استخراج معدن, یا اثبات کمکی کار برای جمعیت فنی بیشتر ، روند کار است استخراج همزمان دو ارز رمزپایه مجزا. اگرچه به اندازه الگوریتم های اجماع سنتی Proof-of-Work یا حتی Proof-of-Stack محبوب نیستند ، برخی از پروژه ها استخراج ادغام شده را برای “پیگ بک” از شبکه های امن تر با رشد رشد داده اند.

Satoshi Nakamoto ، اگرچه او آن را در روزنامه سفید بیت کوین وارد نکرد یک ایده تقریبی را ترسیم کرد ادغام استخراج در یک انجمن Bitcointalk در سال 2009. بیایید بیشتر در مورد نحوه کار این استخراج نوآورانه ، معنی آن برای پروژه هایی که آن را اجرا می کنند ، و همچنین چگونه می توانید به عنوان یک سرمایه گذار استفاده کنید ، بررسی کنیم..

ساتوشی

ساتوشی شکل اولیه ای از استخراج معادن را بیان می کند

Merged Mining چگونه کار می کند?

هر اجرای معدن ادغام شده دارای یک زنجیره کمکی و تاسیس تر زنجیره والدین. برای کار با یکدیگر ، هر دو زنجیره باید الگوریتم هش یکسان داشته باشند. ما قصد داریم یکی از محبوب ترین جفت های استخراج معدن ، Namecoin و Bitcoin را بررسی کنیم تا روند کار را توضیح دهیم.

در این جفت ، بیت کوین زنجیره اصلی است در حالی که Namecoin زنجیره کمکی است که از شبکه Bitcoin’s برگردانده می شود. هر دو ارز رمزپایه از الگوریتم هش SHA-256 برای استخراج استفاده می کنند.

پیاده سازی

توسعه دهندگان زنجیره والدین برای پیاده سازی استخراج معدن نیازی به انجام کارهای اضافی ندارند. بنابراین ، شبکه بیت کوین حتی نیازی به دانستن اینکه Namecoin همراه با آن استخراج می کند نیز ندارد.

با این وجود ، زنجیره های کمکی برای ادغام معادن ادغام شده به پیشرفت های بیشتری نیاز دارند. در ادامه مثال ما ، توسعه دهندگان Namecoin بلاکچین را به روز کردند تا اثبات استخراج بیت کوین را که در بلاکچین Namecoin معتبر است نیز بپذیرند..

فرآیند استخراج معدن

استخراج معادن بدون نیاز به هیچگونه محاسبات اضافی برای استخراج کنندگان است. شما به عنوان یک استخراج کننده ، Namecoin و Bitcoin را به همان اندازه کارآمد استخراج می کنید که فقط در استخراج Bitcoin انجام می دهید. شما (یا استخر استخراج خود) برای پشتیبانی از آن فقط باید تنظیمات اضافی را انجام دهید.

نحوه کار آن در اینجا است:

شما با جمع آوری یک بخش از معاملات برای هر زنجیره شروع می کنید – Bitcoin و Namecoin در مثال ما. بلوک Namecoin (زنجیره کمکی) شامل مواردی است که شما در یک مجموعه معاملات استاندارد انتظار دارید. بلاک Bitcoin همچنین شامل معاملات منظم است. با این حال ، این یک معامله اضافی با هش با اشاره به بلوک Namecoin شما فقط ساخته شده است.

پس از جمع آوری بلوک های خود ، شما استخراج می کنید. چند سناریوی مختلف وجود دارد که می تواند در اینجا بازی کند:

  • شما یک بلوک در سطح دشواری Bitcoin استخراج می کنید. شما ایجاد بلاک Bitcoin را به پایان می رسانید و آن را به شبکه Bitcoin منتقل می کنید. از آنجا که سطح دشواری استخراج بلاک Bitcoin از سطح دشواری Namecoin بالاتر است ، شما همچنین یک بلاک Namecoin استخراج می کنید. شما هر دو پاداش استخراج دریافت می کنید.
  • شما یک بلوک در سطح دشواری Namecoin استخراج می کنید. شما با قرار دادن هدر و هش بلوک بیت کوین ، جمع آوری بلوک Namecoin را به پایان می رسانید. سپس زنجیره Namecoin این بلوک را می پذیرد. به دلیل کار توسعه ای که شما برای پشتیبانی از استخراج معدن انجام دادید ، می تواند عنوان و هش اضافی Bitcoin را به عنوان اثبات کار شما تشخیص دهد. شما فقط جایزه استخراج Namecoin را دریافت می کنید.
  • شما یک بلوک بین سطح دشواری Namecoin و Bitcoin دارید. شما نتیجه مشابه سناریوی شماره دو را تجربه می کنید.

مفاهیم استخراج شده

خوب

پروژه های کوچک و جدید بلاکچین چند دلیل خوب برای ادغام استخراج معدن دارند. از همه مهمتر ، انجام این کار امنیت شبکه آنها را تقویت می کند در حالی که هنوز می تواند به عنوان یک زنجیره مشخص عمل کند. این زنجیره های کمکی همچنین با مرتبط شدن با بلاکچین محبوب تر ، در معرض دید قرار می گیرند.

علاوه بر این ، ماینرها به دلیل دریافت درآمد اضافی بدون هیچ هزینه و قدرت اضافی ، به شدت مشارکت می کنند. و ، از آنجا که معدنچیان معمولاً بین دو سکه معامله می کنند تا آنچه را که طرفدار آن هستند حفظ کنند ، نقدینگی برای هر دو رمزنگار افزایش می یابد.

خنثی

زنجیره های والدین با افزودن زنجیره های کمکی قربانی برخی از نفخ های بلاک چین می شوند. هش هایی که زنجیره کمکی به درخت معاملات زنجیره اصلی اضافه می کند ، اندک است فضا اشغال کنید. تا زمانی که سکه هایی مانند بیت کوین در اجرای راه حل های مقیاس گذاری لایه دوم موفق هستند ، این نفخ نباید مسئله ساز شود.

بد

متأسفانه ، این همه آفتاب و رنگین کمان نیست. ادغام استخراج معادن ادغام شده مستلزم کار توسعه اضافی در زنجیره کمکی است. هنگام تغییر کاربری از پروتکل استخراج دیگر به استخراج ماینینگ ، باید چنگال بزنید. اگر شما هرگز می خواهید از استخراج معدن خارج شوید ، یک فورک فورک دیگر ضروری است.

اگر بخواهند از مزایای استخراج دو زنجیره بهره مند شوند ، استخراج کنندگان و استخرهای معدن کاری نیز باید انجام دهند. اگرچه استخراج معدن به انرژی اضافی نیاز ندارد ، اما به کار تعمیر و نگهداری بیشتری نیاز دارد. در استخراج دو بلاکچین ، دو برابر اتصال برای سرویس دهی و دو برابر کانال توزیع برای نگهداری دارید (اگر استخر استخراج دارید). برخی از گروه ها ممکن است هزینه اضافه شده را به ارزش سکه اضافی پیدا نکنند.

بینش سرمایه گذار

به طور کلی ، استخراج معادن ادغام شده مزیت بیشتری نسبت به سرمایه گذاران برای استخراج کنندگان دارد. با این حال ، هنگامی که با سایر اطلاعات ترکیب می شود ، استخراج ادغام می تواند نشانه گویای یک پروژه امیدوار کننده باشد. در اینجا چند نمونه گذشته و آینده آورده شده است:

Namecoin – بدون ضمانت بلند مدت

Namecoin ، در واقع یک ثبت نام دامنه غیرمتمرکز ، اولین سکه ای بود که استخراج را با بیت کوین ادغام کرد. هنگامی که 10 رمز ارز برتر با سقف بازار بود ، به میزان قابل توجهی سقوط کرد و به یک نقطه در 200 ساله سقوط کرد. این به عنوان یک نمونه عالی از چگونگی یک پروژه به آرامی در کنار جاده سقوط می کند – حتی زمانی که به قدرتمندترین شبکه ارز رمزنگاری شده متصل شوید.

سکه های استخراج را ادغام کرد

قبلاً سکه شماره سه با سقف بازار بود ، Namecoin دیگر در بحث های ارزهای رمزپایه نیست

حتی اگر تعداد قابل توجهی استخرهای استخراج از استخراج Namecoin پشتیبانی می کنند ، این سکه در تاریخ پنج ساله خود چندان مورد استقبال قرار نگرفته است. توسعه نیز به اندازه پروژه های مشابه فعال نیست. این سقوط از فضل نشان می دهد که فقط به این دلیل که ارز رمزنگاری شده شامل استخراج معدن است که لزوماً به معنای آن نیست که اصول اولیه سرمایه گذاری.

Dogecoin – پس از اثر فوری

در اوایل زندگی Dogecoin ، جامعه تصمیم گرفت که ادغام شود استخراج را با Litecoin ادغام کرد. آنها دریافتند که با وجود مکانیسم اصلی استخراج ، شبکه در طول سال جوایز قابل توجهی در زمینه استخراج از دست خواهد داد. بدون هیچ تغییری ، استخراج کنندگان انگیزه ای برای استخراج من ندارند ، و شبکه در معرض حمله 51٪ است.

تقریباً بلافاصله پس از تغییر از اثبات کار به اثبات کمکی ، قیمت Dogecoin از حدود 0.0002 دلار (0.00000041 ~ BTC) به حدود 0.00047 دلار (0.00000115 ~ BTC) افزایش یافت. این فقط در طی چند هفته بیش از 180 درصد افزایش قیمت BTC است.

Dogecoin

Dogecoin پس از اجرای استخراج معدن با Litecoin ، افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کرد

اگرچه فقط یک نقطه داده است ، اما نشان می دهد پروژه ای که به استخراج معدن تبدیل می شود میتوانست بودن یک سرمایه گذاری کوتاه مدت سودآور چند دلیل وجود دارد که این ممکن است درست باشد.

اول ، امنیت اضافی شبکه اعتماد فوری به جامعه می آورد. همچنین ، اتصال به یک سکه معروف تر ، قرار گرفتن در معرض ارزهای رمزپایه کمتر شناخته شده را فراهم می کند. این مانند افزایش سریع بازاریابی است. سرانجام ، معدنکاری ادغام شده نقدینگی را به هر دو زنجیره اضافه می کند زیرا معدن کاران برای نگهداری سکه های مورد علاقه خود تجارت می کنند.

الاستوس – انتخاب بالقوه خواب

Elastos یک اینترنت بلاکچین است که استخراج مایکروسافت را با بیت کوین ادغام می کند. با وجود این سکه که هنوز نسبتاً ناشناخته است ، ممکن است در حال حاضر یک سکوی محکم باشد. هنگامی که پلت فرم کامل شد و استخراج از یکپارچه در دسترس بود ، قیمت Elastos می تواند رشد مشابه Dogecoin را تجربه کند.

علاوه بر این ، الاستوس با NEO و Bitmain همکاری می کند G3 چین. شایعه شده است که Bitmain بخشی از قدرت هش شرکت را به استخراج Elastos اختصاص خواهد داد. برای کسانی که نمی دانند ، Bitmain برخی از بزرگترین استخرهای استخراج Bitcoin را کنترل می کند. بنابراین این پشتیبانی شاخص مثبتی برای قیمت الاستوس است.

با این حساب ، به نظر می رسد با شروع استخراج ، قیمت الاستوس باید فشار رو به بالا داشته باشد. با این حال ، تجزیه و تحلیل پروژه به عنوان یک طولانی مدت (بیش از یک سال) نیاز به یک فرو رفتن عمیق تر در اصول دارد.

افکار نهایی

استخراج معادن یک گزینه عالی برای پروژه های جوانی است که می خواهند بدون ترس از حمله 51٪ رشد کنند. از نقطه نظر سرمایه گذاری ، تصمیم یک پروژه برای اجرای استخراج معدن می تواند باعث جهش فوری قیمت شود. اگرچه ، این افزایش قیمت ممکن است دوام نیاورد.

مهم نیست که چگونه بر قیمت تأثیر می گذارد ، استخراج ادغام چیزی است که باید به عنوان یک سرمایه گذار ، یک استخراج کننده یا حتی فقط یک علاقه مند به رمزنگاری از آن آگاه باشید. با تهدید روز افزون 51 درصدی حملات ، تغییر کاربری در استخراج معادن می تواند روندی باشد که با رشد به عنوان یک صنعت ، شاهد آن خواهیم بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me