وقتی به اینترنت فکر می کنید ، تعداد کمی از افراد به اندازه کافی غوطه ور می شوند تا درک کنند چگونه کار می کند. بزرگراه اطلاعات “تریلیون دلار” ارزش ایجاد کرده است ، گسترش جهانی سازی را تسهیل کرده است ، درها را برای میلیاردها باز کرده و نسلهای کل را تغییر داده است. با این حال ، طبق گفته تیم NOIA ، اینترنت هنوز بسیار ناکارآمد است – و آنها می خواهند آن را تغییر دهند.

از دید پرنده, NOIA شبکه توزیع محتوای همتا به همتا (CDN) توزیع شده را که توسط بلاک چین مدیریت می شود ، طراحی کرده است. تیم معتقد است که این یک راه حل بسیار موثرتر از پروتکل فعلی است که اینترنت را اجرا می کند.

همانطور که توسط NOIA توضیح داده شده ، مشکل این است که اینترنت به این شکل طراحی نشده است – فقط اتفاق افتاده است. کمبود طبیعی ساختار منجر به تکه تکه شدن شد که بیش از 700 بیلیون دلار در سال هزینه های خاموشی شرکت ها را بر اساس مطالعه IHS انجام می دهد.

ما با دوماس پوویلاوسکاس, یکی از بنیانگذاران شبکه NOIA ، برای توضیح بیشتر در مورد چگونگی مشاهده NOIA در تغییر زیرساخت های اینترنت همانطور که ما می شناسیم.

بیایید از امروز در مورد اینترنت صحبت کنیم. اکثر افراد تقریباً 16 ساعت در روز آنلاین هستند اما درباره عملکرد آن بسیار کم و ایده ای ندارند. آیا می توانید از طریق معماری فعلی اینترنت و پروتکل های مسیریابی آن ما را اداره کنید?

مهم است که درک کنیم اینترنت شبکه ای از شبکه ها است. این فقط کابلهایی است که در سراسر دنیا اجرا می شود ، توسط ISP شما ارائه می شود که سپس به ISP های دیگر و غیره متصل می شود. این یک شبکه بزرگ است که از کابلهای فیزیکی در سراسر جهان استفاده می کند. برای کاربردی بودن توسط هزاران موسسه مختلف اداره می شود.

این موسسات باید یک پروتکل مشترک داشته باشند. تجاری سازی اینترنت با دانشگاه ها و سپس به ISP های خصوصی به عنوان شبکه ای از شبکه ها آغاز شد.

پروتکل Boarder Gateway در سال 1994 ارائه شد. این اجازه می دهد تا یک مسیر از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر از جمله وب سایت ها به تلویزیون به رسانه های اجتماعی و اساسا هر چیز و همه چیز در اینترنت وجود داشته باشد. پروتکل مسیریابی و داده ها در حال حاضر در یک سری “هاب” کار می کنند. در حال حاضر ، کاربران انتخاب نمی کنند که از کدام مرکز استفاده شود و در نهایت به سرور اصلی که داده ها در آن قرار دارند منتهی می شود.

مشکلات?

پروتکل BGP فقط بر روی “نمای محلی” در شبکه کار می کند و ترافیک را به آن مراکز ارسال می کند. داده ها با استفاده از اطلاعات یکدیگر ، که به طور مستقل اداره می شوند ، در اینترنت ذخیره می شوند. این شامل قوانین بسته ، آخرین اندازه گیری ها ، ویژگی های امنیتی نیست و یک پروتکل ساده است که جهت به سمت مقصد را نشان می دهد. هیچ کس مسئول ارائه ترافیک ، عملکرد و مسیریابی غیر هوشمند نیست ، به طور خاص.

90٪ از کل ترافیک اینترنت با استفاده از BGP هدایت می شود. این امر همچنین منجر به ضررهای هنگفت مالی شرکتهای بزرگ می شود و ناکارآمد است.

این هزینه برای شرکتهای فناوری ، شرکتها و ارائه دهندگان خدمات اینترنت 700 میلیارد دلار بیشتر است. این پول کجا می رود?

یک مطالعه IHS بسیار گسترده است و شامل یک تصویر بسیار گسترده از این است که چرا اینترنت برای بسیاری از شرکت ها پیچیدگی ایجاد می کند. به عنوان مثال شامل قطع مستقیم شبکه و اینترنت است. این روی بهره وری ، پیام کوتاه ، نرم افزار ، تجربه های کند ، خدمات و غیره تأثیر می گذارد. این یک عدد سالانه است که نمایی می شود.

شرکتها و شرکتها ارائه دهندگان خدمات خصوصی را نصب کرده و از آنها استفاده خواهند کرد که هزینه دیگری نیز به آنها اضافه می کند زیرا اینترنت عمومی می تواند بیش از حد خطرناک باشد. این راه حل ها هنوز کافی نیستند. صرف نظر از این ، در برخی موارد ، همه شرکتها به اینترنت عمومی متکی هستند که در آنجا خصوصی آنها قابل پوشش نیست. بنابراین ، از نقاط دسترسی پروتکل MPLS که صدها بار هزینه بیشتری دارد استفاده می شود اما این مورد نیز قدیمی است.

بیایید در مورد آینده اینترنت صحبت کنیم. چطور طی 10 سال آنلاین شدن با امروز متفاوت است?

اینترنت قابل برنامه ریزی بر اساس ایده باز بودن ، به اشتراک گذاری منابع و ایجاد تعادل است. کاربران عادی اینترنت می توانند با به اشتراک گذاشتن اتصال اینترنت خود ، از اینترنت قابل برنامه ریزی کمک و استفاده کنند. پس از نصب برنامه NOIA ، اتصال کاربر بخشی از اینترنت جدید خواهد شد و کاربر با توجه به برنامه اینترنت ، موقعیت مکانی و سایر جزئیات خود به بهترین اتصال اینترنت ممکن دسترسی پیدا می کند.

با این کار کاربران می توانند اینترنت خود را سریع انجام دهند ، بهترین تجربه بازی و تلویزیون را تضمین کرده و به دلیل مشارکت و استفاده از اینترنت قابل برنامه ریزی پاداش دریافت کنند..

مشارکت های منظم کاربر می تواند عدم تمرکز ترافیک را به وجود آورد و اینترنت را متعادل و مثر کند. این امر باعث ایجاد ترافیک بیشتر به شبکه های سریعتر ، بهتر و رقابت بین ارائه دهندگان خدمات اینترنتی می شود که منجر به نوآوری و تکامل زیرساخت های اینترنتی می شود..

IPV6 اندازه بسته های داده را گسترش داد. این امکان را برای عنوان های سفارشی داده فراهم می کند. این به مکانی برای ویرایش داده ها از جمله اطلاعات مسیریابی می افزاید. مسیریابی بخش در حال افزایش است مانند سیسکو (در میان دیگران) که امروزه انجام می شود. اکثر سخت افزارها طی 5 تا 10 سال آینده از مسیریابی بخش پشتیبانی می کنند. دلیل فنی وجود ندارد که این امر به منظور پشتیبانی از مسیریابی بخش امکان پذیر نباشد. مسیریابی بخش جهانی در آینده محیط آینده و پروتکل IPV6 است. در حال حاضر ، چیزی به عنوان اینترنت پایگاه داده با استفاده از پروتکل BGP وجود ندارد.

یادداشت سردبیر: در اطلاعیه وبلاگ ، بیل نورتون آن را به عبارتی ساده بیان کرد: “دقیقاً مانند Waze اتومبیل های مسیریابی به مسیرهای جایگزین برای عبور از بزرگراه های متراکم ، یادگیری ماشین به طور پویا توپولوژی بخش های شبکه مشارکت را تنظیم می کند تا مسیریابی را برای شرکت کنندگان خود بهینه کند. کل جامعه از اتصال به اینترنت بهتری بهره مند هستند و بلاک چین حل و فصل بین شرکت کنندگان را کنترل می کند. “

ما از فناوری دفاتر توزیع کننده استفاده می کنیم که اجازه می دهد همه پایگاه داده های مسیریابی بخش و گره های خود را اجرا کنند. تجربه کاربر با دیدن همه اتصالات موجود برای استفاده برای حمل و نقل بصورت تصاعدی بهبود می یابد. این یک پایگاه محکم برای اینترنت قابل برنامه ریزی است.

پس از تحقق این امر ، باید اقتصادی ایجاد و فعال شود. با ترکیب همه موارد ذکر شده, مدل ما یک مبادله حمل و نقل غیرمتمرکز اینترنتی است ، یعنی DITEX. این یک انگیزه مالی ارائه می دهد که “باز کردن” اینترنت را فراهم می کند بنابراین بخشها برای انجام “مسیریابی هوشمند” با یادگیری ماشین و الگوریتم ها باز و به اشتراک گذاشته می شوند.

ممکن است کمی درباره تیم موسس پشت NOIA بگویید؟ چرا این بهترین تیم برای حل این چالش است?

ما یک سال و نیم پیش شروع کردیم. testnet ما حدود یک سال است که فعالیت می کند تا اکنون این فناوری را منتشر کند. تیم ما اخیراً بیل نورتون را به عنوان بنیانگذار مراحل آخر اضافه کرده است. ما یک تیم متخصص در بالاترین سطح در ایالات متحده و جهانی داریم.

NOIA چگونه بر اینترنت تأثیر می گذارد?

ما با برنامه ریزی زبان مسیریابی بخش ، شبکه های مختلف مستقلی را به هم متصل می کنیم. ما در حال اتصال اینترنت با مسیریابی هوشمند و یک سیستم مسیریابی جایگزین هستیم.

این حداکثر استفاده را برای اینترنت شامل ایمنی ، امنیت ، عملکرد فراهم می کند و مشکلات اساسی مرتبط با معماری اینترنت فعلی مرتبط با BGP را برطرف می کند.

بیل نورتون چه تاثیری بر پیشرفت پروژه خواهد داشت?

بیل پروژه ما را به لیگ اصلی پروژه های سیلیکون ولی رسانده است. حضور او در هیئت مدیره به معنای انجام کار قابل توجهی در صنعت است.

NOIA Cache چیست?

شبکه تحویل محتوای همتا به همتا (CDN). این بیش از 6 ماه پیش منتشر شد. CDN اولین برنامه ای است که روی testnet ، منبع باز و غیره اجرا می شود.

NOIA چگونه با آمازون ، مایکروسافت و CloudFlare رقابت می کند?

این شرکت ها اینترنت خود را خصوصی می کنند. اینترنت آنها خصوصی است و هنوز در مناطق و کشورهای خاص راه حل ندارند.

NOIA از زیرساخت های موجود استفاده می کند. ما در حال دمکراتیک کردن اینترنت عمومی هستیم که جهان را در بر می گیرد. در واقع ، ما خدمات خود را به این شرکت ها ارائه می دهیم.

بلاکچین چه نقشی در عدم تمرکز اینترنت خواهد داشت?

شرح دقیق تر توزیع دفتر است. این تنها راه غیر متمرکز شدن اینترنت به عنوان یک پایگاه داده عمومی برای این سیستم جدید مسیریابی است. این متعلق به شرکت ما نیست ، عمومی است.

چگونه NOIA درآمد کسب خواهد کرد?

برای استفاده از Segment Routing ، ما در حال توسعه نرم افزاری برای برنامه نویسی بسته داده هستیم. این در واقع یکی از اولین نرم افزارهای موجود در جهان (یا اولین) است که به عنوان سرویسی برای اشخاص و شرکتها در دسترس است. این نرم افزار در ترکیب با نرم افزارهای روتر کار می کند که از پروتکل Segment Routing پشتیبانی می کند و این مبنایی برای مسیریابی ترافیک در اینترنت قابل برنامه ریزی است..

به منظور افزایش تعداد کاربران و مشارکت کنندگان ، NOIA از نظر استفاده از برنامه ریزی اینترنت و ادغام در زیرساخت های IT موجود ، بر ارائه UX / UI خوب متمرکز خواهد شد..

برای انجام این کار ، ما یک برنامه کاربردی را برای تک تک کاربران و مشاغل منتشر خواهیم کرد. هر دو برنامه به اینترنت قابل برنامه ریزی دسترسی پیدا می کنند و به عنوان “دروازه” عمل می کنند.

ما دو دسته مشتری داریم:

  • اشخاص حقیقی: ما در حال توسعه برنامه ای برای هر کاربر اینترنت هستیم تا سرعت اینترنت خود را افزایش داده و اتصالات آنها را به اشتراک بگذارد تا پاداش دریافت کند.
  • کسب و کار: در اصل یک پلت فرم SaaS خواهد بود که تمام ابزارهای مورد نیاز برای اتصال تمام نقاط پایان مورد نظر در زیرساخت های شرکت و راه اندازی ، مدیریت ، تجزیه و تحلیل اتصال شبکه را فراهم می کند.. آن قسمت که ما قصد داریم از آن درآمد کسب کنیم.

این یک روش خوب برای تمایز تجارت خصوصی از پروژه دفتر منبع توزیع شده منبع باز است. هسته اصلی پروژه دفتر و مبادله است. این موارد غیرمتمرکز خواهد بود و شرکت NOIA فقط به عنوان دارنده رمز ارزش کسب خواهد کرد. اما از نظر محصول ، خود نرم افزار ، بخش UX / UI ، از آن به عنوان یک سرویس برای شرکت درآمد کسب می شود.

هر چیز دیگری که دوست دارید خوانندگان ما بدانند?

همه باید بدانند که NOIA در حال ایجاد یک اقتصاد پایدار است که حول محور اتصال اینترنت با استفاده از اینترنت و نسل بعدی می چرخد. این مدل به رمز NOIA گره خورده است.

متشکرم!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me