پشته ایموژنImogen Heap ماموریت ایجاد تغییر در جهان را دارد. شروع با دنیای موسیقی ، حداقل. برای مدت طولانی هنرمندان با تلاش و کوشش سودهای خود را از دست داده اند زیرا گربه های چربی صنعت از کرم استفاده می کنند. نوازندگان نمی دانند که چگونه این اطلاعات را بزرگ یا چه زمانی و از داده های آنها استفاده می کنند. و پول و قدرت هنوز به سختی در چنگ تعداد معدودی از برج های عاجشان باقی مانده است.

خب برای خیلی بیشتر اگر Heap ، مخترع میسلیا, راه خود را دارد وی به عنوان یک “مرکز” تحقیق و توسعه غیرانتفاعی برای نوازندگانی که از فناوری بلاکچین برای ایجاد اکوسیستم موسیقی عادلانه تری استفاده می کنند ، او مشغول پی ریزی پایه های آینده روشن تر است.

با اعتقاد به این نوازندگان باید اطلاعات خود را داشته باشند, پرداخت ها باید یکپارچه و خودکار باشد و بازار موسیقی باید غنی تر و منصفانه تر باشد ، اشتیاق Heap مسری است. بدانید که او در مورد بلاکچین و موسیقی ، “Creative Passport” و تور جهانی Mycelia چه می گوید.

مشکلات صنعت موسیقی کاملاً مستند است. هنرمندان به طور ناعادلانه غرامت دریافت کردند ، واسطه ها و استودیوهای تولیدی سود خود را حفظ کردند … شما یک هنرمند برنده گرمی هستید. چه عاملی باعث شد شما مشکلات صنعت موسیقی را بپذیرید؟ آیا تنها یک تجربه شخصی وجود دارد که شما را مجبور به اقدام کند?

در واقع بله! سه سال پیش ، هنگامی که کودک تازه به دنیا آمده خود را با شیر مادر تغذیه می کردم ، در حالی که چشم خون آلودی داشتم ، تصمیم گرفتم که به جای افزودن مشکلات برای صنعت موسیقی ، بخواهم بخشی از راه حل باشم..

داشتم آماده می شدم تا آهنگ جدیدی با عنوان “Tiny Human” منتشر کنم و فشار کاری را که به عنوان یک هنرمند آزاد کننده فعالیت به آن وارد می شود احساس می کنم (مانند درصد زیادی از جامعه موسیقی ساز).

در اوایل آن روز ، من با دوست موسیقی دانم Zoe Keating بحث کردم که او من را با این چیز به نام blockchain آشنا کرد و ما در حال ایده گرفتن بودیم که این می تواند برای صنعت ما چه معنی داشته باشد.

بنابراین ، در نیمه شب ، با احساس این امید تازه ، هیجان و انرژی جدید با این فن آوری جدید ، من همچنان آسمان آبی را تصور کردم که یک اکوسیستم موسیقی را پشتیبانی می کند ، و هر قدم در طول راه به بهترین شکل ممکن از من پشتیبانی می کند و من از آن زمان متوقف نشده است.

میسلیا چیست و چگونه می خواهید وضعیت فعلی را حل کنید?

میسلیا یک است مرکز تحقیق و توسعه سازندگان موسیقی, رانده شده توسط یک جامعه در حال رشد از خلاقان ، فن آوران و قهرمانان صنعت به عشق موسیقی. ماموریت ما از طریق فناوری ، زنده کردن پایگاه داده سازندگان موسیقی است که به تحقق یک اکوسیستم موسیقی منصفانه ، پایدار و پرتحرک کمک می کند..

برای افرادی که موسیقی ندارند ، این در نهایت به معنای پرداخت عادلانه و سریعتر به هنرمندان و یک بازار ثروتمندتر است که می توانند با تسهیل همکاری خلاقانه و تجاری ، مشاغل خود را ایجاد کنند..

فکر می کنید چرا فناوری بلاکچین راه حل صنعت موسیقی شکسته است?

بلاکچین این امکان را دارد که جریان پرداخت ها را تسکین داده و همکاری ها را هم در سطح تجاری و هم در سطح خلاقیت تسریع و بهبود بخشد. برای مدت طولانی سازندگان موسیقی توسط روش های پرداخت سنتی و موانع ایجاد همکاری محدود شده اند. بلاکچین می تواند به طور موثر این مشکلات را برطرف کند و روند کار را ساده کند.

شما اخیراً در MoneyConf در دوبلین فکر می کنید بلاک چین چه پیامدهای مالی در صنعت موسیقی خواهد داشت?

وقت زیاد = صرفه جویی در هزینه برای مدیر و طرف های حسابداری صنعت موسیقی با غوطه ور شدن در کشف ، توسعه و پشتیبانی از استعدادهای جدید و موجود.

بهترین چیز در مورد فناوری peer-to-peer برای نوازندگان و طرفداران چیست?

برای اتصال سازندگان موسیقی به روشی معنادار و ساده سازی فرایندهای پرداخت ، اشتراک اطلاعات و غیره و غیره بسیار عالی است.

درباره «گذرنامه خلاق» به ما بگویید. این چیست ، برای چه کسانی است و آیا می توانید چند نمونه از موارد استفاده از آن را برای ما بیان کنید?

پاسپورت بلاکچین میسلیا

گذرنامه خلاق Mycelia

«گذرنامه خلاق» به سازندگان موسیقی این امکان را می دهد تا با استفاده از اطلاعات شخصی ، شناسه های موجود ، تقدیرنامه ها ، کارها و شرکای تجاری ، سازماندهی داده ها و “باز برای مشاغل آزاد” باشند و – مخصوص هر کاربر -.

این قرارداد قراردادهای هوشمند را برای سرعت بخشیدن به پرداخت ها و تشویق مشارکت های معنادار خلاق و تجاری با هدف نهایی زنده کردن بازار کاملاً جدیدی به رهبری هنرمندان برای صنعت موسیقی ارتقا می دهد..

با این جامعه موسیقی جدید متصل اجتماعی, به اشتراک گذاری دانش و لایه پشتیبانی نیز می تواند مانند هرگز قبل ظاهر شود, جایی که ما می توانیم به یکدیگر کمک کنیم تا احساسات انزوا و کمبود امید را افزایش دهیم ،.

چگونه به ایده آن رسیده اید؟?

من فکر می کنم بیش از 20 سال هر بار حباب کرده است که این ناامیدی از چگونگی نامناسب بودن داده ها و جریان پول با احساس عدم حمایت از سازندگان موسیقی این صنعت در دوره های مختلف است.

از سه سال گذشته که من با فناوری بلاکچین روبرو شده ام ، شتاب گرفته و مورد توجه قرار گرفته است ، صدها جلسه با محرک ها و صنعتگران صنعت ما همراه با کسانی که مسائل مشابه خارج از موسیقی را در زنجیره های تأمین خود تجربه می کنند ، مورد توجه قرار گرفته است..

بعد از همه اینها احساس کردم که ما باید اول کار را انجام دهیم ، ساختن خانه برای خودمان و گسترش آن بود ، بنابراین گذرنامه خلاق متولد شد.

شما قبلاً در مورد ایجاد خدمتی برای افراد صحبت کرده اید که آنها نمی دانند به چه چیزی احتیاج دارند. با استفاده از فناوری که آنها نمی فهمند … چطور می توانید چنین چیزی را شروع کنید؟ چگونه یک ایده را به واقعیت تبدیل می کنید?

میسیلیا در حال رفتن به یک تور جهانی ، سخنرانی ها ، کنسرت ها ، نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی به سازندگان موسیقی و فراتر از آن ، برای کمک به ما سازندگان موسیقی را متقاعد می کند تا پای جمعی خود را جلو بگذارند ، و برای خود یک لایه ساز موسیقی ایجاد کنیم..

ما عادت داریم که با هم ریسک کنیم و با هم توسعه و ایجاد کنیم. ما می خواهیم تلاش کنیم و آنها را متقاعد کنیم که ما به این کار نیاز داریم ، با شرکت در این کارزار و ایجاد تغییر.

بر خلاف بسیاری از شرکت های آزمایش بلاکچین ، شما ICO برگزار نکرده اید. ایده ها و برنامه های شما از نظر بودجه چیست?

تاکنون این پروژه با بودجه شخصی تأمین شده است. این یک سود غیر انتفاعی است ، اگرچه به صورت جداگانه ، سازندگان موسیقی ، البته ، سود کسب می کنند بسیار مهم است که لایه Creative Passport از بودجه VC آزاد شود.

ما در حال بررسی سرمایه گذاری تأثیرات اجتماعی و همچنین مدل هایی برای پذیرش زودهنگام از خدمات هستیم تا بتوانیم دسترسی آزاد به پایگاه داده را در آینده داشته باشیم. بنابراین من چند شرکت دارم که به طور مستقیم در سرمایه گذاری مانند Streemliner ، اعتبار آلبوم تعاملی به صورت سه بعدی قهرمان می شوم.

من معتقدم این یک استاندارد جدید برای کشف و کاوش در رپرتوار موسیقی جهانی موجود است.

درباره تور یک ساله شما. هر هفته یک شهر متفاوت شگفت انگیز و همچنین خسته کننده به نظر می رسد! می توانی درباره این به ما چیزی بگویی?

ما در واقع تور را تا سپتامبر شروع نمی کنیم. ما در حال برنامه ریزی برای پوشش 40 شهر در چهار قاره در طول سال هستیم و کنسرت ها و میزبان کارگاه ها ، گفتگوها و یک نمایشگاه “Creative Passport” برگزار خواهیم کرد.

من از گشت و گذار در سراسر جهان و به اشتراک گذاشتن دیدگاه خود با سازندگان موسیقی و طرفداران و ایجاد یک برنامه فوق العاده هیجان زده ام صنعت موسیقی منصفانه تر ، پایدارتر و شکوفا تر.

آیا سابقه موسیقی شما به شما کمک کرده است که کارآفرین بهتری باشید؟ به چه روشی?

کاملا. به عنوان یک نوازنده ، بسیاری از مشکلات را از جمله مراحل طولانی و پیچیده پرداخت ، از نزدیک تجربه می کنید. این تجربه به من بینش داده است تا این فن آوری های جدید را توسعه دهم که در نهایت راهی برای حل این مسائل خواهد داشت.

شما می گویید مشوق اصلی شما چیست?

صنعت موسیقی را به مکانی بهتر ، عادلانه و پر جنب و جوش تر تبدیل کنید و فن آوری هایی را توسعه دهید که آن را از آنچه امروز است به آنچه در آینده می تواند تبدیل کند. یک صنعت موسیقی است که معنا می کند که آهنگ های ما بخشی از آن باشند.

سرانجام ، اگر شما نوازنده نبودید ، فکر می کنید ممکن است چه بوده باشید?

من همیشه وقتی خیلی کوچک بودم ، خیال می کردم فضانورد باشم.

به عنوان یک هنرمند ، موسیقی دان و الهام بخش همه جانبه برنده گرمی ، Heap ممکن است از موشک پیمایی در کار روزانه خود استفاده نکند. اما این مانع دستیابی او به ستاره ها نمی شود.

با تشکر از شما ، Imogen Heap!