پروژه Infinity که بسیار پیش بینی می شود این ماه در سایه ابر بررسی کارمندان ناراضی ناراضی وارد مرحله اجرای توسعه شد. گروه NEX قول داد که Project Infinity منجر به یکپارچه سازی کامل بلاکچین و ساده سازی خدمات پس از تجارت در یک ساختار بلاکچین قابل همکاری شود. این مفهوم در طی اعلامیه اولیه خود با تمجید از طرف جامعه رمزنگاری روبرو شد ، اما این موج پشتیبانی به دنبال یک دور شلیک سریع از بین رفت.

Project Infinity برای اولین بار در ماه مه سال 2017 خبرساز شد. توسعه دهندگان این پلتفرم سعی در ایجاد یک بستر تجاری امن تر و کارآمد برای کاربران NEX داشتند. مدیران NEX ادغام بلاکچین را به عنوان تحول بخش تجارت معرفی کردند. و هیاهوی اطراف این پروژه گسترده بود.

سریع به امروز منتقل می شود و این پروژه اکنون 31 میلیون دلار بیش از بودجه است ، به جز سر و صدای کارمندان سابق ، پیشرفت کمی برای آن نشان داده شده است. اگر شایعات صحت داشته باشد ، این Project Infinity را در بالای لیست پر هزینه ترین ادغام های بلاکچین قرار داده است..

هزینه های ادغام

مانند بسیاری از پروژه های بزرگ دفتر کل توزیع شده قبل از آن ، کل هزینه های یکپارچه سازی سیستم جدید بلاکچین دست کم گرفته شد. گزارش های اخیر از کارمندان سابق ادعا می کند که این طرح چیزی بیش از یک فاجعه نبوده است. به نظر می رسد تعداد زیادی از توسعه دهندگان که از پروژه رها شده اند این گزارش ها را تأیید می کند. جنی نات ، مغز عامل این پروژه ، در زمره افرادی بود که رها شدند. در مجموع ، گروه NEX 90 درصد از تیم توسعه را اخراج کرد.

گمانه زنی های پیرامون این تصمیم باعث ایجاد شایعه در نظریه ها شده است. یکی از رایج ترین این نظریه ها این است که اخراج به منظور کاهش هزینه ها قبل از فروش احتمالی شرکت به غول تبادل CME آمریکای شمالی به مبلغ 5.5 میلیارد دلار انجام شده است.. اخبار فروش احتمالی گروه NEX به CME اولین بار در مارس 2018 از طریق مصاحبه CNBC با مایکل اسپنسر ، مدیر NEX ، ظاهر شد. کاهش هزینه های پروژه می تواند به گروه NEX کمک کند تا با افزایش درآمد ، از نظر خریداران بالقوه خود روی کاغذ مطلوب تر باشد.

دفتر NEX NY از طریق Officelovin

دفتر NEX NY از طریق Officelovin

بخش تریانا

بخش NEX که مسئول موفقیت این پروژه بود ، Traiana بود. در مصاحبه اخیر ، آندریاس چوسی ، مدیرعامل ترائینا ، اظهار داشت که این پروژه هنوز زنده و سالم است. وی قبل از اینکه به طور مختصر به موضوع شلیک های دسته جمعی بپردازد ، درباره تحولات این پروژه صحبت کرد. چوسی توضیح داد که این پروژه اکنون در مرحله آزمایش محیط زیست زنده با شرکت بلاکچین Axoni است. وی همچنین شایعاتی را درباره کاهش قابل توجه تیم توسعه دهنده تأیید کرد.

آکسونی

Axoni یک شرکت فناوری بازار سرمایه مستقر در نیویورک است که زیرساخت های فناوری دفتر کل را به مشاغل ارائه می دهد. گروه NEX در میان گروهی از سرمایه گذاران بود که اخیراً به یک کمپین بودجه سری B که توسط Axoni سازمان یافته بود پیوست. تأیید اینکه Project Infinity اکنون با Axoni در مراحل آزمایش زنده قرار دارد ، برای بسیاری از کارمندان سابق تعجب آور بود.

آکسونی توسعه پروژه را تأیید کرد. مهندسان شرکت بلاکچین از طریق دفتر داخلی و استفاده از شبکه های مختلف ، پارتیشن بندی حریم خصوصی را در شبکه ایجاد کردند. برخلاف بلاکچین بیت کوین که با شفافیت کامل عمل می کند ، سیستم های بانکی سنتی نیاز به دسترسی مجاز به اطلاعات خاص دارند.

توسعه دهندگان آکسونی اظهار داشتند که این پروژه توان عملیاتی بسیار بالایی را قبل از تغییر “چشمگیر” سیاست “پیرامون Infinity” بدست آورده بود. وی توضیح داد که این شرکت با “خوب جلوه دادن” همه چیز “آماده سازی” برای خرید CME را آغاز کرده است.

کاهش یا لغو?

اکنون بسیاری از کارمندان سابق می گویند که اصطلاح کاهش این ادعاها یک ادعای ناخوشایند است. تعداد فزاینده ای از کارمندان سابق گفته اند که این پروژه ماهها قبل بی سر و صدا لغو شده است. کل بخشهای درگیر در این پروژه ناپدید شدند. همین گزارش ادعاها که گروه NEX حدود 47 از 50 توسعه دهنده را اخراج کرد.

مشکلات بوجود می آیند

هنگامی که این مفهوم از تحرک کافی برای تبدیل شدن به یک پروژه رسمی شرکت برخوردار شد ، کاستی های Project Infinity نمایان شد. این تعیین به این معنی بود که این پلت فرم به مشاوران ، برنامه ریزان و استراتژیست های زیادی برای حرکت به جلو نیاز دارد. همه این افراد هزینه قابل توجهی را به کل پروژه اضافه کردند. مقامات شرکت اکنون رویکرد هدایت تری برای انتقال بستر معاملات گروه NEX به یک مدل مبتنی بر بلاکچین دارند.

Project Infinity به کاربران وعده تجربه نهایی پلتفرم تجاری مبتنی بر بلاکچین را داد. کاربران قصد داشتند ترکیبی از ابزارهای قدرتمند تجارت و داده های پیشرفته را دریافت کنند که به آنها امکان می دهد ROI معاملات خود را به حداکثر برسانند. از جمله این ویژگی ها استفاده از الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی برای کاهش خطر بود. علاوه بر این ، پروتکل های بلاکچین هزینه های عملیاتی کلی را کاهش می دهد.

NEX چیست?

NEX هیچ تاریخ رسمی انتشار Project Infinity را ارائه نداد ، اما اکنون که این کانسپت وارد مراحل آزمایش زنده شده است ، باید منتظر عرضه پلتفرم تا پایان سال باشید. جالب خواهد بود که ببینیم آیا NEX می تواند این فیاسکو را طی ماه های آینده به یک پیروزی تبدیل کند یا خیر. یک چیز قطعی است: تقاضای فزاینده ای برای سیستم عامل های یادگیری ماشین مبتنی بر بلاکچین در بازار فعلی وجود دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me