تمرکز استخراج همچنان یک موضوع داغ در جامعه ارزهای رمزنگاری شده است. اعضای آگاه همچنان به این نکته اشاره می کنند که سهم روزافزون Bitmain در بازار بیت کوین (و سایر رمزنگاری های اثبات کار) یکی از مهمترین نگرانی ها است. معدنچی SC1 اخیراً راه اندازی شده و شرکت پشت دکل نیز رویکرد سختگیرانه ای را در برابر تامین کنندگان انحصاری ASIC در پیش گرفته است. اوبلیسک رویکردی جایگزین برای استخراج ASIC دارد ، اما آیا می تواند قدرت را به دست مردم بازگرداند?

اوبلیسک کیست?

اوبلیسک همان تیم پشت Siacoin است ، راه حل ذخیره سازی غیر متمرکز ابر ، مانند مایکروسافت و آمازون. Sia همچنین برای تأمین امنیت شبکه خود از اثبات کار استفاده می کند و در نتیجه با مشکلات استخراج بیت کوین روبرو است. به همین منظور ، تیم اوبلیسک امیدوار است که با ساخت ASIC های خود برای بازارهای استخراج Sia و Decred شرکت های مسلط بر عرضه مانند Bitmain را به چالش بکشد:

اعلام پیش فروش معدنچی Obelisk Sia ASIC! پیش فروش روز چهارشنبه در ساعت 2 بعد از ظهر EST آغاز می شود ، به مدت 7 روز باز خواهد بود. https://t.co/CgbwRKCsIc

– Sia Tech (SiaTechHQ) 23 ژوئن 2017

مشکل

بیت کوین یک روش سریع و بی اعتماد برای مبادله ارزش در سراسر جهان است. اما اگر زیرساخت های مورد استفاده برای تأمین آن وجود نداشته باشد ، ارز غیرمتمرکز چندان منطقی نیست. Bitmain یکی از مهمترین شرکتهای اصلی تولید سخت افزار استخراج ASIC است. موقعیت قدرتمند آنها همچنین باعث شهرت نسبتاً مشهوری در محافل رمزنگاری شده است.

زک هربرت ، یکی از اعضای اصلی Sia ، برخی از مشکلاتی را که استخراج متمرکز می تواند ایجاد کند در پست اوایل سال جاری (2018) برجسته کرد:

Bitmain سابقه خوبی در بیت کوین دارد که به طور فعال برای تضعیف توسعه هسته ای ، مسدود کردن ارتقا important مهم شبکه (Segwit) ، پشتیبانی از چنگال های بحث انگیز (Bitcoin Cash) ، ساخت در پشت درها (Antbleed) و موارد دیگر کار می کند. ما Bitmain را یک بازیگر بد در فضای ارزهای رمزپایه می دانیم.

سخنان وی پس از آن صادر شد که Bitmain با اعلام Antminer A3 کل بازار استخراج Siacoin را غافلگیر کرد. دکل طراحی شده به طور خاص برای استخراج Siacoin و رقابت با پیشنهاد Obelisk:

Bitmains A3 Antminer. یک شگفتی شگفت انگیز برای رقابت در استخراج Siacoin

Bitmains A3 Antminer. یک شگفتی شگفت انگیز برای رقابت در استخراج Siacoin.

طبیعتاً ، این امر برای کارگران معدن Siacoin که نیمی از سال قبل ماینر Obelisk را قبلاً سفارش داده بودند ، چندان خوشایند نبود. Bitmain برای افزودن این سیلی در صورت ، 10 روز زمان تحویل سفارشات به مشتریان خود ارائه می داد. این امر به طور م allowedثر به خریداران A3 اجازه داد سود خود را تقریباً شش ماه قبل از دریافت سکوهای خریداران SC1 آغاز کنند. اگر هرگز در استخراج ارزهای رمزپایه اعلان جنگ وجود داشته باشد ، همین بوده است.

علاوه بر این ، در انتظار دریافت SC1 های خود ، با امنیت بیشتر ماینرها در شبکه و افزایش مشکل الگوریتمی ، سودآوری همچنان کاهش می یابد. شما شرایط سخت را می بینید. سازنده ای چه کاری باید انجام دهد؟ خوب ، ممکن است اوبلیسک راه حلی داشته باشد. یا به همین ترتیب آنها می گویند.

صفحه لانچ

Launchpad یک سرویس نسبتاً جدید از اوبلیسک است که هدف آن حل مسئله معدن کاران مقیاس بزرگ است که بازیکنان جدید را به بازار کم می کنند. اوبلیسک قصد دارد با همکاری سازندگان سکه های جدید ، الگوریتم استخراج منحصر به فرد و سخت افزار استخراج بعدی را برای آن الگوریتم توسعه دهد..

این سرویس باید به توسعه دهندگان سکه اجازه دهد تا با پنهان کردن سخت افزار و جزئیات الگوریتمی در جلوی خود ، سکه خود را کنترل کنند. پس از راه اندازی سکه ، ASIC ها می توانند به طور مساوی در جامعه توزیع شوند تا اطمینان حاصل شود که قدرت پردازش توسط چند بازیکن بزرگ مانند Bitmain کنترل نمی شود یا به طور مخفیانه استخراج نمی شود.

استخراج کنندگان اوبلیسک برای شبکه های Siacoin و Decred

استخراج کنندگان اوبلیسک برای شبکه های Siacoin و Decred

علاوه بر این ، هدف اوبلیسک این است که با تهیه منبع آزاد از طرح ها برای عموم ، زمینه بازی را حفظ کند. این به تولیدکنندگان رقیب این امکان را می دهد که نسخه های خود را به موقع وارد بازار کنند. این یک چشم انداز نسبتاً بزرگ است اما اوبلیسک معتقد است که این ممکن است اولین گام ها برای ایجاد یک استاندارد در صنعت برای سخت افزار استخراج باشد که دارای تمرکززدایی به عنوان یک اصل اصلی است.

عالیه. خوب چه جوری گیر میاد؟ خوب ، این سرویس 10 میلیون دلار سنگین برای شما فراهم می کند تا Launchpad خود را بدست آورید. این تئوری می گوید که یک ASIC و الگوریتم منحصر به فرد باید شروع کار چهار ماهه را به نسل اول استخراج کنندگان بدهد. از لحاظ نظری زمان کافی برای جبران هزینه ها و ادامه رقابت تا زمان حضور ASIC های بهتر در بازار خواهد بود.

درام ادامه دارد

علیرغم تلاش نسبتاً نجیبانه برای مقابله با تمرکز معدن ، اوبلیسک همچنان با چند مورد از جنجال های خود روبرو است. مشخصات اصلی استخراج کننده SC1 در جولای 2017 با نرخ هش 800 GH / s + اعلام شد. در ماه مه سال جاری (2018) تیم اعلام کرد که فقط آزمایش تراشه انجام شده است سرعت حدود 550 GH / s را نشان داد. متاسفانه اوبلیسک قادر به تحقق وعده های اولیه نرخ هش خود نبود و در حال فروش محصول نهایی از طریق وب سایت خود با قیمت 550 گیگاهرتز در ثانیه است..

برای افزودن به درام ، بسیاری از کاربران در واقع سفارشات خود را به موقع دریافت نکردند و اوبلیسک مجبور شد هزینه های استخراج شده از معدن را به مشتریان جبران کند. سرانجام و شاید بحث برانگیزترین تیم اخیراً تصمیم گرفت شبکه Sia را فورک کند در تلاش برای جلوگیری از رقابت مانند Bitmain و Innosilicon. این حرکت به وضوح به نفع مشتریان اوبلیسک بود. اگر در نظر بگیرید که برای جلوگیری از نفوذ انحصار اکنون آنها خودشان را ایجاد کرده اند یک حرکت نسبتاً سرگرم کننده است.

Obelisk Miner: الگویی برای آینده یا مingد عبور از آینده?

علی رغم چشم انداز ساتوشی از آینده عادلانه تری برای امور مالی ، به نظر می رسد که مبارزه برای قدرت و کنترل همچنان ادامه دارد. واضح است که Bitmain به خوبی ادامه می دهد ، به خوبی # بقیه ماه ها. بنابراین قابل درک است که تیم پشتیبان سیا و اوبلیسک از کجا آمده است.

با این حال ، اوبلیسک با گفته های خود اعتراف می کند که در ابتدا Launchpad حول یک تولید کننده ASIC متمرکز می شود. بعلاوه ، جدا از وعده هایشان ، جامعه واقعاً از کجا خواهد فهمید که آیا تعدادی دکل را برای استخراج مخفیانه سکه برای خود باز نداشته است?

طرفداران محترم رمزنگاری مانند Andreas Antonopolous قبلاً به اثرات مضر مقاومت ASIC در واقع اشاره کرده اند. هرچند طرفداران هاردکور Siacoin مانع نمی شوند. آیا با وجود چالش های فراوان در این فضا ، استخراج کننده ابلیسک می تواند الگویی برای آینده باشد؟ چه کسی می داند در حال حاضر ، تمرکز استخراج همچنان یک موضوع داغ است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me