Monero Mining: مقدمه ای برای ورود به حریم خصوصی سکه استخراج جهان

Monero Mining: مقدمه ای برای ورود به حریم خصوصی سکه استخراج جهان

Monero (XMR) همچنان به عنوان راه حلی برای حفظ حریم خصوصی معاملات مورد توجه جامعه ارزهای رمزپایه قرار می گیرد. این پروژه در سال 2014 تاسیس شد و به سرعت به عنوان رهبر سکه های حفظ حریم خصوصی صعود کرد. اگر به استخراج مونرو علاقه مندید ، در اینجا جزئیاتی است که باید بدانید.

دلایل استخراج Monero

  1. دمای خنک تر: به عنوان مثال استخراج Ethereum از سایر ارزهای رمزپایه مبتنی بر Ethash ، در حدود 12-15 درجه سانتیگراد بسیار گرمتر است. الگوریتم Equihash BTC نیز برای اجرای یک دکل استخراج به انرژی بیشتری نیاز دارد. از آنجا که مونرو به انرژی کمتری نیاز دارد و گرمای کمتری تولید می شود ، دستگاه استخراج شما باید در مقایسه با تلاش برای استخراج ارزهای رمزپایه دیگر ، طول عمر بیشتری داشته باشد. به طور کلی ، این بدان معنی است که عملیات استخراج الگوریتم Monero / Cryptonight کمتر از استخراج خاص برای سایر ارزهای رمزپایه محبوب با استفاده از الگوریتم های مختلف است.
  2. ارزش قیمت: قیمت هر XMR در مدت زمان کوتاهی سر به فلک می کشد. در ماه مه 2016 ، قیمت ها کمتر از 1 دلار برای هر XMR بود. در اواخر آوریل / اوایل ماه مه 2018 ، قیمت ها به 250 دلار در هر XMR نزدیک است. گرچه این می تواند به شدت پایین یا پایین برود ، اما قیمت ها از نوامبر 2017 تاکنون بالای 100 دلار باقی مانده است.
  3. متعهد به تمرکززدایی: در حال حاضر ، به دلیل تغییر الگوریتمی که اخیراً بر روی ماموریت مشخصی از مقاومت ASIC متمرکز شده است ، استخراج کنندگان علاقه مندان بسیار راحت شروع به استخراج XMR می کنند. در عصری که ASIC منجر به افزایش هزینه های استخراج در سطح سطح ابتدایی شده است ، مونرو XMR را برای استخراج افراد بیشتری آسان می کند. نبرد مقاومت اخیر ASIC را در بخش اختصاصی زیر بیشتر بررسی خواهیم کرد.
  4. در دسترس بودن ارز: از آنجا که XMR یکی از برترین پروژه های ارز رمزنگاری شده به حساب می آید و به طور مداوم در رده 15 رتبه بندی برتر بازار قرار دارد ، ارزی است که مردم اغلب معامله می کنند. به نوبه خود ، این نقدینگی به معدنچیان این فرصت را می دهد که تقریباً در هر صرافی ارز رمزنگاری شده XMR را بفروشند.
  5. سخت افزار کمتر مورد نیاز: از آنجا که Monero به سخت افزار کمتری نسبت به استخراج برای ارزهای رمزپایه دیگر نیاز دارد ، این امر باعث می شود کل فرآیند ساخت استخراج XMR خودتان ارزان تر و انجام آن راحت تر باشد..

دلایل علیه استخراج Monero

  1. گزینه ASIC وجود ندارد: بله ، این نیز همان دلیل سوم است که چرا شما باید Monero را استخراج کنید. اساساً ، موضع ASIC مونرو بسته به دیدگاه شما می تواند یک چیز خوب یا بد باشد. برای اکثر افرادی که منابع لازم برای تأمین بودجه عملیات بزرگ استخراج ASIC را ندارند ، نداشتن گزینه ASIC کار خوبی است. برای افرادی که می خواهند یک مزرعه Monero مستقر در شرکت ASIC مستقر کنند ، این یک چیز بد است. از آوریل 2018 ، انجام استخراج ASIC با Monero عملا غیرممکن است.
  2. سایر گزینه های سکه حریم خصوصی: اگر شما یک ماینر هستید که به HODL علاقه دارید ، مونرو در آینده به خوبی می تواند ارزش خود را افزایش دهد. با این حال ، سایر سکه های حریم خصوصی قابل استخراج ممکن است گزینه های بهتری باشند زیرا در طول زمان رشد ارزش بیشتری نسبت به XMR دارند. بسیاری دیگر از سکه های حفظ حریم خصوصی در حال ظهور هستند که می خواهند از فناوری Monero و محدودیت بازار پیشی بگیرند.

هزینه ساخت سکوهای معدن Monero

به عنوان مثال هزینه ساخت دکل استخراج GPU Monero (XMR) بسته به اینکه از کدام اجزا استفاده می شود متفاوت است. برخی از افراد تخمین می زنند که شما می توانید یکی را برای آن بسازید زیر 600 دلار و افراد دیگر در اطراف می گویند 800 دلار در هر دکل تخمین بهتری است 1 دکل GPU باید توانایی استخراج در حدود 430 ساعت در ثانیه را داشته باشد و 12 دکل GPU (هزینه حدود 4000 دلار +) می تواند به حدود 5160 ساعت در ساعت برسد (محاسبه شده در سپتامبر 2017).

جنجال ASIC

Bitmain و سایر تولیدکنندگان دکل های معدنی از عرضه سکوهای استخراج جدید ASIC خبر دادند که می توانند Monero را استخراج کنند. هزینه های اولیه Bitmain Antminer X3 ASIC حدود 12000 دلار در هر دکل بود. اساساً ، در دسترس بودن این سکوها به معدن کارانی که پول زیادی برای سرمایه گذاری در سکوهای استخراج معدن (از جمله شرکت های بزرگ) دارند ، توانایی استخراج مقدار قابل توجهی XMR را می دهد. سایر سکوهای استخراج (به عنوان مثال GPU و CPU) اساساً منسوخ شده اند.

جامعه مونرو تصمیم گرفت که شیوع معدنچیان ASIC را که با انتشار جدید جدید بازار را فراگرفته بود ، قبول نمی کند. در طول مارس 2018 ، جامعه Monero می دانست که تولید انبوه چنین دکل هایی می تواند منجر به تمرکز بسیار بیشتری در عرضه توکن XMR شود ، چیزی که بسیاری از تیم های پروژه دیگر را نگران کرده است. اگر اکنون می خواهید استخراج XMR را شروع کنید ، بهتر است به سکوهای ASIC با تخفیف بالا نگاه نکنید. از زمان تغییر الگوریتم Cryptonight ، واضح است که دکل های ASIC دیگر برای استخراج XMR م effectiveثر نیستند.

نرخ هاش ، دشواری و سودآوری

به نظر می رسد الگوریتم جدید مقاوم در برابر ASIC Monero جواب داده است. این تغییر تاکنون چقدر موثر بوده است؟ XMR در 6 آوریل از حداکثر 1.3 گیگاهرتز در ثانیه به کمترین میزان خود در 11 آوریل در حدود 448 مگاهرتز در ثانیه کاهش یافت. از 11 آوریل ، نرخ هش XMR در حدود 500 مگاهرتز در ثانیه ثابت مانده است.

نرخ Monero Hash

سودآوری استخراج Monero از .551 USD / Day برای 1 KHash / s در 6 آوریل به 1.795 در 27 آوریل افزایش یافت.

سودآوری معدن Monero

این مشکل از 120+ G در 4 آوریل به حدود 60 G در بقیه ماه آوریل کاهش یافت.

مشکل معدن Monero

آینده معدن Monero

در حال حاضر ، به نظر می رسد که Monero متعهد است که به Proof-of-Work (PoW) پایبند باشد ، به این معنی که XMR احتمالاً برای مدتی ارز رمزپایه قابل استخراج باقی می ماند. خبر خوب برای کارگران معدن که پول خرید سکوهای گران قیمت ASIC را ندارند این است که به نظر می رسد Monero یکی از پروژه هایی است که متعهد به افزایش الگوریتم فعالانه آن برای ایجاد مقاومت موثرتر در ASIC است..

اگرچه این احتمال وجود دارد که برخی از تولیدکنندگان دکل های استخراج ASIC بتوانند تغییرات الگوریتم معرفی شده در آوریل 2018 را دور بزنند ، اما آخرین اقدام Monero نشانه واضحی است که چنین تلاش هایی می تواند منجر به ضرر خالص تولید کنندگان و معدن کارانی شود که در دکل های خود سرمایه گذاری می کنند. همچنین لازم به ذکر است که Monero معمولاً الگوریتم خود را دو بار در سال به روز می کند ، بنابراین هرگونه پیشرفت احتمالی در آینده توسط تولید کنندگان دکل های استخراج ASIC به خوبی می تواند یک بار دیگر خنثی شود. برای کسانی که به استخراج ASIC علاقه مند هستند ، ممکن است پروژه های دیگری مانند BTC راهی برای انجام کار باشد. در همین حال ، علاقمندان به استخراج پردازنده و پردازنده گرافیکی به دلیل موضع گیری صریح Monero در برابر مقاومت ASIC حداقل پایه های موفقیت را در این زمینه خواهند داشت.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map