Off to the Races: The 4 Coins Competition for Crypto’s Top Spot

تا به امروز ، بیش از 1000 ارز رمزپایه در بازار وجود دارد که تلاش می کند هر صنعت را از این صنعت تغییر دهد موز برای تأمین مالی. با این حال ، چند سکه به طور مداوم در یک مسابقه در بالا هستند تا به عنوان ارز رمزنگاری شماره یک جهان شناخته شوند.

در این مقاله ، ما قصد داریم برخی از رقبا را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم و توضیح دهیم چرا آنها بالقوه می توانند شماره یک باشند.

تسلط بر بازار ارزهای رمزنگاری شده

بیت کوین / Litecoin

آرم بیت کوین

اولین رقیب ما در واقع یک جفت هم تیمی است. مدت هاست که بیت کوین رمز ارز برتر است ، اما روندها نشان می دهد که ممکن است برای مدت طولانی اینگونه نباشد. در زمان نوشتن این مقاله ، تسلط بیت کوین در یک سطح است کم سابقه – فقط 35٪ از بازار. این به مراتب کمتر از 85 درصد تسلط بر بازار در سال گذشته است.

افزایش علاقه به آلت کوین و انشعاب جامعه بیت کوین تنها چند مورد از دلایل سقوط رمزنگاری پادشاه است. اخیراً ، هزینه های بالا و زمان معاملات کند باعث شده است که بسیاری از علاقه مندان به رمزنگاری به دنبال سکه های دیگر برای استفاده روزمره خود باشند..

Litecoin با کمک. اگرچه چارلی لی خالق یک بیت کوین است ، اما خالق چارلی لی اظهار داشت که Litecoin به عنوان یک مکمل معامله ای برای استفاده بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش ، بهترین عملکرد را دارد. همانطور که بیت کوین شبکه Lightning را اجرا می کند و دو سکه از طریق مبادلات اتمی قابل تعویض هستند ، ممکن است مسائل مقیاس گذاری بیت کوین از گذشته باشد.

اگر این دو نفره به موقع این راه حل های لایه دوم را به موقع پیاده سازی کنند ، غلبه بر مارک بیت کوین و مزیت اولین حرکت در اختیار قهرمان فعلی برای سایر رقبا دشوار است.

طرفداران

 • بیت کوین سابقه اثبات شده ای دارد. این در طی سالها از حملات بی شماری جان سالم به در برد و نشان داد که یک راه حل امن برای بلاکچین است.
 • بیت کوین تنها ارز رمزنگاری شده برای بسیاری از افراد است. تا زمانی که تحقیق نکرده باشید ، احتمالاً حتی از وجود گزینه های دیگر اطلاع ندارید.

منفی ها

 • بحث و جدال جامعه و هارد فورک های مداوم به تدریج در حال از بین رفتن اعتبار Bitcoin هستند.
 • اگر راه حل های مقیاس زدایی ناکارآمد باشند یا اجرای آنها خیلی کند باشد ، مردم به کشتی خود به سکه های دیگر ادامه می دهند. بیشتر و بیشتر سکه های جایگزین وارد کانون توجه مردم می شوند و سرمایه گذاران متوجه می شوند که ممکن است چیز بهتری وجود داشته باشد.

بیت کوین کش

آرم بیت کوین پول نقد

Bitcoin Cash یک چنگال Bitcoin است با یک تغییر ساده – افزایش اندازه بلوک از 1 مگابایت به 8 مگابایت. طرفداران استدلال می کنند که این راه حل مقیاس بندی به چشم انداز واقعی بیت کوین Satoshi Nakamoto نزدیکتر است. بلوک های بزرگتر می توانند تراکنش های بیشتری را در خود جای دهند که به طور کلی منجر به کارمزد پایین تر و زمان معاملات سریعتر می شود حتی در مقیاس شبکه.

در حال حاضر در شماره 4 با درپوش بازار نشسته است ، از زمان چنگال چند بار اتفاق افتاده است که به نظر می رسد Bitcoin Cash ممکن است از Bitcoin عبور کند. نزدیکترین تلاش برای “معاملات” در نوامبر 2017 اتفاق افتاد. در آن زمان ، بیت کوین کش با چند خبر به 35٪ پوند قیمت بیت کوین رسید:

 • لغو چنگال SegWit 2x
 • تغییر قدرت استخراج از بیت کوین به بیت کوین کش
 • شرکت های بیشتری پشتیبانی Bitcoin Cash را اضافه می کنند

اگر بیت کوین حتی پس از اجرای شبکه Lightning Network نیز دارای مقیاس مقیاس بندی باشد ، احتمالاً افراد به سکه بزرگ بعدی با نام Bitcoin روی می آورند. با سوئیچینگ ، آنها امنیت آزمایش شبکه Bitcoin و همچنین هزینه های بالقوه کم و معاملات سریع مورد نیاز برای معاملات روزمره را دارند..

طرفداران

 • بسیاری از فناوری هایی که بیت کوین را بسیار عالی و ایمن می کند در Bitcoin Cash یکسان است.
 • پشتیبانی از ماینر در حفظ امنیت شبکه بسیار مهم است. اگر بیت کوین کش برای من سودآوری بیشتری کسب کند ، تغییر در قدرت استخراج معادن به دور از بیت کوین می تواند یک کاتالیزور اصلی در تغییر مکان دو ارز باشد.

منفی ها

 • اندازه بلوک های بزرگتر منجر به تمرکز بیشتر در اطراف مزارع استخراج معدن بزرگ که شبکه را اداره می کنند ، می شود.
 • برخی افراد اندازه بلوک های بزرگتر را به عنوان یک راه حل خطی برای یک مسئله نمایی می دانند. Bitcoin Cash ممکن است مجبور باشد با رشد شبکه ، اندازه بلوک را به طور مداوم افزایش دهد.

اتریوم

آرم اتریوم

بسیاری از مردم استدلال می کنند که Ethereum بهترین نتیجه را در سبقت گرفتن از بیت کوین به عنوان برترین سکه بازار دارد. به جای معاملات روزانه ، مقدار اصلی Ethereum به عنوان روش پرداخت استفاده از شبکه Ethereum برای کارهایی مانند قراردادهای هوشمند است. Ethereum و Bitcoin هر دو به راحتی می توانند در هماهنگی زندگی کنند.

اتریوم در حال حاضر دومین سکه بزرگ است که حدود 18٪ از بازار را شامل می شود. چندین سکه معروف به نام نشانه های ERC20 با استفاده از شبکه آن ساخته می شود. نمونه هایی از این موارد شامل OmiseGo ، Augur و FunFair است.

شواهد محکمی برای حمایت از تسخیر بازار Ethereum وجود دارد. در حال حاضر ، روزانه بیش از 1 میلیون تراکنش در شبکه Ethereum در حال انجام است. این بیش از 4 برابر معاملات بیت کوین است.

همچنین ، به نظر می رسد Ethereum دارای یک جامعه کاملاً متحدتر با استراتژی مشخص برای رسیدگی به مقیاس های مقیاس است. Vitalik Buterin ، سازنده سکه ، شروع به اجرای راه حل هایی مانند خرد کردن و تغییر الگوریتم اجماع اثبات سهام برای ادامه و بهبود معماری Ethereum کرده است.

طرفداران

 • Ethereum دارای یک جامعه با رهبری قوی و یک دیدگاه همسو است. علاوه بر این ، اتحادیه سازمانی Ethereum شامل چند ضربه زننده سنگین است که علاقه مند به دیدن موفقیت سکه هستند.
 • این شبکه در حال پردازش تراکنش های بیشتری نسبت به بیت کوین است ، بسیار بیشتر.

منفی ها

 • راه حلهای مقیاس Ethereum در بیشتر موارد هنوز اثبات نشده اند. افزایش ترافیک شبکه ، همانطور که با CryptoKitties مشاهده می شود ، هنوز هم ازدحام قابل توجهی ایجاد می کند.
 • قراردادهای هوشمند برای نوشتن مطمئن سخت است. هک DAO و اشکال کیف پول Parity اثبات می کنند که حتی اگر شبکه Ethereum ایمن باشد ، ممکن است DApp های ساخته شده در بالای آن نباشند.

موج دار شدن

آرم موج دار

ریپل ممکن است بحث برانگیزترین سکه در انجمن رمزنگاری ها باشد. این سکه مورد علاقه بانک ها و سایر موسسات مالی است ، اما مخالفان معتقدند که ماهیت متمرکز آن کاملاً مخالف چیزی است که ارز رمزنگاری شده به معنای آن است. از هر طرفی که باشید ، مشخص است که Ripple هنوز در این مسابقه رقیب سرسختی است.

در اوایل ماه ژانویه ، ریپل از نظر نجومی قیمت خود را به بالاترین رقم بیش از 3.20 دلار رساند تا از Ethereum به عنوان دومین سکه بزرگ پیشی بگیرد. ادامه اعلامیه های مشارکت با بانک ها و شرکت هایی مانند MoneyGram بسیاری را به این باور می رساند که Ripple سرانجام می تواند در بالا باشد.

طرفداران

 • ریپل از چندین بانک بزرگ پشتیبانی می کند و گزینه مورد نظر برای صنعت مالی است.
 • هزینه و زمان معاملات ریپل به طور قابل توجهی بهتر از بیت کوین است.

منفی ها

 • شرکت ها هنگام استفاده از فناوری پرداخت Ripple نیازی به استفاده از رمز Ripple (XRP) ندارند. این فناوری می تواند بدون مدل زیر به محبوبیت برسد.
 • شرکت Ripple اکثر نشانه های XRP را در اختیار دارد. این مقدار کنترل نامتناسب را فقط در اختیار چند نفر قرار می دهد.

نتیجه

با غلبه بر سلطه بیت کوین ، کاملاً ممکن است که تا این زمان در سال آینده ، چهره جدیدی در بالای بازار مشاهده کنیم. سکه های ذکر شده در اینجا تنها چند ارز است که می تواند تسلط بر بازار را ایجاد کند.

از آنجا که بازار ارزهای رمزپایه هنوز نسبتاً جوان است ، یک سکه ناشناخته امروز می تواند به راحتی مهمترین چیز بعدی فردا باشد. با سرعت بازار در حال حرکت است ، دیدن یک قهرمان طولانی مدت که حتی هنوز ایجاد نشده است جای تعجب نخواهد داشت.