب با تقدیر روشن می شود ، می رقصد و موسیقی پخش می کند. امید این است که این عمل سپاسگزاری شما را ترغیب به اهدای بیشتر یا حداقل انتشار خبر در مورد هنر منحصر به فرد ربات کند.

ارواح پلانتوئید

Plantoid’s spirit یک قرارداد هوشمند Ethereum است. این قرارداد هوشمند بر نحوه عملکرد و همچنین نحوه تولید مثل نظارت دارد. به همین دلیل ، یک گیاه پلانتوئید کاملاً خودمختار است و نیازی به هیچ مداخله خارجی ، حتی از جانب خالق اصلی خود ندارد.

خارج از کنترل نحوه زندگی Plantoid ، قرارداد هوشمند همچنین قوانینی را برای فرزندان آن تعیین می کند. همه اهدا کنندگان با Plantoid قرارداد هوشمندی منعقد می کنند که به آنها حق رأی در مورد قوانین مربوط به نسل های آینده را می دهد. به این ترتیب ، Plantoid شبیه سازمان خودمختار غیرمتمرکز یا به اختصار DAO می شود.

فرآیند تولید مثل Plantoid

پلانتوئیدها در سه مرحله مشخص تولید مثل می کنند. آنها در هر مرحله خودمختار باقی می مانند اما از کمک انسان بهره مند می شوند مانند روش بقای یک گل به دلیل گرده افشانی زنبور عسل.

مرحله بزرگ

در طی مرحله اول تولید مثل ، Capitalization ، یک Plantoid وقت خود را صرف خرید بیت کوین می کند. نصب هنری ربات دو انگیزه برای ترغیب مردم به کمک به تولید مثل آن فراهم می کند.

اول ، هر کمک مالی باعث می شود که Plantoid رقصیده ، آواز بخواند و در نهایت به گیاه جدید و زیباتر تبدیل شود. علاوه بر این ، ممکن است انگیزه اهدا داشته باشید تا بتوانید در آینده از خط ژنتیکی Plantoid تأثیر بگیرید. همانطور که قبلاً ذکر شد ، هر شخصی که بودجه را تأمین می کند ، در مورد تولید مثل گیاه رای می آورد.

هر یک کیف پول بیت کوین برای دریافت وجوه و قوانین مختلف پیرامون اقدامات خود هنگام دریافت آنها دارد. یک گیاه پس از جمع آوری مقدار مشخصی از کمک های مالی ، به مرحله تولید مثل بعدی می رود. با این حال ، برای یک Plantoid ، این ممکن است یک آستانه 0.001 BTC باشد در حالی که دیگری تا زمانی که کیف پول آن به 2 BTC نرسد ، ادامه نخواهد یافت. روح آن (قرارداد هوشمند) این قوانین را تنظیم می کند.

گیاه خارج

مرحله جفت گیری

بعد از دریافت کمک های مالی کافی بیت کوین ، یک Plantoid وارد مرحله جفت گیری می شود. در این زمان ، این پیشنهاد را به سازندگان می دهد تا نصب بعدی را در خط Plantoid انجام دهند. هنرمندان ، جوشکاران ، برنامه نویسان – هر کسی می تواند پیشنهادی را ارائه دهد. تنها معیارها این است که پیشنهاد با DNA گیاه مطابقت دارد (قوانین قرارداد هوشمند در مورد جانشینی آن).

این قوانین قرارداد هوشمند می تواند جنبه های فیزیکی Plantoid جدید مانند اندازه و رنگ را پوشش دهد. و ، آنها ممکن است منطق کسب و کار مانند پرداخت سود سهام و / یا تخصیص صندوق را کنترل کنند. خارج از این قوانین ، پیشنهادات می توانند آزادانه نوآوری کنند ، همانطور که می خواهند.

اهدا کنندگان سپس با ارسال تراکنش های خرد به آدرس هایی که هر یک پیشنهاد متفاوتی دارند ، رأی می دهند. هرچه بیشتر اهدا کنید ، قدرت رای شما بیشتر است.

مرحله استخدام

وقتی رأی گیری به پایان رسید و پیشنهادی انتخاب شد ، Plantoid وارد مرحله استخدام می شود. این کار را با ارسال کمک های بیت کوین به شخص (افراد) پشت پیشنهاد برنده انجام می دهد ، بنابراین آنها می توانند شروع به کار کنند. یک بار دیگر ، این کار کاملاً از طریق قراردادهای هوشمند انجام می شود. بعد از این ، “چرخه شستشو ، شستشو ، تکرار” با شروع دوباره چرخه تولید مثل ،.

با گذشت زمان ، سازندگان این پروژه معتقدند که Plantoids از یک رویکرد تکاملی داروینیستی پیروی می کند. آنها انتظار دارند كه Plantoids از مناطق مختلف ویژگی ها و سازوكارهای بقا را به ویژه در مناطق خاص خود كه منجر به “گونه های” مختلف می شود ، بدست آورند. DNA Plantoids ناموفق که تولید مثل نمی کنند ، سرانجام از اکوسیستم ناپدید می شود.

نوع جدیدی از طبقه بندی

پلانتوئیدها یکی پس از دیگری تناقض دارند. آنها آثار هنری هستند ، اما همچنین می توانند یک تجارت باشند. مردم در عملیات خود حرفی برای گفتن دارند ، اما صاحب ندارند. آنها در قراردادهای حقوقی شرکت می کنند ، اما در واقع یک شخص حقوقی نیستند. Plantoids به خودی خود در یک کلاس کاملا جدید است.

آنها همچنین بر اساس یک نوع مدل اقتصادی قبلاً بلا استفاده استفاده می کنند. به طور سنتی ، شما به هنرمندی کمک می کنید که یکی پس از دیگری اثر هنری خلق کند. Plantoids اینگونه نیست.

در عوض ، کمک مالی شما مستقیماً به خود قطعه هنری داده می شود. هنرمندان ، همکاران و سرمایه گذاران مختلف همه در روند تولید مثل همیشه در حال تکامل Plantoid شرکت می کنند. ممکن است این احزاب تغییر کنند ، اما DNA Plantoid همچنان باقی مانده است. Plantoid می تواند پس از جدا شدن خالق اصلی از پروژه ، زنده بماند و تولید مثل کند.

این آثار هنری ربات فقط یک نمونه از چگونگی محاصره بلاک چین در صنایع سنتی است. سازمانهای غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند خودکار این امکان را دارند که از طریق ایجاد نهادهای خودپایدار و حتی مشاغل بدون مالکیت به اهداف بیشتری برسند. در مورد طبقه بندی های جدید blockchain محدودیتی وجود ندارد.