بار یک پلت فرم همه در یک برای ایجاد ، مدیریت و فروش مجموعه های دیجیتالی است. به دلیل قابلیت همکاری Ethereum ، کاربران می توانند همه مجموعه های دیجیتال سازگار خود را در Cargo مدیریت کنند – نه فقط موارد ایجاد شده در Cargo.

Cargo در جولای سال 2020 راه اندازی شد ، چندین سال بنیانگذار بود شان پاپانیکلاستحقیق و آزمایش در اکوسیستم Ethereum. Sean به فناوری پیشگام ضرب در مقیاس مقدماتی در بلاکچین Ethereum کمک کرد.

با راه اندازی بازار بار اندکی بعد ، Cargo به تعداد 265 حساب ایجاد شده توسط رای دهندگان و بیش از 170 مورد دیجیتالی منحصر به فرد به بازار افزوده است. تاکنون بالاترین کالای فروخته شده در حدود 1200 دلار بوده است.

ما با شان ارتباط برقرار کردیم تا در مورد سفر کارآفرینی او در فضای ارز رمزنگاری شده و آینده توکن های غیر قابل استفاده بحث کنیم.

آیا می توانید یک تریلر فیلم دو دقیقه ای از زندگی خود برای ما تهیه کنید؟ چطور شد که درگیر فضای NFT شدید?

در سال 2017 یکی از دوستان من را با Ethereum آشنا کرد و بلافاصله علاقه ام را برانگیخت. من به سمت فن آوری های جدید گرایش پیدا کرده ام ، اما بهترین راه برای درک آنها پیدا کردن ساختن چیزی بر روی آنها است. بنابراین ، تصمیم گرفتم یک dApp بسازم. در آن زمان ، من با زنی قرار می گذاشتم که طرفدار او بود لیسانس, بنابراین من یک قرارداد هوشمند ساختم که چه کسی برنده خواهد شد لیسانس.

خوب ، هیچ کس از قرارداد استفاده نکرده و رابطه به نتیجه نرسیده است ، اما من قدرت Ethereum را دیدم و یاد گرفتم که چگونه قراردادهای هوشمند بنویسم.

از دوستم پرسیدم که آیا او ایده دیگری در مورد چیز دیگری که می توانیم روی Ethereum بسازیم دارد یا خیر و او با ایده ای بازگشت – بازار مدل های سه بعدی. ما قصد داشتیم آن را با سه ddddle بنامیم – شما برای مدلهای “3D” می دانید. ما تی شرت های دست و پا زدن ساخته بودیم و دیگر در مسابقات شرکت نمی کردیم.

از این طریق ، من با استاندارد ERC-721 آشنا شدم و حتی توکن ERC-20 به نام سکه xR پیدا کردم که برای خرید مدلهای سه بعدی استفاده می شود. در اواسط سال 2017 ، من نمونه اولیه ای داشتم که کاربران می توانستند مدل های سه بعدی را بارگذاری کنند و سیستم عامل NFT ایجاد می کند و شما می توانید آنها را بفروشید.

متأسفانه ، شریک زندگی من از این کار منصرف شد ، بنابراین من Pedddle را کنار گذاشتم و شروع به کار بر روی یک برنامه جمع آوری کننده دیجیتال iOS و Android کردم تا کریپتو را برای توده ها به ارمغان بیاورد. این طرح خلاصه کلیه موارد رمزنگاری شده بود و کاربران می توانستند با کارت اعتباری پرداخت کنند.

این برنامه Dolli نامیده می شد و به کاربران امکان خرید و جمع آوری شخصیت های بد رنگ را می داد – از جمله مهمترین آنها ، معروف بدنام Pizza Rob بود ، که موفقیت بزرگی بود که من طراحی کردم. برنامه تکمیل و آماده ارسال بود ، اما درست قبل از راه اندازی ، پردازنده پرداخت پشتیبانی از برنامه Dolli را رد کرد. (در آن زمان ، پردازنده های پرداخت با یک برنامه رمزنگاری با یک پایه ده فوت تماس نمی گرفتند.)

من چند ارائه دهنده پرداخت دیگر را امتحان کردم اما به زودی فهمیدم که با تمرکز قدرت روبرو هستم – دقیقاً همان چیزی که بیت کوین بود فرض شده درست کردن من تصمیم گرفتم Dolli را با استفاده از زیرساخت غیرمتمرکز دوباره بسازم.

این کاتالیزور برای بار بود. من می دانستم که باید افرادی مانند من وجود داشته باشند که از بستری بهره مند شوند که به شما امکان می دهد مجموعه های دیجیتالی ایجاد کنید ، با آنها تعامل کنید و آنها را در برنامه خود بفروشید.

برای شخصی که می خواهد درگیر شود ، یا به عنوان یک سرمایه گذار یا به عنوان یک کارآفرین ، چگونه فرصت را در فضای ارزهای رمزپایه تعریف می کنید?

من یک سرمایه گذار نیستم ، بنابراین این کار را با یک دانه نمک انجام دهید ، اما شما می خواهید به فن آوری و تیم نگاه کنید. چه کسی تیم سازنده محصول است ، چه چیزی در حال ساخت است و آیا می تواند آن را بیرون بکشد?

همین امر در مورد راه اندازی یک استارتاپ نیز صدق می کند. حتی اگر درک این فناوری دشوار باشد ، شما می خواهید به تیم نگاه کنید. در مورد من ، من خوش شانس بودم که با هم تیم شدم آزمایشگاه های Polyient, دستگاه جوجه کشی در مراحل اولیه بلوک زنجیره تأسیس شده توسط برد رابرتسون. او و تیمش فضای رمزنگاری و بلاکچین را درک می کنند ، به همین دلیل است که آنها توانایی Cargo را دیدند.

NFT چگونه زندگی روزمره را تغییر می دهد?

فکر می کنم برای بسیاری از افراد ، فقط زمان لازم است تا NFT ها بخشی از زندگی روزمره آنها باشند.

NFT به معنای مالکیت دیجیتال کمک می کند. به همه چیزهای دیجیتالی که می توانید داشته باشید فکر کنید – هنر ، بلیط ، اشتراک ، نشانه دسترسی ، این لیست ادامه دارد.

بنابراین ، ممکن است هر کسی در نهایت صاحب یک قطعه هنر دیجیتال شود و آن را در قاب الکترونیکی روی دیوار خود آویزان کند ، یا آنها در حال خرید بلیط های NFT هستند که می توانند تجارت یا انتقال خود را انجام دهند.

یا تصور کنید که در هر بازی ویدیویی که بازی می کردید در واقع مالکیت موارد درون بازی را داشتید و می توانستید آنها را از بازی خارج کرده و در بازارهای ثانویه بفروشید یا حتی در بازی های دیگر از آنها استفاده کنید. این دقیقاً همان اکوسیستمی است که بازی های Polyient و دارم می سازم.

Cargo در تحقق چشم انداز 5 ساله خود چگونه به نظر می رسد?

دشوار است بگویید که پنج سال دیگر فضا در کل کجا خواهد بود. ما در حال حاضر واقعاً در یک نقطه انعطاف هستیم ، اما تصور می کنم که در زمینه قابلیت استفاده و مقیاس پذیری گام های بلندی برداشته باشیم. اما مهم نیست ، Cargo قصد دارد بستری انتخابی برای تأمین انرژی هر پروژه NFT باشد ، صرف نظر از کوچک یا بزرگ بودن آن.

در حال حاضر ، Cargo به ساخت و ساز در Ethereum ادامه خواهد داد ، اما Ethereum در وضعیت فعلی خود می تواند در مدت پنج سال تفاوت چشمگیری داشته باشد. ممکن است ما در حال تکرار بعدی Ethereum یا راه حل لایه 2 باشیم. صرف نظر از آنچه که در حال ساخت آن هستیم ، ما قصد داریم اصول استفاده و مقیاس پذیری خود را با خود ببریم.

آیا می توانید توضیح دهید که Cargo با سایر سیستم عامل های NFT تفاوت دارد?

Cargo پیشگام بوده و اولین سکویی برای تلفیق EIP-2309 است که یک رویداد استاندارد برای ردیابی ایجاد بی نهایت NFT است. Cargo با استفاده از ساختار داده های کارآمد ، یک قرارداد هوشمند را ایجاد کرد و به سازندگان مجموعه ای که می خواهند در یک معامله هر تعداد کالای جمع آوری کنند ، ایجاد می کند..

به دلیل هزینه های بالای بنزین ، این می تواند هزاران (یا حتی ده ها هزار) دلار هزینه سازش در هنگام ایجاد کالاهای قابل جمع آوری در مقیاس را برای سازندگان ذخیره کند..

ما همچنین اعلام کرده ایم سنگهای قیمتی, که به عنوان یک ابزار سودمند و گزینه پرداخت در بستر Cargo و همچنین یک رمز حکمرانی برای Cargo DAO آینده عمل خواهد کرد. جالب اینجاست که Gems می تواند در داخل هر NFT سازگار برای جوایز رمز نقش بسته باشد.

Cargo تنها پلتفرمی است که به کاربران امکان می دهد قراردادهای هوشمند مستقر کنند که به آنها امکان می دهد مقدار بی نهایت NFT را در یک معامله با همان هزینه ایجاد یک NFT در سیستم عامل های دیگر ایجاد کنند. ERC-2309 ، یک استاندارد باز در Ethereum که این امکان را فراهم می کند ، توسط خودم پیشگام شدم زیرا اوایل فهمیدم که برای مقیاس NFT ها به یک روش برای ایجاد و انتقال مقادیر زیاد همزمان به قیمت مناسب نیاز داریم. اخیراً OpenSea ، بزرگترین بازار کالاهای دیجیتال ، پشتیبانی از استانداردی را که امکان این کار را فراهم می کند آغاز کرد.

از منظر ویژگی ، ما اولین پلت فرم باز برای پشتیبانی از NFT های سه بعدی هستیم و همچنین از فایل های صوتی ، تصویری علاوه بر NFT های تصویر پشتیبانی می کنیم. در Cargo ، می توانید محتوای دیجیتالی را در NFT خود قفل کنید که فقط دارنده رمز بتواند قفل آن را باز کند و محتوای آن رمزگذاری شده AES-256 باشد.

هنگامی که در حال ساخت بار بودم ، هرگز فکر نمی کردم که این فقط یک بازار NFT باشد و نیست. Cargo به عنوان موتوری ساخته شده است که سایر پروژه های NFT را به روشی مقیاس پذیر و مقرون به صرفه تأمین می کند. ما یک API قوی داریم که به شما امکان می دهد از زیرساخت های Cargo به طور مستقیم در سیستم عامل خود استفاده کنید.

از ابتدا ، ما می توانستیم با دیگران همکاری کنیم و پرداخت ها را به طور خودکار تقسیم کنیم – این از طریق API ما پشتیبانی شده است. در حال مشاهده هستیم که افراد این مورد را در رابط کاربری سایت می خواهند ، بنابراین ما در حال کار بر روی قرار دادن آن در نسخه بعدی Cargo هستیم..

این یک ویژگی جالب است و در را برای بسیاری از پروژه های جالب باز می کند.

به عنوان مثال ، شما می توانید یک مجموعه هنری برای امور خیریه انجام دهید و می توانید آن را تنظیم کنید تا هر یک از موسسات خیریه هنگام فروش یکی از قطعات به طور خودکار هزینه دریافت کنند. یا ، اگر شما یک هنرمند هستید ، می توانید با هنرمندان دیگر همکاری کنید یا بازار شخصی خود را ایجاد کنید که سایر هنرمندان بتوانند به آن بپیوندند.

جایی که بیشتر می آموزیم?

نسخه بزرگ بعدی ما Cargo Gems خواهد بود که دنیای هیجان انگیز دفی را به فضای NFT می آورد. تو می توانی اطلاعات بیشتر را در اینجا پیدا کنید.

خوانندگان می توانند از Cargo دیدن کنند اینجا. آنها همچنین می توانند Cargo را دنبال کنند توییتر.