رقابت برای محبوب ترین ارز غیر متمرکز

معاملات ارزهای رمزنگاری شده گاه می تواند مملو از خطر باشد. تهدید از بین رفتن از دست دادن تمام دلارهای سرمایه گذاری خود را کنار بگذارید ، امنیت مبادله اغلب مورد نگرانی است.

و با دلیل خوب فقط در سال گذشته ، شاهد تعدادی صرافی مانند Bithumb و Youbit بودیم که توسط هکرها به شدت تحت تأثیر قرار گرفتند. صرافی های متمرکز ، اگرچه راحت هستند ، اما دارای آسیب پذیری های امنیتی هستند که اگر یک هکر باهوش به دنبال یک محصول آسان بیاید ، سکه ها را برای چیدن جمع می کند..

هیچ سرمایه گذار نباید ناخواسته ثمره زحمت خود را به بازیگران بدخواه تسلیم کند. خوشبختانه ، گزینه های امن تری برای تجارت در خارج وجود دارد که از محافظت از رمزنگاری شما در برابر آسیب محافظت می کند ، و آنها به نام مبادلات غیرمتمرکز عمل می کنند.

DEX ها به شما امکان می دهند ارزش ها را شخص به شخص دیگر مبادله کنید ، به این معنی که هرگز مجبور نیستید کلیدهای خصوصی خود را هنگام واریز به شخص ثالث ارائه دهید. با مبادلات غیرمتمرکز ، اساساً IOUs را با معامله گران دیگر مبادله می کنید تا زمانی که بخواهید وجوه خود را برداشت کنید ، اما با یک DEX ، همیشه کلیدهای خصوصی و در نتیجه سکه های خود را کاملاً کنترل می کنید.

بنابراین ما لیستی از محبوب ترین DEX ها را برای شما تهیه کرده ایم تا بتوانید بستر را انتخاب کنید. توجه: این لیست بر اساس رتبه بندی در هر حجم معاملات 24 ساعته است ، نه بر اساس برتری عینی در طراحی یا سیستم عامل.

اتر دلتا

EtherDelta ، یک DEX متخصص در نشانه های ERC20 ، پیشرو بسته با حجم 8.5 میلیون دلار در حجم 24 ساعته است. این در بلاکچین Ethereum اجرا می شود و اگر می خواهید ETH خود را با ERC20 معامله کنید ، دارای همه علائم مورد نظر شما خواهد بود.

سپرده ها و برداشت ها به بورس توسط قراردادهای هوشمند ساخته شده توسط Ethereum مدیریت می شود و کلیه معاملات بورس (سپرده ها ، معاملات و برداشت ها) به پردازش گاز از طریق شبکه نیاز دارند.

ویرایش شده

EtherDelta همچنین با Meta Mask و Ledger Nano S ادغام می شود ، به شما این امکان را می دهد که بودجه را مستقیماً از طریق این کیف پولها در قرارداد هوشمند صرافی ارسال کنید. همچنین می توانید در وب سایت صرافی یک کیف پول ایجاد کنید – فقط مطمئن شوید که کلید خصوصی را یادداشت می کنید ، زیرا بدون آن وجوه شما در این کیف پول گیر می کند تا هیچکس نتواند به آن دسترسی پیدا کند.

از بین سه گزینه مدیریت حساب ، ایجاد کیف پول و کلید خصوصی جدید قطعاً کمترین امنیت را دارد. Ether Delta’s DNS در دسامبر سال 2017 هک شد و این هکر از طریق یک وب سایت جعلی که به او امکان می داد کلیدهای خصوصی ورود به سیستم را بفروشد ، اقدام به سرقت مالی کرد. خبر خوب این است که اگر هنگام بازدید از سایت جعلی از Nano Ledger S یا Meta Mask استفاده می کردید ، خوب بودید – فقط کیف پول هایی که کلید خصوصی در آن به صورت دستی در سایت قلابی وارد شده بود ، قربانی حمله شدند.

علاوه بر این نقض امنیت ، پاشنه آشیل Ether Delta همچنین بزرگترین نقطه قوت آن است: شبکه Ethereum. قراردادهای هوشمند صرافی ، وام ها را به خصوص ایمن نگه می دارد و آنها را قفل می کند تا زمانی که توسط کلیدهای خصوصی کاربر امضا نشوند ، اما این همچنین بدان معنی است که در صورت شلوغی شبکه Ethereum ، مبادله می تواند عملکرد ضعیفی داشته باشد. بنابراین اگر افراد زیادی پول ناشایست از Crypto Kitties می اندازند ، ممکن است موهای خود را پاره کنید که معاملات شما ساعت ها طول می کشد یا به هیچ وجه از بین نمی رود.

IDEX

ورود به پشت EtherDelta با 4.7 میلیون دلار در حجم 24 ساعته ، IDEX است ، مبادله دیگری که با استفاده از Ethereum ساخته شده است. مانند رقیب خود ، تقریباً هر رمز ERC20 قابل تصور را ارائه می دهد ، وجوه از طریق قراردادهای هوشمند مدیریت می شوند و هر معامله به گاز نیاز دارد.

IDEX

برخلاف EtherDelta ، با این حال ، IDEX به عنوان یک داور برای هر معامله ای عمل می کند ، به این معنی که قراردادهای هوشمند IDEX معاملات را قبل از ارسال به شبکه Ethereum معتبر می دانند. این کار به چند عملکرد کمک می کند. اول ، به IDEX اجازه می دهد تا سفارشات کنترل کیفیت ، اطمینان حاصل کند که هر معامله قبل از اجرای آن معتبر است و صف معاملات را برای ساده سازی پردازش حفظ می کند. دوم ، IDEX می تواند مانده حساب را پس از ارائه معامله خارج از زنجیره به روز کند ، این امکان را برای راحتی مبادله متمرکز و بدون تضعیف امنیت فراهم می کند..

به طور کلی ، به نظر می رسد IDEX نسبت به EtherDelta با سرعت و کارآیی بیشتری سفارشات را پردازش می کند. کمتر از EtherDelta عقب است ، اما هنوز هم مانند شبکه Ethereum در شبکه Etherum دیده می شود. علاوه بر این ، موارد منفی دیگری نیز دارد ، از جمله حداقل 40 دلار برداشت و حداقل 150 دلار برای سفارشات سازنده و 50 دلار برای معاملات خریدار.

OpenLedger DEX

سومین نفر با حجم 1.5 میلیون دلار در حجم 24 ساعته OpenLedger DEX است. این مبادله غیرمتمرکز اولین گریز ما از گزینه های محبوب Ethereum است ، زیرا در سیستم عامل Bitshares ساخته شده است.

در نتیجه ، اگر می خواستید از OpenLedger استفاده کنید و قبلاً یک حساب Bitshares داشتید ، همه چیز آماده است. همچنین می توانید یک حساب OpenLedger راه اندازی کنید یا یک کیف پول OpenLedger ایجاد کنید. مورد دوم یک کیف پول مرورگر است ، به این معنی که فقط از طریق رایانه خاصی که حساب را باز کرده اید می توانید به آن دسترسی داشته باشید. با این وجود ، با گزینه های حساب ، از هر رایانه ای می توانید به DEX دسترسی پیدا کنید.

قدیمی

یک ویژگی زیبا از حساب ها: نام کاربری شما به عنوان شناسه کیف پول شما عمل می کند. باحال ، درست است؟ این بدان معنی است که برای دسترسی به حساب خود مجبور نیستید یک رشته عددی طولانی را دنبال کنید.

پس از ایجاد یک حساب یا کیف پول ، دیگر نمی توانید از آن برای تجارت در OpenLedger DEX برای انواع سکه ها استفاده کنید. برخلاف IDEX یا EtherDelta ، انتخاب های شما محدود به نشانه های ETH و ERC20 نیست. شما می توانید با بیت کوین ، altcoins و حتی جفت USD / EUR به صورت BITUSD / BITEUR (دارایی های وابسته به Bitshare) معامله کنید. با توجه به اینکه روی سکوی Bitshare ساخته شده است ، سکه Bitshare (BTS) سکه اصلی DEX است.

امواج DEX

آخرین حضور ما با حجم 24 ساعت در ساعت 1 میلیون دلار است که Waves داریم. مانند OpenLedger ، Waves ’DEX بیش از فقط نشانه های ERC20 و جفت های ETH ارائه می دهد. این امکان را برای شما فراهم می کند که با دلار ، یورو ، BTC و WAVES ، سکه بومی پلتفرم Waves ، تجارت کنید.

امواج

اگر قبلاً حدس نزده باشید ، ما ادامه خواهیم داد و آن را برای شما خراب خواهیم کرد: بله ، Waves ‘DEX * به طرز تکان دهنده ای * بر روی پلت فرم Waves ساخته شده است. بنابراین لازم است قبل از دسترسی به صرافی ، کیف پول Waves را بارگیری کنید. به همین دلیل ، کیف پول با مبادله ادغام می شود و به شما این امکان را می دهد که مستقیماً از کیف پول تجارت کنید بدون اینکه خودتان روی صندوق بگذارید..

Waves با سیستم تطبیق سفارش خود را از سایر DEX ها متمایز می کند. به لطف طراحی جدید آن ، همه مطابقت سفارشات در یک سرور متمرکز انجام می شود. این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا سرعت سفارش مبادله متمرکز را با ایمنی مبادله غیرمتمرکز انجام دهند ، زیرا همه معاملات روی کیف پول به کیف پول انجام می شود.

ستاره های در حال ظهور

قبل از پایان دادن به این مقاله ، ذکر چند ستاره در حال ظهور در این زمینه است که می خواهند مدل فعلی DEX را به هم بزنند:

  • Altcoin.io: این DEX برای تسهیل مبادله معامله گر به معامله گر از مبادله اتمی استفاده خواهد کرد ، گزینه ای که می تواند غیر متمرکزترین گزینه موجود در هنگام فعال شدن باشد. کاربران برای شروع مبادله نظیر به نظیر فقط به وجوه خود به کیف پول altcoin.io واریز می کنند. برای مقایسه ، مانند Shapeshift غیرمتمرکز است – که در واقع DEX نیست ، اگرچه اغلب برچسب گذاری شده به این صورت است. Altcoin.io اخیراً نسخه بتا محصول خود را برای عرضه کرده است فقط سکه های خالص تست کنید, و تیم امیدوار است که نسخه کاملاً عملیاتی خود را در Q1 2018 به بازار عرضه کند.
  • 0x: بستر مبادله غیرمتمرکز 0x کاملاً 180 تجربه تجربی DEX است. با 0x ، همه سفارشات (و دفتر سفارش آنها) توسط یک لایه شبکه خارج از زنجیره مدیریت می شوند ، در حالی که تمام معاملات بصورت زنجیره ای انجام می شوند. علاوه بر این ، هرکسی می تواند یک گره مبادله ای برای افزودن نقدینگی به شبکه اجرا کند ، سیستمی مشابه لنگرگاه هایی که زیرساخت های Stellar را تشکیل می دهند. سرانجام ، 0x به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه هایی را روی پلتفرم خود بسازند ، بنابراین از این نظر مانند Waves یا Ethereum است.
  • حلقه: بنابراین این DEX فی نفسه نیست ، بلکه یک پروتکل مبادله غیرمتمرکز است. با استفاده از Loopring ، کاربران به سفارشات بازارهای غیرمتمرکز یا متمرکز – که با Loopring ادغام شده اند دسترسی دارند. این نه تنها به کاربران امکان دسترسی به نقدینگی بی نظیر نظریه را می دهد ، بلکه سیستم سفارشات مطابق با حلقه آن سفارشات را با هم ردیف می کند ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا یک حلقه سفارش که در آن هر تجارت مسئولیت جلب رضایت دیگری را در توالی دارد..

افکار نهایی

تعداد دیگری از DEX وجود دارد که ما در این مقاله به آنها نپرداختیم ، مانند Stellar’s ​​DEX ، Bisq و CryptoBridge. اینها به سادگی حجم کمتری نسبت به سایر مواردی داشتند که ما تحت پوشش قرار دادیم ، زیرا ما ترجیح دادیم هیچ DEX زیر 1 میلیون دلار از حجم 24 ساعت را پوشش ندهیم..

هر DEX دارای مزایا و معایب خاص خود است. به عنوان مثال ، DEX های مبتنی بر Ethereum مانند EtherDelta و IDEX با کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S ادغام می شوند و این امکان را برای امن ترین تجارت موجود فراهم می کند. گفته شد ، آنها همچنین کمترین کاربر برای این دسته هستند ، زیرا می توانند از نفخ و ازدحام شبکه متزلزل شوند.

از طرف دیگر OpenLedger و Waves جفت های تجاری انعطاف پذیرتری را ارائه می دهند. ممکن است سکه / نشانه کمتری داشته باشند ، اما شما فقط به جفت های تجاری ETH محدود نمی شوید. به عنوان یک معامله ، شما سازگاری کیف پول سخت افزاری ندارید ، و کیف پول هایی که برای تجارت استفاده می کنید می توانند در معرض تلاش برای هک و حملات حدس گذرواژه بی رحمانه قرار بگیرند.

هر معامله گر طعم و مزه باشید ، یک DEX در آنجاست که می توانید طعم آن را بچشید. بنابراین امتحان کنید ، آنچه را دوست دارید پیدا کنید و به تجارت ارز غیرمتمرکز خود در یک سیستم غیرمتمرکز بپردازید.

می توانید لیست کاملی از مبادلات غیرمتمرکز را در اینجا پیدا کنید فهرست مطالب, پروژه ای که مبادلات غیرمتمرکز را ردیابی می کند و اطلاعات مربوط به آنها را لیست می کند.