NEM: به جنبش بپیوندید

جنبش اقتصاد جدید (NEM) یک راه حل درجه سازمانی برای تأمین اقتصاد بلاکچین قریب الوقوع است. این انجمن که در ابتدا قصد داشت یک چنگال NXT باشد ، تصمیم گرفت با یک کد کد کاملاً جدید همراه با یک نسخه آلفا که در تاریخ 25 ژوئن 2014 و اولین نسخه با ثبات در 31 مارس 2015 منتشر شد. این پلت فرم در حال بازنویسی در ++ C است و اوایل سال 2018 به عنوان به روزرسانی “Catapult” منتشر شد.

سیستم دارایی هوشمند

بلاکچین NEM آنچه را که سیستم هوشمند دارایی می نامند تأمین می کند. این سیستم در نظر گرفته شده است که یک راه حل بلاکچین باز و قابل تنظیم برای هر تعداد مورد استفاده است که در بالای تماس های ساده و قدرتمند API ساخته شده است. بلاکچین ایمن است و پردازش معاملات توسط یک شبکه جهانی از گره هایی که نرم افزار اصلی NEM را اجرا می کنند ، انجام می شود و از این شبکه به عنوان سرور API Gateway استفاده می شود.

این بدان معنی است که توسعه دهندگانی که به دنبال ساخت برنامه های مجهز به بلاکچین هستند نیازی به اجرای هیچ نرم افزار NEM خاصی ندارند زیرا با دسترسی به تماس های API تمام قابلیت های NEM در دسترس است.

این امر باعث می شود در هنگام طراحی سیستم و نحوه استفاده برنامه های مختلف از شبکه NEM ، انعطاف پذیری زیادی ایجاد شود. برنامه ها می توانند به طور مستقیم به NEM API دسترسی پیدا کنند ، علاوه بر درخواست NEM به سرور جداگانه دسترسی پیدا می کنند یا می توان از سرورهای موجود برای استفاده از NEM در پس زمینه استفاده کرد.

یک برنامه تلفن همراه به طور مستقیم با استفاده از NEM Blockchain

استفاده از شبکه NEM علاوه بر سرور موجود

یک سیستم قدیمی با استفاده از بلاکچین NEM

توسعه دهندگان NEM را تعریف می کنند آدرس ها که به عنوان کانتینر دارایی عمل می کنند و می توانند با گذشت زمان به روز شوند و تغییر کنند. یک آدرس می تواند به سادگی نشان دهنده یک کیف پول باشد که سکه ها را در خود جای داده است یا چیزی پیچیده تر مانند سندی که نیاز به امضا یا انتخابی دارد که آرا را جمع می کند.

سپس توسعه دهنده ایجاد می کند موزاییک: دارایی های قابل انتقال و یکسان که نشان دهنده سکه ها ، امضاها یا آرا that موجود در آدرس ها است. این سیستم انعطاف پذیر است آدرس ها و قابل تنظیم است موزاییک برای موارد استفاده بی شماری قابل استفاده است و از آنجا که تمام قابلیت های NEM از طریق NEM API قابل دسترسی است ، هر کسی می تواند هر نوع سیستمی را که آرزو دارد بسازد و آن را با سهولت نسبی در بلاک چین NEM قرار دهد.

اثبات اهمیت و برداشت

NEM Blockchain از الگوریتم اثبات اهمیت استفاده می کند (برخلاف Bitcoin’s Proof-of-Work یا PIVX’s Proof-of-Stake) تا از طریق فرایندی که مشارکت فعال در شبکه را تحریک می کند ، به توافق برسد. این امر باعث ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز و زیرکانه از گره های خوش رفتار می شود. هر گره دارای یک نمره اهمیت که تعیین می کند هر چند وقت یکبار می تواند محصول (فکر کنید استخراج یا staking در سیستم های PoW یا PoS باشد) XEM ، رمز بومی NEM است.

بخشی از این سیستم توسط واگذاری سکه ها: وقتی سکه ها را در کیف پول خود قرار می دهید ، آنها به صورت سکه های فروخته نشده شروع می شوند.

با گذشت زمان ، سکه های شما شروع به جلب نظر می کنند یا از اهمیت حساب شما حساب می کنند. برای اینکه واجد شرایط نمره اهمیت باشید ، حساب شما باید حداقل 10000 XEM را بپوشاند.

این قسمت از سیستم دقیقاً مانند ذخیره سکه در تنظیمات PoS عمل می کند اما فقط یک قسمت از محاسبه اهمیت شماست.

علاوه بر ردیابی واگذاری ، نمودار معاملات شبکه NEM به طور مداوم مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد تا اطلاعاتی در مورد اینکه کدام گره ها کمک می کنند و. این بدان معناست که هرچه تراکنش های بیشتری برای سایر کاربران ارسال کرده و از شبکه به طور معمول بیشتر استفاده کنید ، اهمیت شما بیشتر می شود. روند واگذاری و معیارهای معامله منجر به یک امتیاز مهم برای هر گره می شود و از این امتیازات برای مقیاس گذاری احتمال برداشت گره XEM شما استفاده می شود.

از آنجا که PoI از نظر سخت افزاری فشرده نیست ، به شما امکان می دهد گره های کامل تقریباً بر روی هر دستگاهی بدون در نظر گرفتن نیرو اجرا شوند و از متمرکز شدن برداشت برای کسانی که بزرگترین دستگاه را دارند جلوگیری می کند..

از آنجا که این امر به تعهد زمانی از طریق فرآیند واگذاری نیاز دارد ، از اثر “ثروتمندتر شدن” در بسیاری از سیستم های شرط بندی جلوگیری می کند که در آن کسانی که بیشترین پول را دارند بلافاصله به بزرگترین درآمد تبدیل می شوند و نمی توان از آنها پیشی گرفت.

در برخی سیستم ها مانند بیت کوین ، بلاک های استخراج و اجرای یک گره شبکه جدا هستند. در سیستم NEM ، اجرای یک گره برای ایمن سازی شبکه و برداشت سکه توسط همان نرم افزار انجام می شود ، با ایجاد انگیزه در اجرای یک گره کامل و با توجه به سودآوری بیشتر برداشت ، منجر به تمرکززدایی بیشتر در طول زمان می شود..

به طور کلی ، سیستم PoI منحصر به فرد است و امیدوار کننده به نظر می رسد ، یک جایگزین عالی برای روشهای اجماع سنتی که همه با سهم نقاط قوت و ضعف آنها همراه است..

سایر ویژگی های Blockchain

NEM از یک نسخه سفارشی از الگوریتم Eigentrust ++ استفاده می کند که “سیستم شهرت” را برای گره های شبکه پیاده سازی می کند. اساساً ، هر گره اطلاعاتی را که از گره های دیگر دریافت می کند (بلوک های جدید ، معاملات و غیره) پیگیری می کند و سپس این اطلاعات را تأیید می کند.

اگر اطلاعات معتبر باشد ، اعتبار گره ارائه دهنده افزایش می یابد و اگر اطلاعات بدی باشد ، شهرت کاهش می یابد. اعتبار همه گره ها سپس از طریق شبکه منتقل می شود و در داخل هر گره به روز می شود. این امکان تعادل بار خودکار و از بین بردن گره های بد از شبکه را فراهم می کند و شبکه را تا حد ممکن روان و سریع اجرا می کند.

ویژگی های اضافی:

  • فیلترهای اسپم داخلی که مانع از جاری شدن معاملات زباله در شبکه و مسدود شدن کار می شود
  • یک سیستم همگام سازی زمان P2P که به شبکه امکان می دهد مهر تایم دقیق را بدون اعتماد به سرورهای خارجی برای بررسی زمان حفظ کند.
  • پیام رمزگذاری شده در بلاکچین بدون هک کردن زمینه های معاملاتی برای حمل اطلاعات مانند سایر سکه ها
  • آدرس های چند علامتی به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا آدرس های مشترک و کنترل چند جانبه را بر دارایی ها و کانتینرها تعریف کنند

اطلاعات مربوط به فناوری که در اینجا شرح داده شده است و در NEM t یافت می شودصفحه اکونولوژی و با جزئیات فنی بیشتر در آنها مرجع فنی.

عمومی در مقابل خصوصی

بلاک چین عمومی NEM

هر کسی می تواند با استفاده از تماس های API همانطور که در بالا توضیح داده شد از بلاک چین عمومی NEM استفاده کند ، اما برای برنامه هایی که به حریم خصوصی بیشتری نیاز دارند و یا می خواهند چیزهای داخلی را حفظ کنند ، می توان نسخه خصوصی بلاکچین NEM را در سرورهای داخلی و فقط از گره های از پیش تعریف شده به انتخاب کاربران استفاده کنید. در این شبکه های معتبر و گره خصوصی ، برخی از ویژگی های شبکه عمومی که برای جلوگیری از ایجاد گره های بد در دسترس هستند ، قابل حذف یا استفاده مجدد در دامنه هستند که امکان انجام معاملات حتی سریعتر (هزاران ثانیه) را در یک جعبه بسته فراهم می کند..بلاکچین خصوصی NEM

این استقرارهای بلاکچین خصوصی را می توان برای تأمین نیرو از برنامه های امتیاز وفاداری گرفته تا حمل و نقل ناوگان حمل و نقل ، همه بدون افشای داده های معاملات و ارائه سرعت و امنیت بی نظیر. این برای شرکتهایی که می خواهند از بلاکچین برای تقویت ابزارهای داخلی موجود خود استفاده کنند و نیازی به عملکرد اضافی زنجیره عمومی ندارند ، بسیار منطقی است. موارد استفاده برای سیستم NEM به صورت عمومی و خصوصی در وب سایت آنها در بررسی شده است https://nem.io/enterprise/.

نتیجه

NEM یک سیستم واقعاً چشمگیر ارائه می دهد که قول می دهد در اقتصاد آینده بلاک چین یکی از بازیگران اصلی باشد. سهولت توسعه ، انعطاف پذیری و سیستم منحصر به فرد PoI ، NEM را به یک بستر بسیار جذاب برای هر توسعه دهنده یا شرکتی تبدیل کرده است که به دنبال ایجاد یک راه حل بلاکچین است.

هرچه زمان پیش می رود ، فکر می کنم پروژه های جالب توجه بیشتری در بالای NEM ساخته می شود. مراقب آن باشید!